Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

MILAN - Hellas

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Majkel
Milanista
Milanista

Re: MILAN - Hellas

Post autor: Majkel »

Ja tak w tle wydarzeń boiskowych chciałem powiedzieć, że mogła dzisiaj cieszyć postawa naszego drugiego bramkarza. Poza tym, że wygląda jak hrabia Dracula, nie można mu było zarzucić absolutnie nic :)

Po przerwie - jak to już nie raz bywało - na szczęście wyszliśmy odmienieni i pokazaliśmy co to znaczy być Milanistami. Szacun, szacun i jeszcze raz szacun. Niemniej problemów jest sporo i niekoniecznie będzie ich mniej, bo nie wiadomo co z Ante. Ten pech z kontuzjami jest wciąż kosmiczny. Liczę, że zimą uda się jeszcze odrobinę poszerzyć kadrę. Natomiast tracimy ostatnio zdecydowanie zbyt dużo bramek. Mister musi o tym pomyśleć, bo nie w każdym meczu uda się samemu pyknąć trzy.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Tatarusanu mimo dwóch straconych bramek grał solidnie i wyjął co się dało. Także długie podania ma dobre. Specyficzne, bo plaskie i silne, ale w większości celne i pewne. Może ze spokojem wracać do Mamyrusanu i swojego Rusanu ;)
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

https://streamja.com/Q30Oq

Na ostatniej powtórce widzę Kalinica, który zastawia piłkę, a Romagnoli kopie w nogę Kalinica.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Powiem wam jedno rollercoaster. Balo poprawil sie w drugiej polowie i lewa strona nie byla taka tragiczna. Leao nadal jest w dobrej dyspozycji. Giroud moze byc niewidoczny, ale latwo poznac po doswaidczeniu jak taki ukasi. Swietne zmiany Krunica i Samu. Obaj zrobili niebywala roznice. etc etc. Scena koncowa. https://twitter.com/semo_33x/status/144 ... Ydn8w&s=19
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

bogiel pisze: 16 paź 2021, 23:08 https://streamja.com/Q30Oq

Na ostatniej powtórce widzę Kalinica, który zastawia piłkę, a Romagnoli kopie w nogę Kalinica.
Jest jeszcze jedna powtórka od przodu. I tak widać zupełnie coś innego.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

To co? Trzeci mecz z rzędu jesteśmy srogo wałowani? Serio, w takich chwilach człowiek myśli sobie - po co w takim razie jest ten VAR?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Ja w takiej chwili myślę "po co w ogóle brać udział w tych rozgrywkach, skoro i tak sędziowie gwiżdżą jak chcą"...
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Ja na tych powtórkach widzę zastawienie piłki nogą przez Kalinica i kopnięcie przez Romagnoliego. Więc dla mnie tam jest prawidłowy karny.
Niepodyktowanie karnego za rękę to dla mnie zagadka. Varowy zobaczył faul zawodnika Milanu we wcześniejszej fazie tej akcji ( nie wiem nawet czy wtedy można nie podyktować karnego )? TomekW ? Skąd w ogóle czerpać wiedzę po polsku jakie są obecnie przepisy i ich wykładnie, interpretacje/zalecenia ( jak zwał tak zwał )? Są dostępne takie materiały w formie pisemnej bądź audio dla zwykłego kibica, przynajmniej jeśli chodzi o dyktowanie ręki, karnego, dawania żółtej i czerwonej kartki?

Pierwsza połowa była tragiczna. Poza Rebicem, a później Leao nie było nic. To co wystarczało na Venezię było za ubogie na Hellas. Giroud był niewidoczny jakbyśmy grali w 10tkę. Maldiniemu to nie ten rozmiar kapelusza co Diaz, którego brakowało pod każdym kątem. Tonali w tej chwili przerasta zarówno Kessiego jak i Bennacera i też go brakowało przy przeciętnej grze obydwóch. Ballo Toure gra słabo i ciężko go wyróżnić za jakikolwiek element, poza zaangażowaniem. Romagnoli także cienko. Tatarushanu pewnie.
Byłem przygotowany, że może być słabo, ale było beznadziejnie.

