Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Parma - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

carlos pisze:Nie, nie straciliśmy punktów przez Boriniego. To był jeden z wielu epizodów, w jedną lub drugą stronę.
Nie chodzi mi o ten jeden konkretny faul, tylko o jego grę przez cały mecz. On nie nadaje się do ataku pozycyjnego i gry, która zakłada utrzymanie się przy piłce. On nadaje się do biegania za nią. Dlatego wystawianie kogoś takiego w takim meczu to nieporozumienie.
carlos pisze:Wiecie co zapamiętam z tego meczu? Zachowanie Romagnoliego z naszego pola karnego.
O czym dokładnie piszesz?
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Gattuso to tchórz. Nie pierwszy raz jest osrany robiąc defensywne zmiany w końcówce. Jest ewidentnie winny temu co się obecnie dzieje. Wywalić teraz i brać Conte. Może nowa miotła dociągnie LM na jakimś cudzie.

:lol2:
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Zespół bez jaj, mentalności i szybkości. W zasadzie to nikogo się nie da pochwalić. Nie zasłużyliśmy na zwycięstwo i tyle. Ten mecz o niczym nie decyduje. O top 4 trzeba się bić do ostatniej kolejki.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Qnen, dla mnie nie to jest najgorsze. Najgorsze, że to recydywa. Już traciliśmy w ten sposób punkty i Rino przyznawał się do błędu i mówił, że nie można tak bronić. I pach - dziś to samo. Kłóci się to też trochę z tym co mówi na konferencjach o woli walki, mentalności zwycięzców i wymaganiach np. od Suso lepszej gry z przodu. No jak do cholery skoro każe się cofać z Parmą?
k_f_c
Milanista
Milanista

Post autor: k_f_c »

Borini może nie pasuje do takich meczów, ale kto miałby grać zamiast niego? Samu na lewej daje może pół z tego co na prawej, a przesunięcie Hakana oznaczałoby Biglię od początku.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

k_f_c pisze:Samu na lewej daje może pół z tego co na prawej,
0,5 Samu, to wciąż więcej niż 0 Boriniego. :P Jasne, że Hiszpan wygląda na tej pozycji źle, ale jeżeli chodzi o atak, to niewątpliwie daje nam więcej.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Qnen pisze:Wywalić teraz i brać Conte. Może nowa miotła dociągnie LM na jakimś cudzie.
Mimo wszystko byłbym przeciw. Duże ryzyko również, że nawet z lepszym trenerem i tak byłaby kapa, brak awansu do LM i gość od razu miałby trudniejsze wakacje.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Owszem, taki Borini powinien co najwyżej grać ogony, bo to piłkarz o umiejętnościach na poziomie Serie B, ale bez przesady - ta kadra z TRENEREM już dawno powinna zamknąć kwestię awansu do LM. Mam tylko nadzieję, że jeśli Milanowi nie uda się utrzymać 4. miejsca, to wywalczy je Atalanta, a nie zespoły z Rzymu.

Popatrzcie sobie na skład z lutego 2015 przeciwko Juve:
Diego Lopez - Zaccardo, Alex, Paletta, Antonelli - Poli, Essien, Muntari - Cerci, Menez, Honda.

Chyba tylko Antonelli (ktoś jeszcze nabiera się na RR?) i Menez ( ale na lewym skrzydle) mieliby szansę na grę. Podstawy pod fajną drużynę są, ale potrzeba też bardziej doświadczonego fachowca.

Inna kwestia - mentalność. Te legendy, że Rino jest świetnym mentorem... Dobre.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Tu wracamy do pkt wyjścia. Nie mamy skrzydłowych. Suso jedynie co poprawił w tym sezonie to podanie z prawej nogi. Ale jego szybkość zabija mnie. Hakan bezproduktywny w ofensywie. Co z tego, że w fazie defensywnej dużo daje. Bakayoko gorszy dzień. Kessie harował w defensywie. Borini niewidzialny na lewej. Mnie najbardziej irytował Biglia. On jedynie podanie do tyłu i blisko siebie.

Inna sprawa mam wrażenie że im nie zależy na Lidze Mistrzów.

