Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Skoki narciarskie

Komentarze, opinie, wyniki z dyscyplin innych niż piłka kopana.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Okropny konkurs. Jeden miał -12 punktów, drugi +7... Trudne do ogarnięcia, na szczęście Kamil zaliczył pudło a młodzi zapunktowali.
Mam nadzieję, że Bisch okaże się bardziej obiektywnym miejscem i zobaczymy fajny konkurs na koniec.
Co do naszych oprócz fantastycznego skoku Stocha, super wygląda forma Klimka. Chłopak stał się numerem 2 w kadrze. Skacze regularnie i nie ma jakiś większych wpadek. Maciek obniżył loty ale to chyba związek z jego psychikę, jego ojciec wypowiadał się, że był mocno zdołowany dwoma pierwszymi konkursami, dzisiaj pierwszy skok znowu nie najlepszy, na szczęście widać ze potencjał jest. W drugim anulowanym wypadł bardzo dobrze. Reszta naszych skacze tak sobie.

Za tydzień Wisła-Zakopane? Nie wiem jak to będzie wyglądało, skoro pogoda zimą nie rozpieszcza a organizatorzy konkursu w Wiśle wypowiadają się, że mają problem z utrzymaniem śniegu na skoczni. Oby nie było klapy organizacyjnej...

PS. Skocznia w Wiśle robi fantastyczne wrażenie. Bliskość skoczni w stosunku do drogi jest bajeczna.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

vinci68 pisze: jak to jest z tymi IO.. Można wystawić tylko 4 skoczków i tylko tych czterech będzie skakać w konkursie drużynowym, czy może być np. 5 w indywidualnym? Wydaje mi się, że tylko 4, ale może się orientujesz jaka jest oficjalna wersja?
Też wydaje mi się że limit to 4, linki zdają się to potwierdzać:
http://olimpijsko.blox.pl/2010/02/O-lim ... zyska.html
http://www.za-progiem.pl/8637/alexander ... kornilova/
Wychodzi, że 4 w zawodach, 5 na treningach, gospodarze mają jedno miejsce więcej w zawodach.

Przy okazji spojrzałem w kalendarz igrzysk i widzę konkurs indywidualny kobiet na normalnej skoczni. Orientuje się ktoś czy jakieś odważne panie będą reprezentować Polskę?
Jeszcze rok temu ze skokami kobiet było tragicznie - http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-n ... ansa/vb1x3

W tym roku był drużynowy konkurs mieszany w Lillehammer - polska drużyna wypadła słabo, niestety za sprawą pań - http://data.fis-ski.com/pdf/2014/JP/387 ... 3879RL.pdf

To taka mała dygresja, żeby nie popadać w hurraoptymizm odnośnie polskich skoków, bo mówiąc o skokach trzeba (już na poważnie) brać też pod uwagę panie.
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?może kiedyś?
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
vinci68
Milanista
Milanista

Post autor: vinci68 »

Soja pisze:To taka mała dygresja, żeby nie popadać w hurraoptymizm odnośnie polskich skoków, bo mówiąc o skokach trzeba (już na poważnie) brać też pod uwagę panie.
To jeszcze nie jest hurraoptymizm.. Na to trzeba jeszcze poczekać, narazie jest raczej umiarkowany optymizm.. ;)

Co do konkursu mieszanego to niestety, ale chyba zaliczał się do klasyfikacji Pucharu Narodów.. I faktycznie jest problem z kobiecymi skokami, bo w przypadku Polski, to nie ulega wątpliwości, że sytuacja wygląda fatalnie, wystarczy spojrzeć chociażby na wyniki tego konkursu, ale także warto zwrócić uwagę na fakt, że żadna Polka nie startowała w tym sezonie w kobiecym PŚ, więc pewnie też żadna na IO nie pojedzie..
Aiver
Milanista
Milanista

Post autor: Aiver »

Soja pisze:Wychodzi, że 4 w zawodach, 5 na treningach, gospodarze mają jedno miejsce więcej w zawodach.

