Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Hellas - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Pierwsza połowa, przez większość czasu gramy w przewadze zawodnika i 0 celnych strzałów na bramkę...
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Ja widze tak.

Move your Body. Slow

https://www.youtube.com/watch?v=Omrp4QR_Rpo
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Gdy widzę ofensywne wyjścia RR, to mam pewność, że tak musiała wyglądać Milicyjna Nysa, gdy ruszała w pościg. Generalnie bardziej śmiesznie niż strasznie, no chyba że uciekałeś wozem z węglem. Wtedy szanse były równe.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

carlos, wyjąłeś mi to z ust.

Brak kolejnej czerwonej kartki to kpina. Miło że chociaż karnego dali ci łaskawcy.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Hakan ostatnio z golem, teraz niby asysta. Efektowności nadal pokazuje niewiele, ale efektywny jest, jak mało kto w obecnym Milanie.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Ma pecha na razie Krzysiek. A to piłka zatańczy na linii, a to ułamek sekundy decyduje, że jednak faul, a nie bramka, etc.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Piękna walka Milanu w ostatnich minutach przeciwko 10 piłkarzom beniaminka z Werony...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Warto zaznaczyć pierwszą dynamiczną akcję Milanu od 2018 roku :)
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Beka na maxa. Kiedy będzie hasło Giampaolo out ,lub kiedy skumają piłkarze taktykę.

Fart nie ma karnego......
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Przed tym faulem Calabrii sędzia nie powinien odgwizdać spalonego? Przecież 2 graczy przeciwnika było za naszą obroną.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Dwóch było na pozycji spalonej na pewno, z drugiej strony czy Calabria nie sparterował rywala już w polu karnym?
Drżeć o wynik w takich okolicznościach, to ja się na pewno nie spodziewałem. Napisałem przed meczem, że najważniejszy jest wynik i to fakt, ale serio - takiego "widowiska" to ja się tu nie spodziewałem zobaczyć.
Oby dalej było lepiej, bo przecież gorzej być nie może, prawda?
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Ja tylko jedno bo szkoda nerwow na całą resztę.
Dawno nie widzialem tak dramatycznego indywidualnego występu jak dziś Rebica... skandaloza.
Aha, w tej 93 to przecież spalony powinien być odgwizdany... gdyby nam tam strzelili, to byłby skandal.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
GoliMilan
Milanista
Milanista

Post autor: GoliMilan »

Zaczyna mnie nasz trener denerwować. Gdzie Bennacer?! Gość ma za sobą fantastyczny sezon, jest w gazie i do tego jest kreatywny, a wychodzimy drewniana pomocą i gramy bez żadnych zmian.
GoliMilan
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Szkoda mi Verony, nie zasłużyli na porażkę.

Czuję się jak za najgorszych czasów Brocchiego i Inzaghiego. To cud, że z tak BEZNADZIEJNĄ GRĄ ten zespół wygrał dwa z trzech meczów.

Dlaczego wyszedł Biglia? Dlaczego Hakan nie może usiąść na ławce, tak jak Samu?

Jedyny pozytyw to czerwień Calabrii - zagrał trzy słabe spotkania, może Mister zobaczy, że ma do dyspozycji Contiego. Chociaż... Borini grywał na prawej obronie, trenuje od początku, zna schematy... :lol2:

Jeśli na derby w podstawie wyjdą Hakan, Biglia, Samu czy Borini to nie zamierzam oglądać. Paqueta jest na dobrej drodze by dołączyć do tego grona.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Spalony moim zdaniem jak najbardziej.
Pozytywy to 3 pkt i odblokowanie się Piątka. W sumie gdyby nie nieuznany gol i trochę więcej szczęścia w poprzednim meczu, to miałby już na koncie 4 bramki.
Grają starzy, bo niby trenują dłużej z trenerem niż nowe nabytki, tylko że po ich grze nie widać na razie żadnej (nowej) ręki trenera. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość, mając nadzieję, że te słynne schematy Giampaolo wymagające czasu w końcu zaskoczą.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Rebic to bedzie taki drugi Niang. Pięć zagrań fatalnych, jeden przebłysk i koło się zamyka.