Druga połowa to powrót do żywych, emocje, bramki i 3 pkt. Także udowodnienie przez Giroud, Castillejo i Krunica że mamy drużynę, nawet przy takiej fali nieobecności i na drużyny pokroju Verony stać nas na zwycięstwo i odwrócenie wyniku. To mega cieszy, podobnie jak team spirit i miejsce w tabeli :)

To co martwi, to kontuzja Rebica i obawy, że nas Porto w takiej formie i składzie rozjedzie, a w kolejnych meczach z Bologną czy Torino może nam się nie udać zdobyć 3 pkt co dla mnie jest jest ważniejsze niż LM i mecze z bezpośrednimi rywalami w Serie A.

Qnen, Ty naprawdę uważasz, że krytyka Castillejo była przesadzona jeśli chodzi o to co prezentował na boisku od bardzo długiego czasu jeśli nie od początku? Bez jaj.
Zawsze doceniam jak zawodnicy oddają serce na boisku, są zaangażowani, biegają i widać że im się chce i zależy. Natomiast jest jeszcze druga strona. Ta ważniejsza. Mianowicie to co realnie dają drużynie. Dlatego ceniłem Boriniego czy Castillejo za robienie wiatru i chęci, ale na ich grę generalnie patrzeć nie mogłem i nie mogę. Jeden mecz jaskółki nie czyni.

Jestem ciekawy jak dzisiaj i jutro skomentują postawę arbitra włoskie gazety.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

plakat33 pisze: 17 paź 2021, 11:02 Ja na tych powtórkach widzę zastawienie piłki nogą przez Kalinica i kopnięcie przez Romagnoliego. Więc dla mnie tam jest prawidłowy karny.
W jaki sposób Romagnoli, nie wykonujący ruchu w stronę Kalinica, może go faulować?
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

No LGdS już napisała, że błąd z karnym dla Hellas. plakat33, nie wiem, gdzie Ty widzisz, że Kalinic był pierwszy do piłki. Najgorsze, że to już drugi karny taki. Wcześniej z Roma po rzekomym faulu Benka.

Co do reszty, pełna zgoda.

U Maldiniego najbardziej mnie razi uciekanie od gry. Pal licho, gdyby on próbował, ale mu (jeszcze) nie wychodziło. Ale go nie ma na boisku. Ze Spezia było dokładnie to samo więc to raczej nie przypadek. Tylko gol trochę to przysłonił. Myślę, że powinien pójść na wypożyczenie w zimie.

Cieszy mnie gol Giroud. On może być niewidoczny, ale później robi to, czego się wymaga od środkowego napastnika.

Podobała mi się reakcja Piolego w trakcie meczu - przejście na 4-4-2 po zwycięstwo i szybka korekta do wyjściowego ustawienia, gdy już prowadziliśmy.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
nonenalim
Administrator
Administrator

Post autor: nonenalim »

plakat33 pisze: 17 paź 2021, 11:02 Jestem ciekawy jak dzisiaj i jutro skomentują postawę arbitra włoskie gazety.
Gazzetta pisze, że karnego nie było. Potwierdza to jedna z powtórek zalinkowanych tutaj.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Kontrowersyjna decyzja, ale też bardzo, bardzo trudna w ocenie. Moim zdaniem pisanie że "na pewno" był karny/ "na pewno" nie było karnego jest dużym uproszczeniem. Kalinić wydaje się być minimalnie szybszy, ale faktem też jest, że przede wszystkim atakuje nogę Romagnolego, a nie piłkę, więc ostatecznie skłoniłbym się do tezy, że karnego nie było, choć sędzia może te detale widzieć nieco inaczej.

Przyznam, że w przerwie trochę wiary mi brakowało, bo okazalo się, że to Diaz jest najważniejszym obecnie ogniwem Milanu w ofensywie i jego brak powoduje, że gra siada. Odwrócenie meczu było jednak epickie. Ta Verona mogłaby spaść z ligi, co jest nierealne, bo mordują nas w każdym meczu.
pandoktor
Milanista
Milanista

