Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

2019 International Champions Cup

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Janusz Cebula pisze:Gzikuu to chyba drugie konto tego "mistrza calcio" od amortyzacji. Logika i poziom argumentów na podobnym poziomie.
Wycieczki ad personam, to dopiero jest poziom! Brawo, musisz być z siebie dumny!
Janusz Cebula pisze:Przecież tam Kalinic mógłby zostać królem strzelców, więc co to za pytanie. We francuskiej dużo łatwiej o bramki i asysty.
Z pewnością...
Janusz Cebula pisze:Czekaj czekaj, nie pasuje Ci porównanie pierwszych sezonów w seniorskiej piłce Leao i Cutrone, bo Torres kiedyś strzelał dużo i jak już się nie starość wypalił to przyszedł do nas i nie strzelał?
Nie. Czytaj ze zrozumieniem a nie na starcie dorabiaj sobie tezy.
Kzr pisze:Jeden mniej udany sezon (gdzie Cutrone nie był napastnikiem pierwszego wyboru) nie powinien już sprawiać że trzeba postawić krzyżyk na młodym piłkarzu i szukać lepszego modelu.
Z perspektywy kibiców nikt na nim krzyżyka nie postawił, przynajmniej jeżeli chodzi o jego dalszą karierę. Nikt na tym forum w jego umiejętności również nie wątpi. Zarząd sprzedając go zamortyzował wszystkie pozostałe transfery w tym mercato i za podobne pieniądze kupił OBECNIE lepszego zawodnika, jakim jest Leao, który też widocznie godzi się z rolą rezerwowego, co Patryczkowi też było nie w smak. Do odstrzału w kolejce na pewno pierwszy był Gigio, ale nikt nie chciał przyjąć naszych (i jego?) warunków. Przed Cutrone był też na pewno Suso, ale Giampaolo bardzo zabiegał o jego pozostanie. Największy zysk mógł więc zostać uzyskany tylko na Calabrii albo Cutrone. Ten pierwszy ma mocną pozycję i nie grzeje ławki a ten drugi by się nam zmarnował. Stało się jak się stało i chyba należy się dawka optymizmu, za to że Leao, to nie pierwszy lepszy klocek do nowej układanki, bo miał całkiem spory wkład w wicemistrzostwo.
Kzr pisze:A co do Ligue 1, to tak - jest to wyraźnie słabsza liga, generalnie najsłabsza z top 5 lig. W mojej opinii i najwyraźniej w opinii wielu sportowych serwisów też (źródła poniżej). Jeśli masz odmienne zdanie to chętnie obejrzę argumenty.
Nie mam, bo też uważam, że jest najsłabsza spośród topowych pięciu lig. Wciąż to jednak piłkarska czołówka. Nie znaczy to więc, że nie może się tam wybić dobry piłkarz. Liga chorwacka to już w ogóle dno, to mamy nie chcieć Olmo? Depay też jest przecież z Ligue 1. Z Brazylii i Argentyny co chwila wychodzą świetni piłkarze. Jeżeli piłkarz daje sobie dobrze radę w jednej lidze, to jest większa szansa, że da sobie też w innej (Zlatan, Suarez, Lacazette, Auba - to tak na szybko). Z Anglii mało prawdopodobne, że ktoś do nas zawita z uwagi na pensje, z Bundesligi o czym się teraz przekonaliśmy też nie jesteśmy atrakcyjnym klubem nawet dla spadkowiczów a nie możemy też ściągać każdego tylko z Serie A. ;)

