Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

2019 International Champions Cup

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Do linii pomocy, to my możemy kupic co najwyżej kolejnego kota w worku. Niby czym mamy zwabić kogoś dobrego? Nawet w pucharach przecież nie gramy.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

Większość chyba myli sezony i chyba myśli, że sezon temu wygraliśmy LM.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Nie no, jasne, nie ma powodów do nerwów ;) Rok temu to samo było powtarzane "rozegramy się" a jak nasza gra w trakcie sezonu wyglądała każdy wie. Ale teraz a bank będzie lepiej ;) Caldara, Conti, Strinić, też mieli "już zaraz " grać, wrócić silniejsi itd. Teraz nowi też prawie nie grają, albo mają urazy już (Theo, Leao niby "lekki"). Za tydzień ruszamy z ligą, czy naprawdę wszystko jest ok pod kontrolą i nie ma powodu do narzekania? Sumując wszystkie te tematy wg mnie jest kiepsko i żadnej poważnej szansy na poprawę nie widzę. Sorry, ile można być niepoprawnym optymistą.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

carlos pisze:Wynik się nie zmienił w drugiej połowie, no ale jednak zmiana w grze była. No i część z forumowiczów powinna odwiedzić kardiologa lub co najmniej lokalnego specjalistę od ziołowych uspokajaczy, sezon dopiero ma się rozpocząć, a tu emocje jak w jego finałowych fazach.
Nic dodać, nic ująć :)

Dobrze, że bez kontuzji i oby ten mecz poglądowy, jak sama nazwa wskazuje, dały jasne informacje nad czym trener oraz zarząd muszą popracować.
Nie wiem na jakim etapie przygotowań fizycznych jesteśmy, ale strzelam że ostatnie sparingi mają z tym coś wspólnego.

Mamy taki a nie inny projekt, z takimi a nie innymi zmianami. Cierpliwość to mimo wszystko jest słowo klucz na ten moment. Połowa graczy, a zwłaszcza tych nowych, jeszcze nie miała okazji poważnie popracować w Milanello. A to nie koniec mercato nawet.

Chociaż ciężko o spokój gdy się pomyśli, że na ligę wyjdą tacy piłkarze jak Samu Castillejo :D Był dla mnie nieporozumieniem jako skrzydłowy, więc jako SS lepiej być nie może.
Transfery też przestały napawać optymizmem, bo po przyklepaniu Bennacera wszystko jakby stanęło (wiadomo, że przez zalegający szrot) i wciąż brak kluczowych zakupów na najbardziej palące pozycje. Piątek nie może grać z Samu ani Silvą. No po prostu tak to wyglądać nie może.
Mimo wszystko, cierpliwość i wiara - jedyne wyjście :)
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ciężko o cierpliwość po tylu latach "cierpienia" i - szczególnie po ostatnim sezonie - wiarę, gdzie właśnie wiara w to, że niepotrzebny nam lewoskrzydłowy, bo mamy Hakana, prawdopodobnie "zabrała" nam Ligę Mistrzów...
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Ja tam jestem spokojny. Martwić się będę, jak tak samo zagramy z Udinese. Skład pewnie wybiegnie ten sam, ale nie ma się co dziwić. Podstawowi piłkarze muszą poznać wizję Giampaolo i wolę grać z Borinim w pomocy, niż oglądać miotającego się Kessiego czy Bennacera, którzy graliby nieprzygotowani i tym samym źle weszli w sezon.

Znów tylko minus przy Piątku. Nie wiem o co chodzi, bo Giampaolo potrafił w Sampie zrobić z Fabio killera, który dostawał w meczu kilka piłek, no ale coś potrafił z nich zrobić. Tutaj to wygląda tragicznie. Krzysiek musi strzelać, bo inaczej zmaleje do rozmiaru Silvy. Hakan, Suso i Samu akurat z asystami problemów nigdy nie mieli, więc cholera wie gdzie leży problem. To jest dla mnie główna bolączka, którą jednak da się wyeliminować z czasem.