Jeszcze słowo na temat sędziowania i VAR.
W takich sytuacjach jak ten karny przeciwko nam, nie mam wielkich pretensji do głównego. Szybka akcja, nogi obu zawodników blisko, mogło mu się wydawać, że był faul Alessio. Na tym forum też byli tacy ;-)
Pretensje mam do VAR. No bo rozumiem, ze jednak VAR nie powiedział sędziemu, że popełnił błąd. Skoro więc sędzia gwizdnął, VAR mu się nie sprzeciwił, to po co miał podchodzić do monitora (jak sugeruje na Twitterze Marcin Dlugosz).
Na przeciwległym biegunie sa sytuacje jak w meczu z Lazio. Gdzie Orsato podejmuje decyzje, VAR ja kwestionuje, Orsato podchodzi do monitora i podtrzymuje swoją decyzję. Niezrozumiałe.
Niezależnie od praktyki stosowania, wydaje mi się, że pewne rzeczy trzeba zmienić. Na przykład, nie rozumiem, dlaczego VAR nie może zareagować, jeżeli "sędzia był blisko i wszystko widział". Przecież w takiej sytuacji też może się mylić. To niekonsekwentne. Żeby nie być gołosłownym, brak czerwonej kartki dla Bentacura w meczu z nami z dwa sezony temu. VAR powinien był to wychwycić, ale nawet jeżeli to zrobił, nie mógł nic zrobić.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Dopóki nie będzie pełnego "podsłuchu" na żywo rozmów sędziów w wozie VAR z arbitrem głównym, to nie będziemy w stanie powiedzieć, jak dochodzi do tego typu decyzji, bo równie dobrze VAR może twierdzić jedno, a główny dalej się upierać, że widział lepiej i to on podejmuje decyzje.
pandoktor
Milanista
Milanista

Wydaje mi się, że to są jednak rzadkie sytuacje, np. jak wtedy z Orsato, który od początku wiedzial, że nie zmieni decyzji.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

https://www.facebook.com/10006355054788 ... 993964550/

Ale o czym tutaj mowa? Ludzie to już kolejny mecz w którym jesteśmy rolowani przez tych błaznów przy monitorach. To jest ohydne. To jest po prostu piłkarskie przestępstwo. Ten cały Var to żenada, ich rola to tylko mierzenie centrymetrowych spalonych, do tego są zdolni pajace.

Masz rację kamilus. Może odsłonięcie głosu z pokoju Var i komunikacji między nimi a głównym sędzią zmieni ten cały fatalny trend.
rafal996
Milanista
Milanista

Wydaje mi się, że widzicie to, co chcecie widzieć. Sytuacja jest bardzo trudna do jednoznacznej oceny.

Kalinic chciał zastawić piłkę, Romagnoli ją wybić. Zanim było nastąpienie na nogę, był kontakt piszczelami, a konkretnie piszczel Romka uderzył w nogę Nikoli. Sędzia i VAR pewnie uznali, że ten kontakt spowodował upadek, a późniejsze nastąpienie na nogę było tego konsekwencją.

Nie wiem co bym gwizdnął w tej sytuacji. Bardzo trudna. To jest też jeden z argumentów, jakie były podnoszone przeciw VAR - sytuacje, które mimo powtórek są niemożliwe do jednoznacznej oceny.

Całe szczęście, że nie wpłynęło to na wynik.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Rafale, chcę Ci napisać, że wszyscy w około mówią o błędnej decyzji sędziego. Atletico, Atalanta, Verona. 3 mecze, 3 rzuty karne przeciwko nam. WSZYSTKIE NIESŁUSZNIE PODYKTOWANE.
pandoktor
Milanista
Milanista

Wrócę jeszcze na chwile do komentarzy wyżej, dlaczego Tonali nie grał od poczatku. Tez bylem tym zaskoczony. Ale dziś uświadomiłem sobie, że z Porto pauzuje Kessie. Zupełnie o tym zapomniałem. Znow decyzja naszego Padre Pio się obroniła.
plakat33
Milanista
Milanista

Przyznaję, że oglądałem na małym ekranie i mi się wydawało że Romagnoli faulował. Po tym co napisaliście włączyłem sobie na laptopie i obejrzałem jeszcze 3 powtórkę od przodu. Według mnie jest to trudna decyzja do jednoznacznej oceny. Zgadzam się z rafał996, który napisał:
rafal996 pisze: 17 paź 2021, 13:42 Kalinic chciał zastawić piłkę, Romagnoli ją wybić. Zanim było nastąpienie na nogę, był kontakt piszczelami, a konkretnie piszczel Romka uderzył w nogę Nikoli. Sędzia i VAR pewnie uznali, że ten kontakt spowodował upadek, a późniejsze nastąpienie na nogę było tego konsekwencją.
Ale przyznam się, że pewności co do tego również nie mam. Zobaczę sobie tą sytuację z ciekawości na dużym ekranie.

Bardziej niż ten karny ciekawi mnie brak odgwizdania ręki. Wie ktoś jak ta decyzja jest wytłumaczona? Sędziowie rękę na pewno widzieli więc na jakiej podstawie jej nie odgwizdali?

