Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Skoki narciarskie

Komentarze, opinie, wyniki z dyscyplin innych niż piłka kopana.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Bardal gdzies umknal i nie chcialo sie juz mi edytowac :)
Mimo wszystko jakos nie wierze ze Simon da rade tak rowno skakac do konca TCS.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Jak nie będzie medalu w Soczi to stawiam w ciemno burzę medialną wokół Kruczka i Tajnera (ten swoją droga ma inne grzeszki, jak nie dawno pomysł włączenia Gwizdoń do sztafety biegaczek, dobrze, że to nie wypaliło)

Coś czuje, że Harry Potter w Soczi znów będzie walczył o złoto
vinci68
Milanista
Milanista

Post autor: vinci68 »

Kargool pisze:Medal IO to wynik, z którego rozliczymy Kruczka po sezonie.
To zależy jeszcze od poziomu jaki będzie na IO.. Medal nie zawsze łatwo zdobyć, może być tak, że Polacy będą bardzo dobrze skakać, ale do medalu zabraknie niewiele.. Kruczek wykonuje świetną pracę.. Medal oczywiście jest jak najbardziej w zasięgu Polaków, najbardziej wszyscy liczą na Stocha, ale na pewno ważne będzie też to jak zaprezentują się Polacy ;)
Aiver
Milanista
Milanista

Post autor: Aiver »

vinci68 pisze:najbardziej wszyscy liczą na Stocha, ale na pewno ważne będzie też to jak zaprezentują się Polacy ;)

Myślę, że łatwiej będzie nam o medal w drużynie niż indywidualnie. Na dzisiaj tylko Austriacy i Niemcy mają drużyny, które mogą z nami wygrać.
vinci68
Milanista
Milanista

Aiver pisze:Na dzisiaj tylko Austriacy i Niemcy mają drużyny, które mogą z nami wygrać.
W tym sezonie akurat były dwa konkursy drużynowe i pierwszy wygrali Słoweńcy, a drugi Japończycy.. O medal w drużynie wcale łatwo nie będzie, ale myślę, że Polacy będą się liczyć w walce o podium.. A z jakim skutkiem, to się przekonamy w lutym w Soczi ;)
Aiver
Milanista
Milanista

Post autor: Aiver »

vinci68 pisze:W tym sezonie akurat były dwa konkursy drużynowe i pierwszy wygrali Słoweńcy, a drugi Japończycy..

Pierwsze konkursy nie zawsze pokazują realną siłę danej drużyny. Jedne ekipy wchodzą w sezon z wysokiego pułapu, inne rozkręcają się z biegiem czasu. Zazwyczaj dopiero Turniej 4 Skoczni pokazuje prawdziwą twarz danej reprezentacji. W pierwszym konkursie turnieju, który my oceniamy jako niezbyt pozytywny występ naszych skoczków, było ich 6 w pierwszej 30. Słoweńców było 2 a Japończyków 3. A to w dużej mierze oddaje obecne możliwości reprezentacji.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

A jednak Amman dal rade. O podium bedzie niesamowicie ciezko Kamilowi. Czwarte miejsce realne. Jedyne co moze zrzucic pierwsza trojke ze swoich lokat to mocno zawalony skok...
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Jako że praktycznie Polacy stracili szanse na zwycięstwo w całym TCS to kibicuję obecnie Ammanowi. Szwajcar jest jednym z najbardziej sympatycznych skoczków na świecie.
A jeśli chodzi o polskich skoczków to znwou balon za mocno napompowano.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Tu nie chodzi o balon. Jak co roku pierwszą wyrocznią jest Turniej Czterech Skoczni. I niestety znowu nie trafiamy z formą w pierwszy ważny turniej sezonu. Jak widać inne nacje zaczynają mocno przyśpieszać. Obudzili się Austriacy, w dodatku wypalił im nieznany Diethart, mocny okazuje się Ammann, walczą Norwegowie i Japończycy. A nasza kadra zaczęła mieć kłopoty. Nie zawodzi jedynie Klimek Murańka, reszta obniżyła loty, nawet Stoch nie ma błysku. Jedynie, nad czym się zastanawiam to może fakt, ze obie skocznie nie należą do ulubionych, może w Austrii odpalimy.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Qnen, nie lamentuj, bo jak na razie sezon w wykonaniu polskich skoczków jest bardzo dobry.
A co do balonu, to cóż, jeśli ktoś myślał, że cały czas bedzie tak jak w Engelbergu, to jego zmartwienie. Nie jesteśmy tak dobrzy jak w Engelbergu, ale nie jesteśmy też tak słabi jak na Turnieju Czterech Skoczni.

