Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Lazio (Coppa Italia)

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista

Milan - Lazio (Coppa Italia)

Post autor: rafal996 »

Już dziś wieczorem kolejny tegoroczny "najważniejszy" mecz...

Do tego momentu cały czas powtarzałem, że Coppa Italia mnie nie interesuje, jednak na tym etapie, kiedy jeden mecz dzieli nas od finału, a w finale na pewno nie będzie czekać Juventus... no byłoby szkoda to odpuścić.

Czy nas stać? Na pewno. Czy będzie ciężko? Na pewno.

Bardziej niż porażki boję się jednak ewentualnych kontuzji, oraz konsekwencji psychologicznych.

Spodziewam się koszmarnie nudnego meczu, w którym będziemy grać katastrofalny antyfutbol. I w ogóle mi to nie przeszkadza, bo wiem, że tylko tak możemy wygrać. Gorzej, że cała Polska będzie patrzeć, bo mecz w TVP1 ;)

Co myślicie o składzie przewidywanym przez Sky? Sugerują 3-4-3:

Reina - Musacchio, Caldara, Romagnoli - Calabria, Kessie, Bakayoko, Laxalt - Suso, Piątek, Castillejo
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Mnie personalia w tym meczu paradoksalnie mniej interesują (może poza Caldarą), bo niezależnie kto ostatnio gra, i tak gramy piach. Więc spodziewam się takiego samego antyfutbolu, jakiegoś strzału w głowę Castillejo i przypadkowej bramki.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Yahoo323 pisze:Więc spodziewam się takiego samego antyfutbolu, jakiegoś strzału w głowę Castillejo i przypadkowej bramki.
Patrząc na przewidywany skład, to właśnie w to celuje Gattuso. Zamurować się i liczyć, że z przodu coś wpadnie. Jednak dwóch ofensywnych graczy (Castillejo i Piątek) na wszystkich jedenastu, to może być trochę za mało. :P Szczerze mówiąc bardziej liczę na to, że Lazio zagra jeszcze gorzej niż my, a jest to możliwe, bo nie każdy potrafi przegrać z Chievo u siebie.

Z plusów, to komentować ma Podoliński, który jednak ma pojęcie o nowożytnym futbolu, więc może i nie będzie dało się patrzeć na kaleki na boisku, ale przynajmniej jest nadzieja, że meczu będzie dało się posłuchać. ;)

Mimo wszystko chciałbym, żeby Milan przeszedł do finału, a następnie go wygrał, bo taka szansa nie pojawiła się dawno i pewnie szybko nie pojawi się znowu. Chodzi mi oczywiście o brak Juventusu w rozgrywkach. Szansa jest, o ile nie stracimy bramki, bo nie wyobrażam sobie, żebyśmy byli w stanie strzelić dwie. Taka zdobycz jest poza naszym zasięgiem, jak przypomnimy sobie mecz z Parmą czy z Lazio właśnie.

No nic, opaski na oczy i Forza Milan!
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

wolałbym wygraną z Torino niż zwycięstwo teraz z Lazio. We Włoszech powinii dać premiowane miejsce w Lidze Mistrzów za puchar Włoch. Wtedy naprawdę te rozgrywki byłby ciekawe.
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

Biorąc pod uwagę ilość bramek w ostatnich meczach Milan-Lazio i sposoby ich zdobywania to nastawiam się na karne...
rafal996
Milanista
Milanista

Hakan podobno grypa. Za to nie wiem, dlaczego Rino chce (podobno) zostawić na ławce Paquetę. Jeśli jest zdrowy, to ja bym nie czekał z wprowadzeniem, nie ma na co go już oszczędzać.
Chociaż z drugiej strony Torino ważniejsze...
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Trochę dziwi mnie takie zestawienie drużyny, chociaż tak do końca nie wiem dlaczego, bo wszystko ma logiczne uzasadnienie. Można powiedzieć, że mecz o awans do finału to nie jest odpowiedni czas, aby sprawdzać Caldarę. Z drugiej strony w lidze zostały nam same finały do rozegrania, więc może właśnie półfinał to najlepszy moment? Można się dziwić, że pomoc złożyliśmy z biegaczy i walczaków, więc na pierwszy rzut oka brak tam kreatywności. Drugi rzut oka na kadrę i stan zdrowia jej elementów, pozwala nabrać zdrowszej perspektywy - nie ma innego wyjścia, bo inne wyjścia nie rozwiązują problemu kreatywności.
Uważam, że mimo wszystko należy dmuchać i chuchać na Paquetę i nie sądzę, żeby trener bezpodstawnie go trzymał na ławce. Z Hakanem nie mam wątpliwości, że musi być chory, skoro nie gra, bo do tej pory jego słaba dyspozycja nie skutkowała ławką rezerwowych, nawet jeśli w kadrze były jakieś alternatywy. Tym bardziej więc teraz, kiedy ich nie ma, Gattuso by go nie posadził.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Nie rozumiem dlaczego zawsze tak u nas to wygląda. Bakayoko fantastycznie minął trzech gości, zrobił przewagę i zamiast spróbować puścić prostopadłą piłkę, to odegrał do tyłu na bok i zwolnił całą akcję. Brakuje odwagi. Tylko Paqueta próbuje takie piłki grać.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Chwilę później po ograniu rywala posłał prostopadłą piłkę - wyleciała poza linię końcową, bo nikt nie miał szansy do niej dopaść ;)

