Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Bologna - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Bologna - Milan

Post autor: carlos »

Nie wiem czy to nowa tradycja, że to mi wypada na minuty przed meczem zakładać wątek, ale ok, każdy ma swój krzyż. Moim jest Milan.
Spotykamy się dziś z ligowym sąsiadem z piętra niżej, co sugeruje na wyrównany poziom ekip, chociaż nie do końca tak jest. Miło będzie zobaczyć Sinisę - to mój ulubiony trener z ostatnich lat. Rywale są poprzetykani ciekawymi nazwiskami, jak sernik rodzynkami, w tym jest i Skorupski, który potrafi zepsuć każdemu zespołowi wieczór.
Nasza 11 wyjściowa mi się podoba, bo wszystko logicznie wynika z dyspozycji, a Pio gra, bo Leao to obecnie też nie rywal.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

Post autor: theoden92 »

Wolalbym Jacka wyzej niz Hakana, ale okej.
Ktos jakis ciekawy link ma?
ja tylko to:
https://daddylive.live/channels/stream-1.php
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Chyba najgorsze pierwsze 15 minut od czasu przyjścia Pioliego i świetna akcja Piątka na koniec kwadransu :-) Ale strasznie jesteśmy elektryczni.

EDIT: Bramka Hernandeza po asyście Suso - ach, jak brakuje takich akcji.

EDIT2: Jesteśmy elektryczni, to mamy takiego gola.

Na plus: Piątek. Nie tylko za gola, ale za pokazywanie się, pojedynki, dobrze go się ogląda dziś.
Na minus: boki obrony, strasznie jesteśmy objeżdżani...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Dalej robić swoje. Jest przewaga, są akcje, wymiany piłek wyglądają całkiem przyjemnie. Trzeba coś jeszcze strzelić, bo Bologna będzie chciała wykorzystać każdy moment nieuwagi, a tych nam nie brakuje.

Wstrzymam się z ocenami do ostatniego gwizdka.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Można być optymista, ale chyba coś tu jeszcze wpadnie do ktorejś bramki.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

bogiel,

Mówisz masz. :)
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Pozostaję marudny, bo nic bardzo ciekawego tu nie widzę, chociaż w porównaniu do początku sezonu i tamtego sadyzmu ciężko nie dostrzec różnicy.
Robimy akcje bramkowe sobie i rywalom, taki nasz fair play.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

No i z początkiem grudnia stało się dla mnie jasne,dlaczego Maldini chciał kupować LO. Odeszło dwóch, a nie kupiliśmy żadnego.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Czyli jednak sędzia może zmienić zdanie, mimo że inaczej ocenił sytuację chwilę wcześniej?
Decyzja słuszna, ale ile takich nie padło w tym sezonie przez to że sędzia nie mógł/nie chciał zmienić zdania?

carlos, dołączam się. Widzę progres tylko w osobach nowych graczy i regres w defensywie. Na zachętę dam plusik za czasem udany wysoki pressing.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

O proszę. Jest progres i to spory.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
k_f_c
Milanista
Milanista

Post autor: k_f_c »

Baardzo dyskretne występy Suso i Hakana
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Do 60 minuty było dobrze. Pozniej był klincz obu drużyn.
Mamy dwoch obroncow przeciętnych w defensywie i mocnych w ataku, jesli przyjdzie Zlatan, to Pioli powinien z tego zrobic 3-5-2. Jesli dwoch środkowych obroncow wypadnie, to powrocic do 4-3-3.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Nie da się wygrać bez horroru, w dodatku czyniąc go samemu. Theo dzisiaj sprawił nam wiele problemów a w końcówce mógł zabić mecz. Milan, który da się oglądać ale ciągle popełniający liczne kluczowe błędy indywidualne. W ofensywie duży progres, podoba mi się Bennacer ale te jego kartki to żart. Dzisiaj była naprawdę absurdalna. Świetna asysta Suso i bardzo fajny mecz Piątka. Trzeba też pochwalić super zmianę Castilejo. Są kolejne punkty i trzeba ten trend kontynuować.
rafal996
Milanista
Milanista

Ok, Wy na minus, ja na plus. Tak to wygląda, jak sobie wyobrażałem. Nie wygrywamy wyraźnie, ale jakość gry jest bez porównania.

Napisałem bez porównania?

BEZ PORÓWNANIA!

To nie był oczywiście wielki mecz. Znowu było dużo nerwów, ale wrażenie zepsuła głównie końcówka. Śmiem twierdzić - od zejścia Bennacera. Pioli chciał uspokoić wpuszczając Biglię, a dał prezent Bolonii, bo przewaga w środku pola została zniwelowana.