W Soczi powinien być medal w drużynówce. Austria, Niemcy i Polska. Takie typuję podium. Japończycy nie mają czwartego do bryżdża, Słoweńcy nie dadzą nam rady, a Norwegowie to już w ogóle poza Bardalem nie mają kim straszyć.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

bogiel pisze:Qnen, nie lamentuj, bo jak na razie sezon w wykonaniu polskich skoczków jest bardzo dobry.
Nie lamentuję, tylko troszkę spuściliśmy z tonu albo to inni zaczęli lepiej się prezentować. Być może jednak to drugie.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Poza niestabilnym Stochem jest ok, niektórzy po obiecującym początku mieli chyba zbyt wygórowane oczekiwania co do reszty naszych.
Awatar użytkownika
zychu9
Milanista
Milanista

Post autor: zychu9 »

Jeśli nie polski skoczek, to również kibicuję Ammanowi, koleś zawsze pozytywnie do życia nastawiony, świetnie się go słucha w wywiadach. Swoje latka już ma i do pełnego szczęścia brakuje mu jedynie zwycięstwa w TCS. Zawody w Innsbrucku i Bischofshofen zapowiadają się ciekawie, Diethart i Morgenstern są w formie i na własnej ziemi będą chcieć rozdzielić karty między sobą.
bogiel pisze: Nie jesteśmy tak dobrzy jak w Engelbergu, ale nie jesteśmy też tak słabi jak na Turnieju Czterech Skoczni.
To w końcu jacy jesteśmy? Żyła pewniak nie potrafił przebrnąć kwalifikacji. Od zawodnika, którego wszyscy stawiają zaraz po Kamilu oczekuje się przynajmniej regularnego startu w zawodach. Nie wiem czy to jednorazowy „wypadek przy pracy” jak to mawiał Tajner o Małyszu czy rzeczywiście coś zaczyna się psuć.
bogiel pisze: W Soczi powinien być medal w drużynówce. Austria, Niemcy i Polska. Takie typuję podium. Japończycy nie mają czwartego do bryżdża, Słoweńcy nie dadzą nam rady, a Norwegowie to już w ogóle poza Bardalem nie mają kim straszyć.
Ja tych Norwegów bym nie skreślał, jak dla mnie są porównywalnym rywalem dla Polaków. Bardal bardzo solidny skoczek, cały czas w czołówce. Jacobsen powoli zaczyna punktować z konkursu na konkurs coraz lepiej mu idzie, dziś jak Filip z Konopi wyleciał ten Fannemel. Mają jeszcze Hilde i Rune Velte, Ci ostatni pod kreską obecnie, ale czy my też mamy 4 pewniaków?
Szukali światła w mroczne dni,
przed Bogiem tylko chyląc kark.
Pośród klęczących dumnie szli,
w pogardzie mając każdy targ.