Szkoda Milinkovicia :(
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Dopóki za kreowanie gry będą odpowiedzialni Baka i Kessi dopóty Milan będzie grał to co gra...
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Fajnie to wygląda, środek pola zdaje się być pod kontrolą, a w obronie sami wymiatacze. Taktyka wskazuje granie na remis i chłopaki dobrze się z tego wywiązują.

Szkoda Krzyśka, bo jest cholernie osamotniony.

In minus tylko Suso, co decyzja to zła. Fajnie, że kibice zaczęli na niego gwizdać, gdy jak żółw zabierał się z dobrze zapowiadającą się kontrą i biegł w poprzek boiska, a nie do przodu. Może da mu to coś do myślenia. Postrzeganie go od pewnego czasu jako piłkarza ofensywnego mija się z prawdą.

Podoliński ciągle wspomina o Caldarze, że gra na "6", ale ja tego nie widzę. Nie mniej jednak bardzo fajnie czyści i wyprowadza piłkę.

Plus dla Reiny, bo super wznawia grę. Piłki od niego są celne i łatwe do przyjęcia.

Może też trochę za dużo gramy na Laxalta, bo chłopakowi brakuje umiejętności, żeby zrobić coś ciekawego, ale zaangażowania nie można mu odmówić.
Majkel
Milanista
Milanista

Wyczekuję zmiany trenera po sezonie jak kania dżdżu. Jak od sierpnia znowu będę musiał oglądać ten najsmutniejszy atak pozycyjny wszechświata, to się będę ciął. Jesteśmy w tym ataku pozycyjnym ślamazarni, niedokładni, powolni i całkowicie odtwórczy. Nie dziwota, że przez 40 minut oddaliśmy jeden strzał na bramkę.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Majkel pisze:Nie dziwota, że przez 40 minut oddaliśmy jeden strzał na bramkę.
Ja to akurat odbieram jako sukces, tym bardziej, że strzał całkiem groźny i niesygnalizowany. Dawno czegoś takiego nie oglądaliśmy i to w pierwszej połowie. ;)

edit: Suso nawet z takiej pozycji strzela w taki sposób...

edit 2: Czy Kessie serio gra aż tak źle czy komentatorzy zaburzają mi optykę?
Majkel
Milanista
Milanista

No trochę dzisiaj jest taki "inkoguto" ;-) Ale czy gorzej od reszty? Mało aktywny, jak cała linia pomocy.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2019, 21:38 przez Majkel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Gzikuu pisze:Fajnie to wygląda, środek pola zdaje się być pod kontrolą, a w obronie sami wymiatacze. Taktyka wskazuje granie na remis i chłopaki dobrze się z tego wywiązują.
Jaja sobie robisz, prawda?
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
k_f_c
Milanista
Milanista

Post autor: k_f_c »

Jakby tak Suso był w formie, Paqueta grał zamiast Samu, a Laxalt reprezentował przynajmniiej poziom Calabrii to mogło by to wyglądać całkiem całkiem :]
Majkel
Milanista
Milanista

Jesteśmy najbrzydziej grającym Milanem od kiedy kibicuję tej drużynie, tj. od 1994 roku. Milan Inzaghiego był po prostu słaby, ale czasem cośtam się jednak potrafiło zadziać - gole, emocje, cokolwiek. Był fantasista Menez... no nie wiem... coś w każdym razie było. Teraz po prostu zarzynamy ten sport z uporem maniaka. Kocham ten klub ślepo i bezdennie, że jestem w stanie co trzy dni to ogladać i jeszcze lecę się przed końcem sezonu zakatować osobiście. Obecny Milan jest dokładnym powodem, który sprawił, że lata temu powiedziałem oglądaniu ekstraklasy "dość".

