Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Sezon 2019/2020 Udinese vs Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

Spokojnie, Barcelona też w pierwszym meczu przegrała w takim samym stylu jak my wczoraj, mimo że ma lepszych zawodników i lepszego trenera z dłuższym stażem w klubie.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

A ile mieli strzałów celnych na bramkę?
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

Dokładnie 1 :)
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Koszmarne rozpoczęcie ligi. Nie dlatego, że Udinese zwyciężyło ale z powodu porażki absolutnie wszystkich i wszystkiego, kompromitacji w postaci 0 celnych strzałów na bramkę, a na deser konferencja Giampaolo, z której płynie dobijający przekaz, co stawia w złym świetle jego samego, piłkarzy, zarząd oraz okres przygotowawczy i mercato.

Fizycznie zawodnicy wyglądali jakby przed meczem rozegrali już pełne 90 minut i byli zajechani.
Pod kątem taktyki, jakiegoś rozegrania piłki wyglądali jakby nie potrafili oraz nie wiedzieli co mają robić.
Presingu nie było.
W fazie ofensywnej ( tak to przynajmniej nazwijmy ) wielokrotnie wszyscy stali w miejscu. Żadnego ruchu. Nawet nikt nie próbował.
W defensywie równie słabo.
Po meczu tak naprawdę nie można powiedzieć o żadnym pozytywie. Żadnego piłkarza wyróżnić z podstawowego składu.
Brałem pod uwagę różne warianty, równie słaby rezultat i słabą grę. Ale ZERO celnych strzałów w meczu z Udinese, tryb stojący, żadnych pozytywów oraz TAKI przekaz z pomeczowej konferencji - tego się nie spodziewałem i źle to wróży.

Według mnie ręka i karny dla nas. Tak samo gwizdnąłbym rękę po zagraniu RR. Ale nie czytałem nowych przepisów. Stare przestałem rozumieć albo przestały być zrozumiałe. Do tego różnego rodzaju interpretacje i wytyczne dla sędziów więc się nie wypowiadam. Tak samo dałbym żółtko Piątkowi za obrzydliwą i słabą symulkę i czerwo za niesportowe zachowanie piłkarzowi Udinese. Sędzia wyglądał na zagubionego. To tylko moja subiektywna opinia, a nie stwierdzanie faktów.

Przegraliśmy zasłużenie, ponieważ nie potrafiliśmy grać w piłkę tak ogólnie, a Udine tak i strzeliło gola dającego wygraną. Szkoda, że zaczynamy ligę od tego, że sami nie potrafimy niczego na boisku, a jedyna okazja na remis to sędzia, który nie gwizdnął karnego po przypadkowej ręce i zadowolenie, że chociaż Romie też się powinęła noga.
Mam nadzieję, że Udinese nie będzie kandydatem do spadku w tym sezonie bo w zeszłym roku do LM zabrakło nam 1 punktu, a wczoraj na dzień dobry straciliśmy już 3, a teraz czekają nas mecze z Brescią i Veroną więc pamiętajmy kiedy się ewentualnie awans do pucharów przegrywa.
Zako
Milanista
Milanista

Post autor: Zako »

Bardzo słabo to wyglądało, a nie miałęm zbyt mozliwosci ogladac sparingów, jednak czytajac komentarze widziałem raczej optymizm nt naszego stylu. Juz pomijajac tragiczny występ pomocy, a w sumie prawie kazdego to bolał strasznie ten brak ruchu- jak juz ten Suso miał te piłkę przed pole karne, podnosił głowę... i nic, bo po prostu nie było komu podać, zeby ta akcja przyspieszyła. Zwłaszscza z lewej, gdzie Paqueta nie wyrabiał w tym meczu fizycznie , i raczej to nie był ten "nowy" mezzalla u Giampaolo , a raczej defensywny Rino. O RR juz nie ma co mówić, bo od jego przyjścia do Milanu niewiele razy podchodził pod bramkę przeciwnika. Forma Piątka martwi, ale tak jak w sparingach ludzie marudzili na skuteczność, bo okazje były, tak teraz w ogóle nie było okazji. Raczej po takich meczach nie mam w zwyczaju marudzić na pracę sędziów, chociaz ewidentnie dał ciała, ale cóz, inaczej bym to komentował gdybyśmy bili głową w mur. Poza tym Leao czy Bennacer jak na te pare minut wydawali się lepsi niz ich poprzednicy. Ten mecz powinien pokazac ostatecznie, ze taki Hakan czy Borini to nie pilkarze na Milan, przy czym tego pierwszego dalej wiele osób gdzieś tam usprawiedliwia, a poza kilkoma meczami na wiosnę 2018 nic w Milanie nie pokazał.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