Żołnierze Wyklęci
vinci68
Milanista
Milanista

Jedno jest pewne, teraz już nie ma wątpliwości, że Polacy nie liczą się już w walce o zwycięstwo, podium oddaliło się od Kamila. Ważne jednak, by bez względu na wynik TCS Kamil skakał jak najlepiej, bo nadal jest liderem Pucharu Świata.. Co do występów ogólnie Polaków, to musiał przyjść moment słabszej dyspozycji, szkoda tylko, że nastąpiło to akurat teraz w TCS, ale myślę, że Kruczek skupia się na tym aby w Soczi wystartować jak najlepiej.. Jeżeli Polacy spokojnie będą szykować się na IO, to myślę, że jakiś medal będzie, czy to indywidualny, czy też drużynowy.. Ale presja będzie ogromna i nasi zawodnicy będą musieli sobie z nią jak najlepiej poradzić..
bogiel pisze:Japończycy nie mają czwartego do bryżdża.
Tekst komentatorów widzę bardzo popularny, chyba po skoku Watase taki komentarz padł.. Oczywiście miałeś na myśli pewnie brydża ;)
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Widzę, że temat odżył na fali ostatnich sukcesów polskiej kadry :ok:

Jak dla mnie to nawet i lepiej, że nasi nie błyszczą w TCS.

Dla Stocha celem są igrzyska, a co wygra się przy okazji (np. PŚ) to już drugorzędna sprawa.
Ja będę upierał się, że Kamil to raczej typ Ammanna, Hannawalda czy Hautamakiego czyli zawodników świetnie predysponowanych do wygrywania imprez ale mających problemy z utrzymaniem formy i dominacji przez cały sezon jak Małysz, Schlierenzauer, Ahonen czy Schmitt.
Stoch już nie raz w tym sezonie pokazał, że moc jest, szkopuł w tym, żeby uwolnić ją w odpowienim momencie - w Soczi.

Żyła podjął w końcu jedyną słuszną decyzję, żeby potrenować, bo od początku sezonu z konkursu na konkurs zwyczajnie gasł i obecnie nie może być pewny miejsca w drużynie. Rozumiem, że "Wiewiór" aspiruje raczej do roli "polskiego Romorena" niż lidera drużyny, ale pewien określony poziom musi prezentować żeby w tej dużynie w ogóle być.

Kot do wielkich wyników musi jeszcze dojrzeć, choć w jego przypadku można mieć wątpliwości czy one nadejdą, bo ten zawodnik ma widoczny problem z przeskoczeniem co najwyżej solidnego poziomu.
Ziobro, Murańka, Biegun czy Kubacki potrzebują doświadczenia, które dzielnie zbierają.
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?może kiedyś?
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
vinci68
Milanista
Milanista

Soja pisze:Dla Stocha celem są igrzyska, a co wygra się przy okazji (np. PŚ) to już drugorzędna sprawa.
Mimo wszystko, fajnie by było jakby wygrał tak przy okazji Kryształową Kulę ;)
Soja pisze:Ja będę upierał się, że Kamil to raczej typ Ammanna, Hannawalda czy Hautamakiego czyli zawodników świetnie predysponowanych do wygrywania imprez
Ammann wygrał Puchar Świata i to właśnie w sezonie olimpijskim, może to dobra prognoza dla Stocha ;)
Soja pisze:Żyła podjął w końcu jedyną słuszną decyzję, żeby potrenować
Zgadza się, ale prawdę mówiąc trochę się zdziwiłem, że nie było go w konkursie w Ga-Pa, ale mimo wszystko Żyła sobie potrenuje i mam nadzieję wróci z lepszą formą, bo to dobry duch w kadrze ;)
Soja pisze:Kot do wielkich wyników musi jeszcze dojrzeć, choć w jego przypadku można mieć wątpliwości czy one nadejdą, bo ten zawodnik ma widoczny problem z przeskoczeniem co najwyżej solidnego poziomu.
Nie da się ukryć, że Maciek zawsze potrafił skakać na jakimś określonym poziomie, więc póki ten poziom jest jak na polskie realia wystarczający, to dobrze że jest w kadrze, ale..
Soja pisze:Ziobro, Murańka, Biegun czy Kubacki potrzebują doświadczenia, które dzielnie zbierają.
..nowi skoczkowie już skaczą coraz lepiej, a pewnie kolejni czekają w kolejce na szansę, więc Kot musi próbować wejść na wyższy poziom, żeby się w tej kadrze utrzymać, bo na szczęście w przypadku Polski można mówić o progresie ;)
Soja
Milanista
Milanista

