Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Sezon 2019/2020 Udinese vs Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Adin
Milanista
Milanista

Sezon 2019/2020 Udinese vs Milan

Post autor: Adin »

Zaczyna się Calcio. Czekaliśmy tyle czasu słuchając sporo plot, ze radością przywitam nowy sezon. Od dluższego czasu merceto mnie nuży i wkurza. Pierwszym mecz zaczynamy z Udinese, ktore ma kilku ciekawych piłkarzy jak Mandragora, Fofana czy De Paul, który odziwo został w Udinese. Nad składem nie rozmyślam, bo co gazeta przdstawia inne warianty. Mam nadzieje, ze Borini nie wyjdzie w pomocy na samym początku........ Forza Milan byle zwycięstwo na sam początek.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Biglia z kontuzją i to mięśniową.

Podobno na regiście ma grać Hakan, co wydaje mi się nawet niezłym pomysłem, tyle że chyba nie był testowany na tej pozycji. W każdym razie nastawiam się na ciężki mecz, może nawet stratę punktów. Wyjdziemy kombinowanym składem, bez wzmocnień, z wieloma graczami dalekimi od optymalnej formy.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

rafal996 pisze:Podobno na regiście ma grać Hakan, co wydaje mi się nawet niezłym pomysłem, tyle że chyba nie był testowany na tej pozycji.
Paradoksalnie też podoba mi się ten pomysł. Paradoksalnie, bo Biglia zawsze był pewnym punktem zespołu i w destrukcji i rozegraniu dawał naprawdę dużo. Jednak im dalej Hakanowi od bramki rywala tym lepiej. Ostatnio też bliżej mu było do fazy defensywnej i rozegrania. No i najważniejsze - Paqueta od początku. W Serie A jeszcze się go nie nauczyli, więc można liczyć na nieszablonowość.
rafal996 pisze:W każdym razie nastawiam się na ciężki mecz, może nawet stratę punktów.
Dopóki wszyscy w kadrze nie będą mieli odpowiedniej ilości treningów z Giampaolo, to tak to będzie wyglądało. Zaraz też reprezentacje. Trzeba się przemęczyć, żeby w okolicach zimy podziwiać efekty.
rafal996 pisze:Wyjdziemy kombinowanym składem, bez wzmocnień, z wieloma graczami dalekimi od optymalnej formy.
O Udine w sumie można napisać to samo. W zasadzie o każdej drużynie na początku sezonu. ;)

No i najważniejsze, żeby Biglia szybko wrócił. To jego ostatni rok u nas, więc szkoda, żeby przesiedział go na trybunach.
Adin
Milanista
Milanista

rafal996 pisze:Biglia z kontuzją i to mięśniową.
Dlatego dawno temu pisałem. POtrzebujemy dodatkowego Registę..........Biglia się skończył już w poprzednim sezonie.
MK92

Post autor: MK92 »

W latach nieparzystych, gdy brakuje wielkiego turnieju reprezentacyjnego, człowiek jeszcze bardziej tęskni za calcio. Nareszcie nadchodzi kres tej udręki i nastąpi powolna weryfikacja naszych marzeń. Tym głównym jest oczywiście czwarte miejsce na koniec sezonu, a na starcie w Udine życzyłbym sobie i nam wszystkim po prostu uniknięcia poważnej wpadki, jakie nam się już u progu sezonu zdarzały, choćby w 2015 roku we Florencji. Udinese to od kilku lat jeden z bardziej przeszkadzających nam zespołów w stawce, dlatego obawy mam spore, tym bardziej, że prawdopodobny skład, który w bój pośle Giampaolo, nie wygląda na papierze imponująco.
Gzikuu pisze:Paradoksalnie też podoba mi się ten pomysł. Paradoksalnie, bo Biglia zawsze był pewnym punktem zespołu i w destrukcji i rozegraniu dawał naprawdę dużo. Jednak im dalej Hakanowi od bramki rywala tym lepiej. Ostatnio też bliżej mu było do fazy defensywnej i rozegrania.
Zgadzam się. Turek w miarę nauczył się ciężkiej pracy w defensywie po tym, gdy zdarzyło mu się dostać od Gattuso reprymendę za odpuszczanie przy kontratakach rywali. Poza tym, brakuje mu trochę dynamiki, co najdobitniej dało się zauważyć, gdy występował w roli skrzydłowego. Jednak dysponuje dość szerokim przeglądem pola i stać go na próby niekonwencjonalnych rozwiązań, co na regiście jest nie mniej potrzebne niż na trequartiście. Giampaolo słusznie kombinuje.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Do plotek o Hakanie na regiście podchodzę z dystansem, zwłaszcza, że niby Bennacer wygląda bardzo obiecująco na treningach (tak mi się obiło o uszy).

