Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Roma - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Venomik, to użyjesz błędnie, bo ja dobrze pamiętam za co dostał Paqueta. Jego odepchnięcie, choć zasługiwało na karę, to na pewno nie było na tyle mocne i celowe by dostać 3 mecze zawieszenia.
Pamiętam też za co dostał Muriel grając jeszcze w Sampdorii i chyba Danilo z Udinese. A ta sytuacja przypomina mi najbardziej to co się wydarzyło wczoraj. Jest jeszcze czerwona kartka Mexesa z przed kilku lat, jak chciał przydusić Mauriego, ale to było już bardzo brutalne i raczej nikt nie miał wątpliwości,

Dlatego nie pisałem tego ze 100% pewnością i mam wątpliwości. Moim zdaniem zasługuje to na karę, ale nie wiem jaki jest tu w ogóle taryfikator, przy okazji takich zagrań. No bo na przykład, De Paul dostał czerwoną za "muśnięcie" Candrevy. Wytłumaczysz mi to?
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

miszcz pisze:Venomik, to użyjesz błędnie, bo ja dobrze pamiętam za co dostał Paqueta.

No to idziemy na argumenty:

Zdjęcie gdy paqueta dostaje 'czerwoną' kartkę:

Obrazek

Link do sytuacji, gdzie Paqueta dostaje najpierw żółtą kartkę za zagranie z rywalem, później czerwoną:
https://www.youtube.com/watch?v=Rrdl47jlgew

Komentarz sytuacji z losowej strony:
"W 74. minucie 21-latek został sfaulowany i nerwowo ruszył w kierunku rywala. Został ukarany żółtą kartką, po czym lekko uderzył w rękę arbitra. W efekcie wyleciał z boiska. W protokole pomeczowym czytamy, że Paqueta został ukarany za "uderzenie lekkim plasknięciem w ramię sędziego."
Odnośnik
Awatar użytkownika
Pamato
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Pamato »

Venomik pisze:Jest aż jeden mecz, w którym Milan prowadził w okolicach 60 minuty i nie dał rady tego wygrać. Z Lecce w przedostatniej kolejce.
Tak się właśnie tworzą mity ;)
Pisałem ogólnie o Milanie i stylu gry, podejścia do tego sportu jako takiego, na przestrzeni wielu lat... Nie leżymy na boisku w ostatnim kwadransie, nie oddajemy piłki na aut przy przy linii końcowej "że niby fairplay", nie psioczymy na sędziów w mediach etc. i to mi się podoba, to jest klasa i tak ma być, każdy odchył od normy w tym wypadku przyprawiał(by) mnie o dyskomfort psychiczny ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Tak jak napisałem, dokładnie pamiętam za co dostał i dokładnie pamiętam, że nawet się z decyzją sędziego zgadzałem. Z decyzją komisji co do zawieszenia już zdecydowanie nie.
3 spotkania? Serio? Ciekawe ile dostanie Ribery po wczorajszej akcji.

W jaki sposób odpowiada to na moje pytania? Bo napisałeś najpierw, że "idziemy na argumenty" :P
Czy Dżeko nie powinien dostać kartkę? Jeżeli nie, to czym bardziej zasłużył sobie De Paul kilka tygodni temu lub Muriel z przywołanej wyżej sytuacji?

P.S. Uprzedzając, pamiętam też dobrze, że z tych 3 spotkań, 2 były jako kara za to "brutalne zachowanie".
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