EDIT: Przed chwilą widziałem na fb jeszcze raz sytuację od przodu w zwolnionym tempie i wyglądało to tak jakby jednak argumentacja większości z Was była słuszna. Tyle że w zwolnionym tempie to także daje często mylną optykę.
Forzamilan
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan »

Przeciez ewidentnie widać na jednej z powtórek że to Kalinic kopie w nogę Romagnoliego...to jedno, a drugie, dlaczego sędzie nie wrócił do sytuacji sprzed kilunastu sekund wcześniej jak Bennacer był faulowany? O ile mnie pamięć nie myli, to nie raz anulowano bramki/karne bo wcześniej było przewinienie..
Do tego ręka gracza Verony w swoim polu karnym. Rozłożył ręce kopnął tak, że piłka mu się odbiła od ręki, nie rozumiem teraz tych przepisów. Tak samo brak spalonego meczy Francji z Hiszpanią.

To co się teraz dzieje to jest cyrk, bo każdy może sobie interpretować to wszystko w jaki chce sposób i nadal jak sędzie będzie chciał przestawić jeden zespół to to zrobi...
plakat33
Milanista
Milanista

Sytuacja z meczu z Francją to jest podobno efekt zmiany/interpretacji przepisu o spalonym ( nie wiem czy to jest zmiana z tego roku czy nieco starsza ). Dla mnie to wszystko jest coraz mniej zrozumiałe i bardziej zagmatwane, również przez te częste zmiany i brak wiarygodnych źródeł, które by o tym wszystkim by informowały i tłumaczyły oraz były szeroko dostępne dla przeciętnego kibica. Mam wrażenie, że technika poszła do przodu, gra się inaczej, stawka jest większa ze względu na kasę, piłkarze również grają inaczej i duch tego sportu też się zmienił, a cała biurokracja, zmiany/interpretacje i komunikacja z kibicem nie dojeżdża. I faktycznie jest kabaret, bo nie wierzę, że takie decyzje jak z Hellasem i inne są efektem drukowania przez sędziego.

Absurdalne jest dla mnie to, że tak potężne i bogate federacje nie są w stanie sobie z tym poradzić i nie chcą oraz nie widzą powodów by to zmienić i przeznaczyć kasy by przeciętny kibic mógł albo przynajmniej miał łatwy, intuicyjny sposób by spróbować to zrozumieć.

Mam również wrażenie, że jest to robione celowo by taki stan rzeczy utrzymywać i jeszcze bardziej gmatwać, aby odpowiedzialność się rozmywała i móc sobie wszystko interpretować jak wiatr zawieje. Nawet ten VAR działał różnie w obrębie tej samej federacji ( Uefa ), nie wiem jak teraz.
rafal996
Milanista
Milanista

Ja teraz obejrzałem sytuację z karnym dla Romy w meczu z Juve i tu już kompletnie nie rozumiem sensu takich przepisów. Sędzia pospieszył się z gwizdkiem i to już ma być niemożliwe do cofnięcia? Dlaczego? Od tego jest VAR, od tego jest możliwość spokojnej oceny sytuacji, żeby takie sytuacje właśnie cofnąć. Bramka zdobyta mimo faulu powinna zostać zaliczona, to że najpierw sędzia wskazał karnego nie powinno mieć znaczenia.

To samo w innych sytuacjach, gdzie niby mamy VAR, ale sędzia jak się uprze to nawet nie podejdzie i już. Albo coś tam że VAR nie może interweniować, jeśli sędzia "dobrze stał i dobrze widział". Przecież to jest absurd, VAR miał być po to, żeby wyeliminować ewentualny błąd, a tutaj jawnie pozwala się popełniać błędy.

Naprawdę, te przepisy powinny być mocno dopracowane.
pandoktor
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 18 paź 2021, 12:37 Sędzia pospieszył się z gwizdkiem i to już ma być niemożliwe do cofnięcia? Dlaczego? Od tego jest VAR, od tego jest możliwość spokojnej oceny sytuacji, żeby takie sytuacje właśnie cofnąć. Bramka zdobyta mimo faulu powinna zostać zaliczona, to że najpierw sędzia wskazał karnego nie powinno mieć znaczenia.
To pewnie zależy od okoliczności. Rozumiem, że jakiś obrońca może argumentować w konkretnej sytuacjo, że przestał bronić bo usłyszał gwizdek, etc.
ODPOWIEDZ