Tylko jedna zmiana Giampaolo przy takiej grze :dunno:
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Trzęsie mnie z nerwów po tych ostatnich minutach, to takie DNA Milanu, żeby samemu sobie spieprzyć wynik.
Nieprawdopodobne jacy jesteśmy słabi. Mogliśmy stracić punkty z drużyną, która grała ponad 70 minut w osłabieniu! To jest nie do pomyślenia.

Wyróżnic w zasadzie kogo można? Musacchio z Romagnolim oprócz błędu w pierwszej połowie (kiedy zgubili krycie Verre) grali dobre zawody, nieźle radził sobie Calabria ale to co odwalił w doliczonym czasie gry... co za nieodpowiedzialność. Rodriguez się już nie zmieni, zawsze będę go uważał za biegające kalectwo. Słaby Paqueta, trzeba to uczciwie przyznać, że Brazylijczyk na razie grubo pod formą. Wejście Rebica dramantyczne, mnóstwo strat i niedokładności. Fajnie, ze Krzysiek strzelił karnego bo poza nim i nieuznanym golem grał również dramatycznie słabo.

W taktyce Giampaolo nie tworzymy sytuacji strzeleckich, jeżeli za Gattuso była ofensywna mizeria to jak można nazwać to co widzimy teraz? I to nie jest jeden mecz, była sterta meczów towarzyskich i już 3 ligowe. Nie podoba mi sie to i mam wielkie obawy co do meczu derbowego.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

carlos pisze:Oby dalej było lepiej, bo przecież gorzej być nie może, prawda?
gorzej nie, ale też nie ma żadnych przesłanek, że musi być lepiej :)
GoliMilan pisze:Zaczyna mnie nasz trener denerwować. Gdzie Bennacer?!
nie wiem czy coś przeoczyłem, ale robimy jedną ! zmianę w takim meczu, no spoko...
Paolo#3 pisze:To cud, że z tak BEZNADZIEJNĄ GRĄ ten zespół wygrał dwa z trzech meczó
a najśmieszniejsze, że gdyby nie ślepy/głupi/nieuczciwy/niepotrzebne skreślić sędzia, to powinnismy mieć 7 pkt :)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
MK92

Post autor: MK92 »

Niby trzy punkty, niby przełamanie Piątka, ale to wszystko są jedynie suche statystyki. Kto widział ten obraz nędzy i rozpaczy, ten tego zwycięstwa naszej drużyny celebrować nie będzie.
bogiel pisze:Rebić to będzie taki drugi Niang. Pięć zagrań fatalnych, jeden przebłysk i koło się zamyka.
No, dziś sporo piłkarskiego paralityzmu zaprezentował, ale też po debiutanckim występie tak dalece w przyszłość Chorwata bym nie wybiegał. Mnie się spodobało jego zaangażowanie.
Qnen pisze:W taktyce Giampaolo nie tworzymy sytuacji strzeleckich, jeżeli za Gattuso była ofensywna mizeria to jak można nazwać to co widzimy teraz? I to nie jest jeden mecz, była sterta meczów towarzyskich i już 3 ligowe. Nie podoba mi się to i mam wielkie obawy co do meczu derbowego.
I to jest ogółem bardzo zaskakujące, bo zdawało się, że zmienią się akcenty w grze Milanu, a tymczasem wygląda ona niemal identycznie jak za Gattuso, z tym że jest jeszcze więcej chaosu w konstruowaniu ataków pozycyjnych. Z kolei kontrataki są tak samo marnowane przez kompletny brak szybkości i precyzji. Jeżeli do soboty nie zdarzy się jakiś cud, to mogą być to najsmutniejsze dla nas derby Mediolanu od ery Mourinho w Interze, choć zdawało się, że już w ostatnim sezonie w rywalizacji z kuzynami wypadliśmy wyjątkowo źle.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2019, 23:22 przez MK92, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Ohydny mecz, czyli nic nowego :)
W sumie to ciężko tu wskazać jakiekolwiek, ale kilka małych było.
Przede wszystkim była to postawa Hellasu. Wola walki i wybieganie na poziomie nieosiągalnym póki co dla Milanu. To akurat mocny negatyw dla nas, ale warto zaznaczyć :)

