Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

2019/20 Milan - Brescia

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

2019/20 Milan - Brescia

Post autor: mms »

Emocje po meczu z Udinese opadły. Kto oglądał ten wie, że dobrze nie jest. Tak czy inaczej, czy można sobie wyobrazić lepszą sposobność do rehabilitacji i odzyskania choć części twarzy, aniżeli mecz u siebie z beniaminkiem? Ostatnimi laty drużyny wchodzące z zaplecza Serie A na początku sezonu potrafiły robić niespodzianki. W poprzedniej kolejce goście wygrali z Cagliari, więc na pewno walki z ich strony nie zabraknie.

Wielu kibiców, w tym ja, zastanawia się jakim składem wyjdzie Milan. O ile o Bennacera w pierwszej jedenastce nie ma co się martwić, tak przynajmniej według trenera, nadal za wcześnie na pierwszy skład dla najlepszego ofensywnego wzmocnienia tego okna, czyli wdrażanego powoli po kontuzji Jacka.

Wygrana może przywrócić wiarę piłkarzy w siebie samych (nieważne jak nisko ocenia się ich umiejętności, tak samym zaangażowaniem można wygrywać mecze) i kibiców w projekt (przy jeszcze 1-2 odpowiednich wzmocnieniach do poniedziałku), tak strata punktów w stylu zbliżonym do tego z Udine może spotęgować i tak nerwową sytuację.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

Wierzę, że się przełamiemy, nawet wrzuciłem mecz na dzisiejszy kupon.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Silva w pierwszym składzie kosztem Piątka - odważnie?
k_f_c
Milanista
Milanista

Post autor: k_f_c »

Paqueta ma jakiś uraz że zaczyna na ławce?
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

Post autor: theoden92 »

Jakis link?
Resk
Milanista
Milanista

Post autor: Resk »

Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Suso asysta, Hakan gol - co by nie mówić, niby gramy 4-3-2-1, ale na boisku wygląda to bardziej na 4-3-3, co ewidentnie służy Milanowi.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Jak dla mnie to taktyka taka sama, tylko Samu gra na 10, a Suso jako drugi napastnik.

No i ten Suso egoista, przewidywalny, chimeryczny, bez prawej nogi itd itp. Oczywiście z asystą i świetnymi otwierającymi podaniami.
Judge not lest ye be judged yourself
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

miszcz pisze:Jak dla mnie to taktyka taka sama, tylko Samu gra na 10, a Suso jako drugi napastnik.
Tak, Suso na moje oko jest ustawiony tak, jak niegdyś grał u nas Cassano. W tym szaleństwie jest metoda.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Paqueta ma jakiś uraz że zaczyna na ławce?
Odpowiedź tkwi w ostatnim słabym meczu i dzisiejszym słabym występie.
Wejście Boriniego, a raczej zejście Samu bardziej rozruszało atak.

Zasłużone 3 punkty, teraz należy czekać na kolejne.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Słaby Paqueta? Nie sądzę, według mnie wypadł nieźle. A gdy przeszedł za plecy Krzyśka to już naprawdę mu szło. Krzysiek klątwa choć ta pierwsza sytuacja to musi być gol. Druga okazja to już brak szczęścia.
Mieliśmy dobry początek, Suso zaliczył bardzo ładną asystę i trzeba też pochwalić Calhanoglu za uderzenie głową. Później było już różnie. Zaczęliśmy grać piach w drugiej połowie, a że przeciwnik był słaby to nie za wiele mam groziło. Zmiany jednak wywołały pozytywny efekt. Ostatnie minuty meczu to już totalna dominacja i szkoda, że nie podwyższylismy wyniku.
W tych minutach świetny Kessie, takiego chce go widzieć co mecz.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Kessie do 75 minuty był słabiutki, nie uzywał mozgu - w sumie standard.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Mi się wejście Paquety podobało. Przez większość meczu trochę niedomagał Kessie, ale wyglądało to raczej na "niedojście" jeszcze do formy niż brak zaangażowania czy pomysłu. Bennacer fajny, Suso fajny, Silva i Samu tacy sobie. Całkiem sensowne wejście zaliczył też Borini. Gra do przodu wyglądała o niebo lepiej niż w zeszły weekend, acz w drugiej połowie gra siadła i to nie na chwilę. Na szczęście nie odbiło się to na wyniku, ale generalnie dlatego że Brescia nie pokazała nic. Z trudniejszym przeciwnikiem może być gorzej, na pewno poza grą do przodu trzeba popracować nad defensywą.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Mecz mocno średni, bo momentami było fajnie, ale przez większą część czasu było słabo.
Mimo wszystko, w porównaniu z ostatnim spotkaniem i zeszłym sezonem jest PROGRES.

