Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Napoli

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Paradoksalnie jestem temu Milanowi wdzięczny...bo wyleczyli mnie z jakichkolwiek emocji i nerwów, oglądam mecze już zupełnie bez żadnej nadziei i stresu :wall2:

Mam pretensje do Mistera o: jak my mamy cokolwiek ugrać, wychodząc na boisku w 9/10 czyli z karykatura piłkarza Rebicem i Krzysztofem 60-70 milionów Piątkiem? Oraz dlaczego wpuszcza Leao dopiero w 85'...widać,że faktycznie "zależało" nam na wygranej. Remis z tak żenującym Napoli to wstyd, niestety.

Do wszystkich krzykaczy i wiecznych optymistow- jestem przekonany, że skończymy sezon poza ósemką, może nawet poza dziesiątką, mogę się wręcz założyć jeśli są chętni :)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
MK92

Post autor: MK92 »

Tak jak już pisaliście, był to mecz dwóch drużyn w głębokim kryzysie. Momentami, zwłaszcza w drugiej połowie, spotkanie wyglądało jak znane nam z dzieciństwa pojedynki na osiedlowym boisku pod blokiem - zupełny bałagan i masa bezmyślnych strat po obu stronach, w których to u nas brylowała wybitna trójca w osobach Rebicia, Piątka i Biglii, a wielką ambicję dołączenia do nich wykazywał Paqueta. Ten Rebić to dosłownie grał jak wyrwany na mecz przez kolegów spod budki z piwem - jakby już z 10 lat nie miał piłki przy nodze. To po prostu niepojęte.

No cóż, dziś tylko Jack i ewentualnie Krunić zasłużyli na pozytywne wyróżnienie. Reszta albo w normie, albo słabo, a czasem wręcz koszmarnie.
bogiel pisze:Roma czasem nie zechciałaby wymienić Kalinica na Rebica? ;)
Na Rebicia może być naprawdę ciężko, ale żeby chociaż za Piątka nam tego Kalinicia oddali ;)
carlos pisze:Chłopaki, śmieszkuję sobie nad tą trumną. Może i nie powinno się tak robić, ale co zrobić, gdy niekiedy trudno się oprzeć?
I bardzo dobrze, bo tylko śmieszkowanie nam już w tym sezonie chyba zostało ;)
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Bilans na ten moment jest tragiczny, bo 7 porażek to dużo za dużo. Zostało 25 kolejek, 75 pkt. do zdobycia. Jeśli ktoś jeszcze wierzy w cuda w postaci awansu do LM, to możemy, moim zdaniem, pozwolić sobie na 3 porażki i 5 remisów, co da nam 69 oczek i być może założony cel. Ja w to nie wierzę, ale nie wierzę również w finisz w drugiej połowie tabeli. Stąd więc podejmuję rękawicę rzuconą przez zino i idę o zakład (powiedzmy - o flachę Chopina), że skończymy wyżej niż na dziesiątej lokacie.
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Żeby ten sezon miał jeszcze jakieś emocje to i ja chętnie się założę z zino. I nie zagram z podpórką jak Jarles. Będziemy w top 8.
Zino, flacha? :) I pamiętajmy, lepiej ją kupić w tym roku :]
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
zino
Milanista
Milanista

Bubu wchodzę w ten zakład o Top-8:) i nie będę płakał, jak go przegram, bo to będzie znaczyć, że może nawet zagramy w LE za rok, a przynajmniej oznaczałoby to sporo wygranych w dalszej części sezonu. Może być o jakąś flachę :ok:

Jay-Jay żeby nie było: napisalem, o 8-10 miejscu, więc uśredniając mogę z Tobą wejść w zakład o 9 miejsce. Jesteśmy w 9tce - wygrywasz, od 10 w dół ja wygrywam :)
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Wchodzę! I tak sądzę, że z jednolokatowym hadicapem na swoją korzyść :wink:. Jak tak dalej pójdzie, to będziesz musiał z dużym koszem podskoczyć do hipermarketa na Black Friday, bo tu niepoprawnych optymistów nie brakuje, hehe...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
zino
Milanista
Milanista