Ammann owszem PŚ wygrał, ale trudno powiedzieć, żeby był typem dominatora przez cały sezon.
Ja Kamilowi życzę wszystkich możliwych sukcesów, ale patrząc realnie, to niech lepiej spróbuje skupić się na ZIO opuszczając po drodze zawody PŚ jeżeli potrzeba niż walczy do upadłego o Kryształową Kulę.

Problem Kota polega na tym, że niemal od początku aspirował do miana kogoś więcej niż szeregowego członka kadry. Wyglądem, sposobem zachowania, wypowiedziami itd. Niestety za tym całym "postępowym" opakowaniem nie idzie poziom sportowy. Spotkałem się już z kilkoma opiniami, że te jego "parcie na szkło" połączone z brakiem wymiernego sukcesu przeradza się w barierę psychologiczną. Facet nie ma luzu zwyczajnie. Kadra współpracuje z psychologiem, ale może akurat metody tego konkretnego nie leżą Maćkowi. Szkoda, że tak się dzieje, bo może Małyszem czy Stochem Kot nigdy nie będzie, ale wydaje się, że już na dzień dzisiejszy spokojnie mógłby zajmować zauważalnie lepsze miejsca w tym kilka razy podium konkursów PŚ.
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
vinci68
Milanista
Milanista

Soja pisze:Ammann owszem PŚ wygrał, ale trudno powiedzieć, żeby był typem dominatora przez cały sezon.
Oczywiście, że trudno go tak nazwać, ale skoro zdobył dwa złote medale na IO i wygrał PŚ w jednym sezonie, to znaczy, że taki skoczek nastawiony na wielkie imprezy jest w stanie Kryształową Kulę wygrać, szczególnie w roku, w którym musi budować formę na tak ważną imprezę jak IO..
Oczywiście w przypadku Kamila niewątpliwie IO są na pierwszym miejscu, ale jeżeli przed Soczi będzie wysoko w klasyfikacji PŚ i załóżmy na IO zdobędzie jakiś medal, to może potem skupić się na Pucharze Świata i na fali swojego sukcesu dalej dobrze skakać.. Ammann i Małysz mieli po ostatnich IO tak dobrą formę, że zdominowali pozostałe zawody(Ammann wygrywał, Małysz był drugi, raz chyba trzeci - paradoksalnie tak jak na IO, w których zdobywali medale).. Stoch też może po IO utrzymać formę do końca sezonu.. Ale na pewno IO będą priorytetem i o wyniku w PŚ będzie można myśleć dopiero jak będziemy wiedzieli, które miejsce będzie zajmował Kamil bezpośrednio przed IO, a później wiele będzie zależało od wyników Kamila w Soczi i jego kondycji psychicznej po IO..
Soja pisze:Problem Kota polega na tym, że niemal od początku aspirował do miana kogoś więcej niż szeregowego członka kadry. Wyglądem, sposobem zachowania, wypowiedziami itd. Niestety za tym całym "postępowym" opakowaniem nie idzie poziom sportowy. Spotkałem się już z kilkoma opiniami, że te jego "parcie na szkło" połączone z brakiem wymiernego sukcesu przeradza się w barierę psychologiczną. Facet nie ma luzu zwyczajnie. Kadra współpracuje z psychologiem, ale może akurat metody tego konkretnego nie leżą Maćkowi. Szkoda, że tak się dzieje, bo może Małyszem czy Stochem Kot nigdy nie będzie, ale wydaje się, że już na dzień dzisiejszy spokojnie mógłby zajmować zauważalnie lepsze miejsca w tym kilka razy podium konkursów PŚ.
Stoch też miał swego czasu barierę psychologiczną, ale ich możliwości próżno porównywać.. Kot jest skoczkiem przeciętnym, aczkolwiek masz rację, że jego przeciętność mogłaby być na lepszym poziomie niż jest obecnie.. Zmiana psychologa może wyszłaby mu na dobre, a może też zmiana trenera jak było w przypadku Małysza(oczywiście zachowując wszystkie proporcje).. Oczywiście najpierw powinien pomyśleć o psychologu, bo Kruczek jest bardzo dobrym trenerem, ale jeżeli psycholog nie pomoże, to Maciek powinien spróbować jeden sezon popracować z innym trenerem, może to byłby jakiś sposób.. Ale trochę trudno oceniać tą sytuację, nie wiedząc jak sytuacja wygląda od środka..
Ostatnio zmieniony 03 sty 2014, 22:03 przez vinci68, łącznie zmieniany 1 raz.
bajer
Milanista
Milanista