Bennaccer MVP. Nie bez powodu go Giampaolo chciał i nie bez powodu to jedyny piłkarz, który w pełni rozumuje to co trener chce widzieć na boisku. Reszta musi to jeszcze pojąć i to zajmie trochę czasu.
Najsłabszy oczywiście Silva, ale i tak nie wieszałbym na nim psów, bo poruszał się tak jak powinien.

Końcówka fajna i to o dziwo po wejściu Boriniego. Piszą w necie, że to dlatego, że Paqueta wszedł na 10-tke, ale to głównie Fabio i Kessie rozruszali atak pod koniec.
Strzałów Piątka nie ma co komentować, bo to zwyczajny pech. Nie da się tego inaczej opisać.

Suso zagrał fajnie w pierwszej połowie. Asysta i piłeczka do Silvy to palce lizać. Taki typowy egoistyczny(xD) Suso, który kreuje najwięcej w ofensywie. W drugiej połowie już kompletnie znikł i Brescia doskonale wiedziała jak go wyłączyć z gry. Zagrał chyba tylko jedną fajną piłkę, która odskoczyła Piątkowi. Jednakże w przyrodzie nic nie ginie i to Kessie zaczął wyglądać jaśniej, po pierwszej marnej połowie. Myślę, że Giampaolo jest coraz bliżej tego jak najlepiej wykorzystać Suso i może to być najlepsze co spotka Milan. Moim zdaniem to coś pomiędzy tym co widzieliśmy dzisiaj, a tym co grał za Gattuso/Montelli.

Paqueta poza słupkiem znów bardzo przeciętnie. Wiele jest życzeniowego myślenia, że to na nim trzeba oprzeć taktykę, dać na 10-tke i w ogóle, ale ja się cieszę, że trenerzy mają oczy i widzą jak to faktycznie wygląda. Mezzala, ewentualnie lewe skrzydło to są pozycje na które się najlepiej nadaje i zdecydowanie nie jest on kluczowym graczem. Fajne miał wejście w Milan, ale im dalej w las to głównie głupie straty i nieudane dryblingi przeważały nad dobrą grą. Dzisiaj Hakan zagrał lepiej, a to też nie zdarza się często.

Pochwała jeszcze dla Gigio za pewną grę nogami. Widać progres jaki notuje

Nie wiem skąd pomysł, że to było zwykle 4-3-3. Jeżeli już to bardzo ciasne, ale jak dla mnie to po prostu było 4-3-1-2 z Suso jako drugim napastnikiem i Samu na 10-tce. Zwłaszcza to było widać w fazie bez piłki.
Generalnie jestem pozytywnie nastawiony na przyszłość. Jak większa część składu całkowicie pojmie to co Giampaolo chce grać, to będzie to wyglądać bardzo fajnie.
Na pewno brakuje dynamiki bocznym obrońcom. Grają oni póki co jakby trenerem był dalej Gattuso. Tutaj lekiem na całe zło może się okazać Theo. Jeżeli wszystko będzie szło po myśli naszej i trenera, to nie zdziwię się jak się okaże, że to mercato(przynajmniej początkowy etap) nie było takie złe. Theo i Bennaccer to mogą być nasze najlepsze nabytki.
Jednakże aż prosi się o jakiegoś bardziej ogarniętego napastnika niż Samu. Nie zagrał dzisiaj jakiejś tragedii, ale to zdecydowanie nie ten poziom.