Hehe spoko, na tych dwóch zakładach poprzestanę bo co zrobię potem z tymi flaszkami? ;) No, chyba,że ktoś zaproponuje zakład o awans do LM :lol2: Tak czy siak Forza !
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Wystarczy Ibra, wygramy Coppa Italia i znajdziemy się w pucharach 😂😂😂😂😂
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Rok temu jakbym spojrzał na taką tabelę, to byłbym spokojny, że jeszcze nawiążemy walkę o miejsca 4-6. Tak samo byłem spokojny, że zrobimy swoje w ostatnich 4 kolejkach poprzedniego sezonu.
Teraz?
zino pisze:wyleczyli mnie z jakichkolwiek emocji i nerwów
Ostatnio zmieniony 24 lis 2019, 10:10 przez miszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Chyba każdy z nas tak ma. Wystarczy jednak wygrać 3 mecze z rzędu i zacznie się na nowo wiara i szaleństwo. :piwo:

Ps. Polecam sobie zobaczyć
https://twitter.com/SonarMCP/status/119 ... 08833?s=19

W pełni profesjonalne podejście do meczu.

Oceny LGdS za wczorajszy mecz z Napoli.

Dziennikarze podkreślają, że wygląda to nieco lepiej, ale droga jeszcze daleka, a punkty spływają wolno jak w kroplówce. Milan jest skomplikowanie chorym pacjentem, którego trudno postawić na nogi.

Najlepszy na boisku Bonaventura z oceną 7 - brawa całego San Siro są najlepszą nagrodą. Gol - i to jaki - po 13 miesiącach. Rajdy na skrzydle i podania do kolegów. Witamy z powrotem.

Równie wysoką notę 7 otrzymał Donnarumma - obrona w sytuacji sam na sam z Insigne jest warta strzelonego gola. Dwukrotnie uważny przy Allanie w końcówce, a jeden z jego strzałów był bardzo niewygodny.

Wyróżnieni notami 6,5 zostali:

Musacchio 6,5 - ze szpitala prosto na boisko niczego nie odczuwając. Ciągle żywy i uważny w pojedynkach z Insigne. Nie miał problemów również z Llorente.

Krunic 6,5 - nazywajcie go interceptor. Biega po boisku by przejmować piłki od całego Napoli. Wykłada piłkę Rebicowi i bierze też udział w akcji bramkowej. Później trochę osłabł.

Pozytywne noty 6 otrzymali:

Conti 6 - czasami ma jeszcze chwile słabości, ale generalnie powoli zajmuje swoje stałe miejsce w składzie. Odwaga i pewność siebie coraz większa.

Theo 6 - kiedy idzie do przodu jest demonstracją siły i techniki. Z tyłu jednak do poprawy. To on trzymał w grze Lozano po strzale Insigne.

Paquetà 6 - proces dorastania wciąż trwa i przechodzi przez dobre i przydatne podania do kolegów oraz niczego nie wnoszącymi zagraniami podeszwą. Potrzebna jest ciągłość formy w ciągu całego meczu.

Kessie 6 - wszedł na początku drugiej połowy. Zmienił ustawienie taktyczne, a później zaczął grać nawet przed obroną. Dobrze w konstrukcji, ale słabo w defensywie.

Calabria 6 - zmienia Biglie, a Pioli ustawia go tak, że zaskakuje wszystkich. Na środku pola, a nawet jeszcze wyżej. Cukiereczek.

Najsłabszy na boisku Krzysztof Piątek z naprawdę fatalną oceną w skali LGdS 4 - druga strona księżyca, ta kompletnie zaciemniona. Drewniany i niezdecydowany. Opuszcza boisko w towarzystwie potężnych gwizdów. Dwie sytuacje zmarnowane.

Również fatalną notę 4,5 otrzymał Rebić - jelitówka Suso sprawia, że po raz pierwszy wychodzi on w pierwszym składzie. Okazja zmarnowana wieloma błędami. W przerwie zmieniony ze względu na problemy fizyczne.

Bardzo niską ocenę 5 otrzymał Biglia - rozgrywanie piłki byłoby nawet dobre i inteligentne gdyby nie 3 poważne straty, które łamały Milan na pół.

Słaby mecz zagrał także Romagnoli, który otrzymał notę 5,5 - tym razem mniej pewny i to jest główna wiadomość. Zbyt wolno podczas prób odebrania piłki od Lozano.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

miszcz pisze:
b4ry pisze:Rebic na razie słabo. Coś czuję, że zmieni go Maldini...
Słabo? To bardzo delikatne określenie. To karykatura piłkarza.
Naprawdę jak jeszcze raz usłyszę, że Suso jest problemem i trzeba dać kogokolwiek za niego, to mnie coś trafi. To samo z "gorzej być nie może", "dopóki nie przyjdzie trener z topu" lub "koledzy nie widzą Piątka".