@carlos (dopiero teraz zobaczyłem Twój post)
Hakan to żaden skrzydłowy, więc na pewno nie do niego. Samu to nie ten rozmiar kapelusza już na pierwszy rzut oka. Najpierw zapodaj te statystki, a potem sam dodaj, do kogo go porównujesz, skoro tak wyraźnie widać jego przeciętność.
Porównuję go właśnie do innych skrzydłowych, jakimi dysponowaliśmy w poprzednim sezonie. Zapomniałem tylko o Borinim. Był z nich wszystkich najlepszy, ale jak sam piszesz ta konkurencja nie była wysokich lotów. Bycie najlepszym skrzydłowym w takim Milanie i to trzy sezony z rzędu jest jakimś wyczynem, mniejszym bądź większym. Nie znaczy to jednak, że globalnie Suso jest świetnym skrzydłowym, dlatego w połączeniu z jego wahaniem formy napisałem o przeciętności. Ale też już ostatni raz do tego wracam, bo kasuję z głowy wcześniejsze poczynania Hiszpana i na nowej pozycji traktuję go jako nowego piłkarza.
No jak to? Rok wcześniej miał lepszą rundę wiosenną niż Leao, więc jakie daleko, skoro blisko, i jak nie miał, skoro miał?
Rok temu. Trochę się przez ten czas zmieniło i z 18 bramek Cutrone w sezonie zrobiło się 9.
A kontrakt nie ma nic do rzeczy, bo skoro biedny Milan płaci, to i połowa ligowców z Anglii by mogła.
Tylko ile klubów z PL potrzebowała pierwszego bramkarza na tym poziomie? Zero. Za to już o wiele więcej klubów w większej ilości lig potrzebuje skrzydłowych. Skoro nikt nie chciał do czasu wygaśnięcia klauzuli wpłacić za niego oczekiwanej kwoty, to nie stało się tak bez powodu.
MK92

Post autor: MK92 »

Darowałem sobie ten sparing z Ceseną, bo spodziewałem się właśnie takiej męczarni, ale ogólny poziom narzekania wśród Milanistów jednak trochę mnie zaskoczył. Przecież na tym etapie przygotowań zmęczenie ciężkim treningiem fizycznym, przekładające się na brak świeżości na boisku, jest czymś zupełnie naturalnym. Poza tym, mamy naprawdę ciekawą kadrę, złożoną z dość uzdolnionych i młodych graczy, więc jestem przekonany, że to w końcu wypali. Musimy odnieść nasz obecny stan posiadania do tego, co było w zeszłym sezonie i moim zdaniem jest lepiej. Gattuso mógł tylko pomarzyć o możliwości takiej rotacji w pomocy, jaką będzie mógł przeprowadzać Giampaolo, który zresztą ma znacznie ciekawsze pomysły na grę do przodu niż Rino. Jestem spokojny i jednocześnie podekscytowany wizją startu sezonu ligowego już za tydzień. Spodziewam się pewnych turbulencji we wrześniu, ale jak zawsze daję duży kredyt zaufania na początku. Pierwsze rzetelniejsze oceny można będzie wystawić jak zwykle dopiero gdzieś w październiku.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Darujmy sobie wyciąganie jakichkolwiek wniosków po sparingach. W meczu z United gra wyglądała przyzwoicie mimo, że teoretycznie byli o kilka długości przed nami w przygotowaniach do sezonu. Potem rozbili Chelsea 4:0, która walczyła następnie w Superpucharze z Tottenhamem jak równy z równym.

Dla kibiców to może być okazja, żeby zrobić rekonesans wśród nowych nabytków, ale to akurat z różnych powodów było możliwe w bardzo ograniczonym stopniu.

Z Ceseną przegraliśmy spotkanie na początku ostatniego mistrzowskiego sezonu z debiutem Ibrahimovica w roli głównej, tam z przygotowaniami byliśmy już znacznie dalej bo graliśmy o punkty.

Realną pracę Giampaolo to można oceniać zimą.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Gzikuu pisze:Zarząd sprzedając go zamortyzował wszystkie pozostałe transfery w tym mercato i za podobne pieniądze kupił OBECNIE lepszego zawodnika, jakim jest Leao, który też widocznie godzi się z rolą rezerwowego, co Patryczkowi też było nie w smak.
No i doszliśmy do sedna sporu - ja nie uważam żeby były jakiekolwiek mocne podstawy by twierdzić, że Leao jest obecnie lepszym zawodnikiem niż Cutrone. Może się nim stanie, może nie, może się okazać że to był nasz najlepszy transfer ostatniej dekady. Uważam że na ten moment Cutrone to większa gwarancja jakości niż Leao.

