Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Hellas - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Ja mam tylko nadzieję, że z Interem nie będziemy starać się prowadzić gry, bo nie wyobrażam sobie jak wielki progres musiałby zostać poczyniony, żeby grając atakiem pozycyjnym osiągnąć korzystny wynik.

Grając z kolei z kontry, podpuszczając Inter do gry z naszą skuteczną defensywą mamy dużo większe szanse. Inter Conte przypomina mi Milan tylko zwyczajnie lepszy, bardziej dojrzały. Mają podobne problemy co my, natomiast są na bardziej zaawansowanym etapie jeśli chodzi o ich rozwiązanie. W każdym razie póki co też nie błyszczą, kiedy powinni teoretycznie zdominować rywali.

Zdecydowanie w takim układzie widziałbym Rebicia w pierwszym składzie. O Bennacerze nie wspominając, bo byłego piłkarza Empoli widzę w składzie kosztem Biglii niezależnie od rywala. Z wymianą Hakana na Paquetę, czy Bonaventurę bym nie szalał, bo póki co to Turek odpowiada za bramki i wykreowane szanse w aktualnym sezonie.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Pepe ze mnie też nie jest żaden spec. Sampdoria miała swój styl i schematy. Różnorakie analizy gry zespołu Giampaolo można obejrzeć i posłuchać na YT i ja tam sens widziałem, podobnie jak oglądając samemu spotkania Samp w zeszłych sezonach. Nie twierdzę, że tam było wymyślone nie wiadomo co ale pomysł był.

Rozumiem, że prawie wszyscy nowi odbyli mało treningów ( powroty po kontuzjach, drobne urazy, późne powroty z turniejów/urlopów ) i jest zmiana ustawienia, nowe schematy itp. itd. ale póki co wygląda to wszystko tragicznie. Więc albo piłkarze są tak ciency lub niedopasowani do koncepcji gry albo faktycznie potrzeba czasu żeby wszystko zatrybiło i efekty/przebłyski dobrej gry i tym samym pracy Giampaolo zobaczymy za 2-3 miesiące. Albo trener okaże się niewypałem, a te wszystkie gadki o schematach będziemy sobie mogli włożyć między bajki. Bakayoko też potrzebował sporo czasu. Może z tymi nowymi jest podobnie...

To co chyba najbardziej irytuje wszystkich to brak tzw. ręki nowego trenera. Osobiście po żadnym zawodniku nie widzę aby był lepszy/inny niż w zeszłym sezonie. Nie dostrzegam też niczego lepszego w grze. Gra może jest inna w jakimś jednym czy drugim aspekcie ale równie zła i czuję się jak co roku kiedy szukamy nowego ustawienia i wyciągnięcia prawdziwego potencjału z zawodników lub dopasowania ich do nowych pozycji. Oby to się udało w tym roku.

Na marginesie za 2 tygodnie nie będziemy już mogli mówić, że ktoś tam późno do Nas dołączył do klubu w porównaniu z takim Sensim z Interu, który pruje w lidze od końca sierpnia i od początku zdążył załapać schematy Conte. Jeśli nowi nie będą dostawali minut to jednak będę wymagał jakiś sensownych wytłumaczeń biorąc pod uwagę rzadką grę tych ''starych''.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Sensi to akurat zły przykład, bo trenuje od początku lipca z Interem.
Mógł też od początku lipca trenować z Milanem, ale wyszło jak wyszło :)
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Chodziło mi o to, że Sensi z Interem trenuje od początku lipca i mając jeszcze do tego 3 tygodnie sierpnia był przygotowany na początek ligi by w pierwszym składzie występować od 1 kolejki. Zdołał również sobie przyswoić nową wiedzę od Conte.