P.S. Tęskniłem za Jackiem :)
Suso nie jest lekiem dla słabej gry Milanu. Gra tak samo slabo jak większość zespołu. Ja z chęcia wymienilbym go przykładowo za Lozano. Własciwie połowe składu wymieniłbym na innych pilkarzy...........bo czasem mam wrazenie ze każdy ma połówke lub jeden sezon swietny i potem przesiaka sredniactwem.

Od czasów Allegriego mieliśmy najlepszym razie średniaków za trenerów, którzy cieszyli się co dostali od zarządu. Poważni trenerzy wymagają piłkarzy danego profilu, a nawet samego piłkarza. Zarząd ma załatwić. Od dawna nasze okienko to totalny miszmasz. Jeżeli przyjmiemy że nasi piłkarze mają gdzieś potencjał to trener prawdziwego zdarzenia będzie potrafił ich zmotywować, ustawić i nauczyć czegoś. Sporo naszych piłkarzy stoi miejscu. Piątek denerwuje i to bardzo. Zachowuje się czasem jak pizduś plastuś. Ale strzelać potrafi. Nieraz mimo wszystko widzę durne decyzje naszych pomocnikow naszych graczy. w meczu Napoli była taka sytuacja gdzie Piatek pokazał rękoma gdzie ma byc podana piłka na wybieg. nie pamiętam kto z zespołu podal sobie poprzek do kogoś i zwolnił akcję.
MK92

zino pisze:Bubu wchodzę w ten zakład o Top-8:) i nie będę płakał, jak go przegram, bo to będzie znaczyć, że może nawet zagramy w LE za rok, a przynajmniej oznaczałoby to sporo wygranych w dalszej części sezonu. Może być o jakąś flachę :ok:

Jay-Jay żeby nie było: napisalem, o 8-10 miejscu, więc uśredniając mogę z Tobą wejść w zakład o 9 miejsce. Jesteśmy w 9tce - wygrywasz, od 10 w dół ja wygrywam :)
Jay-Jay Okocha pisze:Wchodzę! I tak sądzę, że z jednolokatowym hadicapem na swoją korzyść :wink:. Jak tak dalej pójdzie, to będziesz musiał z dużym koszem podskoczyć do hipermarketa na Black Friday, bo tu niepoprawnych optymistów nie brakuje, hehe...
zino pisze:Hehe spoko, na tych dwóch zakładach poprzestanę bo co zrobię potem z tymi flaszkami? ;) No, chyba,że ktoś zaproponuje zakład o awans do LM :lol2: Tak czy siak Forza !
Panowie, powagą założyciela tego tematu meczowego oficjalnie przecinam Wasze zakłady! ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Adin pisze:Suso nie jest lekiem dla słabej gry Milanu.
A kto napisał, że jest?

Tak w ogóle, chciałbym zobaczyć równowagę na obu bokach, jak za wczesnego Montelli. Jest zdrowy Jack, wróci Suso i Samu, więc może jakoś to będzie wyglądać.
Obawiam się jednak, że Jack przegra z Hakanem walkę o skład.
Judge not lest ye be judged yourself
MK92

Zobaczymy, jak będzie z tym lewym skrzydłem. Ja raczej nie mam obaw, że Pioli będzie na siłę stawiał na Hakana wobec dobrej formy Jacka. Nieraz pokazał, że gra najlepszymi w danym momencie piłkarzami, w przeciwieństwie do Giampaolo, który miał manierę zawracania kijem Wisły.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 17:35 przez MK92, łącznie zmieniany 3 razy.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

miszcz pisze:
Adin pisze:Suso nie jest lekiem dla słabej gry Milanu.
A kto napisał, że jest?

Tak w ogóle, chciałbym zobaczyć równowagę na obu bokach, jak za wczesnego Montelli. Jest zdrowy Jack, wróci Suso i Samu, więc może jakoś to będzie wyglądać.
Obawiam się jednak, że Jack przegra z Hakanem walkę o skład.
Co nie zmienia faktu że każdy tęskni za Suso , który coś dawał ekstra...........