Pod względem rozegrania ten mecz dzieliły trzy klasy w stosunku do tego, co grał Milan przez ostatnie... dwa lata? Nie pamiętam kiedy tak ładnie graliśmy na jeden kontakt, może były momenty za Montelli, może za Sinisy? To była drużyna z jakością w środku pola. Jakością nie tylko w rozegraniu, ale też w przejęciu, bo przeciwnik naprawdę miał duże problemy, żeby wymienić chociaż trzy podania. Co prawda tym razem nie było aż tylu bezpośrednich okazji, ale sam sposób konstruowania akcji naprawdę mógł się podobać.

To tylko Bolonia? Tak, ale powtarzaliśmy to do znudzenia - musimy punktować ze średniakami. No i to robimy. Niezbyt przekonująco, ale jednak.

Chociaż tu też powiedzmy sobie, że efekt zepsuł Theo. Spełnia oczekiwania - potrafi być petardą w przodzie, ale też potrafi zawalić w tyle. Dziś zrobił dwie bramki przeciwnikowi, dwie mocno przypadkowe bramki, ale jednak.

Poza tymi przypadkowymi akcjami, przeciwnik praktycznie nie stworzył zagrożenia. Daleki bym był od stwierdzenia, że obrona nie dała rady.

Dużo pracy przed Milanem, ale gramy jak drużyna. Dla mnie to jest bardzo wyraźny progres, powoli blisko poziomu, jakiego się spodziewałem.

W moim odczuciu, teraz wreszcie zaczyna się dla nas sezon. Drużyna ma już jakiś bagaż doświadczeń, ma jakąś ciągłość, poszczególni zawodnicy złapali formę. Powinno być tylko lepiej.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Jeśli ktoś tego nie widzi, że gra jest najlepsza od miesięcy to jest zwykłym ignorantem. Wyglądamy naprawdę nieźle a mogło być jeszcze lepiej gdyby nie absencje w meczu z Napoli. Dzisiaj po prezentach od Theo Bologna nie miała ani jednej sytuacji do zmiany wyniku. Szkoda, że nie potrafimy zabić meczu w odpowiednim momencie meczu.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Ogląda się to fajnie(j), niż ostatnio, tyle ża ja nie jestem postronnym widzem, ale kibicem Milanu. Nie mam poczucia, że przy takiej grze będziemy punktowali bardzo dobrze (no chyba, że będzie Zlatan, ale to inna historia) w kolejnych meczach. Co to znaczy bardzo dobrze? To znaczy lepiej niż Cagliari, Atalanta czy Lazio.
A do tego inną sprawą jest tu to, że wciąż nie wierzę że klub będzie w stanie bezboleśnie kontynuować ten projekt. O ile to jest jakiś projekt, tam, w zaciszu gabinetów.
Chciałbym żeby klub mi udowodnił, że się mylę, co do drugiego akapitu. Na razie jednak mamy fajny początek grudnia, czyli tyle, ile mogą mieć i kibice Hellasu czy innej Sampdorii.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Podpisuję się w pełni pod słowami Rafała.
Nie wiem, jak Wy możecie to porównywac do tego, co było (nie mowie o epizodzie Giampaolo). My wreszcie potrafimy grać do przodu! Zasługa nowych graczy. No na tym to polega właśnie :)

Teraz przydaloby sie zakończyć sezon z 4 punktami przynajmniej. Bo my przede wszystkim musimy teraz punktować.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

Progres jest i to duży, zagraliśmy bardzo dobrze i na wiele rywalowi nie pozwoliliśmy, ale jak to my, musieliśmy coś odwalić i strzeliliśmy sobie dwie bramki. Gdyby nie to, to mecz można byłoby zaliczyć do bezbłędnych i idealnych.

Cieszy, że jest coraz lepiej, obyśmy dalej zmierzali w tym kierunku.
rafal996
Milanista
Milanista

carlos, dostrzegam postęp - już mówisz o projekcie, który w domyśle warto kontynuować ;)

Czemu nie? On nie opiera się na jakichś chwilowych zawodnikach, tylko naszych własnych, których raczej nikt nie będzie chciał kupować za propozycje nie do odrzucenia, a którzy wciąż mają potężny margines do poprawy. Akurat ja w to wierzę. To, co widzimy zależy od tego, jak żre na boisku. U nas nie żarło, więc nie widzieliśmy ich najlepszego wydania. Wierzę, że zobaczymy.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Cała obrona, poza Romagnolim zagrała bardzo słabo. Progres jest w jednym miejscu, ale w innym regres.
"Fajniej" - to właśnie idealne określenie.

Gadanie, że na nic Milan nie pozwolił rywalowi mogło przejść tydzień temu, ale nie dziś. Bologna miała kilka sytuacji nawet i bez pomocy Theo. Jak wyżej, słaba obrona.