Dajmy też wszystkim czystą kartę i nie piszemy, że xyz jest za słaby na klub pokroju Milanu. Po raz pierwszy od roku a może dwóch lat ktoś tłumaczy naszym piłkarzom, że można zrobić coś więcej niż się bronić albo zagrać do Suso. Efektów nie będzie widać teraz, bo Giampaolo pracuje tylko dwa miesiące i to tylko z połową kadry. Dwa lata chłopaki mieli kładziony do głów antyfutbol i tak szybko nie nauczy się ich gry w piłkę na nowo. Jasne, że są wyjątki jak Borini, który pewnego poziomu nie przeskoczy, ale to chyba tylko ten jednostkowy przykład. Jego zalety to gryzienie trawy i bieganie jak motorek i tyle.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

zino pisze: Nie no, jasne, nie ma powodów do nerwów Rok temu to samo było powtarzane "rozegramy się" a jak nasza gra w trakcie sezonu wyglądała każdy wie. Ale teraz a bank będzie lepiej Caldara, Conti, Strinić, też mieli "już zaraz " grać, wrócić silniejsi itd. Teraz nowi też prawie nie grają, albo mają urazy już (Theo, Leao niby "lekki"). Za tydzień ruszamy z ligą, czy naprawdę wszystko jest ok pod kontrolą i nie ma powodu do narzekania? Sumując wszystkie te tematy wg mnie jest kiepsko i żadnej poważnej szansy na poprawę nie widzę. Sorry, ile można być niepoprawnym optymistą
Chyba trzeba zmienić nazwę/opis z forum kibiców na forum narzekaczy. Widziałem sparingi różnych klubów i potem widziałem ich grę w trakcie sezonu i nie zawsze te dwie rzeczy były powiązane ze sobą. Nie tak dawno ograliśmy Bayern w presezonie, a jak skończyły potem oba kluby w swoich ligach, to każdy wie lub może sobie sprawdzić. Jest nowy trener, nowi zawodnicy, więc zasługują na szansę, czas, zaufanie i cierpliwość, a nie skreślanie ich przez pryzmat poprzednich sezonów czy słabych sparingów.
Wyluzujmy trochę, nie gramy o wygraną w LM czy o mistrzostwo,to nie są nasze cele.
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Czyli co mamy wg Ciebie robić? Patrzeć z optymizmem w przyszłość po tym jak nie możemy się uporać z ogórkami z trzeciej ligi? Cieszyć stylem którego na razie niestety nie widać? Nie rozliczać po sparingach? Dac Bobanowi i Maldiniemu kredyt zaufania na stanowisku którego w życiu nie piastowali tylko i wyłącznie za ich zasługi na boisku? Możesz mi "narzekaczowi" to jakoś wytłumaczyć?
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Qba69 pisze:Czyli co mamy wg Ciebie robić? Patrzeć z optymizmem w przyszłość po tym jak nie możemy się uporać z ogórkami z trzeciej ligi?
Panikować po jakimś sparingu, to jak najbardziej mądry pomysł :P

Btw. Znalezione na TT:

"13/08 mattina: tecnica + tattica
13/08 pomeriggio: atletica + tecnica + partitella
14/08: atletica + tattica
15/08: atletica + tecnica + tattica
16/08: atletica + tattica + partitella

17/08: #CesenaMilan

Calma."
Judge not lest ye be judged yourself
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Janusz Cebula pisze:Chyba trzeba zmienić nazwę/opis z forum kibiców na forum narzekaczy
To Ty chyba nie wiesz, co się dzieje w komentarzach na innej stronie o Milanie ;)

Według mnie bardzo dobrze, że wybrali taki zespół na ostatni mecz sparingowy. Typowa włoska drużyna, mecz gdzie Milan "walił w mur", niestety bez powodzenia. Takich spotkań w Serie A będzie więcej. Martwi trochę Suso, bo z takim ManU miał więcej miejsca i większą swobodę pokazania swoich umiejętności, na włoskich boiskach będzie tego mniej.