Chociaż w tych plotkach najlepsze jest to, że do składu wskakuje Paqueta. Przy tartaku: Borini - Biglia - Hakan, wejście Brazylijczyka w podstawie to duży plus.

Śmierdzi mi remisem, chyba ten (niby tylko) sparing z Ceseną wyciągnął ze mnie trochę optymizmu.

Może Krzysiek zabłyśnie, chłopak był krytykowany za sparingi, ale wydaje się mieć silną psychikę, gol w lidze byłby piękną odpowiedzią.

Gdyby to ode mnie zależało:

Gigio - Conti;Musacchio;Romagnoli;Rodriguez - Borini; Bennacer (mimo wszystko...); Paqueta - Suso - Leao (sorry Samu...); Piątek.

Zaczyna się granie na poważnie. Nareszcie.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

rafal996 napisał/a:
Wyjdziemy kombinowanym składem, bez wzmocnień, z wieloma graczami dalekimi od optymalnej formy.

O Udine w sumie można napisać to samo. W zasadzie o każdej drużynie na początku sezonu.
No tak, bo Inter na pewno posadzi Lukaku, Barelle, Sensiego i Lazaro na ławce ;)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Resk
Milanista
Milanista

Post autor: Resk »

Pierwszy mecz sezonu Milanu wypada w niedzielę o godzinie 18:00. Akurat regularnie uczęszczałem do Kościoła na niedzielne msze o godzinie 19:00. Wobec zaistniałych faktów, wybiorę się dzisiaj (to jest sobota) do Kościoła. Oczywiście pomodlę się za zwycięstwo Milanu.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

zino pisze:
rafal996 napisał/a:
Wyjdziemy kombinowanym składem, bez wzmocnień, z wieloma graczami dalekimi od optymalnej formy.

O Udine w sumie można napisać to samo. W zasadzie o każdej drużynie na początku sezonu.
No tak, bo Inter na pewno posadzi Lukaku, Barelle, Sensiego i Lazaro na ławce ;)
Poza Lukaku, wszyscy trenowali z Conte conajmniej miesiąc.
Judge not lest ye be judged yourself
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Chciałbym się mylić i wierzę w zwycięstwo, ale śmierdzi mi tu bramkowym remisem...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Resk pisze:Pierwszy mecz sezonu Milanu wypada w niedzielę o godzinie 18:00. Akurat regularnie uczęszczałem do Kościoła na niedzielne msze o godzinie 19:00. Wobec zaistniałych faktów, wybiorę się dzisiaj (to jest sobota) do Kościoła. Oczywiście pomodlę się za zwycięstwo Milanu.
Buahuahua. Pomyliles fora. To dla fanatykow Lichenia i facetow w dlugich czarnych kieckach jest gdzie indziej. Wybitnie mnie irytuje wtracanie religii w jakikolwiek fragment zycia. Religia to.twoja osobista sprawa i pstro interesuje mnie czy modlisz sie do boga, jahwe, buddy czy belzebuba.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

No niestety... Samu obok Piątka, Hakan na regiście, Borini na prawej połówce. Ktoś wie dlaczego nie ma De Paula w podstawowym składzie Udinese?

e: jednak jest ;)
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Okrutnie słabo wygląda ten skład. Zobaczymy w praniu ale ciężko być optymistą.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

A ten dzban Kruk klasycznie manipuluje i gówno wie. Co za gość... :help:
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Na rezerwie m.in Bennacer, Leao i Bonaventura. Może ktorys z nich zrobi roznice?
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Skład nie wygląda okrutnie słabo, wygląda jak rok temu, z tą różnicą że teraz jest pomysł na grę w fazie ofensywnej, dzięki nowemu trenerowi. Ławka też w końcu wygląda dobrze, więc słabsze ogniwa można wreszcie wymienić na lepsze. Jeszcze kilka meczów i nowe nabytki zaczną być powoli wprowadzane, jak zakumają wizję gry.