Gattuso out po sezonie czy wejdziemy czy tez nie. Wpadki kazdy ma zespół, ale przynajmniej stylem.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2019, 14:47 przez Adin, łącznie zmieniany 2 razy.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Pieprzony wuefista. Zabójca piłki. Mamy najlepszą kadrę od wielu, wielu lat, a ten morduje styl, mentalność, zmusza do minimalizmu. Dupa będzie, a nie Liga Mistrzów, to jest niepojęte.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Poprzedni mecz PIŁKI NOŻNEJ jaki obejrzałem to LM i City - Spurs. No wyznam,że dziś to nieco mniej efektownie wyglądało, nie nazwałbym tego wręcz piłką nożną tylko hmm jakaś kopaniną z nastawieniem Milanu jakby to był puchar pasztetowej albo mecz Sejm vs gwiazdy TVN.

Borini świetny faul po którym tracimy gola + genialny różny w 93. Klasa! RR parodysta dziś, tragiczny...
Zamiast 0-2 po golu Cutrone był 3 cm spalony i klops, wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazywały w końcówce.
My naprawdę nie zasługujemy na te 4 miejsce. Inni jak tracą punkty, to przynajmniej walczą i próbują ..
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
konrad_acm
Milanista
Milanista

Post autor: konrad_acm »

To nie som piłkarze to som pozoranty
:dupa:
ForzaMILAN!
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Nie zasłużyliśmy na ten punkt, więc sprawiedliwie tracimy gola w końcówce. Im więcej zgubionych punktów, tym większa szansa na zmianę tego pseudo trenera. Czytanie słów osób związanych z klubem o tym, że Gattuso po ewentualnym wywalczeniu awansu do LM zachowa posadę, to żart z kibiców i każdego kto ma oczy i widział chociaż kilka meczów Milanu. Bez znaczenia czy to kurtuazja czy też nie. Ten człowiek o trenerce wie tyle, co Borini o grze kombinacyjnej. Z czym do pucharów. Kompromitować można się na podwórku krajowym. Mam nadzieję, że za 2 dni Atalanta pokaże tym pseudo kopaczom i ich liderowi na czym polega WALKA o jakiś cel i zdobędą 3 punkty, bo już czytać się nie da powtarzających się co kolejkę słów, że nadal wszystko w naszych rękach.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Ale debilem (ostrzeżeniem się liczę) być trzeba by kibicować by drużyna tego 4 miejsca nie zajęła bo albo robi się na złość albo nie wie, że to 4 miejsce finansowo wobec problemów z UEFA jest nam potrzebna jak i też do sprowadzenia lepszych piłkarzy. Vide Inter przed tym sezonem ...

Sorry, ale Milan znowu ten rok bez LM zamyka ze stratą 80 mln i za rok UEFA kolejne postępowanie wytoczy

mecz zremisowaliśmy zmianą ala Ancelotti. 4-3-3 nie działa 3-4-2-1 jest jakimś światełkiem w tunelu
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Gzikuu pisze:O czym dokładnie piszesz?
Ten jego upadek efektowny bez kontaktu z rywalem. Komentatorzy byli rozbawieni, że sędzia użył gwizdka.

Piszecie, że się cofnęliśmy po strzeleniu bramki, a ja się zastanawiam czy czegoś nie przegapiłem. Czy to znaczy, że był w tym spotkaniu moment, gdzie atakowaliśmy? Nic takiego nie zauważyłem, tzn akcje zdarzało się nam zrobić, ale do tej pory nie wiem czy oby nie przypadkiem. Tak gdzie rąbią, tam wióry lecą; tam gdzie gra się w piłkę, wypada czasem kopnąć w stronę bramki rywala.

Podczas drugiej połowy naszła mnie myśl, że gdyby na boisko wpuścić R80 po całonocnej imprezie, Seedorfa z ostatniego sezonu u nas i Super Mario, któremu nigdy się biegać i walczyć nie chciało, to tempo spotkania na pewno by nie spadło, ale za to poziom by wzrósł.
Gzikuu pisze:Nie chodzi mi o ten jeden konkretny faul, tylko o jego grę przez cały mecz. On nie nadaje się do ataku pozycyjnego i gry, która zakłada utrzymanie się przy piłce. On nadaje się do biegania za nią. Dlatego wystawianie kogoś takiego w takim meczu to nieporozumienie.
Ja się zgadzam z tym, że to piłkarz na mecze, gdy grać mają inni - lepsi; a nie próbować ma grać Milan. Ale czy sugerujesz, że my próbowaliśmy grać pozycyjnie i przez niego to nie wyszło? Możesz mieć rację, bo ja sam nie wiem co, i czy w ogóle, próbowaliśmy grać.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Masz rację. Przez cały mecz lepsze wrażenie sprawiała Parma. Gdzie w tabeli są oni a gdzie my? Jak niewielka jest różnica poziomu naszego i Parmy. To naprawdę prowincjonalna piłka. Żadnego schematu, mozolna, nudna, przewidywalna piłka. 1.5 roku pracy w Milanie i Gattuso serwuje nam takiego zakalca. A można byłoby mieć innego trenera w grudniu. Mamy to co mamy i dalej trzeba liczyć na cud choć w tej chwili postawiłbym na to, że my punktów z Turynu i Violi nie przywieziemy. Może ten Paqueta nas zbawi? Na pewno nie ten nieudacznik przy ławce rezerwowych.
MK92

