Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Lecce

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Qnen porównywanie tutaj kogokolwiek z naszej drużyny do Contiego w tym meczu to jest jednak bardzo wielkie nadużycie ;)

Biglia miał takie szczęście, że Hakan wykorzystał jego dobre podanie i być może zanotował swój strzał sezonu. Gdyby tak się nie stało to podobnie jak w przypadku Suso asysty by nie miał. Mógł się chyba lepiej zachować również przy drugiej bramce podobnie jak Suso oraz prawie sprokurował karnego, co w jego przypadku nie jest żadnym wypadkiem przy pracy ;)

Z tej całej trójki to nadal dla mnie Suso dawał i daje więcej niż inni ;)

Poza tym z Suso jest tak, że wszyscy wiemy jakie są jego mocne i słabe strony. Jak gra, ile może dać, jak zniknąć w meczu itd. Wiemy również, że na jego pozycji nie ma nikogo lepszego ale z tym potencjałem chcielibyśmy by grał lepiej i był zawodnikiem o ten poziom wyżej, mimo że nie ma racjonalnych przesłanek, że kiedykolwiek będzie.

Frustracja kibiców w dużym stopniu wynika chyba z tego, że chcieliby by był zawodnikiem, którym po prostu nie jest. Nie ma nikogo lepszego kto mógłby go zastąpić i dać więcej na boisku na jego pozycji, a do sprzedaży byłoby paru innych, którzy dopiero jak wejdą na murawę to widać dlaczego taki Suso jest na niej w każdym meczu.
Niesprawiedliwe jest to, jak duży jest hejt i obarczanie winą Hiszpana za wszystkie niepowodzenia CAŁEJ drużyny. Zapominając o tym, że bez niego nie mielibyśmy w zeszłych latach żadnych wyników. Natomiast robienie z niego konia pociągowego całej drużyny to są przesadne oczekiwania niestety i tyle.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Na ławce będzie Castillejo, który dzisiaj strzelił 3 bramki. Tam jest potencjał :lol2:
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Qnen pisze:Na ławce będzie Castillejo, który dzisiaj strzelił 3 bramki. Tam jest potencjał :lol2:
Żarty żartami, ale to, że taki Castillejo jest żelaznym rezerwowym, z ławki wchodzą tacy piłkarze jak Piątek czy Rebić, a murawy nie wąchaja najlepszy piłkarz ostatniego PNA czy Jack pokazuje, ze my na papierze naprawdę mamy mocny skład. No właśnie, na papierze...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

plakat33 pisze: Niesprawiedliwe jest to, jak duży jest hejt i obarczanie winą Hiszpana za wszystkie niepowodzenia CAŁEJ drużyny. Zapominając o tym, że bez niego nie mielibyśmy w zeszłych latach żadnych wyników. Natomiast robienie z niego konia pociągowego całej drużyny to są przesadne oczekiwania niestety i tyle.
Pełna zgoda. Niestety kibice promują teraz kolejny świetny hasztag: # SusoOut. On jest winny niepowodzenia z Lecce i trzeba go zgnoić. Powiedzieć, że to niesłuszny i oderwany od rzeczywistości hejt, to jak nic nie powiedzieć. Oczywiście z Samu czy Rebiciem na prawej stronie będzie lepiej. Ten drugi przecież został na planszy flashscore ustawiony jako prawy skrzydłowy Chorwacji.
Społeczność kibiców chyba nigdy nie przestanie negatywnie zaskakiwać. W czerwcu, w ankiecie na MilanNews zdecydowana większość stwierdziła, że trzeba się Suso pozbyć. Jednocześnie zdecydowana większość uznała, że Silva zasługuje na kolejną szansę. Taki mamy klimat. :help:

Tak na poważnie, niech Suso odejdzie, dla swojego dobra. Choćby z Romą zagrał 10 piłek na nos tuż przed bramką, to i tak spotka się z takim hejtem. Kibice chcieli odejścia Rino, to mają. Niech dostaną kolejny "prezent". Przecież można tam wystawić kogokolwiek z obecnej kadry i na pewno gorzej nie będzie, prawda?

