Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Atalanta - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Re: Atalanta - Milan

Post autor: rangiz »

Sztywność mięśni i ogólnie pojęte napięcie nerwowe, zeszły ze mnie dopiero w poniedziałek nad ranem...
Ostatni raz, takie ciśnienie i satysfakcja po meczu, to chyba 07.05.2011 i zdobycie Scudetto, również po męczącym dla postronnych widzów meczu. Nie w Bergamo, a w Rzymie. Ponad 10 lat temu. Szmat czasu, te 7-8 lat Milan był, ale tak, jakby częściowo był zahibernowany. Bez LM, bez swojego DNA, bez tego, za co wielu z nas go pokochało.

Wielkie wzruszenie, bo wreszcie po latach szarości jest jakaś nadzieja.

Kierownictwo, trenerzy, zawodnicy - przyczynili się do sukcesu, w postaci miejsca w tabeli, będącego ponad stan, wyżej niż wskazywały jakiekolwiek prognozy mediów, typy bukmacherów, czy realne umiejętności wielu graczy, jacy byli do dyspozycji.

Siłę stanowi zjednoczona drużyna. Zwycięska, nieustępliwa. Mająca pazur. To smakuje prawie tak świetnie, jak mistrzostwo.
Potrzeby? Zacznijmy od zabezpieczenia sytuacji wśród golkiperów i wykupu Tomoriego. Wierzę, że klub zasiądzie do owocnych rozmów z generałem o numerze 79. :devil:
Zwracam też uwagę na to, że Zlatan ma siłę/zdrowie na maksimum połowę meczów w danym sezonie, a urazów z racji wieku i budowy ciała, raczej będzie przybywać.
I, niech nowy - konkurencyjny atakujący pamięta, żeby nie brać na plecach "dziewiątki". :)

Mam nadzieję, że zapłatę za Tonalego da się jakoś odkręcić, te pieniądze należy spożytkować gdzie indziej. W moim przekonaniu, więcej pociechy było nawet z zadaniowców, takich jak Krunić i Meïté.
Wchodzimy w nowy etap, w którym nie ma już kilkuletniego kredytu zaufania, w oczekiwaniu na to, czy dany zawodnik będzie rozwijał się bardziej w stronę Pirlo, czy jednak Bertolacciego.

Milan jedzie dalej. Forza!
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

rangiz pisze: 25 maja 2021, 18:12 Wchodzimy w nowy etap, w którym nie ma już kilkuletniego kredytu zaufania, w oczekiwaniu na to, czy dany zawodnik będzie rozwijał się bardziej w stronę Pirlo, czy jednak Bertolacciego.
Trudno mi się z tym zgodzić. Z takim podejściem, nigdy u nas żaden młody talent nie eksploduje.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

W sumie to mi też. Tonali to pierwszorzędny prospekt, po pierwszych zawahaniach grał solidnie, może nie wszedł do drużyny z buta, ale mało kto w takich okolicznościach natury (kontuzje, presja) by tak wszedł. Dla mnie Tomori i Tonali to dwójka pewniaków do wykupu.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Czy kwota transferu opiewa na 35 mln € + prowizje dla managementu i zawodnika? Jeśli tak, to średni interes, biorąc pod uwagę to, że Sandro na dwie możliwe pozycje do obsadzenia, był dopiero czwartym wyborem.
Przenieśmy się z dyskusją do wątku transferowego, moim zdaniem jeśli trzeba będzie wybierać, to wzmocnienia środka pola powinny mieć niższy priorytet, niż zakontraktowanie środkowego napastnika.
Ibra ma "moc" co najwyżej na połowę spotkań, o ile nie nasilą się urazy mięśniowe. Im większa konieczność eksploatacji Szweda, tym większe ryzyko, że każda kolejna pauza może być dłuższa. Wiemy już, że na "dziewiątce" nie daje rady Rebić, ani Leão.
http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.p ... 88#p232688
Ostatnio zmieniony 26 maja 2021, 15:43 przez rangiz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

rangiz pisze: 26 maja 2021, 15:32biorąc pod uwagę to, że Sandro na dwie możliwe pozycje do obsadzenia, był dopiero czwartym wyborem.
jak Ci to wyszło, że jest czwartym wyborem? Pod względem rozegranych minut jest przed Bennacerem nawet.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Czy brałeś pod uwagę to, że wypożyczenie pewnego pomocnika z Torino, odbyło się dopiero zimą?
Niezbędny Kessie + zdrowy Bennacer, alternatywnie wejścia z ławki Meïté.
Dopiero po nich w hierarchii są Tonali, lub sprawdzany na kilku pozycjach Krunić.