Post autor: MK92 »

To nie ulega wątpliwości, że Parma grała od nas lepiej i w gruncie rzeczy tylko brak skuteczności gospodarzy uratował nas przed całkowitym blamażem, zresztą niemal już tradycyjnym, gdy gramy w porze obiadowej. Tak jak już wspominałem w innym temacie, jestem przekonany, że do samej 38. kolejki będą u nas ogromne wahania nastrojów. Najchętniej bym teraz zasnął i obudził się 26 maja, żeby nie być zmuszonym do kolejnych masochistycznych aktów oglądania spotkań Rossonerich w tym sezonie.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Nie no, bez przesady, Parma aż tak dobrze nie grała. Owszem, wizualnie wyglądała lepiej od nas, ale nie przypominam sobie aż tylu ich okazji bramkowych, które zmarnowali, więc bym nie powiedział, że brak skuteczności uratował nas przed porażką. To raczej był typowy mecz na remis, a nawet na 0-0, gdyby nie to, że nam udała się jedna akcja, a im rzut wolny.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Parma wcale dobrze nie grała, co tym smutniejsze, bo jej akcje wyglądały ciekawiej.

Oczywiście, że trzeba nam życzyć LM. To wygląda na jedyną szansę, żeby ruszyć z miejsca na serio. Inna sprawa, że się boję tej LM, bo trzeba łączyć wyzwania dwóch poważnych rozgrywek, dochodzą bliższe i dalsze wyjazdy i porażki bardziej bolesne, niż te na swoim podwórku. Człowiek uczy się jednak na błędach, zespoły też.

Dostzregam podobieństwo z zeszłego sezonu, gdy przyszedł Gattuso, docisną śrubę na treningach i chłopaki początek roku mieli fajny, ale potem zgaśli i wyniki też się skończyły.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Na dodatek widziałem zestawienie, że bylibyśmy jak już losowani z 4 koszyka, więc grupa mogłaby nas zmieść z LM w dosyć brutalny sposób. Chyba, że ne gralibyśmy już Hakanami, Borinimi, Bigliami czy Laxaltami.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

LM jest nam potrzebna głównie po to, by bilans finansowy wyglądał lepiej, bo te dodatkowe 20/40/60 mln w budżecie będzie wręcz nieocenione. Wiadomo, że jej nie zwojujemy w ciągu następnych 2-3 lat, ale najpierw trzeba w niej zagościć na stałe, po czym z roku na rok starać się zachodzić dalej. Chyba że Elliott z UEFĄ się dogada na wyrównanie budżetu na 2023 rok, wtedy przyszłość pewnie będzie wyglądać trochę inaczej.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Termin, pora oraz "DNA Milanu" zwiastowały, że kompletu punktów z tego wyjazdu nie będzie.
Kiedyś brak zaangażowania w takich spotkaniach tłumaczono posiadaniem w składzie mistrzów świata czy wielokrotnych zdobywców LM. Dzisiaj mamy skład złożony z piłkarzy bez osiągnięć, czy to z racji wieku czy braku talentu, a podejście nadal takie samo.

Gattuso miał być gościem o brakach w warsztacie, ale za to mistrzem motywacji. Dla mnie ta motywacja wygląda na schyłkowego Carlo, gdzie spiąć się potrafimy tylko na pojedyńcze mecze.
Qnen pisze:bylibyśmy jak już losowani z 4 koszyka, więc grupa mogłaby nas zmieść z LM w dosyć brutalny sposób
To może zmieńmy ligę na szwajcarską i bądźmy jak Celtic...
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?może kiedyś?
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
ODPOWIEDZ