Chciałbym zobaczyć jeszcze jeden mecz przez przerwą, bo aż prosi się by ten zespół szedł za ciosem. Szkoda, że ta betonowa liga nie zezwoliła na wcześniejszy start. Mielibyśmy 3 kolejki przed reprezentacjami, jak w każdej innej normalnej lidze.
Mimo wszystko, jestem dobrej myśli. :)
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Słaby Paqueta? Nie sądzę, według mnie wypadł nieźle.
Póki grał w pomocy był praktycznie niewidoczny jak Borini w zeszłym meczu, gdy wszedł Fabio i Paqueta poszedł wyżej, wtedy faktycznie dobrze się prezentował.
Być może ma blokadę na atakowanie gdy gra w pomocy.
miszcz pisze:Jednakże aż prosi się o jakiegoś bardziej ogarniętego napastnika niż Samu.
Nawet wypożyczenie takiego Jamesa byłoby bardzo dobrym ruchem.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Myślę, że jednak ktoś przyjdzie bo Samu się po prostu nie nadaje choć jest ambitny i waleczny. Tutaj potrzeba kogoś kto minie dryblingiem i uderzy zza 16tki. Castillejo najczęściej się potyka o własne nogi...
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Obejrzałem tylko 2 połowę, bo jednak żarcie grilowanej karkówki mi się przedłużyło (nie to, że była gumiasta :P).
Akcje ofensywne były, sam Piątek miał ich kilka. Piszecie o słabym Kessim, być może wcześniej tak było, ale ja widziałem już jego zwyczajowe wybieganie, współpracę z Suso, itp. Ważny element zespołu i nie widzę dla niego alternatywy.
Tonali fajny chłopak, materiał na gracza kadry, ale trochę pracy przed nim jeszcze.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
MK92

Post autor: MK92 »

Ja z kolei oglądałem cały mecz, ale w towarzystwie kilku kolegów, więc nie miałem możliwości go przeżyć i zanalizować na spokojnie. Wszyscy odnieśliśmy wrażenie, że nie było to ciekawe spotkanie, a już na pewno nie w porównaniu do wieczornego szlagieru w Turynie. Jednak kilka elementów zaskoczenia też się pojawiło, a bodaj największy z nich to oczywiście występ Silvy w pierwszym składzie. Czyżby Giampaolo uwierzył w przydatność Portugalczyka, czy wprost przeciwnie i miało to być okno wystawowe w ostatnich dniach mercato? Podejrzewam, że jednak to pierwsze i napastnik z numerem 27 na plecach zostanie u nas przynajmniej do zimy, więc warto na niego od czasu do czasu postawić, zwłaszcza jeśli ma to dać dodatkowego kopa motywacyjnego Piątkowi. Wydaje mi się, że Polak wczoraj po wejściu wreszcie zaczął pokazywać zalążki utraconej formy, ale wciąż jeszcze nie opuścił go pech.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2019, 16:50 przez MK92, łącznie zmieniany 4 razy.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Bez wątpienia lepiej niż z Udinese (sam Piątek wchodząc z ławki miał 3 okazje, które ze skutecznością z poprzedniego sezonu zakończyłyby się hat-trickiem). Wszystko wskazuje na to, że Bennacer będzie strzałem w dychę. Natomiast Samu znów potwierdził, że nie jest piłkarzem na pierwszy skład.

Szkoda słupka Paquety.

Daleko do ideału, ale z Veroną musi być komplet.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Paolo#3 pisze:Bez wątpienia lepiej niż z Udinese
A dało się gorzej? :)
Paolo#3 pisze:sam Piątek wchodząc z ławki miał 3 okazje, które ze skutecznością z poprzedniego sezonu zakończyłyby się hat-trickiem
bez przesady, ten strzał zza 16tki przy slupku był dobry, bramkarz ładnie wyciągnął, no ale 2 a już 1 minimum powinien strzelić - tego mi właśnie po tym meczu najbardziej szkoda, bo jakby się Pio odblokował to już może na dobrze i ruszyłoby to troszkę szybciej...
Paolo#3 pisze:Samu znów potwierdził, że nie jest piłkarzem na pierwszy skład
Przyznam, że w zeszłym sezonie byłem jego obrońcą i zwolennikiem dawania mu więcej szans, niestety w tym całkowicie mnie zawodzi i też utwierdzam się, że to powinien być tylko zmiennik.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Zako
Milanista
Milanista

Post autor: Zako »

A dla mnie jednak widać było różnice w grze Paquety jak poszedł wyzej. Jak gra w pomocy , chociaz byłem tam jego zwolennikiem, to mam wrazenie ze wiecej go w obronie, a zbyt sporadycznie robi wypad pod bramkę. No cóz, przyszedłem dopiero w 20min, takze gola MIlanu jeszcze w tym sezonie nie widziałem, ale Benncaer choiccaz mało go widzieli raczej na plus. Ogólnie formacja to formacja, ale taktyka się pewnie nie zmienia. Szału nie było, tak naprawdę graliśmy tylko ostatnie 10minut.
ODPOWIEDZ