Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - SPAL

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

Milan - SPAL

Post autor: Fruki »

Za 30min. ostatnie spotkanie 10 kolejki Serie A. Z taką formą jaką obecnie prezentujemy można ten mecz określić jako pojedynek dwóch równy sobie ekip. Każdy wynik jest możliwy, choć wg STS'u jesteśmy zdecydowanym faworytem. Dobrze byłoby zgarnąć 3 punkt i przystąpić w lepszych humorach do maratonu z czołowymi ekipami. Liczę że Pio dziś ukłuje. Osobiście jestem zadowolony ze zmian jakie zastosował Pioli w wyjściowym składzie, może w końcu coś zaskoczy.

Oficjalny skład:

G. Donnarumma - Duarte, Musacchio, Romagnoli, Hernandez - Paqueta, Bennacer, Kessie - Castillejo, Piątek, Calhanoglu
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Jakieś streamy na Sopcasta albo przeglądarkę?
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Podbijam pytanie i z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało na boisku, bo o ile wiatr przy lewej linii musi robić Theo, tak na prawej przypada ta rola najpewniej dla Samu, który miałby być w takim razie prawym wahadłowym? Nie wiem, może na siłę szukam symetrii, której wcale nie musi być, ale Hiszpan jest trochę słaby fizycznie na takie coś.
Pytanie tylko, ile nam goli wsadzi wychowanek. :P
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
nonenalim
Administrator
Administrator

Post autor: nonenalim »

Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Najbardziej przykre w tym meczu jest to, że widząc jak gramy bardzo prawdopodobne jest, że za 3 kolejki będziemy w okolicy albo bezpośrednio w strefie spadkowej. I to niecały rok po zakończeniu sezonu o punkt od LM...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Patologiczny Milan trwa. Okropny mecz!
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Syfu ciąg dalszy
Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

Tak jak się spodziewałem, mizeria straszna. Leão za Calhanoglu od drugiej połowy, a jeśli nic się nie zmieni, to Suso za Castillejo.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Qnen pisze:Patologiczny Milan trwa.
Pięknie to ująłeś

Ciężka patologia, na Lecce czy Hellas się przyjemniej patrzy niż na nas. Pukamy w dno od spodu.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Zacznę od pozytywów, bo to wcale nie tak, że ich nie było. Duarte gra naprawdę fajnie, a przynajmniej ja się bałem, że będzie zamotany. Nie jest, a daje pewność w swoim rejonie. No i to na tyle.
Romek się coś gubi i jest nerwowy strasznie, kilkukrotnie w dość prostych sytuacjach dziwnie wybijał piłki. Kessiego pamiętam z dwóch wielbłądów, gdy był nie kryty, a zagrał jakby go oblegano jak Częstochowę podczas potopu. Ismael, sorry chłopaki, ale w tym momencie nie jest żadnym upragadem w stosunku do Bigli - fajnie zagrał tylko raz, gdy przerzucił piłkę do Samu (?), a miał też kilka strat wśród zagrań w bok i tył. Paqueta dalej kontynuuje swoją grę z poprzednich spotkań i generalnie więcej traci, niż tworzy. Poza tym karny penis za to, że drużyna oczekiwała przerwania gry, gdy on wpadł na przeciwnika. Theo pół na pół, mógł mieć asystę, no ale też gra niekiedy niebezpiecznie o tyle, że przy nieudanym dryblingu przeciwnik dostaje fajną okazję. Hakan za to powrócił. Do swej zwyczajowej dyspozycji.
W końcówce zacząłem się trochę bać o wynik, przemknęło mi też przez myśl, że to dobrze iż gramy ze SPAL, bo lepszy przeciwnik mógłby boleśniej wykorzystać nasze błędy.
Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

Jeśli ktoś słucha Machine Head, to właśnie leci na żywo ich koncert. Przynajmniej tam fajnie grają...

https://www.youtube.com/watch?v=8DCra84mr8I
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Nie ma co, kibic pełną gębą. Mam dla ciebie radę - pitej tam w pełni słuchać tego koncertu. Milan zostaw.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Nie ma co się obrażać na siebie, każdy wyładowuje frustrację jak może.

Ten mecz jest koszmarny, a Suso udowodnił, że jako jedyny umie prosto kopnąć piłkę. Wśród ślepców jednooki królem.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Ależ oni potrzebują przytulenia wobec braku choćby jednego lidera. Bramka wpadła, a oni wyglądają jakby im ktoś zaserwował jajecznicę na wiejskiej ze szczypiorkiem po trzydniowej głodówce. Psychika! Oby poszło lepiej od teraz, bo i mnie w tym całym wk....u jest ich poniekąd szkoda.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

To nie jest żadne obrażanie. Jak dla kolesia gdzieś grają lepiej (czy na boisku czy na koncercie) - niech tam zbija i na Milan nie wraca lub wróci, jak powrócą sukcesy, żeby nie było samobiczowania. Po co komu tacy "kibice"? Milanowi na pewno są zbędne takie cioty.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Popieram, pepe
Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

Ojejku jakie straszne rzeczy napisałem, a jakie poruszenie :)

Mecz fatalny. Fajnie że wygraliśmy, fajnie strzelił Suso z wolnego. Tyle dobrego z tego meczu.

Pozdrawiam wszystkich "truuu" kibiców ;)
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Trzy pozytywy po tych marnych 90 paru minutach.
1 Gol Suso. Usiadł na na ławce, wszedł na boisko i wygrał mecz. W końcu.
2 nie padło wyrównanie choć znowu się prosiliśmy o cios w twarz tuż przed gwizdkiem.
3 Duarte. Spokojny i pewny punkt obrony. Najlepszy w całym bloku defensywnym.