Ogólnie to poza środkiem obrony i bramkarzem, to bym jedynie pochwalił Calabrię i Piątka za karnego.
Nie rozumiem hejtu na Calabrie. Wiem, że zagrał bardzo słabo pierwsze dwa mecze, ale dzisiaj był jedynym piłkarzem, który się czymś wyróżniał w ataku. Poza karnym, to jedyne zagrożenia bramki Hellasu były po jego akcjach! Strzał w słupek i ta kontra w 80 minucie. Pierwsza dynamiczna akcja Milanu od 2018 roku!
Conti nie pokazał nic pozytywnego w Milanie i wielu fanów może się zdziwić za tydzień jak zobaczą autostradę po naszej prawej stronie obrony.
Poza tym, to stara mizeria. Hakan i RR zaciągają non stop hamulec ręczny, a jak akcja nie idzie, to piłka jest posyłana do Suso. Na pewno nie tego oczekuje Giampaolo, by nasi piłkarze czekali aż defensywa rywala się ustawi, a później dopiero zostanie zagrana piłka. A to robią notyrycznie RR, Hakan i dość często Suso.
Paqueta to jest jakiś dramat już od jakiegoś czasu. Miał tylko pozytywny początek. Później bywały pojedyncze epizody i mnóstwo głupich strat po dryblingach, które jedyne co dawały, to uroku w TV. Jeszcze później było tylko gorzej i dochodziły non stop żółte kartki. W tym sezonie zero pozytywów i ciągłe kolekcjonowanie kartoników. Lucas "Żółta Kartka" Paqueta. Niech się ogarnie. Jego wywiady to coś jeszcze gorszego, bo tylko się miota po różnych pozycjach i sam nie wie gdzie by najlepiej zagrał.
Rebić miał pierwszy mecz, wiec rozgrzeszam

Giampaolo popełnia dziwne decyzje i ja tu krytykę rozumiem jak najbardziej. Jednakże będę konsekwentny i sprawiedliwy, więc daję mu czas do grudnia. Ogarnięcie tej sterty gruzu i wozów z węglem wymaga trochę czasu.
Na derby oczekuję absolutnie najmocniejszej paki. Tu musi być Bennacer, który wie gdzie poda piłkę zanim ją dostanie oraz Jack/Rebić po lewej stronie. Inter wczoraj też szału nie grał(choć wciąż kilka poziomów wyżej od nas) i myślę, że odrobina polotu i finezji z lewej strony zrównoważy trochę ten zespół i naszą jedyną nadzieją nie będzie wiara w dobrze nastawiony celownik Suso. Całkowicie bez szans nie jesteśmy, ale musimy przede wszystkim ruszyć z bloków i zrzucić te ciężkie worki z pleców.

Na osobną laurkę zasługuje sędzia. Fajnie, że dał karnego i czerwoną kartkę, ale brakło kolejnej czerwonej kartki dla zawodnika Hellasu, za agresywne odepchnięcie Hakana, oraz karnego za faul na Piątku.
Ostatnia akcja meczu wymaga jak dla mnie jeszcze kompletnej analizy, bo to był jakiś sajgon totalny. Gracze Hellasu na spalonym, Calabria faulował bez namysłu, no i też miejsce tego faulu pasowałoby ustalić. Jednak na gorąco można uznać, że sędzia tutaj akurat podjął prawidłową decyzję.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

Paolo#3 pisze:Jedyny pozytyw to czerwień Calabrii - zagrał trzy słabe spotkania, może Mister zobaczy, że ma do dyspozycji Contiego.
Jak dla mnie to negatyw, bo Calabria zagrał dziś dobre spotkanie (wyłączając ostatnią minutę). W defensywie był pewny, w ataku stwarzał zagrożenie.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Janusz Cebula pisze:bo Calabria zagrał dziś dobre spotkanie
Dobre spotkania to on grywał na przestrzeni ostatnich lat m.in. z ekipami z Rzymu. Pamiętam, że miał też dobre okresy na początku 2018 i 2019 roku.