Poczekajmy kilka meczów. Hakan też mial jeden zryw. Podobnie Leao i potem im gorzej szło.

Mam pytanie Allegri był na meczu. Nie powiem Poli robi robotę i wolalbym żeby zostal do konca sezonu. Nie ma łatwego zadania, ale jak nie bedzie punktował bedzie ciezko.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Możliwe, że Allegri obserwował swój przyszły zespoł czyli ... Napoli.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Pioli - na początku trudno oczekiwać od razu efektów, później przyszły 3 ciężkie mecze. Najbliższe pokażą co udało mu się poprawić w grze i punktowaniu Milanu.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

od siebie dołożę, że gwizdać na Krzyska nie gwizdałem. Ale z tego co w sobotę miał, to przy formie zeszłorocznogeuowej mecz by kończył z dwoma golami.
STARY TIROWIEC pisze:Pioli - na początku trudno oczekiwać od razu efektów, później przyszły 3 ciężkie mecze. Najbliższe pokażą co udało mu się poprawić w grze i punktowaniu Milanu.
Dokładnie to samo miałem napisać. Chłop dostał na start 3 ciężkie spotkania. Zrobił 1 pkt. Mi jednak bardziej zależało na obejrzeniu większej jakości w grze. I przyznaje, gra mogła się długimi momentami podobać. Śmiem twierdzić, że z Bennacerem w środku, albo kimkolwiek na prawym zamiast Rebicia mecz do wygrania.

Samego Rebicia, mimo iż zagrał tragicznie nie chciałbym skreślać. Conti też po kontuzji słabo wchodził w grę. 2 miesiące temu połowa z nas chciała go gdziekolwiek wysyłać. Bakayoko też miał straszliwy początek. Poczekam do rundy wiosennej z oceną. Podobnie z Piątkiem. Jak w końcu coś trafi to zejdzie ciśnienie. Chciałbym Ibrę, ale też żeby Piątek został. Najwyżej szwed mu ręce urwie
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Teraz jest de facto na czas na punktowanie, ale przestrzegam wszystkich - kolejne spotkania to nie spacerek. Mamy aż 4 spotkania wyjazdowe na 6. Atalanta i Cagliari w tym sezonie są bardzo mocne, Parma jest ponadprzeciętna, a Bologna słynie ze swojej waleczności. U siebie podejmujemy Sassuolo, które lubiło robić nam problemy i Sampdorię, która od czasu zmiany trenera zaczęła radzić sobie coraz lepiej. O ile w domowych spotkaniach liczę mimo wszystko na 6 pkt na 6 to na wyjazdach ciężko uwierzyć mi w więcej niż 6-7 pkt na 12. Niemniej, każde z tych spotkań jest z drużynami, których pokonanie nie powinno być zaskoczeniem, więc jeśli Pioli ma się pokazać z dobrej strony to ma wreszcie do tego okazję.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Nie miałem wcześniej okazji się wypowiedzieć.

Obejrzałem z konieczności tylko pierwszą połowę. Była chaotyczna, ale przyzwoita. Głupia strata bramki, na którą odpowiedzieliśmy w najlepszy możliwy sposób. Przewaga w sytuacjach i strzałach, co jest dużo lepsze niż często wcześniej pokazywana przewaga w posiadaniu, z której nic nie wynikało.

Mecz nie pokazał mi jakiegoś wyraźnego progresu, ale to już nie jest dno, na którym byliśmy. Szkoda, że punkt nic nam nie daje.

Zgadzam się z opiniami, że teraz czas na sprawdzian. Pioli miał bardzo trudne mecze, nie zrobił w nich wyniku, ale moim zdaniem znacząco poprawił grę. Teraz zobaczymy, na ile lepsza gra wynikała z napinki na dobrych rywali, a na ile jest to realny postęp w grze. Nie będzie łatwo, ale oczekuję punktów, one są absolutnie konieczne. I śmiem twierdzić, że Milan grający tak, jak z Juve (bo z Napoli trochę mniej) powinien w najbliższych spotkaniach być w stanie wygrywać.

Martwi mnie bardzo Piątek. Jeszcze bardziej Rebic, który jest parodią piłkarza, ale jego na szczęście nie musimy oglądać. Dla Piątka na ten moment nie ma alternatyw, a trudno wierzyć, że nagle się odblokuje.
ODPOWIEDZ