Post autor: bajer »

Ammann zdobył 4 złote medale na IO nawet, tak gwoli ścisłości.
Kolejorz & Milan & AZ Alkmaar
vinci68
Milanista
Milanista

bajer pisze:Ammann zdobył 4 złote medale na IO nawet, tak gwoli ścisłości.
Tak, ale w tym przypadku miałem na myśli sezon 2009/10, kiedy zdobył 2 złote medale na IO i wygrał Kryształową Kulę.. Nie liczyłem dwóch złotych medali z Salt Lake City, bo nie miały one nic wspólnego z kontekstem tej konkretnej wypowiedzi ;)
bajer
Milanista
Milanista

Post autor: bajer »

Fakt, jest potem "w jednym sezonie" w tym zdaniu. Mój błąd, nie zauważyłem :)
Kolejorz & Milan & AZ Alkmaar
vinci68
Milanista
Milanista

bajer pisze:Fakt, jest potem "w jednym sezonie" w tym zdaniu. Mój błąd, nie zauważyłem :)
Dopisałem po Twoim komentarzu, żeby nie było wątpliwości, ale cały czas miałem to samo na myśli, czyli ten jeden konkretny sezon ;)
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Też widzieli nasz szal na trybunach z pół godziny temu? :)
Soja
Milanista
Milanista

Brawo Kamil, brawo Klimek :prayer:

Mam nadzieję, że to miejsce na podium ostatecznie przekonuje największych pesymistów, że z formą Stocha jest wszystko w porządku.

Imponująco trudy TCS znosi Murańka, który wielką szansę znaleźć się w czołowej dziesiątce całego turnieju.

Uwagę trzeba też zwrócić na dzisiejszego zwycięzcę, Koivurantę, który moc sygnalizował już w Ga-Pa. "Jedna jaskółka wiosny nie czyni", ale jest to jakieś pocieszenie do Finów, którzy w skokach mają tradycje jak mało kto :ok:
vinci68 pisze:Oczywiście w przypadku Kamila niewątpliwie IO są na pierwszym miejscu, ale jeżeli przed Soczi będzie wysoko w klasyfikacji PŚ i załóżmy na IO zdobędzie jakiś medal, to może potem skupić się na Pucharze Świata i na fali swojego sukcesu dalej dobrze skakać..
Oczywiście, jeżeli Kamil będzie w formie na ZIO i poprze tą formę dodatkowo sukcesem na samej imprezie, to nikt, nawet Kruczek, nie będzie w stanie zaciągnąć mu hamulca.
Ja w kwestii skupienia się na ZIO miałem na myśli te konkursy pomiędzy Zakopanem a samymi Igrzyskami, czyli wyprawę do Japonii i Willingen. Decyzja należy do sztabu i samych zawodników, ale wydaje mi się, że Stoch do Japonii nie pojedzie nawet gdyby miał tam stracić koszulkę lidera PŚ.
Natomiast po Soczi mamy Turniej Nordycki, z którego my Polacy mamy lepsze wspomnienia niż z TCS więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Kamil nawiązał tam do dobrych tradycji.