Rozumiem obawy co do Contiego, w ostatnich derbach też się nie popisał, ale teraz zaczyna sezon jako zdrowy zawodnik.

W linii pomocy też coś musi się zmienić. Bennacer musi grać, ale jak tak patrzę na Paquetę czy Hakana, to Rade Krunić w formie z poprzedniego sezonu nie jest bez szans. Mam też nadzieję, że Jack znów zabłyśnie.

No i Leao - nie mógł wejść, choćby na ostatnie minuty?
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Antidotum na Rodrigueza jest Hernandez, którego pewnie zobaczymy na boisku po derbach.

Rebić rzeczywiście zagrał jak nieogar, ale jest kilka argumentów, którymi można go usprawiedliwić. Wszedł w drugiej połowie, w całkiem skomplikowany mecz (atmosfera, wola walki gospodarczy itd.), zapewne z zadaniem rozciągnięcia gry i jednak poszarpania indywidualnie, przez co musiał wchodzić w twarde pojedynki fizyczne. Piłka mu ewidentnie nie siedziała, pewnie może i za bardzo chciał - ale jednego odmówić nie można, wniósł piewiastek przyspieszenia gry, parę dryblingów zrobił, nie bał się podjąć ryzyka i decyzji. Poza Suso i Calabrią wczoraj takich piłkarzy na boisku nie było. Nie załamywałbym rąk.

Z własnego doświadczenia wiem, że gra przeciwko takim drużynom, jak wczoraj Hellas, nie należy do najłatwiejszym, a dodatkowo atmosfera meczu, sypiące się kartki i średniawy stan murawy wczoraj utrudniały finezyjną grę w piłkę. Ja się cieszę z 3 punktów, bo kiedyś przy podobnej grze wywoziliśmy trzy bramki w plecy. Aha, no i rywal musiałby być wyjątkowo słaby i bez koncepcji, żeby nie zrobić w takim meczu, gdzie Romagnoli i Musacchio momentami stali 40 metrów od bramki Hellasu, jakiejś kontry. Tak się po prostu nie da.

Sędzia w ostatniej akcji totalnie się pogubił, bo moim zdaniem najpierw był spalony, a jeżeli odrzucić spalonego, to był karny. Per saldo lepiej bez Calabrii na derby mieć trzy punkty niż z Calabrią na derby jeden punkt, bo prawdopodobnie w następny weekend i tak czeka nas niezłe rozczarowanie (choć przecież my w ostatnich paru spotkaniach wiosennych, jako rycerze wiosny, przystępowaliśmy w roli zdecydowanych faworytów i każdy pamięta, jak szybko pękał balonik - nie przeceniałbym Interu).
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Gol Krzyśka na 2-0 został anulowany przez faul? Bramkarz docisnął piłkę do murawy i Piątek mu ją wybił. O to chodzi? Bo nie widzę tam faulu rodaka.

Przy szopce w doliczonym powinien być spalony, jeśli bawimy się w VARY to róbmy to sprawiedliwie.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Faul Piątka był, bo bramkarz położył już rękę na piłce, a w myśl przepisów jest to już piłka golkipera. Było blisko, ale decyzja prawidłowa. Natomiast nadal się zastanawiam, dlaczego nie było odgwizdanego spalonego - znalazłem nawet stopklatkę:
Obrazek

Wiem, że pozycja spalona to nie spalony, ale w tej sytuacji obaj zawodnicy uczestniczyli w akcji i biegli w stronę piłki, więc offsajd powinien być odgwizdany. A nie był i dzięki temu zarobiliśmy czerwo...
ODPOWIEDZ