Gzikuu pisze:Nie mam, bo też uważam, że jest najsłabsza spośród topowych pięciu lig. Wciąż to jednak piłkarska czołówka. Nie znaczy to więc, że nie może się tam wybić dobry piłkarz. Liga chorwacka to już w ogóle dno, to mamy nie chcieć Olmo? Depay też jest przecież z Ligue 1. Z Brazylii i Argentyny co chwila wychodzą świetni piłkarze. Jeżeli piłkarz daje sobie dobrze radę w jednej lidze, to jest większa szansa, że da sobie też w innej (Zlatan, Suarez, Lacazette, Auba - to tak na szybko).
Nie uważam że "jak z Francji, to nie ma co kupować", transfery ze słabszych lig były i będą i tak powinno być. Jedyne co chciałem podkreślić (i z tego co rozumiem, to Ty się z tym nie zgadzasz), to to że Cutrone zrobił analogiczne staty w ciągu jednej rundy w zdecydowanie trudniejszej lidze (w tym samym wieku co Leao), co daje większe propsy i jest podstawą do wyrokowania o większych umiejętnościach (choć tu oczywiście może wchodzić jeszcze wiele innych czynników, napastnik nie gra przecież sam itp. itd.).
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Gzikuu pisze:Nie znaczy to jednak, że globalnie Suso jest świetnym skrzydłowym
Nie jest, fakt. Potentaci się o niego zabijać nie będą nigdy, bo konkurencja jest tu ogromna, a on od czołówki mocno odstaje. Taki Ousmane Dembele to piłkarsko inny świat (chociaż w głowie hula wiatr, ale my nie o tym), jest młody Jadon Sancho, jest Lozano na którego czekają w Neapolu, są dziesiątki innych. Tyle że to nic nie zmienia, a Ty nie zapodałeś tej ilości strat i niecelnych podań.
Gzikuu pisze:Rok temu. Trochę się przez ten czas zmieniło i z 18 bramek Cutrone w sezonie zrobiło się 9.
A w 96 roku mówili, że Costacurta i Maldini są już wypaleni i Milan z nimi w składzie nic więcej nie ugra.
Gzikuu pisze:Tylko ile klubów z PL potrzebowała pierwszego bramkarza na tym poziomie? Zero. Za to już o wiele więcej klubów w większej ilości lig potrzebuje skrzydłowych. Skoro nikt nie chciał do czasu wygaśnięcia klauzuli wpłacić za niego oczekiwanej kwoty, to nie stało się tak bez powodu.
I w tym sęk, że bierzesz to co wygodne dla Twojej argumentacji, odrzucasz wszystko inne. Bo ile klubów w Anglii potrzebowało skrzydłowego na tym poziomie (cokolwiek to znaczy)? Pewnie mniej niż tych, którzy z chęcią zainwestowałoby w jednego z najbardziej obiecujących bramkarzy młodego pokolenia, na którym i tak można byłoby zrobić dobry interes. Skąd niby wiadomo, że nie było ofert za Suso? Przecież szczycimy się tym na stronach Milanu, że media guzik wiedzą. Może były, ale z kierunków, które agent po prostu skreślił z miejsca? No i skoro Correa czeka na Milan jak na zbawienie, to też nie dzieje się tak bez powodu. Coutinho poszedł z Barcy do Bayernu, Lukaku z United do Interu. Można zrobić lekki krok w tył lub w ogóle w bok? Można.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Że Wam się dalej chce odpowiadać na posty tego dzbana... Zazdroszczę ilości wolnego czasu.
Żeby było na temat, mocno liczę na Leao i nie jako konkurent dla Krzyśka tylko do pary z nim. Aczkolwiek rok temu byłem pewien, że gruby da nam LM, a on nagle zaczął kopać się po czole :(
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

. Czytaj ze zrozumieniem a nie na starcie dorabiaj sobie tezy.
To może zaczniesz pisać zrozumiale zamiast dorabiać sobie bezsensowne teorie, żeby tylko postawić na swoim? No, ale tak to bywa gdy ktoś nie ma żadnych argumentów i musi jakieś zmyślić albo nagiąć fakty na swoją korzyść. Nie umiesz spojrzeć szerzej na niektóre sprawy czy serio nie chcesz, bo nie pasuje Ci to do twoich tez?

