Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Quo vadis, Diavolo?

Po obowiązkowej lekturze newsów zamieszczonych na stronie, tu możemy je skomentować.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Żegnamy Rino, żegnamy Leo. Lubię tego naszego brodacza ale mu nie wyszło. Koncertowo zaprzepaścił niesamowitą szansę na wielki powrót do Ligi Mistrzów. Mieliśmy sezon, gdzie topowe kluby miały niebywałe problemy (Inter, Roma, Lazio). Milan był słabszy na papierze, na ławce nie mający za wiele argumentów ale miał wszystko w swoich rękach. Nie mogę się pogodzić z beznadziejnym występem w Lidze Europy, katastrofalnym grudniem i masakrycznym kwietniem. Mieliśmy autostradę ale sami zatrzymaliśmy się na poboczu. Nie ma usprawiedliwenia bo mieliśmy wielką szansę. Udinese i Parma. Udinese i Parma... Udinese i Parma....... :wall2:

Szacunek dla Gattuso za styl w jakim odhodzi. Udowodnił, że jest Wielkim Człowiekiem i za to go szanuję.

No i wykonało się #gattusoout....

Tiziano Crudeli (7 Gold): Milan prowadzi zaawansowane rozmowy z Jose Mourinho
:hmm:
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Gzikuu pisze:I co z tego, że Suso nie grał w LM? To oznacza, że nie jest doświadczonym ligowcem? Do Ligi Mistrzów, to najpierw się zakwalifikujmy, potem niech to się stanie powtarzalne a dopiero na końcu walczmy o to trofeum.
Uważasz, że doświadczenie w LM procentuje tylko w LM?
Moim zdaniem nie. Doświadczenie procentuje i pozwala zagrać na odpowiednim poziomie w odpowiednim momencie, a doświadczenie w LM przyzwyczaja do gry w warunkach 'strata punktów bardzo mocno komplikuje życie', itp.
Kto wie, moze mając więcej doświadczenia w kluczowym okresie sezonu Milan nie zanotowałby serii 7 meczów z ledwo jedną wygraną.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Qnen pisze:
Tiziano Crudeli (7 Gold): Milan prowadzi zaawansowane rozmowy z Jose Mourinho
:hmm:
też natknąłem się na artykuł o Mou w Milanie. Boże uchowaj.
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Mam nadzieje, ze Mou nie przyjdzie. Niemniej takie nazwisko, a nie S. Inzaghiego czy Giampaolo, jakoś bardziej pasują mi do naszego właściciela i dyrektora.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Wywiad z Gazidisem:
https://www.reddit.com/r/ACMilan/commen ... ew_to_gds/

Mam nadzieję, że nie ma przekłamań w tłumaczeniu, bo wypowiedzi naprawdę są budujące i rozsądne, a rozsądek w budowaniu drużyny jest tym, czego potrzebujemy i czego od dawna nie było.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Pięknie to wygląda ale jednak poczekam na mercato i to co będzie później się działo.

Jeśli już rzeczywiście będę jakościowi młodzi gracze, Milan będzie realizował cele to dochodzą automatycznie do tego wysokie oferty z innych klubów, które są i będę w najbliższym czasie na poziomie wyższym niż nasza drużyna oraz kwestia przedłużania kontraktów co znowu wiąże się z wydatkami. Poza tym marzenia, ambicje, ego zawodników, chciwość agentów itd. Nie mówiąc o zachowaniu bilansu, planach budowy nowego stadionu. Cały czas potrzebne są środki od sponsorów itd.

Cieszę się jednak, że jest poważny właściciel wraz z ludźmi zarządzającymi, który wie czego chce. Ma plan, cel i środki. Może się to nam szybko przestać podobać ale lepsze to niż dryfowanie bez celu z właścicielem którego na statek nie stać i załogą, która nie w pełni się do tego nadaje ( tak niestety widzę Milan od wielu lat ).
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ciekawy jestem, co powie Maldini. Dostał bardzo konkretną propozycję, ale związana ona jest też z prawdziwą odpowiedzialnością i ciężką pracą. Koniec z byciem maskotką, która uśmiecha się z trybun zza pleców dyrektorów. Facet nie ma doświadczenia, ciekawe czy przyjmie.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Jeżeli chodzi o Leonardo to czy naprawdę był taki świetny w wyszukiwaniu zawodników jak niektórzy tutaj twierdzą.
Sezon 2011/12: Alex, Matuidi, Menez, Sissoko, Gameiro, Motta, Pastore
Sezon 2012/13 Zlatan, Thiago Silva, Lucas Moura, Lavezzi, Verratti, van der Viel
LEGIA WARSZAWA
rafal996
Milanista
Milanista