Mimo, że Paqueta, Bennacer i Kessie wrócili później z urlopów, to jednak wolałbym tę trójkę na Udinese niż Hakan - Biglia - Krunić/Borini. Umiejętności Lukasa, Ismaela i Franka są jednak na wyższym poziomie :)

Jak oceniacie debiut Duarte? ;>
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Paolo#3 pisze: Martwi trochę Suso, bo z takim ManU miał więcej miejsca i większą swobodę pokazania swoich umiejętności, na włoskich boiskach będzie tego mniej.
Mnie też, bo ma za mało dynamiki na "10" i często spowalnia akcje. Do tego już w pre seasonie widać, że przeplata dobre mecze słabymi. Jednak skoro Giampaolo uważa go za niezbędny element, to my też powinniśmy. Na skrzydle był przeciętny, ale skoro trener uważa, że w środku jest nieoceniony, to mu zaufajmy. Ja zaufam na pewno.
Paolo#3 pisze:Mimo, że Paqueta, Bennacer i Kessie wrócili później z urlopów, to jednak wolałbym tę trójkę na Udinese niż Hakan - Biglia - Krunić/Borini. Umiejętności Lukasa, Ismaela i Franka są jednak na wyższym poziomie
Paquetę jeszcze zrozumiem, ale pozostali dwaj będą po maksymalnie kilku treningach. Dyspozycja fizyczna to jedno, podatność na urazy to drugie a kompletny brak zrozumienia taktyki, to trzecie. Albo chcemy wyglądać jak kolektyw, gdzie każdy rozumie swoja rolę i gra określone schematy, albo znów polegamy na jednostkach i poruszamy się nieskładnie jak muchy w gnoju. Są zawodnicy ze ścisłego topu, którzy mogą z buta wejść do pierwszej drużyny, ale póki co my takich nie mamy. ;)