Rozumiem, że Suso to nasz najważniejszy gracz ostatnich sezonów i każdy od niego wiele wamaga, bo wiadomo, że potrafi grać na klasowym poziomie, ale no ludzie, to ciągłe jechanie po nim i pisanie o jego sprzedaży, bo zdarza mu się złapać dołek jest takie trochę dziecinne.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Ja najchetniej pożegnalbym z nim, ale jest więcej piłkarzy, którzy są poprostu ............Na jego miejsce musiałby przyjść ktoś konkretny i powatpiewam, żeby udało się taką osobe sciągnąć. Trzeba wycierpieć jeszcze przynajmniej jeden sezon i mieć nadzieje, że się sprawdzi w nowej roli o meczach o stawkę. Brakuje mi rywala na jego pozycji, który posadziłby na ławkę.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Bubu pisze:Że Wam się dalej chce odpowiadać na posty tego dzbana... Zazdroszczę ilości wolnego czasu.
Oho kolejny osobnik na poziomie. Wiesz, to jest forum od dyskusji i od wymiany zdań na każdy temat. Jak nie masz nic mądrego do napisania i potrafisz tylko kierować osobiste pociski, za to że się ze mną nie zgadzasz, to bardzo Ci współczuję. Naprawdę. Tak zwyczajnie po ludzku.
carlos pisze:Nie jest, fakt. Potentaci się o niego zabijać nie będą nigdy, bo konkurencja jest tu ogromna, a on od czołówki mocno odstaje. Taki Ousmane Dembele to piłkarsko inny świat (chociaż w głowie hula wiatr, ale my nie o tym), jest młody Jadon Sancho, jest Lozano na którego czekają w Neapolu, są dziesiątki innych.
No to o co chodzi, skoro uważamy tak samo tylko piszemy w inny sposób?
carlos pisze:Tyle że to nic nie zmienia, a Ty nie zapodałeś tej ilości strat i niecelnych podań.
I nie zapodam, WhoScored i zapewne żadne inne źródło (nie wiem, nie sprawdzałem) nie ma takich rubryk. Pisałem w oparciu o to co widziałem w meczach a przede wszystkim w oparciu o ilość dośrodkowań, które nie dochodziły do celu i wielu z kibiców irytowało.
carlos pisze:A w 96 roku mówili, że Costacurta i Maldini są już wypaleni i Milan z nimi w składzie nic więcej nie ugra.
Jak to się ma do tego, że moim zdaniem piłkarzy należy oceniać i szacować ich wartość/przydatność za poprzedni sezon a nie za dwa albo więcej lat wstecz?
carlos pisze:Pewnie mniej niż tych, którzy z chęcią zainwestowałoby w jednego z najbardziej obiecujących bramkarzy młodego pokolenia, na którym i tak można byłoby zrobić dobry interes
Na Donnarummę w samej lidze angielskiej nie stać każdego. Liverpool ma Alissona, City Edersona, United De Gea'ę, Tottenham Llorisa, Arsenal Leno a Everton Pickforda. Kto niby miałby wyłożyć za niego takie pieniądze na transfer i utrzymanie, skoro ta pozycja jest u nich na ten moment dobrze obsadzona?
carlos pisze:Bo ile klubów w Anglii potrzebowało skrzydłowego na tym poziomie (cokolwiek to znaczy)?
Chociażby Arsenal i Watdord, które za 60 i 30 mln kupili prawnych skrzydłowych. Pewnie temat Suso nawet nie był z nimi grany, ale zapotrzebowanie na tę pozycję było. Za to bramkarzy na podobnych warunkach ekonomicznych w PL nie przybyło.
carlos pisze:Skąd niby wiadomo, że nie było ofert za Suso? Przecież szczycimy się tym na stronach Milanu, że media guzik wiedzą. Może były, ale z kierunków, które agent po prostu skreślił z miejsca?
Masz rację, nie wiadomo. Jednak równie dobrze mogę napisać, że ofert nie było, bo nawet prezydent Lyonu powiedział, że mimo zainteresowania nie poczynił stosownych kroków. Tutaj nie dojdziemy do konsensusu, bo nie znamy realnej sytuacji w klubie. Ja twierdzę, że gdyby Suso był kimś więcej niż najlepszym skrzydłowym Milanu, to bez problemu znalazłby nowy klub, który byłby w stanie wyłożyć za niego 38 milionów. Bo piłkarzy dobrych czy najlepszych się po prostu kupuje. Ty sądzisz, że ten argument nie ma sensu i chyba nie ma co sobie wzajemnie wbijać do głowy swojej racji. ;)