Wybaczcie, że mi się tak ulało, ale kiedyś chyba musiało :dunno:

:forzamilan:
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Nie, piszę serio. Chyba widząc przewidywany skład, który pojawił się wczoraj nie spodziewałeś się składnej gry z przodu? W obronie nie popełniamy błędów i nie dopuściliśmy Lazio do groźnych sytuacji, więc jest tak jak zakładała taktyka.
Qba69
Milanista
Milanista

Kolejny mecz który podnosi mi ciśnienie i frustruje niesamowicie...
Złe decyzje, ślamazarne tempo, granie bez jakiegokolwiek pomysłu. Krzysiek powoli wkomponowuje się w drużyne na dobre, co podanie w jego kierunku to strata piłki.
Qba69
Milanista
Milanista

Gzikuu pisze:W obronie nie popełniamy błędów i nie dopuściliśmy Lazio do groźnych sytuacji
Strzał środkowego obrońcy który o centrymetry minął bramke i sytuacja Ciro to nie były groźne sytuacje?
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Ciro to tak średnio, ale fakt, że Bastos miał dobrą okazję, jednak to było po stałym fragmencie. Ale okej, można powiedzieć, że były te dwie sytuacje. Jednak jak na powrót Caldary, eksperymentalne ustawienie i na to że jesteśmy Milanem, to 46 minut w obronie zagraliśmy na dobrym poziomie. Częste pułapki ofsajdowe, czyszczenie i podwajanie na bokach i 100% wygranych pojedynków Romka.
rafal996
Milanista
Milanista

Fajnie wygląda? Może kolega ogląda derby Manchesteru myśląc, że to Milan ;)

Zęby mnie bolą jak na to patrzę, momentami naprawdę jest to bardzo bolesne. Koszmarny brak ruchu, piłkarze co chwilę rozkładający ręce, bo nie ma do kogo grać, Caldara jako główny rozgrywający, wszystkie piłki w poprzek albo do tyłu... Dramat. Do tego co piłka do Laxalta, to strata albo bojaźliwe wycofanie, mam wrażenie że można tam postawić dowolnego piłkarza np. ze średniaka polskiej ligi i nie zagra gorzej. Nawet po trzydniowej libacji.

Gra nie istnieje. Dwa czy trzy przyspieszenia Lazio przyniosły jakieś tam ożywienie, u nas może raz po strzale Calabrii.

A właśnie, Calabrię tracimy i właśnie o kontuzjach mówiłem wcześniej. Dobrze, że jest Conti, może paradoksalnie na dobre wyjdzie, jeśli dostanie więcej szans.

Co najlepsze, mimo takiej krytyki... nie wygląda to źle ;) Tzn. faktycznie jest to zgodne z założoną taktyką. Mamy grać piłką, nie dawać jej przeciwnikowi i czekać na cud. Wyraźnie tak to zostało ułożone i z tego się wywiązują. Właściwie dopiero w ostatniej akcji Lazio faktycznie rozbiło obronę, w pozostałych byli bezzębni, a często łapani umiejętnie na spalonych. Więc od tej strony jest nieźle.

Ale ofensywnie NIE ISTNIEJEMY i oglądanie sprawia ból.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Panowie fajnie wygląda, bo trzeba mierzyć siły na zamiary. Naprawdę widząc wczoraj desygnowany skład w 3-4-3 można się było przygotować i spodziewać jak to będzie wyglądało. Dla mnie jest okej, bo panujemy nad środkiem pola i gramy składnie w obronie. Nasza gra z przodu nie istniała wcześniej i tym bardziej nie można się było spodziewać, że będzie istniała dzisiaj. Mamy to co zakładał trener i wygląda to fajnie.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Dzisiaj dokładnie widać, że dwójką pivotów w postaci Kessie-Bakayoko nie ma sensu bytu w dłuższej perspektywie. Francuz niby gra wyżej a go i tak nie widac, Iworyjczk zmuszony asekurować

Laxalt tragiczny. Przez brak wsparcia środka pola to i skrzydła słabiutko. Jedynie Caldara na plus, nie widać po nim tej przerwy w grze
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Dziwne żeby bez kreatywnego zawodnika nam cokolwiek wychodziło z przodu. Samu i Laxalt są tak żenujący, że aż szkoda gadać. Hakan lub Paqueta muszą wejść na boisko, a najlepiej obaj.
Judge not lest ye be judged yourself
ODPOWIEDZ