Sandro notował sporo występów, dzięki notorycznym problemom Ismaëla, natomiast Rade niespodziewanie zyskał wiele minut, bo łatał dziury na boku pomocy, lewym ataku, w centrum boiska, jak i na... dziesiątce. Z tego, co pamiętam, sam przyznawał, że w bazowej dla ekipy Piolego formacji, trudno mu się odnaleźć. Czy w Empoli, podstawą nie było 4-3-1-2 i jego rola na LŚP?

Przez ostatnie 2 miesiące, Tonali zagrał trzy razy, za każdym razem wchodząc z ławki, co daje łącznie około 80-ciu minut.
Osobiście, mam poważne obiekcje, co do finalizacji tego transferu za takie pieniądze.

Żeby nie było w pesymistycznym tonie: zaczynają napływać pozytywne wieści, co do kontynuowania współpracy z naszym liderem z Wybrzeża Kości Słonowej. :wink:
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Tonali rozegrał w lidze więcej minut od Meite od czasów jego transferu do Milanu.

W ostatnich kolejkach faktycznie grał mniej, ale przez pewien czas leczył kontuzje, możliwe, że Pioli nie chciał ryzykować jego zdrowiem.

Poza tym Meite to typowy zadaniowiec (a tacy z założenia częściej wchodzą z ławki niż grają w pierwszym składzie), ja bym z resztą widział go w przyszłym sezonie w kadrze razem z Tonalim. Dla mnie się uzupełniają, nie wykluczają.

Wracając do początku - w przeciągu całego sezonu pisanie, że Tonali był czwartym wyborem jest moim zdaniem nadużyciem, bo nie świadczą o tym ani liczby, ani też jego pozycja na boisku (wrzucenie do jednego wora wszystkich 5 pomocników z Kruniciem nie ma sensu).
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Być może trochę przesadziłem. Jednak młody Włoch, nie kojarzy się z niczym konkretnym. Coś mi tam świta głupia czerwień i konieczność wystawiania Calabrii jako ŚPD :P

Ponoć rezygnujemy z wykupu Soauliho, być może ze względu na uniwersalność, jaką starał się wykazywać kolejny zadaniowiec - Krunić. Plus to, że dysponujemy kartą Bośniaka, mającego jeszcze 3-letnią umowę, a za Francuza Torino może zawołać 7-8 milionów.

Przyspieszamy ruchy kadrowe, więc można się spodziewać wykupu Tonalego. W takim razie - powodzenia, niech się rozwija z korzyścią dla Rossonerich.
Większość decyzji klubu oceniam pozytywnie, przecież bez nich Milan nie byłby w tym miejscu, w jakim jest obecnie.
Postaram się podejść do gościa bez uprzedzeń, zapomnieć o sytuacji z Benevento i w konsekwencji osłabienia zespołu przed potyczką z Juve.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Myślę, że musimy dać chłopakowi czas. Dla porównania Locatelli był w jego wieku jak odchodził z Milanu i moim zdaniem był zdecydowanie bardziej bezpłciowym piłkarzem. Środek/defensywna pomoc to pozycja na której rzadko kiedy 21latek jest w stanie wejść na wysokie obroty i z miejsca pokazać wszystkie swoje walory.

Inna sprawa to kwestia wykupu chłopaka, która zdaje się w zamyśle miała być dżentelmeńskim sposobem obejścia konieczności wpisania kosztu piłkarza do ksiąg w całości. Niewykupując Tonaliego tracimy na wiarygodności.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Tylko problem też jest taki, że Pioli na niego nie postawi i nie zagra powiedzmy sześciu czy ośmiu meczow z rzędu jakkolwiek bedzie grał. Skoro odejdzie Meite to pytanie kto jeszcze dojdzie na środek pomocy, bo raczej nie Krunic. Nawet Pioli go tam nie widzi.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

@bogiel jeśli Bennacer z Franckiem będą zdrowi i w formie to pewnie Tonali nie dostanie tylu szans, ale tak to już jest, że w miarę rozwoju drużyny trzeba mieć w kadrze piłkarzy gotowych wykorzystać szansę, jeśli komuś z pierwszego składu powinie się noga.