carlos pisze:No i skoro Correa czeka na Milan jak na zbawienie, to też nie dzieje się tak bez powodu.
A czeka? Czy wciąż mówimy o medialnych plotkach? Jeżeli jednak czeka, to widocznie coś w naszym klubie go przekonało.
carlos pisze:Coutinho poszedł z Barcy do Bayernu, Lukaku z United do Interu. Można zrobić lekki krok w tył lub w ogóle w bok? Można.
No pewnie, że można. Chociaż akurat nie rozumiem po co to przywołałeś, bo nigdzie nie napisałem, że nie można.
Kzr pisze:No i doszliśmy do sedna sporu - ja nie uważam żeby były jakiekolwiek mocne podstawy by twierdzić, że Leao jest obecnie lepszym zawodnikiem niż Cutrone. Może się nim stanie, może nie, może się okazać że to był nasz najlepszy transfer ostatniej dekady. Uważam że na ten moment Cutrone to większa gwarancja jakości niż Leao.
I na tym zakończmy. Jak będzie, to się dopiero okaże.
Kzr pisze:Jedyne co chciałem podkreślić (i z tego co rozumiem, to Ty się z tym nie zgadzasz), to to że Cutrone zrobił analogiczne staty w ciągu jednej rundy w zdecydowanie trudniejszej lidze (w tym samym wieku co Leao), co daje większe propsy i jest podstawą do wyrokowania o większych umiejętnościach (choć tu oczywiście może wchodzić jeszcze wiele innych czynników, napastnik nie gra przecież sam itp. itd.).
Patrząc na to z tej perspektywy, to tak. Jednak ja od początku piszę, że oceniam na podstawie poprzedniego sezonu, który jest na obecną chwilę bardziej miarodajny jeżeli chodzi o aktualną formę piłkarza niż sytuacja sprzed dwóch lat. W tej chwili zamieniliśmy napastnika, który miał 3 gole w lidze na napastnika, który miał tych bramek 8. Ale tak jak napisałeś - poza bramkami dochodzi multum innych czynników, które również mają wpływ na boiskowe dokonania.
Janusz Cebula pisze:To może zaczniesz pisać zrozumiale zamiast dorabiać sobie bezsensowne teorie, żeby tylko postawić na swoim?
To może odnoś się do całości tego co napisałem a nie wyboldowanego początku i końca wypowiedzi? :P
Janusz Cebula pisze:No, ale tak to bywa gdy ktoś nie ma żadnych argumentów i musi jakieś zmyślić albo nagiąć fakty na swoją korzyść. Nie umiesz spojrzeć szerzej na niektóre sprawy czy serio nie chcesz, bo nie pasuje Ci to do twoich tez?
Od dwóch stron argumentuję swój tok myślenia, no ale tak nie mam argumentów... Dobrze, że Ty przywołałeś ich całą masę. Póki co jedynym Twoim argumentem było, to że Kalinić mógłby zostać królem strzelców Ligue 1. Wobec tego Twoje próby zaczepiania mnie są trochę nieudolne, nieprawdaż?
Janusz Cebula pisze:Rozumiem, że Suso to nasz najważniejszy gracz ostatnich sezonów i każdy od niego wiele wamaga, bo wiadomo, że potrafi grać na klasowym poziomie, ale no ludzie, to ciągłe jechanie po nim i pisanie o jego sprzedaży, bo zdarza mu się złapać dołek jest takie trochę dziecinne.
Skoro Ty z takim podejściem i kulturą dyskusji jesteś dojrzały, to ja jednak wolę być dziecinny. :) Taki tam półroczny dołek, który powtarza się od trzech lat. I sprzedawać też za bardzo nikt go nie chce, skoro Giampaolo wyraźnie go potwierdził. Jako, że od dłuższego czasu obok Romagnoliego i Gigio, Suso jest naszym najlepszym piłkarzem, to chyba można oczekiwać od niego równej formy a nie udawać, że problem jej braku nie istnieje.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ja tylko przypomnę, że za Romagnoliego też niby nie było żadnych ofert w tym okienku. Nawet się media o żadnej nie zająknęły! O czymś to świadczy?
Gzikuu pisze:Chociażby Arsenal i Watdord, które za 60 i 30 mln kupili prawnych skrzydłowych. Pewnie temat Suso nawet nie był z nimi grany, ale zapotrzebowanie na tę pozycję było.
Tu się nie zdziwię ani trochę, jeżeli o Suso nawet nie pomyśleli. Nie wydaje mi się by Suso pasował swoim stylem do ligi angielskiej.