Giampaolo ma cholernie trudne zadanie, bo w wakacje połowa drużyna nie była dostępna i zaraz najważniejsze ogniwa pojadą też na reprezentację. Dlatego efekty przyjdą, ale z czasem. Póki co ważne, żeby łapać punkty i nie pozwolić odjechać Romie czy Atalancie a na efektowną grę przyjdzie czas, jak każdy odbędzie odpowiednią ilość jednostek treningowych.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Paolo#3 pisze:
Jak oceniacie debiut Duarte? ;>
Zapamiętałem go tylko z dwóch sytuacji. Zgubił krycie kiedy to zawodnik gospodarzy strzelał z główki w Gigio i też gdy przeprowadził rajd pod pole karne przeciwnika. Za krótko by ocenić właściwie.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Gzikuu pisze:Paquetę jeszcze zrozumiem, ale pozostali dwaj będą po maksymalnie kilku treningach. Dyspozycja fizyczna to jedno, podatność na urazy to drugie a kompletny brak zrozumienia taktyki, to trzecie.
Zrozumienie taktyki na nic, kiedy trio w pomocy tworzą piłkarze zupełnie bez błysku. Jeśli Biglia i Borini wybiegną w meczu z Udine w podstawie, to przynajmniej występ Paquety powinien być obowiązkiem. Inna sprawa - Paqueta i Kessie jeszcze niedawno trenowali w reprezentacjach, a ogólnie w tych meczach za dużo nie pograli. Czyli nie powinno być tak tragicznie.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Gzikuu pisze: Na skrzydle był przeciętny (Suso), ale skoro trener uważa, że w środku jest nieoceniony, to mu zaufajmy. Ja zaufam na pewno.
Suso był przeciętny na skrzydle? Ale, że kiedy? Gdzie?
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Majkel pisze:Suso był przeciętny na skrzydle? Ale, że kiedy? Gdzie?
Tak, w AC Milanie, w sezonie 18/19 od stycznia do czerwca. Oczywiście nie chodzi mi o cyferki, bo te nie grają, tylko o ilość strat, niecelnych podań i dośrodkowań itp. Postawa na boisku, to coś więcej niż ilość wykreowanych sytuacji. Za ponadprzeciętnego skrzydłowego wiele klubów mogłoby sobie pozwolić na wydatek rzędu 38 milionów. Tak czy siak dla mnie ma czystą kartę przy nowym trenerze i życzę mu jak najwięcej dobrych występów, ku dobru zespołu.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Gzikuu pisze:Oczywiście nie chodzi mi o cyferki, bo te nie grają, tylko o ilość strat, niecelnych podań i dośrodkowań itp.
To też cyferki, tyle że inne niż składowe punktacji kanadyjskiej. Spoko, zapodaj je, a my je sobie porównamy z innymi, mącąc wszystko deliberacjami na temat tego czy upośledzony ofensywnie bez-styl Gattuso uprawnia do porównań czy nie.
Dla mnie najważniejsze cyferki Suso to te, które mówią o największej liczbie wykreowanych sytuacji od czasów R80, Cassano czy Zlatana.
Gzikuu pisze:Tak, w AC Milanie, w sezonie 18/19 od stycznia do czerwca.
No to spoko, bo "wzmocniliśmy" się gościem, który gra od grudnia do lutego -> https://www.transfermarkt.pl/rafael-lea ... aison=2018 ,wystarczy kogoś kupić na wiosnę i jedną ofensywną pozycję mamy obsadzoną przez cały rok.
Gzikuu pisze:Za ponadprzeciętnego skrzydłowego wiele klubów mogłoby sobie pozwolić na wydatek rzędu 38 milionów.
Uwielbiam ten argument, jest genialny. Gigio wcale nie jest taki hiper zdolny, skoro nikt go nie chciał za te 50 mln. No i z Correi to w ogóle można zrezygnować już na starcie, skoro rozważa degradację sportową o kilka poziomów, czyli przyjście do nas. Bennacera mógł sobie wziąć Arsenal, ale odpuścił bez żadnych oporów. Powód wydaje się oczywisty, prawda?

To nie jest tak, że sparingi kompletnie nic nie znaczą. U nas nic pozytywnego się nie wydarzyło podczas tych spotkań, a wiemy tyle, że w sezon wchodzimy w oparciu o zeszłosezonowe elementy ułożone w nowy system. Czy z Ceseną byśmy wygrali 3-0, czy też Gigio nie wyjąłby tej piłki z końcówki i przegralibyśmy 0-1, nie zmieniłoby to tego, że naszym celem jest 4 miejsce w lidze.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