Chyba jeszcze reprezentacja z której pochodzi obrońca tytułu ma prawo wystawić jednego skoczka więcej. Tak jest na mistrzostwach świata, więc na igrzyskach pewnie też.
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

Nie, na IO przepisy są dość sztywne. Każdy ma prawo wystawić czwórkę skoczków w zawodach, ale pięciu bierze ze sobą. Stąd może być tak, że w konkursach indywidualnych startuje inna czwórka niż w drużynówce. Nasza kadra zostanie ogłoszona po Zakopanem, choć podobno wszyscy wiedzą kto pojedzie :)
Co do TCS to stawiałem na podium Kamila w Innsbrucku, miałem jednak nadzieję na wyższą lokatę, dlatego mnie szkoda drugiej serii.
Jeśli chodzi o dziś to liczę na 2-3 Polaków w "10" konkursu. To skocznia bardzo podobna do Krokwi, nasi powinni czuć się tu dobrze, choć dziś kwalifikacji nie zdominowali. Mam nadzieję na wysokie miejsca Piotra Żyły i Janka Ziobry oraz oczywiście pełną pulę Kamila.
Najbardziej zastanawia mnie forma naszej maskotki. ostatnio czytałem nawet ciekawy wywiad z Janem Szturcem na temat jego pozycji dojazdowej. "Garbik i fajeczka" jednak bardziej zwalniają niż dodają Pietrkowi, a szkoda, bo mógłby na stałe zagościć w czołówce Pucharu Świata. Martwi natomiast Maciej Kot, ale jak tu napisaliście, chyba "parcie na szkło" nie bardzo mu wychodzi. Niby gada dobrze, ale czasem mam wrażenie że pasowałby z tym do reprezentacji Austrii, tam wszyscy sobie mogą ponarzekać na sędziów, wiatr itd.
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
vinci68
Milanista
Milanista

Tak jak przeczuwałem na początku.. Jeden z młodych zawodników miał być wysoko i był, Diethart wygrał TCS.. Ale praktycznie widziałem tylko końcówkę konkursu w Bischofshofen, z powodu meczu Milanu oczywiście ;)
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

A co powiecie o różowej świni u boku ojca Dietharta? Ależ to jest kompromitujące.... :wall2:
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Obrazek
Awatar użytkownika
zychu9
Milanista
Milanista

Post autor: zychu9 »

Oglądałem tylko II serię zawodów i muszę stwierdzić, że bardzo fajny konkurs. Diethard bezapelacyjnie wygrywa TSC i trzeba stawiać go w roli jednego z faworytów w Soczi. Amman dzisiaj nie był wstanie podjąć rękawic, Diethard i Morgenstern skakali wyśmienicie i nie pozostaje nic innego jak pogratulować obu panom. Dzisiaj liczyłem na więcej od Kamila, skok w drugiej serii słaby, zawodnicy, którzy skakali zaraz po nim osiągali dużo lepsze rezultaty. Reszta Polaków również nic specjalnego. Klimka zagrało w serii finałowej podobnie jak Kubackiego, Kot, Ziobro i Zyła w trzeciej dziesiątce.
Qnen pisze:A co powiecie o różowej świni u boku ojca Dietharta? Ależ to jest kompromitujące.... :wall2:
Czy ja wiem, każdy ma swój gust i swoje przesądy, jeden bez słonia z podniesioną trąbą nie podejdzie do egzaminu a drugi bez świni nie wystartuje w zawodach :D
Szukali światła w mroczne dni,
przed Bogiem tylko chyląc kark.
Pośród klęczących dumnie szli,
w pogardzie mając każdy targ.

Żołnierze Wyklęci
tyber89
Milanista
Milanista

Post autor: tyber89 »

Kurcze ale ja byłem bardzo zdziwiony bo zobaczcie , chłopak młodziutki i od razu wygrywa Turniej czterech skoczni , on w ogóle skakał w tym sezonie przed T4S ? no bo jakoś mi się nie wydaje.
Soja
Milanista
Milanista

Diethart młody, ale z drugiej strony ci najlepsi typu Małysz, Schlierenzauer, Ahonen itd. (długo wymieniać) wygrywali konkursy już jako nastolatkowie.

Diethart był mało znany, ale pokazywał się już w TCS wcześniej. W końcu odpalił i tyle, a że obiekty TCS były mu znane to tym łatwiej mu to przyszło.

Kwestia czy od TCS zacznie się jego dominacja jak Małysza, czy też może szybko spuści z tonu.
Jako, że sezon naładowany imprezami, to trudno spodziewać się, żeby inni, na czele z jego kolegami z reprezentacji, pozwolili mu dominować :brew:
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Jak na razie to wycofano pana świnkę z nastepnych konkursów.
vinci68
Milanista
Milanista

Kolejny(groźnie wyglądający) upadek Morgensterna, tym razem podczas dzisiejszego treningu w Kulm:
http://www.youtube.com/watch?v=Hi-OGgvxJqc