To jest delikatny temat ;) Dla mnie od początku te zasługi w budowie PSG były wątpliwe. Leonardo nikogo nie odkrył, nie zrobił żadnych wielkich ruchów. Dostał ciężarówkę kasy i kupił w większości graczy o ugruntowanej pozycji, których dobrze znał z Serie A.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

kamilus pisze:Wywiad z Gazidisem:
https://www.reddit.com/r/ACMilan/commen ... ew_to_gds/

Mam nadzieję, że nie ma przekłamań w tłumaczeniu, bo wypowiedzi naprawdę są budujące i rozsądne, a rozsądek w budowaniu drużyny jest tym, czego potrzebujemy i czego od dawna nie było.
Mnie interesje końcowa część. Po owocach poznamy. Ogólnie cały paradoks z tymi młodymi zdolnymi polega, że kosztują oni mega krocie czasem przewyższające ludzkie pojęcie. Patrząc na nasza primaverę nie odnoszę, że mamy świetny scauting. Jedyna nadzieja jest w Moncadzie.

Będę pesymistą. Miałem nadzieje na stabilizację na trzonie administracyjnym. Ze zmianami znowu wizji skończymy w chlewie.
rafal996
Milanista
Milanista

Ja nie jestem na razie ani pesymistą, ani optymistą. Zapowiedzi mi się podobają, bo jest to raczej jedyna droga, o której można realnie myśleć. Gazidis nie obiecuje cudów, ale też nie stara się szykować kibiców na bardzo trudne czasy. Mówi o logicznych, sensownych rozwiązaniach - długoterminowy projekt, inwestycje w młodych piłkarzy, ale też o liderach. Powiem Wam, czy jestem optymistą czy pesymistą po tym, jak poznam nazwisko trenera i nazwiska piłkarzy, którzy do nas dołączą.

Pojawiła się plotka o Mourinho, w którą wątpię i którego bym nie chciał... raczej. Dlatego, że w pewnym sensie właśnie kogoś takiego potrzebujemy. Takiego, jak Mourinho sprzed paru lat, który potrafił stworzyć drużynę pracującą jak jeden organizm i który potrafił z każdego piłkarza wyciągnąć 130% jego możliwości. Marzy mi się nie Mourinho, ale ktoś, kto tak jak on czy np. Simeone byłby w stanie zmienić to, co jest naszą ogromną bolączką od dawna - słabo funkcjonująca drużyna oraz to, że zawodnicy pokazują (moim zdaniem) 60 - 70% swoich możliwości i to w porywach.

Tego oczekuję i na to czekam.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Nie mam zaufania co do tych zapowiedzi, a i ciężko mi uwierzyć w to, że kibice będą dalej cierpliwie czekać na LM, być może jeszcze ze dwa lata. A na to się zanosi...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Przypominam, że Fassone też był "szczery".
Dlatego dla mnie obecność Maldiniego jest ważna, gdyż daje pewną gwarancje i wiarygodność temu projektowi. Jemu ufam, bo komu innemu? Byłym Interistom, biznesmanom?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 15:34 przez miszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

W sumie to smutne, że oczywistości są dla nas powodem do uciechy. Zresztą to menager, co ma mówić innego? Jednak na pewno są to poważni ludzie, którzy chcą zarobić i wiedzą jak to zrobić. Inna rzecz czy ich rozumienie dobrego biznesu pokrywa się z tym, czego chcą kibice.