I po co tyle klepania? Dzeko należała się żółta, ale sędzia nie widział sytuacji, a więc nie mógł jej dać po VAR. Mógł dać jedynie czerwoną, która się najzwyczajniej nie należała.
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Bez jaj z potencjalną czerwoną dla Dzeko wczoraj...
Pomijając ta sytuację, to nie za bardzo widziałem jakieś błędy Orsato na naszą niekorzyść... i o ile w pierwszych kolejkach i wymienionych wcześniej meczach faktycznie bywało, że nas 'kręcili", o tyle wczoraj..??
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Co? Jak? Co?
Ogarnałeś te sytuacje?
Najpierw pytasz czy Dzeko powinien wyleciec z boiska:
miszcz pisze: Dżeko nie powinien wylecieć z boiska?
Jako argument podajesz, że Paqueta dostał podobną czerwoną:
miszcz pisze:Wiem że Musacchio dodał od siebie, ale nie za takie rzeczy nasi gracze dostawali czerwone kartki (Paqueta na przykład).
Ja Ci pokazuję, że wbrew temu co piszesz, Paqueta dostał identyczna kartkę (żółtą) za odepchnięcie rywala (podobnie jak Dzeko), a czerwoną za kompletnie inne zagranie. Więc NIE powinien wylecieć z boiska. Nie wyleciał, decyzje są spójne.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Milan jest słaby i tyle.

Cos tam nasz zarząd wypowiedzial ciekawego. Czy wartosć tych młodych i zdolnych pilkarzy wzrosła.

Na serio wczorajszy mecz to byla katorga dla oczu.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Venomik, masz rację, źle skonstruowane porównanie.
W takim wypadku, jak to wypada w porównaniu z czerwoną dla De Paula? Kartka która została przyznana po weryfikacji VAR.

Odnośnie meczu jeszcze, zauważyłem, że Paqueta ma wśród kibiców jakieś spore "fory" i jakkolwiek by źle nie zagrał, to i tak będzie dopiero którymś w kolejce piłkarzem do obijania. Najpierw są starzy wyjadacze, którzy maja przerąbane z urzędu, nawet jak się starają i coś tam od siebie dają (Hakan, Kessie, Suso).
Facet kosztował 35 mln i ostatni dobry mecz zagrał pół roku temu. Z meczu na mecz coraz gorszy, popełniający coraz to głupsze błędy i nie dający absolutnie nic drużynie.
Jak dla mnie, poza prawą obroną i Biglią, to najgorszy zawodnik tego sezonu w Milanie. Totalne rozczarowanie.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ja go posadziłem na ławce 👍
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

W tym momencie połowa składu prosi sie o posadzenie na ławce. Od kilku spotkań gramy taktyką Gigio - Theo - 9+3 pachołków.
Taka mizeria, że jak Hakanowi wyszedł jeden mecz na 20, to znów się ludzie łudzili, że będzie "Hakan nuovo" :P

Jestem przeciwnikiem sformułowań "gorzej być nie może", bo takie słyszałem tysiące razy rok temu w kontekście Gattuso. Jednakże mając teraz taką głębie składu aż prosi się o lekki wstrząs. Niech sobie nawet zagra Borini, Samu, Krunic, Duarte, Rebic. Zapewne na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie, ale czegoś warto spróbować, by reszta sobie w końcu zdała sprawę co wyprawiają. 3 spotkania w ciągu tygodnia, więc rotacja siłą rzeczy musi być.
Suso, którego często broniłem po tamtym sezonie, nie broni się w tym sezonie niczym, poza spotkaniem z Lecce. Celownik na tragicznym poziomie. Asysty może i mu koledzy zabierają, ale brak goli to jego wina.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

W praktyce gramy trzema obroncami, wiec ze Spal powinien zagrać Rodriqez albo Duarte, a Musacchio na prawej obronie
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Popieram. Coś jak ustawienie Ancelottiego na Liverpool rok temu, z Maksimoviciem na prawej stronie.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Abate jest wciąż bez klubu, poważnie bym się zastanowił, czy nie spróbować go zakontraktować na rok.