Nasi dołączyli powiedzmy miesiąc później więc jeszcze nie odbyli tylu treningów by tak jak Sensi być teoretycznie i praktycznie przygotowani na początek ligi. Ale za 2 tygodnie będziemy mieli początek października i można chyba już wtedy czegoś oczekiwać po kolejnym pełnym miesiącu intensywnych treningów z całą drużyną w Milanello ;-)
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

pepe pisze:Mam do Was pytanie, bo pewnie najszybciej tu się czegoś dowiem w nurtującej mnie kwestii. Chodzi mi o rzekome schematy obecnego trenera Milanu. Wiele się mówi, że on ma jakieś magiczne schematy, że piłkarze muszą z nimi się dotrzeć i takie tam. Moje pytanie brzmi - czy ktoś z Was śledził karierę Marco Giampaolo - i czy w klubach, w których dotychczas trenował również drużyny grały jakimiś wymyślonymi schematami?
Obejrzyj chociaż kawałek tego filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=QCYqocfar5Q

Najprościej mówiąc, styl Giampaolo to dużo szybkich podań, często z pierwszej piłki, dużo podań prostopadłych, rozegrania w trójkątach, no i inteligentne poruszanie się bez piłki i wychodzenie na pozycje. Także wysoki pressing. Czyli coś, czego w Milanie na razie kompletnie nie widać, ale zalążki było widać w niektórych sparingach.
miszcz pisze:Mało prawdopodobny i do tego trzeba mieć jaja.
(...)Musacchio-Duarte-Romagnoli-Theo
Do tego trzeba być szalonym, a nie mieć jaja :P Bez przesady, żeby w derbach wystawić na stoperze piłkarza-zagadkę znikąd, zamiast pewnego i sprawdzonego duetu. Rozumiem gdyby Duarte był jakąś gwiazdą, której umiejętności znamy i jesteśmy pewni, ale na dziś nie ma żadnego powodu, żeby miał posadzić Musacchio z marszu w tak ważnym meczu.

I jeszcze przesunięcie stopera na bok, a na drugim boku następny debiutant. No raczej nie :D
Renesco pisze:Ja mam tylko nadzieję, że z Interem nie będziemy starać się prowadzić gry, bo nie wyobrażam sobie jak wielki progres musiałby zostać poczyniony, żeby grając atakiem pozycyjnym osiągnąć korzystny wynik.
Byłoby dużo prościej, niż z Hellasem. Inter nie będzie się tak głęboko murował, będzie wychodzić do gry i zostawiać więcej miejsca.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Mnie najbardziej niepokoi i zadziwia sytuacja Bonaventury. Skoro był w stanie zagrać połowe sparingu miesiąc temu, to w tym momencie powinien łapac minuty wchodząc na koncowki.
Nie wiem jaki skład wystawi Giampaolo, ale na Bonaventure sie nie nastawiajcie.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Adin pisze:
Dla mnie powinien wejść taki skład

Gigi

Conti Musa-Kapitan-RR

Kessi-Bennacer-Hakan

Suso-Pio-Rebic

W drugiej połowie wchodzą Bonaventura, Paqueta i ktoś zależnie od sytuacji. To są derby. Nie ma wymówek.
To również mój skład :piwo:

miszcz, jakie są powody żeby zastąpić MM Duarte, a Hakana Jackiem?
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Ja akurat nie oczekuje od registy napędzania akcji i kreatywności, dlatego chwaliłem Hakana w pierwszym meczu sezonu, a i Biglia jakoś mnie nie męczy. Czekam jednak z pewnością na Bennacera, ale to jak pewnie tu każdy z nas.
Liczę też na to, że alternatywy Hakana wrócą do formy i przejmą lewą stronę pomocy. Liczby liczbami, ale to wciąż hamulcowy, zwłaszcza gdy za plecami jego gra RR "pendolino". ;)
Jednak już z góry mogę zapowiedzieć, że derby nic mi nie udowodnią ani nie pokażą. Derby to derby, święto, a ja chcę piękniejszej codzienności.
Cynizm wynika z wyrachowania, nam do tego etapu daleko.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

pandoktor, rafal996, spokojnie, przecież nie pisałem tego całkiem na poważnie :P
Przypomniały mi się składy Carlo na ważne mecze w Napoli i wystawianie Maksimovicia na prawej obronie. Jego autorskie 3,5 obrońcy z tyłu.
Myślałem po prostu jak tu odsunąć RR od składu i zbalansować boki obrony. Conti i Theo razem nie mają racji bytu.
Musacchio już na prawej obronie grał. Grał też tak Zapata w meczu z Juve kiedyś i nie wychodziło to źle.