Szkoda, że Morgenstern znowu miał upadek, zważywszy na to jak ważny jest to sezon dla każdego skoczka. Z tego co wyczytałem Thomas był przytomny po tym upadku i został przewieziony do szpitala. Oby udało mu się jak najszybciej powrócić do zdrowia.
GPower
Milanista
Milanista

Post autor: GPower »

Ma chłopak strasznego pecha. Podobno płuca ma mocno obite.
TopekMilano
Milanista
Milanista

Post autor: TopekMilano »

http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-n ... znym/y0y7x
Brzmi naprawdę poważnie.. Najgorsze jest to, że z urazami głowy, to nigdy nie wiadomo, co tam się kłębi. Tak jak napisane, najważniejsze będą następne 3 dni. Szkoda, jakby to miało mu przeszkodzić w występie chociażby na IO, bo na TCS pokazał, że jest w formie i potrafi skakać daleko....ale wiadomo..wypadki chodzą po ludziach.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

vinci68 pisze:Z tego co wyczytałem Thomas był przytomny po tym upadku i został przewieziony do szpitala
Zaraz po upadku byl nieprzytomny przez jakis czas. Co zreszta widac na innych filmach...
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
vinci68
Milanista
Milanista

Bubu pisze:Zaraz po upadku byl nieprzytomny przez jakis czas. Co zreszta widac na innych filmach...
Na tych co ja widziałem, nie było tego jednoznacznie widać, bo był pokazany sam moment upadku, a to co się później stało już nie, ale tak gdzieś pisało, że był przytomny, więc może chodziło o to, że nie bezpośrednio po upadku, tylko jakiś czas po nim..
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Nie wygląda, by dostał nagle jakiś mocny podmuch z boku, na tej wysokości raczej zdołałby się jeszcze uratować, a zareagował znacznie później i przywalił w zeskok.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Wedle najnowszych informacji, Thomas Morgenstern znajduje się w stanie krytycznym, ale nie zagrażającym życiu, o czym poinformował opiekujący się nim lekarz Josef Obrist.

27-letni zawodnik ma ciężkie obrażenia głowy i zmiażdżone płuca - wykazały pierwsze badania wykonane w szpitalu w Salzburgu, dokąd został przewieziony bezpośrednio po wypadku.

Lekarz dodał, że Morgenstern jest przytomny i odpowiada logicznie na pytania. Najważniejsze będą najbliższe 72 godziny.

- Przy urazach głowy istnieje duże ryzyko, że stan będzie się pogarszał. Może zawsze dojść do krwawienia - dodał Wolfgang Leiter, kierownik oddziału anestezjologii i intensywnej terapii szpitala w Salzburgu.

Jeśli te informacje się potwierdzą, to szczerze mówiąc, nie zdziwię się. Sam upadek był jednym z gorszych, jakie widziałem oglądając skoki - a transmisje takie oglądam już ładnych kilkanaście lat...
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Co to za parodia, te nasze redaktorzyny i ich tłumaczenia newsów... jak można uznawać stan człowieka za krytyczny, ale nie zagrażający? To co jest po krytycznym, bo jak dla mnie to następnie już tylko agonia i czarny worek.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Azaliż dziwne to sforumułowanie jest, ale na mój "chłopski" rozum znaczy to tyle, co stan obecnie niezagrażający życiu, lecz w każdej chwili może znacznie się pogorszyć.

Tak jak tu - obecnie wszystko jest ok, ale w każdej chwili może mieć np. krwotok podpajęczynówkowy, co doprowadzi do stanu zagrożenia życia. Tak jak w przypadku Schumachera, gdy pogorszyło mu się dopiero na drugi dzień.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Okropny wypadek... na tą chwilę informacji nowych nie ma.
Miał wielkie szanse na złoto w Soczi, teraz życzmy mu zdrowia.
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

rangiz pisze:Nie wygląda, by dostał nagle jakiś mocny podmuch z boku
Wygląda to na błąd skoczka, które na tak dużym obiekcie bywają niewybaczalne. Niemniej dobrze to nie wyglądało, dobrze to nie wygląda, ale są nadzieje że z tego wyjdzie.
Niestety ten wypadek, jak i niedawny Schumachera, pokazują jak niebezpieczne są sporty "szybkościowe" niezależnie od posiadanego doświadczenia. Jeden moment nieuwagi, jeden niewielki błąd i niezależnie od statusu społecznego można się znaleźć na linii życia i śmierci. Dobrze że chłopy mają na tyle pieniędzy, że stać ich na najlepszą na świecie opiekę. Mam nadzieję że obydwaj wyjdą z tego żywi.
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
Soja
Milanista
Milanista

Z Morgensternem wg coraz to nowszych doniesień nie jest aż tak źle jak początkowo informowano.
Podobno od poważniejszych obrażeń ocalił go relatywnie miękki zeskok.