Moim zdaniem, jeżeli udowodni swoją jakość na nowej pozycji, to za rok już ciężko będzie ukryć jakąkolwiek ofertę za niego, a klauzula 38 mln nie będzie dla nikogo problemem.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Piszę na telefonie, więc może być chaotycznie.

Tak, rozmowa zeszła na lekko absurdalne tory, ale ciężko niekiedy inaczej ukazać dziwność argumentacji, jak przejaskrawiając pewne rzeczy.

Liczby Suso (te sprawdzalne) niewiele znaczą (chociaż są najlepsze od czasów wielkich ofensywnych nazwisk), ale znaczenie mają te...niesprawdzalne. Nie no, spoko. Correi nie można rozliczać z liczb, bo go zakuto w defensywne kajdany, ale chociaż ich nie ma, to jego podania są widocznie celniejsze, a strat nie notuje. Ot, taki paradoks. I ja się bym tu nie mieszał, gdyby Gzikuu opisałby to w słowach "wydaje mi się" lub "mam wrażenie, że" . Spoko, bo futbol opiera się często na subiektywnych opiniach ( np. czy ktokolwiek uzna Gilardino za jedngo z najlepszych napastników w historii calcio czy choćby dekady w której on grał? Pewnie nie, chociaż liczby ma imponujące. Z drugiej strony broniący się tylko nimi Pippo będzie ma pewno w czołówce. Tak już jest i tyle).

Krytykowanie Suso za to, że nie jest tytanem na swojej pozycji... Ej, serio? Tu tylko Romagnoli mógłby grać w czołowych klubach, ale biorąc pod uwagę samą SA i jej top 3 to raczej nikt obecnie nie płacze, że go nie ma. Prawda? I idąc tym tropem możemy dojść do myśli, żeby do każdego biletu dodawano kilogram pomidorów, żeby obrzucać piłkarzy, którzy nie są top. Ja mogę już zacząć: Theo jest do dupy, bo nie jest ani R.Carlosem ani Zambrottą.

Co do ofert za piłkarza X lub Y. Jak mówiłem - genialny argument. Taki Icardi jest obecnie w mocno promocyjnej cenie, ale z jakichś powodów wciąż męczy swoją osobą Inter.

Suso dokonał najważniejszego - sprawił, że po okresie przygotowawczym trener go uważa bardzo mocny punkt. Mnie to zdziwiło, bo dawałem mu małe szanse na środku, ale cieszę się swoją pomyłką.

No i wracając do wpływu ostatniego sezonu, jak widać nie dotyczy to gracza Atletico, bo z jego statystykami powinni go z radością wymienić na Samu. Tak, rozumiem że 20 mln zysku z Cutrone było bardzo ważne dla ksiąg, jednak nie znaczy to wcale, że mam się z tego cieszyć.

Oczywiście, że opieramy się na plotkach, bo niby na czym? I w nich Correa czeka na Milan, godząc się na mocny sportowy regres. A pewnie przekonało go to, że w żadnym mocniejszym klubie by nie grał (Gzikuu, to jest argumentacja w Twoim stylu, wybacz). I ja wbrew pozorom nic do niego nie mam. Mam do sugerowanej wyceny, jak i do tego, że niby wyjątkowo pasuje. Nie, nie pasuje wyjątkowo, bo jest dość typowym egzemplarzem. Zresztą zarząd i trener musi umieć się dopasować do sytuacji na rynku.