Być może Pioli będzie chciał też wypracować nowe schematy i np. zagrać czasem formacją 4-3-x z Tonalim pomiędzy Ismaelem i Kessiem.

Pojawiają się jakieś przebąkiwania, że spróbujemy negocjować z Brescią kwotę wykupu. Jeśli tak będzie to od razu dowiemy się, czy faktycznie było jakieś dżentelmeńskie porozumienie odnośnie pewnego wykupu.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Porozumienie mogło być, ale negocjować nie zaszkodzi. Natomiast nie uważam, żeby wchodziło w grę wycofanie się.

Ja się przychylam do opinii, żeby dać Sandro czas. Na szczęście nie potrzebujemy go na już. Miał rok na aklimatyzację, uważam że zrobił spory postęp, chociaż daleko mu do rewelacji sezonu. Teraz spokojnie przepracuje okres przygotowawczy i zobaczymy. Potencjał jest, trzeba go wydobyć.

Myślę, że w minionym sezonie grałby mniej, gdyby Bennacer był zdrowy. Nie znaczy to jednak, że będzie grał mało w nadchodzącym. Drużyna na poziomie potrzebuje rotacji i trzech mocnych graczy na dwie pozycje to nie jest żadne szaleństwo, tylko minimum.

Trochę zaskakuje mnie zapowiedź rezygnacji z Meite, bo Pioli sprawiał wrażenie, że ten gracz mu pasuje. Ale może klub idzie po linii podnoszenia poziomu i zdaje sobie sprawę, że zawodnik na tym poziomie to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. Zamiast topić w nim 8 mln, może lepiej poszukać kogoś, kto będzie miał podobną charakterystykę, ale będzie bardziej perspektywiczny.

Sądzę za to, że zostanie Krunic, którego trudno by było sprzedać, a na zapchajdziurę od biedy się nadaje.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Renesco pisze: 26 maja 2021, 19:41 Być może Pioli będzie chciał też wypracować nowe schematy i np. zagrać czasem formacją 4-3-x z Tonalim pomiędzy Ismaelem i Kessiem.
Na forum też ktoś zauważył, że z Juve i Torino graliśmy choinką. Wyglądalo to tak:

---------------Ibra(Rebic)-----------------
-------Hakan-------------------Diaz----------
--Kessie------Bennacer ------Salemakers--
Theo----Tomorri-------Kjear-----Calabria
--------------Donnarumma-----------------

Z Atalantą Kessie grał bardziej w centrum.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2021, 20:09 przez bogiel, łącznie zmieniany 2 razy.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Tak jak wcześniej pisałem, sezon oceniałbym jako udany bez względu na wynik meczu z Atalantą. Po zwycięstwie tym bardziej jestem szczęśliwy. Po siedmiu latach postu będę znów miał swoją kaszankę.
Padło stwierdzenie, ze to jest wynik ponad stan. Po części się z tym zgodzę. Nie w znaczeniu, że to był "wyścig zółwi" i wykorzystaliśmy słabszy okres rywali, ale choćby z faktu jak dużo punktów uratowaliśmy w ostatnich minutach meczu niemal wydzierając je z gardła przeciwnikowi. Jest to efekt naszej determinacji, woli walki, ale też co tu dużo mówić, pomogło trochę szczęścia. Celem na przyszły rok powinno być według mnie powtórzenie awansu do LM.
Co do sezonu ogórkowego to przychylam się do tych opinii, że nie ma co śledzić każdego zmyślonego przez dziennikarzy newsa i warto zamiast tego poświęcić ten czas rodzinie. Mercato nie wzbudza we mnie w tej chwili żadnych emocji. Po pierwsze dlatego, ze nie jestem już nastolatkiem (wtedy każdy dzień rozpoczynałem od czytania transferowych plotek) i mam masę innych codziennych obowiązków. Po drugie dlatego, że mimo wszystko nie czuję się tak emocjonalnie związany z obecnymi zawodnikami, tak jak byłem z tymi sprzed 15-30 lat i jak jutro znikną z klubu to nie będzie dla mnie taki cios jak to było w przypadku choćby Szewy, czy Kaki. Po trzecie nie wierzę w wielkie transfery i głośne nazwiska. Nie mamy co liczyć na transfery w typie Nesty, czy Rivaldo. Oby to były te w typie Kaki, ale jeśli tak to o tym, że się solidnie wzmocniliśmy wyjdzie dopierow wpraniu w przyszłym sezonie.