na YT jest krótki, 1,5min film z debiutu Bennacera. Jedno mi się rzuciło w oczy. Chłop się pozbywa piłki w ciągu 2 sekund. Podczas przyjęcia już wiec gdzie poda. A osoba, która podanie dostaje, przyjmuje, podnosi głowę, no zwalnia tempo. Oby wszyscy dynamiką równali do Ismaela, a nie odwrotnie.
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Zrobiłem coś strasznego i obejrzałem ten mecz w necie. Porównałbym to do jakiegoś aktu autoagresji. Aż bolało.

Nam faktycznie potrzebni są inni środkowi obrońcy. Tacy z kreatywnością na poziomie kosmity. Bo u nas piłkę rozgrywają stoperzy. NIC się nie zmieniło w tej kwestii.

Szczątkowe elementy nowego stylu, próby prostopadłych podań. Tyle, że wszyscy stali statycznie jak kołki, mało kto się pokazywał do gry w ogóle.

Nie rozumiem czepiania się Suso. Grał jak na swoją pozycję średnio, ale nadal on jako jedyny w drużynie potrafi kogoś minąć, coś wyczarować z niczego, zrobić zwód, jakoś dograć. Kto wie, może by się nadawał do gry na trequartiscie po dłuższym ogrywaniu. Na razie szału nie robi i potrzebny jest tu inny piłkarz, ale Suso i tak był najlepszy na placu.

Hakan nie istnieje. Jedynie w odbiorze sobie nieźle radzi. O dziwo Paqueta też nie istnieje. Jak już miał piłkę, to parę razy coś fajnego zagrał. Ale dla mnie to gołym okiem widać, że nie leży mu ta pozycja, dusi się tam.

Borini... jak to Borini, nie grał w sumie tak źle. Tyle że jałowo. Kessie jednak bardziej mi się podobał przez te parę minut.

Samu bez komentarza.

Bennacer niewidoczny. Leao coś tam parę razy spróbował. Nie da się tego ocenić.

Calabria elektryczny. Rodriguez... odliczam dni do powrotu Theo i uważam, że jak nic niewytłumaczalnego się nie stanie, to z miejsca posadzi Szwajcara na ławce. Rodriguez jest analfabetą piłkarskim jeśli chodzi o rozegranie. Zastawić się, odebrać piłkę to tak. Ale podanie to u niego jest tylko do tyłu, albo do najbliższego, bezpiecznie. Dośrodkowania blokowane. Zero gry do przodu. Drybling nie istnieje.

Wyglądało to okrutnie źle.

Ale ale... Tak jak pisałem, czekam na wejście do gry nowych zawodników. Leao wydaje się mieć technikę siedemnaście razy lepszą od Samu i powinien dużo wnieść w porównaniu do tego statysty. To już by zmieniło sytuację.

No i czekam, kiedy zobaczę Milan grający piłką.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

rafal996 pisze:Zrobiłem coś strasznego i obejrzałem ten mecz w necie.
:rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Rafał, weź zadzwoń na jakiś telefon zaufania czy coś, bo zaczniemy się tu martwić o Ciebie :)
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

W ramach odreagowania, okazuje się że następnego meczu też nie będę mógł obejrzeć na żywo. Więc trochę spokoju zaznam i ewentualnie znowu obejrzę dopiero potem ;)
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Nie sądziłem Rafale, że jesteś aż takim masochistą. Współczuję Ci tej straconej 1,5 godziny. Naprawdę. :piwo:
ODPOWIEDZ