Edit: jeszcze jedno. Piszesz, tak, Ty Gzikuu, że na Suso spoczywał ciężar gry, a od Leao nikt tego nie oczekuje. Potrafisz to uzasadnić, bo ja widzę gościa kupionego za 1,5 mln (?) z rezerw Liverpoolu i 20 latka z fajną rundą w L1, kupionego za ponad 20 mln. W czym tkwi różnica oczekiwań?
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

miszcz pisze:Ja tylko przypomnę, że za Romagnoliego też niby nie było żadnych ofert w tym okienku. Nawet się media o żadnej nie zająknęły! O czymś to świadczy?
O tym, że był nie na sprzedaż. ;) Suso obok Gigio i jak się finalnie okazało Cutrone był opcją do łatwego spieniężenia i do odstrzału w pierwszej kolejności.
miszcz pisze:Moim zdaniem, jeżeli udowodni swoją jakość na nowej pozycji, to za rok już ciężko będzie ukryć jakąkolwiek ofertę za niego, a klauzula 38 mln nie będzie dla nikogo problemem.

Chodzą głosy o możliwości przedłużenia z nim kontaktu, w którym ta klauzula zostałaby usunięta. Oby.
carlos pisze:Liczby Suso (te sprawdzalne) niewiele znaczą (chociaż są najlepsze od czasów wielkich ofensywnych nazwisk), ale znaczenie mają te...niesprawdzalne. Nie no, spoko. Correi nie można rozliczać z liczb, bo go zakuto w defensywne kajdany, ale chociaż ich nie ma, to jego podania są widocznie celniejsze, a strat nie notuje. Ot, taki paradoks.
Przecież nie deprecjonuję znaczenia Suso dla wyników drużyny. Znaczenie mają i te i te liczby, które wpływają na ogólną ocenę piłkarza. Z Correi cieszę się ze względu nie na jego bramki i podania, tylko ze względu na dynamikę i technikę użytkową, bo oglądając Atleti to właśnie te aspekty najbardziej zapadły mi w pamięci. Tym bardziej, że zawodników o takich cechach w Milanie nie mamy. Napastników zawsze należy rozliczać z liczb, tylko w Atleti Argentyńczyk nie grał jako napastnik. Każdy notuje straty, mniej lub więcej, tylko jak na Suso spoczywa od kilku lat ciężar gry, to takowe mają większe znaczenie dla ogólnego odbioru piłkarza i dla wyników drużyny. Są bardziej uwypuklone.
carlos pisze:Krytykowanie Suso za to, że nie jest tytanem na swojej pozycji... Ej, serio?
Czy ja krytykuję? Napisałem, że globalnie Suso jest przeciętny, bo przeplata słabe rundy dobrymi. W tych dobrych jest decydujący a w tych słabych notuje ww. wspomniane straty. Po prostu stwierdzam fakt i jest to jakby jego realna ocena. Moim zdaniem. ;)
carlos pisze:Taki Icardi jest obecnie w mocno promocyjnej cenie, ale z jakichś powodów wciąż męczy swoją osobą Inter.
To jest zapewne kwestią czasu, aż Mauro znajdzie sobie nowy klub. Inter nie może sobie pozwolić na jego pozostanie o czym każdy wie i bierze ich na przeczekanie. Gdyby miał niską klauzulę, to pewnie już dawno trenowałby z innym zespołem.
carlos pisze:Suso dokonał najważniejszego - sprawił, że po okresie przygotowawczym trener go uważa bardzo mocny punkt. Mnie to zdziwiło, bo dawałem mu małe szanse na środku, ale cieszę się swoją pomyłką.
Ja również na niego nie stawiałem, ale bardzo ufam Giampaolo, więc skoro widzi Suso, jako centralny punkt zespołu, to nie może być inaczej.
carlos pisze:Piszesz, tak, Ty Gzikuu, że na Suso spoczywał ciężar gry, a od Leao nikt tego nie oczekuje. Potrafisz to uzasadnić, bo ja widzę gościa kupionego za 1,5 mln (?) z rezerw Liverpoolu i 20 latka z fajną rundą w L1, kupionego za ponad 20 mln. W czym tkwi różnica oczekiwań?
Z momentem kupienia Suso też nikt nie oczekiwał od niego cudów. Dopiero wypożyczenie zaczęło go kształtować sportowo. Z mało znaczącego zawodnika dopiero stał się centralnym punktem w ofensywie. Inna była sytuacja w momencie zakupu Hiszpana a inna jest w momencie zakupu Leao. Obecnie Suso nadal jest centralną postacią a Leao przychodzi zapewne na ławkę i ma czas, żeby taką postacią się stać.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