Mecz pewnie porywający nie będzie, ale byleby punktować.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Hakan na regiście to taka negatywna selekcja w stosunku do tego, po co był sprowadzany. Wobec tego, że nie ma zbyt wielu atrybutów by grać blisko bramki rywala, to być może sprawdzi się w tym miejscu boiska. Dla mnie to dość spore ryzyko, już szybciej mezzala dla niego, no ale skoro gra Paqueta to widać zepchnęło go to tutaj.
I ta pomoc w takim zestawieniu mnie mało przekonuje. Jest Paqueta na mezzali, to ok jak najbardziej, ale Turek chociaż w schematach defensywnych pokazywał się dobrze, to jednak rola registy to w pewien sposób rola dyrygenta. No i Borini na dokładkę, który biegać umie, serce na boisku zostawi, ale..jako dopełnienie tamtej dwójki widzi mi się średnio.

Miło jednak, że to już dzień naszego startu. Jaki Milan by nie był, gdzie by nie grał, to człowieka ciągnie, żeby to widzieć.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

Post autor: theoden92 »

Czesc, jakis link moge prosic?
Resk
Milanista
Milanista

Post autor: Resk »

Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Adin
Milanista
Milanista

Pachnie remisem, a nawet porażką. Nie widzę róznicy w poziomie gry.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Borini i Samu to tak jakby ich nie było. Bezproduktywni z przodu i z tyłu. Zmiany panie Giampaolo, zmiany. I chętnie bym zobaczył w warunkach bojowych Jacka na trequ.
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Jesteśmy rzadcy, jak sraczka na którą obecnie cierpi Reina. :P

RR i Paqueta bardzo słabo, jeżeli chodzi o dynamikę i celność najprostszych podań. Suso jest demolowany fizycznie. Holowanie piłki i przekładanie z nogi na nogę też irytuje. Można być wątłym i operować w środku pola, jak David Silva, ale trzeba mieć szerszy repertuar zagrań niż przekładanie piłki i strzał z dystansu. Udział Calhanoglu przy wolnych i różnych, to wciąż nieporozumienie. W ogóle to nieporozumienie, no ale docelowo jego miejsce jest na ławce. Samu i Piątek poza meczem. Fizycznie wszyscy wyglądają katastrofalnie.

Jakbym miał kogoś pochwalić, to serio nie wiem kogo... Takie to wszystkie przeciętne. Nie jest to też sensacją, jak wyglądamy, ale jednak jakieś mocne ogniwo mogłoby się objawić. Chyba źle zrobiłem, że wcześniej oglądałem City. :D No nic, trza wierzyć i skoro powiedziało się A, że trzeba dać temu czas, to trzeba powiedzieć B i ten czas dać.

Zmiany w przerwie muszą być, pierwszy test jajeczności Giampaolo. Jack, Leao i Kessie pewnie się pojawią, oby któryś od 46 minuty.

Bardziej martwią słowa Massary:
Correa? To sugestia mocno podsycana przez prasę i szukanie fajerwerków. Chcemy dokonać zakupów funkcjonalnych, już takich dokonaliśmy. Jesteśmy zadowoleni z naszej kadry. Jest kompletna, aby móc przystąpić do sezonu ligowego. Andre Silva? Jest gotowy, by wejść na boisko, skoncentrowany jak my wszyscy. To silny gracz, może grać jako wysunięty albo podwieszony napastnik. To zawodnik, w którego wierzymy i może dać wiele Milanowi".
Chociaż poziom absurdu i surrealizmu tej wypowiedzi wskazuje na to, że jest to tylko pod publiczkę, żeby łatwiej było ściągnąć Correę i opchnąć Silvę, jako zawodnika, który przecież mieści się w naszych planach. ;)
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Mecz słaby, ale wolałbym, aby dziś Milan występował w biało czarnych koszulkach z reklamą Daci na koszulkach.
Jedyny plus dla naszych to ten dla Hakana, który może nie gra fenomenalnie, ale jest jasnym punktem. Problemem według mnie nie jest sama dyspozycja indywidualna naszych zawodników, ale to, że są dziwnie poukładani na tym boisku. Zagrożenia stwarzają tyle co nic, a Udinese też nie ma większego problemu w atakowaniu.
Na razie słabo to wygląda i jeszcze słabiej się to ogląda.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Proponowałbym pogodzić się z tym, że najbliższe 2-3 miesiące będą własnie tak wyglądały i zmiany nic nie pomogą.
ODPOWIEDZ