Na ten moment zdecydowanie Borini, albo któryś z ŚO powinien zagrać po prawej stronie, bo Conti i Calabria są w stanie zawalić nam każdy mecz. Ich forma jest poniżej wszelkiej krytyki.
MK92

Post autor: MK92 »

No, ja też bym się zastanowił nad rozmową z Abate, rozpoczętą sformułowaniem: Wiesz, Ignazio, trochę głupio wyszło, ale... ;)
miszcz pisze:Suso, którego często broniłem po tamtym sezonie, nie broni się w tym sezonie niczym, poza spotkaniem z Lecce. Celownik na tragicznym poziomie. Asysty może i mu koledzy zabierają, ale brak goli to jego wina.
Racja, zgadzam się z Tobą. To też pokazuje, że wcale nie jesteś fanbojem Suso, jak niektórzy chcieliby Ci wmówić ;)
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Bez przesady z tym Ignazio. Zwłaszcza po tym, jak nie gra od pół roku.

Podobno Duarte ma grać. Biorąc pod uwagę, że gramy bardziej 3,5 z tyłu niż 4, to może być dobra opcja.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

MK92, dla wielu możesz być tylko albo za albo przeciwko. Jak próbujesz tonować nastroje lub prostować fakty, to właśnie Ci próbują wmówić, ze jesteś wielbłądem... czy fanbojem :) Normalna sprawa.

Pomysł z Duarte mi się podoba. Pytanie czy się przyjmie na dłuższą metę.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Jak któryś z naszych ŚO wypali po prawej stronie to super, ale to co gra Calabria z Contim jest takim kryminałem, że rozważyłbym nawet zakontraktowanie Zambrotty.

Nasi prawi obrońcy popełniają w tym momencie błędy jakie byłby wstydliwe dla zawodników z Serie B.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Calabria i Conti grają tragicznie i co do tego nie ma dwóch zdań. Natomiast obydwaj są zdrowi na ten moment. Zakładając, że ich odstrzelimy na rzecz Boriniego, Abate lub innego środkowego obrońcy to trzeba się by było poważnie zastanowić jaką przyszłość z nimi wiążemy. A jeśli nie wiążemy to co z nimi dalej zrobić poczynając od zimowego okienka transferowego, a na letnim kończąc. Wątpię aby na ławce rezerwowych taki Conti mógł dojść do formy po 2 latach bez gry lub żeby na tej samej ławce rozwijał się Calabria.

Niech Pioli szuka ustawienia, niech zaczną grać i zbierać punkty. Niech próbuje i tworzy. Całość jednak to taki śmiech na sali jak się czyta, że teraz będziemy np. grać 3 w obronie ( nie śmieję się z osób, które to proponują na forum i nie twierdzę, że to nie ma sensu, tylko z misternie zbudowanego planu na zespół oraz z dobranych wykonawców do niego oraz tych którzy to wymyślili ).

Ta kadra nie jest sformatowana pod żaden system ani żadną wizję średnio terminową ( poza wiekiem kupowanych piłkarzy ). W każdym, jak to ładnie określił carlos, stoimy w szpagacie. Teraz nowy trener próbuje czegoś nowego i założę się, że cokolwiek to będzie to się wcześniej czy później okaże, iż materiału odpowiedniego w postaci wykonawców planu mu brakuje bo jakieś klocki pasują do siebie jak pięść do twarzy. I to jest prawdziwy dramat tej drużyny już od wielu lat.
Adin
Milanista
Milanista

Bo zamiast zatrudnić długofalowego dobrego trenera z nazwiskiem chcemy wlasnego Guardiolę. W obecnym sezonie poza Gigim i może Theo reszta gra ponizej oczekiwan, a nawet poziomu. Nawet nie warto wymieniać nazwisk.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