Jakby Milan miał go zastąpić Berardim, Orsolinim, Politano czy Callejonem, to byłbym jak najbardziej na tak.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

miszcz pisze:Jakby Milan miał go zastąpić Berardim, Orsolinim, Politano czy Callejonem, to byłbym jak najbardziej na tak.
Z tej listy to może tylko Berardi mógłby dać coś więcej niż Suso. Dla Orsoliniego to wciąż za wysokie buty, Politano szału nie robi, a Callejon w najbliższym okienku transferowym będzie świętował 33 urodziny.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Myślę, że Orsolini w składzie Milanu mógłby co najmniej naciskać na Suso i dać trenerowi powód, by posadzić Hiszpana na ławce. Żaden inny zawodnik kadry Milanu od 3 lat tego nie potrafi. Nazwałbym to progresem tak czy siak :)
Callejon może i coraz starszy, ale jakość wniósłby niezaprzeczalną.
Politano grający na swojej pozycji byłby również solidną konkurencją dla Suso. Teraz gra w 3-5-2 i ciężko mu się odnaleźć.

Wszyscy ci powyżej byliby dostępni za przyzwoite pieniądze, nie przekraczające 25-30 mln. Jeżeli w Milanie myślą o mercato, to powinni tym się zająć, jednocześnie żegnając Samu i Boriniego.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Dyskusja o składzie po takim meczu jak z Lecce nie ma moim zdaniem wielkiego sensu.

Wciąż trudno mi się piszę po tym spotkaniu, bo nie przypominam sobie, kiedy frustracja z oglądania Milanu osiągnęła u mnie taki poziom. Serio, to wyglądało na jakieś fatum/klątwę - dla nas nawet efekt nowej miotły oznacza remis zamiast zwycięstwa...

Suso, czy ktokolwiek inny - nie byli problemami jako jednostki. Długimi fragmentami pokazywaliśmy, że potrafimy grać w piłkę na solidnym poziomie. Nie trzeba było strzelać więcej niż tych 2 bramek, które wpadły mimo że okazji było na 2-3 razy tyle. Wystarczyło nie tracić głowy, bo zostaliśmy skarceni za te momenty, kiedy znowu nasi piłkarze grali jakby obudzili się świeżo pijani na murawie i nie wiedzieli co się dzieje. Co dziwne, chwile wcześniej gra kleiła się bardzo dobrze...

Pioli musi po prostu konsekwentnie pracować nad ich głowami, bo jestem pewien, że najszybciej pozytywne efekty zobaczymy, jeśli naprawimy tym piłkarzom ich psychikę.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Jeszcze co do skuteczności...

O ile ataków i strzałów na bramkę mieliśmy w tym meczu dużo, to uważam, że zbyt wiele z nich stanowiły uderzenia zza pola karnego. Gdyby Suso z Calhanoglu (bo to oni w tym przodują) częściej podnosili głowę będąc przy piłce w okolicach 20-25 m, dało by się wyciągnąć więcej z niektórych akcji zamiast z uporem maniaka oddawać strzał za strzałem. Zrzucam to na karb egoizmu obydwu, duże mniemanie o jakości swojego uderzenia oraz frustrację i brak chłodnej głowy. Inna sprawa, że w tym meczu Milan wykreował dość sporo mniej lub bardziej klarownych sytuacji do zdobycia gola z obrębu 'szesnastki' i powinien był zakończyć mecz z co najmniej dwoma trafieniami więcej na koncie.
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

O ile ataków i strzałów na bramkę mieliśmy w tym meczu dużo, to uważam, że zbyt wiele z nich stanowiły uderzenia zza pola karnego. Gdyby Suso z Calhanoglu (bo to oni w tym przodują) częściej podnosili głowę będąc przy piłce w okolicach 20-25 m, dało by się wyciągnąć więcej z niektórych akcji zamiast z uporem maniaka oddawać strzał za strzałem. Zrzucam to na karb egoizmu obydwu, duże mniemanie o jakości swojego uderzenia oraz frustrację i brak chłodnej głowy.
Nie no już nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nazywanie Suso i Calhanoglu egoistami zawsze będzie mnie śmieszyć. Mieliśmy mnóstwo okazji do wykończenia akcji w polu karnym. Nie możemy winić piłkarzy, którzy potrafią zdobyć bramkę z dystansu, że próbują to robić, zwłaszcza, że próbowali może maksymalnie 3 razy. Przecież ten strzał Turka z pierwszej połowy byl minimalnie nad bramką.