Na Bischofshofen wraca Żyła w miejsce Bieguna, więc w cieniu walki o zwycięstwo w TCS będziemy mieli też walkę o miejsce w polskiej reprezentacji o miejsce na igrzyska.
Mamy obecnie (jak nigdy) pięciu "do brydża" - Stoch, Kot, Murańka, Ziobro, Żyła - niech "Wiewiór" się stara, bo obecnie trudno mu zagwarantować miejsce w konkursie drużynowym.

Co do zwycięstwa w TCS to trzymam kciuki za Ammanna - dość już tej bezczelnej austriackiej dominacji!
vinci68
Milanista
Milanista

Soja pisze:Mam nadzieję, że to miejsce na podium ostatecznie przekonuje największych pesymistów, że z formą Stocha jest wszystko w porządku.
Ogólnie rzecz biorąc jest w porządku od początku sezonu, ale myślę, że Stoch może skakać jeszcze lepiej ;)
Soja pisze:Imponująco trudy TCS znosi Murańka, który wielką szansę znaleźć się w czołowej dziesiątce całego turnieju.
I bardzo dobrze.. Tak dobry występ w TCS może być bardzo motywujący..
Soja pisze:Uwagę trzeba też zwrócić na dzisiejszego zwycięzcę, Koivurantę
Finowie raczej na IO w konkursie drużynowym raczej nie powalczą o nic więcej niż występ w drugiej turze.. A Koivuranta moim zdaniem, by tego konkursu nie wygrał, gdyby zawody zostały dokończone.. Może w sprzyjających warunkach potrafi skakać, ale jakby miał trochę gorszy wiatr, to raczej zajmowałby niższe miejsce.. Ale mogę się mylić..
Soja pisze:Decyzja należy do sztabu i samych zawodników, ale wydaje mi się, że Stoch do Japonii nie pojedzie nawet gdyby miał tam stracić koszulkę lidera PŚ.
Do Sapporo to chyba było pewne, że Stoch nie pojedzie, zresztą wątpię by ktoś z czołówki pojechał oprócz Japończyków, którzy na pewno będą skakać "u siebie"..
Soja pisze:Natomiast po Soczi mamy Turniej Nordycki, z którego my Polacy mamy lepsze wspomnienia niż z TCS więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Kamil nawiązał tam do dobrych tradycji.
No właśnie, zmotywowany dobrymi występami na IO Stoch jest w stanie powalczyć o Kryształową Kulę, gorzej jak mu nie pójdzie na IO..
Soja pisze:Na Bischofshofen wraca Żyła w miejsce Bieguna
Szczerze mówiąc wolałbym, żeby Żyła sobie w spokoju poskakał w Planicy w tym czasie i lepiej przygotował się do dalszej części sezonu.. Mógłby wrócić na Kulm..
Soja pisze:Mamy obecnie (jak nigdy) pięciu "do brydża" - Stoch, Kot, Murańka, Ziobro, Żyła
Ciężki wybór, a właśnie jak to jest z tymi IO.. Można wystawić tylko 4 skoczków i tylko tych czterech będzie skakać w konkursie drużynowym, czy może być np. 5 w indywidualnym? Wydaje mi się, że tylko 4, ale może się orientujesz jaka jest oficjalna wersja?
Soja pisze:Co do zwycięstwa w TCS to trzymam kciuki za Ammanna - dość już tej bezczelnej austriackiej dominacji!
Też wolałbym, żeby Ammann wygrał, ale coś mi się wydaje, że Diethart może wszystkich zaskoczyć.. Słyszałem coś, że Diethart nigdy zbyt dobrze nie skakał i dopiero teraz eksplodowała jego forma.. Być może to życiowa forma, może nie, ale jedno jest pewne, będzie walczył o zwycięstwo.. A Morgenstern jest co prawda w dobrej formie, aloe myślę, że Ammann zdoła się przed nim obronić, tylko ciekawe jak będzie z Diethartem..
ODPOWIEDZ