carlos pisze:Spoko, zapodaj je, a my je sobie porównamy z innymi, mącąc wszystko deliberacjami na temat tego czy upośledzony ofensywnie bez-styl Gattuso uprawnia do porównań czy nie.
A do kogo chcesz go porównywać? Do kogoś innego z naszej zeszłorocznej kadry? Samu, Hakana? To, że Suso miał najlepsze statystyki w porównaniu do innych skrzydłowych, nie oznacza był ponadprzeciętny.
carlos pisze:No to spoko, bo "wzmocniliśmy" się gościem, który gra od grudnia do lutego -> https://www.transfermarkt...s/0?saison=2018 ,wystarczy kogoś kupić na wiosnę i jedną ofensywną pozycję mamy obsadzoną przez cały rok.
Dokładnie, wzmocniliśmy się, bo Cutrone, za którego go wymieniliśmy daleko było do takiej rundy. A jeżeli chcesz już porównywać z Suso, to zauważ, że na Hiszpanie spoczywał ciężar gry a Leao będzie prawdopodobnie zmiennikiem, który nie będzie musiał dźwigać na swoich barkach wyników drużyny, przynajmniej w domyśle. U nas Suso kimś takim jest od kilku sezonów, ale regularnie genialne rundy przeplata słabymi.
carlos pisze:Uwielbiam ten argument, jest genialny.
Ja też! Właśnie dlatego go przytoczyłem!
carlos pisze:Gigio wcale nie jest taki hiper zdolny, skoro nikt go nie chciał za te 50 mln.
Za te 50 milionów, to my nie chcieliśmy go sprzedać. Poza tym Gigio ma gigantyczny kontrakt, który jest ewenementem, jeżeli chodzi o pozycję bramkarza.
carlos pisze:No i z Correi to w ogóle można zrezygnować już na starcie, skoro rozważa degradację sportową o kilka poziomów, czyli przyjście do nas.
Ciekawe spojrzenie, przybliżysz o co chodzi?
carlos pisze:Bennacera mógł sobie wziąć Arsenal, ale odpuścił bez żadnych oporów. Powód wydaje się oczywisty, prawda?
Prawda. Bennacer nie ma podejścia do któregokolwiek z pomocników Arsenalu.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Gzikuu pisze:A do kogo chcesz go porównywać? Do kogoś innego z naszej zeszłorocznej kadry? Samu, Hakana? To, że Suso miał najlepsze statystyki w porównaniu do innych skrzydłowych, nie oznacza był ponadprzeciętny.
Hakan to żaden skrzydłowy, więc na pewno nie do niego. Samu to nie ten rozmiar kapelusza już na pierwszy rzut oka. Najpierw zapodaj te statystki, a potem sam dodaj, do kogo go porównujesz, skoro tak wyraźnie widać jego przeciętność.
Gzikuu pisze:Dokładnie, wzmocniliśmy się, bo Cutrone, za którego go wymieniliśmy daleko było do takiej rundy.
No jak to? Rok wcześniej miał lepszą rundę wiosenną niż Leao, więc jakie daleko, skoro blisko, i jak nie miał, skoro miał?
Gzikuu pisze:A jeżeli chcesz już porównywać z Suso, to zauważ
że to inne pozycje? Tak, widzę, dlatego nie porównuję.
Gzikuu pisze:na Hiszpanie spoczywał ciężar gry a Leao będzie prawdopodobnie zmiennikiem, który nie będzie musiał dźwigać na swoich barkach wyników drużyny, przynajmniej w domyśle. U nas Suso kimś takim jest od kilku sezonów, ale regularnie genialne rundy przeplata słabymi.
Czy z tego wynika, że Duarte może być lepszy niż Musacchio, będąc od niego słabszym, bo ma tylko wchodzić, a nie grać w parze z Romagnolim?
Gzikuu pisze:Za te 50 milionów, to my nie chcieliśmy go sprzedać. Poza tym Gigio ma gigantyczny kontrakt, który jest ewenementem, jeżeli chodzi o pozycję bramkarza.
No ja dalej się upieram, że nikt go nie chciał kupić za tyle. A kontrakt nie ma nic do rzeczy, bo skoro biedny Milan płaci, to i połowa ligowców z Anglii by mogła.
Gzikuu pisze:Ciekawe spojrzenie, przybliżysz o co chodzi?
Raczej to jasne. Jeśli piłkarz w kwiecie wieku odchodzi z City do Burnley to raczej słabo, prawda? Normalnie to byłoby zejść szczebel czy dwa niżej, a nie .... się (wulgaryzm, znaczący: szybko, gwałtownie spaść) z drabiny na ziemię. Bo o tym świadczy to, że nasz powszechnie uznany za najlepszy transfer
Gzikuu pisze:nie ma podejścia do któregokolwiek z pomocników Arsenalu.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Gzikuu pisze: Dokładnie, wzmocniliśmy się, bo Cutrone, za którego go wymieniliśmy daleko było do takiej rundy.
Hmm... w sezonie 17/18 w rundzie wiosennej Patrick zdobył 8 bramek i 2 asysty w samej jeno Serie A, więc powiedziałbym że miał nawet lepszą rundę od tej Leao, bo dokonał tego w trudniejszej lidze.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Kzr pisze:Hmm... w sezonie 17/18 w rundzie wiosennej Patrick zdobył 8 bramek i 2 asysty w samej jeno Serie A, więc powiedziałbym że miał nawet lepszą rundę od tej Leao, bo dokonał tego w trudniejszej lidze.
W tym samym roku Leao nie grał nawet w dorosłej piłce. ;) Ja odniosłem się do poprzedniego sezonu. Kilka lat temu to i Balotelli strzelał bramki w MŚ a teraz gra w Brescii. :P
Kzr
Milanista
Milanista