Narzekanie na to, że strzelamy xD tego jeszcze w Polsce nie czytałem. Zaraz będziemy narzekać, że podają zamiast strzelać.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Jak widać, masz za mały móżdżek, żeby zrozumieć o czym piszę, więc pozostawię cię w tej cebuli ignorancji...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Ty potrafisz się do ludzi zwracać nie jak największy prymityw w okolicy?
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Złapałem się na tym, że kilkukrotnie myślałem o tym spotkaniu jako takim, gdzie zgarnęliśmy komplet punktów, a dopiero później spływała świadomość, że to jednak był remis. Szkoda mi Hakana, bo mógł zostać ojcem zwycięstwa, a został tylko konkubentem remisu. :P Co do Turka, to w tym meczu pokazał mi to, o co go zupełnie nie podejrzewałem - szybka, ofensywna gra i to do przodu. Nie jestem jednak z tych, którzy pod wpływem pojedynczego meczu zmieniają opinię o graczu, więc traktuję to jako wypadek przy pracy.
Biglia i Suso też zagrali dobre zawody, przynajmniej według moich standardów. Na minus z pewnością Conti i Paqueta, ale też Theo mnie mimo wszystko niepokoi. Bardzo fajnie, że on w ofensywie to gość, ale to nie jest sedno gry LO.
Milan bardzo fajny, przynajmniej przez większość spotkania. Szkoda remisu tym bardziej, bo jak już wspomniano może on przytłamsić entuzjazm, bo niby było lepiej, a wynik słaby. No i w perspektywie jest ciężka seria, gdzie raczej każdy powinien oczekiwać straty punktów.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
MK92

Post autor: MK92 »

Mnie po tym spotkaniu już różne dziwne koncepcje taktyczne do głowy przychodzą. Jeżeli Suso miałby rzeczywiście odpocząć, to spróbowałbym w meczu z Romą gry dwójką napastników (Piątek jako egzekutor i Leao jako second striker) oraz trequartistą (najpewniej Calhanoglu, ale też może być Paqueta lub Bonaventura). Przy grze typowymi skrzydłowymi nie ma sensu rezygnować z Suso, bo my na prawą flankę w ofensywie po prostu nikogo lepszego nie mamy, a na pewno nie są to Castillejo i Borini, który ewentualnie mógłby wejść, ale za Contiego lub Calabrię, gdyż chyba jednak odpowiedzialniej broni od wspomnianej dwójki. A skoro już mamy tak ofensywnych bocznych obrońców, którzy nie za bardzo odnajdują się w destrukcji, to może spróbować też kiedyś systemu z trójką z tyłu (Musacchio - Romagnoli - Rodriguez) i Hernandezem oraz Contim jako wahadłowymi? Ta opcja też mnie intryguje. Mimo wszystko, wciąż uważam, że nasza kadra docelowo najbardziej pasuje do gry w ustawieniu 4-2-3-1, choć oczywiście i ten system ma swoje braki.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Ja bym się trzymał 4-2-3-1.

Na lewym skrzydle najlepiej sprawdza się Leao, który nawet w meczu z Lecce, grając teoretycznie jako środkowy napastnik, najwięcej zamieszania robił właśnie schodząc z lewej strony boiska do środka.

Na "9" oczywiście Piątek, bo potrzebujemy tam egzekutora, a Krzysiek nawet mimo słabego początku sezonu jest w tym aspekcie gry bezapelacyjnie najlepszy z całego naszego składu.

Na "10" Calhanoglu. Po ostatnim meczu zasługuje na kolejną szanse gry za napastnikiem.

Na prawej stronie Suso, bo wcale nie zagrał źle, a przede wszystkim nie ma w kadrze nikogo lepszego od niego.

W pomocy Biglia z Kessiem, dla równowagi w defensywie.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

W takim ustawieniu powinien grać RR na lewej stronie. Theo grał fajnie z przodu, ale z tyłu to tykająca bomba niestety póki co. Chyba że znów Kessie go będzie ubezpieczać, a Leao będzie schodzić sobie bliżej pola karnego, by robić przewagę w ataku.
MK92

Post autor: MK92 »