Przypomniało mi się też, że Giampaolo już ćwiczył na treningach parę Duarte-Romagnoli. Kto wie, może niedługo ją zobaczymy :)

Jack za Hakana? Chciałbym kompletnego rozruszania lewej strony i nie spowalniania każdej akcji przed duet Hakan-RR.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Pewnie nie w tym meczu ale w kolejnych na pewno zobaczymy lewą stronę w całkiem innym wydaniu. Może to być Theo-Paqueta-Rebic, może Theo-Jack-Rebic. Przede wszystkim posadzić na ławie RR, który jest drewniany bardziej od Pinokio. Dramatycznie marnie schematyczny piłkarz. Jakim cudem zaliczał po kilkanaście asyst w Bundeslidze? Grał na wahadle czy w ataku na boku boiska? Przecież on nie ma żadnej umiejętności mijania przeciwnika. Drybling: 0 w Football Managerze. :hmm:
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Zdaje się, że w kadrze Rodriguez gra wyżej i może to jest jakiś klucz. Chociaż też tego nie rozumiem, bo on po prostu nie pokazuje żadnych cech, które powinien pokazywać dynamiczny boczny obrońca. Rusza się jak wóz z węglem, nie ma ani podania ani wrzutki, jedyne pozytywy to dość dobre ustawianie się w obronie. Ale od nowoczesnego bocznego obrońcy wymaga się znacznie więcej.

Martwi mnie ta sytuacja z Paquetą. Myślałem że to pierdoła (wstawienie jakiegoś tam obrazka na instagram), a wygląda na to, że jest konflikt i to poważny. Zawodnik wygląda na przygaszonego, stracił zupełnie lekkość gry i kreatywność. Nie widziałem, żeby pokazywał jakieś przesadne sztuczki w ostatnim meczu, a najwyraźniej za sztuczki został zdjęty z boiska. Niby oficjalnie sobie wyjaśnili z trenerem, ale takie sytuacje nie wpływają dobrze na atmosferę w drużynie.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

W obronie się dobrze ustawia, ale przy wrzutkach na dalszy słupek, po jego stronie, często mamy zagrożenie. Hellas tak prawie gola strzelił, a przypomina się również gol Mandzukicia z przed roku.
W ataku, jak już przekroczy linię połowy boiska, tak spowalnia grę razem z Hakanem, że mam ochotę sobie oczy wydłubać.
Powinien częściej próbować wrzutek zanim obrona rywala się ustawi, coś jak z Atalantą gdy Piątek strzelił gola.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

kamilus pisze:Natomiast nadal się zastanawiam, dlaczego nie było odgwizdanego spalonego - znalazłem nawet stopklatkę:
Obrazek

Wiem, że pozycja spalona to nie spalony, ale w tej sytuacji obaj zawodnicy uczestniczyli w akcji i biegli w stronę piłki, więc offsajd powinien być odgwizdany. A nie był i dzięki temu zarobiliśmy czerwo...
Bo w myśl obowiązujących przepisów skuteczna interwencja Romagnolego kończy akcję Verony. Gdyby Alessio nie trafił w piłkę lub skiksował i futbolówka trafiła do jednego z tych dwóch na pozycji spalonej, to liniowy podniósłby chorągiewkę.

Mnie bardziej zastanawia, na jakiej podstawie Calabria dostał czerwoną kartkę. Faul był oczywisty, ale Davide atakował jedynie w sposób nieostrożny - nie ma mowy o brutalności czy użyciu nieproporcjonalnej siły. Jedynym wytłumaczeniem czerwonej kartki byłoby pozbawienie realnej szansy na zdobycie bramki, ale i tu - nawet naciągając - nie spełnia się wszystkich czterech warunków koniecznych do tego, by sklasyfikować faul jako DOGSO. Nawet jeśli uznamy, że piłka leciała w stronę bramki, a nie narożnika pola karnego (argument do przyjęcia) i założymy, że Pessina zdołałby ją opanować (ewentualnie do przyjęcia), to i tak pozostaje kwestia tego, że między graczem Verony a Donnarummą jest jeszcze ustawiony Romagnoli. Czerwona kartka bardzo na wyrost. No i powinien być rzut karny dla Verony.
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Co do czerwonej kartki Calabrii od samego początku miałem wątpliwości i przychylam się do stwierdzenia, że solidnych podstaw za bardzo nie było, by ją ostatecznie pokazać. Natomiast, jeśli idzie o to, czy tam powinien być karny, to mam już spore wątpliwości, bo pierwsze naruszenie przepisów było za sprawą kopnięcia i to chyba jednak miało miejsce przed polem karnym.
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
ODPOWIEDZ