plakat33 pisze: Ta kadra nie jest sformatowana pod żaden system ani żadną wizję średnio terminową ( poza wiekiem kupowanych piłkarzy ). W każdym, jak to ładnie określił carlos, stoimy w szpagacie. Teraz nowy trener próbuje czegoś nowego i założę się, że cokolwiek to będzie to się wcześniej czy później okaże, iż materiału odpowiedniego w postaci wykonawców planu mu brakuje bo jakieś klocki pasują do siebie jak pięść do twarzy. I to jest prawdziwy dramat tej drużyny już od wielu lat.
Zgoda. Pioli zresztą o tym już powiedział na konferencji prasowej. Niemniej pamiętajmy, że on nie próbuje żadnej skomplikowanej taktyki, do której potrzebowałby konkretnie skrojonych zawodników (jak MG). Do tego lubi grę ofensywną i kilku naszych piłkarzy ma do tego inklinacje (Hernandez, Hakan, Suso). W tej całej beznadziei to nieliczne promyki słońca, które musimy łapać. Oby tylko najbliższa seria spotkań nas nie zabiła.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja bym się tak nie rozpędzał z tą prawą obroną. Aktualnie obaj Włosi są w słabej formie, ale grać potrafią, co wielokrotnie pokazywali. Conti płaci za długi rozbrat z piłką i potrzebuje gry. Wiadomo, że nie możemy sobie pozwolić na to, żeby sabotował kolejne mecze, bo może się w końcu dotrze, ale też zakładam, że nie musimy szukać rozwiązań na stałe. Niech zagra Duarte czy Borini, niech chłopaki dostaną sygnał, że taka gra jest niedopuszczalna. Ale docelowo Calabria i Conti powinni wrócić do formy. Nie widzę sensu robienia desperackich ruchów, typu powrót Abate.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Adin pisze:Bo zamiast zatrudnić długofalowego dobrego trenera z nazwiskiem chcemy wlasnego Guardiolę.
Nie chcę polemizować z zatrudnieniem trenera z wyższej półki.
Natomiast czy Atalancie jest potrzebny taki trener Klopp albo inny z najwyższej półki? Lazio potrzebuje takiego trenera by mierzyć w 4 miejsce? Romie był potrzebny ktoś taki? Czy jakiejkolwiek innej drużynie w Serie A prócz Juventusu, Napoli czy Interu, które na dzień dzisiejszy są w innym miejscu i mają inne cele? Biorąc pod uwagę, że może i nie jest to Milan Berlu za najlepszych lat ale w ostatnich 5 to raczej jesteśmy na podium albo 4 miejscu w wydawaniu pieniędzy na transfery i pensje więc serio potrzebujemy jakiegoś wielkiego magika, który stworzyłby drużynę która będzie regularnie wygrywać z np. grupą spadkową? I takiej drużyny nie można stworzyć od 5 lat? Jeśli teraz potrzebujemy takiego fachury to zastanawiam się kogo byśmy potrzebowali na występy w LM albo LE ( nie mylić z jej wygrywaniem ), chyba samego Gandalfa z magicznym kijem.

Natomiast zgodzę się, że ktoś pokroju Rudi Garcii ( taka półka wyższa od Pioliego czy Giampaolo ) to jest i było w naszym zasięgu. Ale przy tym wszystkim dochodzi jakaś strategia, plany, finanse i cele klubu, z którymi nie wiadomo który trener by się zgodził ( ten bardziej uznany ).
Adin
Milanista
Milanista

Plakat a ja o czym pisze.

Nasi Guardiole to Montella, Giampaolo, Gattuso etc. Jedni sprawdzili się mnie lub bardziej. Niestety trener jest istotny. Musi mieć jakieś sukcesy. Jeżeli bierzemy średniakow za trenerow potem dziwimy się czemu zespół gra tak jak teraz. W przyszłym sezonie Leao i Theo również bedą średni. Tak jak wcześniej Piątek czy Paqueta.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Czyli wracamy do mitycznego:
"dopóki nie zatrudnimy trenera z topu"

Jeszcze lepszy frazes niż "gorzej przecież być nie może"

Z czym chcesz go zatrudnić?
Po 3 zmianach właścicielskich, latach bez projektu i określonego celu? Po tak delikatnym momencie, że niemal groziła nam degradacja? Z 200 mln dochodów, z których 10-20% musiałoby pójść na samą pensję szkoleniowca?
Skończmy te frazesy pisać przynajmniej tutaj, bo już dawno zostały one obalone.
ODPOWIEDZ