Tu się chyba wszyscy zgadzamy, że po prostu nie możemy bronić tylko dwójką środkowych obrońców i wystawiać dwóch tak niefrasobliwych w defensywie bocznych obrońców, którzy bardziej przypominają wahadłowych, a w przypadku Hernandeza wręcz lewego skrzydłowego.
Renesco pisze:Na "10" Calhanoglu. Po ostatnim meczu zasługuje na kolejną szanse gry za napastnikiem.
Rzeczywiście, po meczu z Lecce Calhanoglu wysunął się na pole position w rywalizacji z Paquetą i Bonaventurą o to miejsce. Zresztą, od dawna wydawało się, że Hakan ma największe predyspozycje właśnie do gry za plecami napastnika, a nie na mazzali czy lewym skrzydle. W każdym razie jedna jaskółka wiosny nie czyni i trzeba potwierdzenia dobrej dyspozycji Turka w kolejnych spotkaniach, by się do niego przekonać.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Renesco pisze:(...)W pomocy Biglia z Kessiem, dla równowagi w defensywie.
Ja bym chętnie zobaczył dwójkę Bennacer Biglia, bo bardzo jestem ciekawy występu Algierczyka w takiej formacji.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

carlos pisze:Co do Turka, to w tym meczu pokazał mi to, o co go zupełnie nie podejrzewałem - szybka, ofensywna gra i to do przodu. Nie jestem jednak z tych, którzy pod wpływem pojedynczego meczu zmieniają opinię o graczu, więc traktuję to jako wypadek przy pracy.
Tu nie chodzi o zmienianie opinii. Całkowicie odwrotnie.
Hakan to nie jest piłkarz, którego nikt nigdy nie podejrzewał o taką grę. On właśnie u nas gra znacznie poniżej oczekiwań, ale ten potencjał w tym jest. Taki mecz nie zmienia nic, poza tym że pokazuje, że ten potencjał prawdopodobnie nadal tam jest i on mógłby grać dwie klasy lepiej, niż zazwyczaj. Pozostaje pytanie, dlaczego tego nie robi i czy komukolwiek uda się sprawić, żeby taka poprawa była trwała.
carlos pisze:Theo mnie mimo wszystko niepokoi. Bardzo fajnie, że on w ofensywie to gość, ale to nie jest sedno gry LO.
A miał jakieś błędy w ustawieniu, gubieniu krycia? Za bardzo nie pamiętam, za to pamiętam kilka dobrych odbiorów i wyjść spod pressingu.
Moim zdaniem na razie te obawy o obronę u Theo są spowodowane bardziej jego reputacją, niż faktycznymi poczynaniami na boisku. Nie widziałem dotąd, żeby zawalał tył, a w przodzie daje bardzo dużo.

Poza tym, zwracam uwagę, że u Piolego grał praktycznie jako wahadłowy, a ścisła obrona była trzyosobowa w fazie ofensywnej. Jeśli taki stan się utrzyma, może to będzie dobre wyjście dla niego.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Media wychwyciły, że my w fazie posiadania piłki to wyglądało na 3-2-2-3 (Conti-Musacchio-Romagnoli; Kessie-Biglia; Hakan-Paqueta; Theo-Leao-Suso)

Choć chyba odnoszę, wrażenie, że zejście Kessiego i zmiana Rebicia trochę zburzyło balans, bo Krunić grał na pozycji trequartisty za Paquetę
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

rafal996, sęk w tym potencjale Turka jest taki, że w 75% spotkań go nie było widać, a ze sposobu jego gry ciężko było wysnuć pomysł, że zasługuje by zagrać wyżej. Dlaczego tak jest/było? Nie wiem i mało mnie to interesuje. Tak już jakoś jest, że zazwyczaj do takich klubów jak nasz, przychodzą piłkarze z potencjałem. Balo taki niewątpliwie miał, Cerci czy Taarabt też, no ale nie jest rolą klubu, by żyć obietnicą dobrej gry.
U Theo nie widziałeś tego zawalania tyłów w tym sezonie, czy tylko w tym meczu? Bo w sezonie już pokazał, że nie do końca się odnajduje.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Mam podobne odczucia jak carlos w stosunku do Theo i Hakana. Na razie jednak i tak wolę jego niż Rodrigueza, który z przodu nic nie daje, a wręcz hamuje, a z tyłu też nie mam co do niego pewności. Najbliższa seria spotkań pokaże jak sobie Theo poradzi w meczach z nieco lepszymi rywalami i czy Turek podtrzyma swój potencjał z 1 meczu.
ODPOWIEDZ