Jeżeli chodzi o przyszłość, to może idę pod prąd, ale jestem za tym by Gigi i Hakan odeszli, bo uważam, ze to miałoby pozytywny wpływ na przyszłość drużyny. Odejście Gigiego odblokowuje gigantyczne pieniądze na pensje w budżecie. Z całym szacunkiem dla talentu Donnarummy, ale to nie hokej, gdzie dobry bramkarz to połowa wartości drużyny. Robienie z bramkarza najlepiej zarabiającego zawodnika w drużynie to obłęd, który nie wyszedłby Milanowi na dobre. Inna sprawa, że uważam, że już w ostatnich 4 latach pensja Gigiego była już mocno na wyrost. To był taki podatek nałożony na kibicowskie marzenia, bo gdyby Donnarumma miał wtedy nie 18 lat, a 24 i nie był wychowankiem to już wtedy każdy kibic tylko popukałby się w czoło na dźwięk zażądania 6 mln EUR za sezon i kazał takiemu spadać na drzewo. A tak wielu oczami wyobraźni widziało przedłużenie linii Baresiego czy Maldiniego, wychowanka, który bije absolutnie wszystkie rekordy występów w koszulce ACM i w Serie A.
Co do Hakana, to wydaje mi się, że nie ma on mentalności, która dawałaby nadzieję na większe sukcesy w przyszłości. Jeżeli więc nie chce się zgodzić na propozycję zarządu dotyczącą nowego kontraktu bez żalu go pożegnam, bo moim zdaniem wzmocnienie się na tej pozycji vs Hakan wcale takie poza naszym zasięgiem nie jest. Wątpliwości mam w odniesieniu do Romagnoliego, ale ufam zarządowi i jego ocenie sytuacji. Mamy Kjaera, chcemy wykupić Tomoriego,są jeszcze Kalulu i Gabbia. No i jest Raiola. Być może z korzyścią dla obu stron jest się teraz rozstać.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Marco7 pisze: 26 maja 2021, 23:07 Padło stwierdzenie, ze to jest wynik ponad stan. Po części się z tym zgodzę. Nie w znaczeniu, że to był "wyścig zółwi" i wykorzystaliśmy słabszy okres rywali, ale choćby z faktu jak dużo punktów uratowaliśmy w ostatnich minutach meczu niemal wydzierając je z gardła przeciwnikowi. Jest to efekt naszej determinacji, woli walki, ale też co tu dużo mówić, pomogło trochę szczęścia.
Z drugiej strony wiele razy nam tego szczęścia zabrakło. Właśnie podano, że "wygraliśmy" w klasyfikacji liczby słupków i poprzeczek (24).
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

No właśnie.
Mnie właśnie ten wynik satysfakcjonuje, bo osiągnęliśmy go w bardzo równej stawce. Takie porównanie - za czasów Gattuso byliśmy kilkadziesiąt minut od LM, ale tam byłby to fart, uśmiech losu. Teraz wręcz przeciwnie, wyszarpaliśmy wicemistrzostwo w ciężkiej walce do ostatniej kolejki, koniec końców grając równo przez cały sezon, wygrywając przynajmniej raz z każdym przeciwnikiem, zdobywając naprawdę dużą ilość punktów. Żadnej taryfy ulgowej, byliśmy po prostu lepsi, mieliśmy lepszy bilans z bezpośrednimi rywalami, po prostu w pełni na ten wynik zasłużyliśmy.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Dla mnie nie ma żadnych wątpliwości, że zasłużyliśmy na to wicemistrzostwo, o awansie do LM nie wspomnę. W stwierdzeniu "wynik ponad stan" bardziej chodzi o to, żeby nie traktować teraz tego jak oczywistą oczywistość, że pierwszą czwórkę mamy już gwarantowaną na najbliższe kilka lat. Celem na przyszły rok powinna być pierwsza czwórka i wciąż uważam pozostaje to dosyć ambitnym zadaniem dla zespołu. Upłynie niestety jeszcze sporo wody zanim (mam nadzieję) będziemy mogli obstawiać przed sezonem awans do LM w ciemno.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
ODPOWIEDZ