Gzikuu pisze:
Kzr pisze:Hmm... w sezonie 17/18 w rundzie wiosennej Patrick zdobył 8 bramek i 2 asysty w samej jeno Serie A, więc powiedziałbym że miał nawet lepszą rundę od tej Leao, bo dokonał tego w trudniejszej lidze.
W tym samym roku Leao nie grał nawet w dorosłej piłce. ;) Ja odniosłem się do poprzedniego sezonu. Kilka lat temu to i Balotelli strzelał bramki w MŚ a teraz gra w Brescii. :P
No faktycznie, Cutrone od tamtej rundy już zdążył zdziadzieć. To cud że wyciągnęliśmy konkretny hajs za takiego przebrzmiałego wraka, nieźle się sfrajerzyli w tym Wolverhampton.

Cutrone dowalił te staty w pierwszym sezonie, w którym regularnie zaczął grać w seniorskiej piłce. Leao tak samo, tylko że w Ligue 1, które jest wyraźnie słabszą ligą. Jak dla mnie porównanie jak najbardziej na miejscu.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Kzr pisze:No faktycznie, Cutrone od tamtej rundy już zdążył zdziadzieć.
Nie zdziadział absolutnie, ale wyniku nie powtórzył, nawet do niego nie nawiązał.
Kzr pisze:To cud że wyciągnęliśmy konkretny hajs za takiego przebrzmiałego wraka, nieźle się sfrajerzyli w tym Wolverhampton.
23 miliony, łącznie z bonusami za napastnika, który miał w Serie A 3 gole i 2 asysty, to dobra kwota, abstrahując od tego, że kupił go klub z PL. W największej mierze zapłacili za potencjał, tak jak my za Leao. Jeżeli sądziłeś, że sprzedamy Cutrone za 30-40 mln, to cóż... nie.
Kzr pisze:Cutrone dowalił te staty w pierwszym sezonie, w którym regularnie zaczął grać w seniorskiej piłce. Leao tak samo, tylko że w Ligue 1, które jest wyraźnie słabszą ligą.
Wyraźnie słabsza według Ciebie czy w ogóle? Słabsza owszem, ale czy wyraźnie? Wciąż jest to jedna z pięciu najsilniejszych lig w Europie. Póki napastnik strzela lub asystuje, to jest dobrze, niezależnie od ligi w której gra. Poza tym Leao jest kilka lat młodszy i ma mniej sezonów w dorosłej piłce.
Kzr pisze:Jak dla mnie porównanie jak najbardziej na miejscu.
A dla mnie nie, bo Torres też kiedyś strzelał dużo bramek, ale jak przychodził do nas to ze statusem upadłej legendy, właśnie ze względu na poprzedni sezon w Chelsea. Chodzi mi o to, że cena piłkarza i określenie jego umiejętności pod profil klubu często (nie zawsze), zależy właśnie od poprzedniego sezonu a nie patrzenia na kilka poprzednich lat, tym bardziej w przypadku piłkarzy oscylujących w granicy 20 lat.
Kzr
Milanista
Milanista