I proszę mi nie pisać o ignorancji.To nie przystoi po tym jak traktowano Gattuso, Suso czy nowe nabytki Maldiniego w momencie zakupu.
Wszyscy widzą, że wygląda to fajniej. Nie wszyscy jednak będą skakać z radości, gdy wciąż mamy ujemny bilans bramkowy. Wygrajmy 5 spotkań z rzędu, notujmy progres z meczu na mecz i wtedy może otworzymy szampana.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Szkoda, że w końcówce Piątek, Samu albo Theo inaczej nie ułożyli nóg, wynik byłby lepszy. Jednak plus za te odważne wyjścia z kontry. Dawno tego nie widziałem. Krzysiek zagrał chyba najlepsze spotkanie w sezonie. Progres jest widoczny. Liczę, że z każdym kolejnym meczem będzie to wyglądało coraz pewniej
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Cieszy wygrana, druga z rzędu, strzelone aż trzy bramki ! Już zdążyłem zapomnieć jakie to uczucie :)
Jednego jednak nie mogę pominąć. Bennacer - jakkolwiek gość jest bardziej kumaty od Biglii, gra bardziej do przodu, więcej widzi itd. itp, tak jego "elektryczność" i głupie faule - zwłaszcza mając już żółtą kartkę, są zatrważające i praktycznie od początku meczu mam wrażenie, że albo szybka zmiana albo zjazd do zajezdni po czerwonej... Praktycznie co mecz się to powtarza. 10 występów, 7 żółtek, a przecież to nie jest typowy rzeźnik przecinak. Chłop coś "musi sobie przestawić w głowie", bo będzie się to dla nas źle kończyło.

Ps. Bubu, Jay-Jay to jaka ta flaszka? :lol2:
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Wynik na plus, gra delikatnie na plus (ofensywnie było bardzo dobrze, ale błędy w defensywie trochę niwelują ogólny pozytywny obraz spotkania) natomiast sytuacja wciąż się nie zmienia. Do końca rundy trzeba wygrać prawie wszystko, żeby w drugiej części sezonu było o co walczyć.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Widać było różnicę w grze. Pierwszy raz w tym sezonie zdobyliśmy 3 bramki w jednym meczu.
Bennacer pomimo masowego łapania żółtych kartek i Theo, który wczoraj sprezentował dwie bramki Bologni, to ich elektryczność, waleczność, wybieganie powoduje w tym sezonie, że są wyróżniającymi się zawodnikami Milanu i dają mu bardzo dużo. Oby więcej było tak walczących zawodników, bo wolę błędy spowodowane zaangażowaniem i podejmowanym ryzykiem niż bezpieczne podawanie do tyłu lub najbliższego zawodnika.
Po meczu popatrzyłem na tabelę i jest 9 punktów straty do miejsca gwarantującego start w LM. Jest to cel, z którego nie "zrezygnowałem" w głębi duszy w tym sezonie i w cały czas uważam, że jest szansa o niego powalczyć ( choć o flaszkę w tej kwestii nie będę się z nikim zakładał :) ). Podobnie jak niektórzy tutaj piszący uważam, że Milan ma lepszy skład niż prezentuje to na boisku.
Oba karne w meczu podobne, tzn. nieco delikatne. W obu przypadkach wydaje się, że sędzia mógł równie dobrze nie gwizdnąć, bo była to walka o piłkę, ale skoro zastosował dla obu drużyn takie same standardy, to żadna z drużyn nie powinna mieć pretensji.
MK92

Post autor: MK92 »

Na razie ten grudzień wygląda o niebo lepiej niż grudnie w 2017 i 2018 roku. Dobrze pamiętam, jak niespełna dwanaście miesięcy temu męczyliśmy się niemiłosiernie w ofensywie na Stadio Renato Dall'Ara. Wczoraj faza ofensywna Milanu była znacznie lżejsza do strawienia. Bardzo duża w tym rola Piątka, który nareszcie - bodaj pierwszy raz w tym sezonie - zagrał na przyzwoitym poziomie. Ale też i dywersyfikacja opcji w naszej ofensywie prezentuje się teraz lepiej niż za Gattuso (do Giampaolo nie ma sensu porównywać), kiedy wszystko szło stroną Kessie i Suso, co było oczywiste dla przedszkolaka, a co dopiero sztabów szkoleniowych i obrońców naszych rywali. Lepiej było jednak kiedyś w defensywie, bo trzeba oddać Rino, że potrafiliśmy się głębiej bronić, choć podoba mi się z drugiej strony to, iż Pioli wprowadza wariant gry wysokim pressingiem. Ogółem rzecz ujmując, trochę się ostatnio ucieszyłem. To zdecydowanie najlepszy moment w tym sezonie.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2019, 9:20 przez MK92, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