Tymczasem jesteśmy po weekendzie lotów.
Wielki szacunek dla Noriakiego Kasai, który pokazał młodszym (czyli wszystkim innym) skoczkom "kto tu rządzi" oraz dla Prevca, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w PŚ i zapewnił sobie Małą Kryształową Kulę.

Z naszego punktu widzenia cieszy, że Stoch wciąż pozostał liderem PŚ. Można było mieć o to obawy, bo Kamil wielkim lotnikiem raczej nie jest. Zaprezentował się jednak przyzwoicie i z mamuta wraca z tarczą.
Po części zachowanie żółtej koszulki zawdzięcza nienajwyższej dyspozycji ścigających go Ammanna i Schlierenzauera, którzy walczyć walczyli, ale ostatecznie zbyt dużo nie wywalczyli.

Co do reszty Polaków, to cieszy, że dzisiaj Kot znalazł się w dziesiątce oddając dwa równe skoki ponad 180 m. Ziobro i Murańka pojechali zbierać doświadczenie, więc nie ma co się pochylać nad ich wynikami, przy czym Klimek chyba jednak jest trochę przemęczony i istnieje obawa, że w Wiśle i Zakopanem zaprezentuje się poniżej możliwości. Wydaje się, że można go było oszczędzić tak jak Austriacy oszczędzili Dietharta. Od Żyły można było wymagać zdecydowanie więcej jako od bardziej doświadczonego zawodnika. Nie zawiódł całkowicie, ale nie pokazał też formy, której szuka od początku sezonu.

Skoki na mamutach mają swoją specyfikę, trudno na ich podstawie prognozować cokolwiek odnośnie igrzysk. Jeżeli już, to odnośnie późniejszych Mistrzostw Świata w lotach. Na pewno Słoweńcy mają nadzieję na zatrzymanie tytułu w swoich rękach. Schlierenzauer pokazał, że loty mu leżą, a forma pewnie eksploduje na ZIO (taki jest pewnie plan), więc również Austriacy mają swoje nadzieje. Kasai też pokazał, że ma chrapkę na tytuł...po 22 latach :prayer:
vinci68
Milanista
Milanista

Kasai pokazał w ten weekend na czym polega piękno sportu.

Kod: Zaznacz cały

Japończyk pierwszy raz na najwyższym stopniu podium stanął prawie 22 lata temu - 21 marca 1992, na mamuciej skoczni w Harrachovie.
Tego rekordu zapewne długo nikt nie pobije. Chodzi mi oczywiście o różnicę czasu między pierwszym, a ostatnim zwycięstwem w karierze.

Nie da się ukryć, że Noriaki jest w świetnej formie(zresztą jak dotąd najwięcej konkursów skończył zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce, aż 11 razy w tym sezonie) i myślę, że będzie się liczył w walce o medale na IO w Soczi, ale może także powalczyć o miejsce na podium w Pucharze Świata. Jeśli udałoby mu się zdobyć medal na IO i zająć miejsce na podium w klasyfikacji generalnej PŚ to byłoby na prawdę wielkie osiągnięcie, ale Kasai zasłużył na to, by je zrealizować. Kasai jak dotąd nie zdobył indywidualnie medalu na IO, ale na to nie musi być za późno ;) W dodatku w perspektywie nadal są MŚ w lotach.. Do zdobycia jest wiele w tym sezonie i szczerze mówiąc życzę Noriakiemu jak najlepiej, bo jego zamiłowanie do skoków i profesjonalizm wzbudza szacunek.

Jeżeli chodzi o Polaków, to według mnie spisują się cały czas dobrze, regularnie punktują, młodzi zdobywają doświadczenie. Kot zaliczył dwa dobre skoki w niedzielę, ale warto podkreślić, że Maciek jest jednym z trzech skoczków, którzy jak dotąd punktowali w każdym konkursie w tym sezonie. Pozostali dwaj to Ammann i Prevc. Oby tak dalej punktował w każdym konkursie. Teraz dla Polaków będzie szansa na kolejne dobre występy, bo przecież skocznie w Wiśle, czy w Zakopanem na pewno znają doskonale. Możemy wystawić do tych konkursów 12 skoczków jeśli się nie mylę, więc szansę dostaną też ci, którzy nie mieli szansy się przebić do Kadry A. Zapowiadają się ciekawe konkursy ;)
ODPOWIEDZ