Gzikuu pisze:
Kzr pisze:Cutrone dowalił te staty w pierwszym sezonie, w którym regularnie zaczął grać w seniorskiej piłce. Leao tak samo, tylko że w Ligue 1, które jest wyraźnie słabszą ligą.
Wyraźnie słabsza według Ciebie czy w ogóle? Słabsza owszem, ale czy wyraźnie? Wciąż jest to jedna z pięciu najsilniejszych lig w Europie. Póki napastnik strzela lub asystuje, to jest dobrze, niezależnie od ligi w której gra. Poza tym Leao jest kilka lat młodszy i ma mniej sezonów w dorosłej piłce.
Leao jest rok młodszy od Cutrone. Obaj ledwie przestali być nastolatkami. Jeden mniej udany sezon (gdzie Cutrone nie był napastnikiem pierwszego wyboru) nie powinien już sprawiać że trzeba postawić krzyżyk na młodym piłkarzu i szukać lepszego modelu.

A co do Ligue 1, to tak - jest to wyraźnie słabsza liga, generalnie najsłabsza z top 5 lig. W mojej opinii i najwyraźniej w opinii wielu sportowych serwisów też (źródła poniżej). Jeśli masz odmienne zdanie to chętnie obejrzę argumenty.

https://www.sportskeeda.com/football/ra ... ast-decade
https://www.transfermarkt.com/wettbewerbe/europa (tu porównanie z uwagi na łączną wartość, w dzisiejszych czasach pieniądz niestety jest dobrym predykatorem jakości)
https://bleacherreport.com/articles/786 ... pe#slide30

Gzikuu pisze:
Kzr pisze:Jak dla mnie porównanie jak najbardziej na miejscu.
A dla mnie nie, bo Torres też kiedyś strzelał dużo bramek, ale jak przychodził do nas to ze statusem upadłej legendy, właśnie ze względu na poprzedni sezon w Chelsea. Chodzi mi o to, że cena piłkarza i określenie jego umiejętności pod profil klubu często (nie zawsze), zależy właśnie od poprzedniego sezonu a nie patrzenia na kilka poprzednich lat, tym bardziej w przypadku piłkarzy oscylujących w granicy 20 lat.
A ja właśnie uważam, że patrzenie na ostatni sezon ma duuużo więcej sensu w przypadku piłkarzy ukształtowanych, a już na pewno w przypadku "spadających gwiazd" takich jak Torres. Młody zawodnik może mieć chwilowy zjazd (zwłaszcza jak nie daje mu się złapać rytmu meczowego), można też go przystosować do innej pozycji, ukształtować go pod swoją taktykę. Młody piłkarz, który już raz pokazał że mu wychodzi (i cały czas wykazuje entuzjazm do gry) to materiał z którym da się pracować. W przypadku doświadczonego piłkarza "po złej stronie 30-tki" wiadomo, że może być już tylko tak samo lub gorzej.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Kean który miał lepszy sezon od Cutrone też w sumie można rzec poszedł za czapkę gruszek 27,5 mln + bonusy 2,5 mln

Pytanie czy to kwestia desperacji włoskich klubów pod kątem plus valenza czy też faktycznie rzeczywista wartość zawodników.

za Leao wg z tego co ostatnio podawali zapłaciliśmy 28 mln euro nie 30-35 mln ...
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Gzikuu to chyba drugie konto tego "mistrza calcio" od amortyzacji. Logika i poziom argumentów na podobnym poziomie.
Gzikuu pisze:Słabsza owszem, ale czy wyraźnie?
Przecież tam Kalinic mógłby zostać królem strzelców, więc co to za pytanie. We francuskiej dużo łatwiej o bramki i asysty.
Czekaj czekaj, nie pasuje Ci porównanie pierwszych sezonów w seniorskiej piłce Leao i Cutrone, bo Torres kiedyś strzelał dużo i jak już się nie starość wypalił to przyszedł do nas i nie strzelał?
ODPOWIEDZ