Szkoda kilku sytuacji, zwłaszcza Paquety który próbował różnych rozwiązań ale zawsze było niedokładnie i nie precyzyjnie. Bramkę mógł zdobyć po ładnym uwolnieniu się przy dwóch obrońcach..

Bennacer mógł zarobić drugą kartkę, ma pewną łatwość w prowadzeniu piłki ale też jest niebezpiecznie elektryczny. Hakan... Okazało się, że w jednym spotkaniu zrobił furorę, znowu przeciętny. Castillejo w swoim szalonym stylu, bez jakości. Krzysiek... Zaczynam się obawiać,że przepada w tej mediolańskiej nicości...znowu nurkował...ohydne zachowanie.

Pioli win a teraz 3x0 😅👍
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Po takiej wygranej to więcej człowiek ma więcej pytań, niż odpowiedzi. Bo jeśli odpowiedzi na swoje pytania dostałem, to były one raczej negatywne. Tak, wciąż nie widzę wielkich pozytywów, ba, wręcz utwierdziłem się w przekonaniu, że poprzednie rozwiązania osobowe były lepsze/równie słabe niż te z dziś.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Absolutnie koszmarny mecz. Mam podobne uczucie co po Genoi. Nie widzę żadnych pozytywów poza golem Suso i podaniem do Paquety. No jeszcze ewentualnie rajdy Theo, ale w obronie ten piłkarz jest mizerny.

Szkoda że Samu jest tak tragicznie marny. Przydałoby się częściej serwować Suso zimny prysznic, niż raz na kilka miesięcy. Raczej nie ma co liczyć na jakieś wielkie przełamanie, bo nie ma kto Hiszpana motywować do lepszej gry.

Według większości kibiców Suso i Gattuso to były największe problemy Milanu. No cóż... czekam na kolejne fantastyczne hasztagi w mediach społecznościowych i absurdalne wyniki sond na MN.

Jeszcze słówko o Bennacerze. Strasznie słaby mecz, ale mam nadzieję, że dostanie szansę na ciągłość występów. Chciałbym też zobaczyć Krunicia zamiast Paquety. Brazylijczyk tragedii dziś nie zagrał, ale jak sobie pomyślę, że kosztował ponad 35 mln to mi się słabo robi.

Boję się tej niedzieli.
Judge not lest ye be judged yourself
MK92

Post autor: MK92 »

Na dobre wyszło i Suso, i Milanowi, że Pioli nie wypuścił Hiszpana w pierwszym składzie. Ten bodziec pozwolił na zrodzenie w nim nowej chęci do gry. Jego występ można chyba uznać za najlepszy w tym sezonie. Co do rzutu wolnego, to miałem przeczucie, że Suso zmieści piłkę przy bliższym słupku. Człowiek miał już w pamięci zakodowane jego wolne na San Siro z tej samej pozycji, wykorzystane w ten sposób przeciwko Palermo w 2017 roku i kilka miesięcy temu przeciwko Frosinone. Ponadto niezły występ Piątką i Paquety. Widać, że troszkę odzyskują zagubioną gdzieś formę. Szkoda tylko, że to wciąż jeszcze się nie klei w jakiś sensowny całokształt drużyny. Męczyliśmy się z tym SPAL i to nie zwiastuje niczego dobrego w najbliższych meczach z górą tabeli. Calhanoglu niestety znów wrócił do mizerii po wyskoku z Lecce, a Kessie jest tak drewniany w ofensywie, że szkoda gadać. Bennacer w sumie też specjalnie lepiej od Biglii się nie zaprezentował i też grał głównie na alibi.
carlos pisze:Zacznę od pozytywów, bo to wcale nie tak, że ich nie było. Duarte gra naprawdę fajnie, a przynajmniej ja się bałem, że będzie zamotany. Nie jest, a daje pewność w swoim rejonie.
Qnen pisze:Duarte. Spokojny i pewny punkt obrony. Najlepszy w całym bloku defensywnym.
Pełna zgoda, Panowie. Podobnie jak carlos, miałem obawy co do niesprawdzonego Brazylijczyka, lecz miło mnie zaskoczył swoim występem.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Qnen pisze:Trzy pozytywy po tych marnych 90 paru minutach.
...
Qnen zapomniałeś o czwartym, najważniejszym: ten mecz się skończył :D
Absolutnie fatalne widowisko, pierwsza połowa to było jedno z gorszych, mniej jakościowych 45' jakie w zyciu widziałem.
miszcz pisze:Szkoda że Samu jest tak tragicznie marny.
Niestety, to kolejny, po Contim, grajek, do którego straciłem już cierpliwość i porzuciłem wszelką nadzieję. W zeszłym sezonie miałem pretensje do Rino, że daje mu grać za mało, ale no... nie, jednak tragedia.
miszcz pisze:Jeszcze słówko o Bennacerze. Strasznie słaby mecz, ale mam nadzieję, że dostanie szansę na ciągłość występów.
Niestety Bennacer też bardzo mnie zawodzi. Jeden spoko mecz, im dalej w las tym gorzej łamane na fatalnie (mecz gdzie sprokurował dwa karne, bodajże Viola).
Z tym jechaniem po Piątku za wczoraj bym nie przesadzał, jakby nie patrzeć przytomnie wywalczył kluczowy rzut wolny, kilka razy się pokazał, oczywiście mogło być lepiej, ale miewał gorsze występy.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Bennacer wydaje się zbyt nieodpowiedzialny jak na tę pozycję. Wydaje mi się, że jego optymalna pozycja to jednak mezzala.
ODPOWIEDZ