To może odnoś się do całości tego co napisałem a nie wyboldowanego początku i końca wypowiedzi?
Może sam zaczniesz robić to o czym właśnie napisałeś zamiast pouczać innych.
Gzikuu pisze: Od dwóch stron argumentuję swój tok myślenia, no ale tak nie mam argumentów... Dobrze, że Ty przywołałeś ich całą masę. Póki co jedynym Twoim argumentem było, to że Kalinić mógłby zostać królem strzelców Ligue 1. Wobec tego Twoje próby zaczepiania mnie są trochę nieudolne, nieprawdaż?
Argumentujesz w taki sam sposób jak ja to z Kaliniciem, więc po prostu próbuję zejść na twój poziom, bo z twoich konwersacji z innymi widać, że wyższego nie rozumiesz.
Gzikuu pisze:Ty z takim podejściem i kulturą dyskusji jesteś dojrzały, to ja jednak wolę być dziecinny.
Uczepiłeś się tej kultury jakbym nie wiadomo jak Cię zbeształ. Nie popłacz się tylko, przynieść może chusteczki?
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Janusz Cebula pisze:Może sam zaczniesz robić to o czym właśnie napisałeś zamiast pouczać innych.
Błagam napisz, że żartujesz. :lol2: Wejdź sobie na poprzednią stronę, zobacz zacytowany przez siebie fragment, mojego posta do którego się odnosisz i spójrz, że pominąłeś część, która wyjaśnia mój tok myślenia. To nie jest trudne, powodzenia! To co Ty piszesz, to nic ponad krytykowanie mnie, więc do czego więcej mam się odnosić? :P
Janusz Cebula pisze:Argumentujesz w taki sam sposób jak ja to z Kaliniciem, więc po prostu próbuję zejść na twój poziom, bo z twoich konwersacji z innymi widać, że wyższego nie rozumiesz.
Inni potrafią dyskutować na poziomie, bo mają coś do napisania. Nie zgadzają się ze mną, ale z klasą. Ty prezentujesz poziom rynsztoka, bo potrafisz tylko obrażać i to w dodatku mnie jako osobę a nie negować moje poglądy w tym temacie. W dodatku sam nie masz nic do dodania poza inwektywami.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Nic nie pominąłem. Człowieku, do porównania transferów dwóch młodych graczy w podobnym wieku dorzucasz przykład o 30letnim Torresie, weź się nie ośmieszaj. Tak czytałem całość i piszesz tam, żeby nie patrzyć na piłkarzy względem ich dawnych lat, tylko, że tutaj były porównywane maksymalnie 2 sezony w tył, a przy przyjściu Torresa dobrych sezonów mogliśmy szukać w Liverpoolu. Bezsensowny argument, bezsensowny przykład i jeszcze bardziej bezsensownie wytłumaczyłeś o co Ci chodzi i jeszcze teraz śmieszkujesz z uśmieszkami.
Tak potrafię tylko obrażać, szkoda tylko, że zrobiłem to raz, a Ty dalej płaczesz. Chyba te chusteczki rzeczywiście są potrzebne.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Janusz Cebula pisze:Człowieku, do porównania transferów dwóch młodych graczy w podobnym wieku dorzucasz przykład o 30letnim Torresie, weź się nie ośmieszaj.
Janusz Cebula pisze:Tak czytałem całość i piszesz tam, żeby nie patrzyć na piłkarzy względem ich dawnych lat, tylko, że tutaj były porównywane maksymalnie 2 sezony w tył, a przy przyjściu Torresa dobrych sezonów mogliśmy szukać w Liverpoolu.
Czyli nic nie zrozumiałeś. Inni potrafili i nawiązali dyskusję. Ciebie to przerasta. Szkoda. Nie masz nic do dodania w temacie, ujadaj dalej. Będę czekał. :*
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Wielki intelektualista się znalazł. Przerasta mnie twoja głupota, którą wypisujesz w każdym poście.
ODPOWIEDZ