Gazidis został wybrany po to, żeby powtórzył to, co zrobił w Arsenalu. Z jednej strony to wzór biznesowy i bardzo fajny poziom sportowy (ostatnie mecze z nami, tegoroczne z Napoli). Z drugiej to przez długi czas najwyższe ceny biletów w lidze (biznes!) i fajnie wyglądające księgi finansowe, ale jednak spory niedosyt sportowy. Ich kibice po prostu czuli, że klub nie gra na 100% o pełną pulę, chociaż finanse im na pewno pozwalały na więcej.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

carlos,

nie wiem jak dokładnie było tam w Arsenalu, bo to, o czym słyszałem, to tylko wypowiedź w stylu "kolega, fan Arsenalu, powiedział, że". Mianowicie prezes "Kanonierów" wszystkie oszczędzane przez Gazidisa pieniądze przeznaczał na swoje inne biznesy w USA, przez co Ivan coraz mocniej i mocniej się wkurzał na to, że miał związane ręce przy wzmacnianiu drużyny. Z tego też powodu miał odejść z Londynu. Czy tak było naprawdę, nie wiem, ale może jest tu jakiś fan Arsenalu, który mógłby bardziej przybliżyć ich sytuację?
rafal996
Milanista
Milanista

Na obecny moment, jak już pisałem, poziom Arsenalu byłby dla nas ogromnym awansem pod każdym względem. Ogromnym. Nie rozumiem tych, którzy mają obiekcje.

A potem? Potem się zobaczy, zróbmy ten krok najpierw. To mnóstwo pracy. Potem opcje są różne. Najpewniej Elliott sprzeda klub. I wtedy się zobaczy. Tak czy inaczej źle być nie powinno. Sprzedawanie pogrążonego w kryzysie i zadłużonego Milanu, jakie mieliśmy za czasów Silvio było problematyczne i mogło budzić obawy. Sprzedawanie prężnie działającego klubu z wyczyszczonymi finansami, dużo wartego i generującego zyski, oraz gwarantującego wysoki poziom sportowy to zupełnie coś innego. Trudno podejrzewać, że kupi jakiś gołodupiec tylko po to, żeby spektakularnie utopić fundusze.
miszcz pisze:Przypominam, że Fassone też był "szczery".
Tak, ale szczerość oceniałbym przez pryzmat właściciela. Chińczykom dawaliśmy po prostu kredyt zaufania bez pokrycia, bo nie byli w stanie udowodnić prawdziwości swoich intencji. Fassone był słupem i prawdopodobnie pierwszym poszkodowanym pustymi obietnicami. Te same obietnice przekazywał kibicom.

Gazidis różni się o tyle, że to poważny biznesmen, za którym stoi poważny fundusz finansowy. O ile, podobnie jak carlos, nie wierzę że Elliott to dobry wujek, który nas obsypie kasą, to jednak wierzę w ich profesjonalizm. Oni na Milanie nie mogą stracić, a muszą zyskać.

I dlatego na pytanie "komu ufać", odpowiadam - Elliottowi. Jeśli są profesjonalistami, to wyprowadzą klub na prostą. Nie dlatego, że go kochają i chcą zrobić dobrze kibicom, ale dlatego, że muszą mieć z tego zysk.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Ja, podobnie jak część piszących spoglądam raczej z optymizmem w przyszłość.
1 Droga Arsenalu - na obecną chwilę byłby to duży skok w górę pod względem organizacyjno-finansowym i sportowym. A później zobaczymy co dalej.
2 Leonardo i Gattuso - pomimo sentymentu jakich do nich mam (i również Maldiniego) bardziej w kwestiach zarządzania klubem ufam menadżerowi z krwi i kości niż byłym piłkarzom, którzy w tym aspekcie nie mają wielkiego doświadczenia (Leonardo to bardziej skaut niż menadżer). Poza tym chcemy czy nie, to jednak będzie realizowana wizja funduszu, obecnego właściciela niż romantycznie usposobionych byłych piłkarzy.
3 Zaufanie do Elliota bardziej nazwałbym "zaufaniem" ale opieram go na chęci zarobienia na Milanie, więc będą musieli podwyższyć jego wartość poprzez podniesienie poziomu. W przeciwnym wypadku nie zarobią, natomiast będą mieli na utrzymaniu klub, który raczej dochodowym interesem nie jest.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Tak trochę z innej beczki, to zastanawia mnie różne podejście do potencjalnego trenera. Z tego co sobie czytam to tu to tam, to polscy kibice bardzo chętnie widzieliby u nas EDFa, nie chcą zaś Giampaolo, natomiast "obcy" - zupełnie odwrotnie. Za to wszyscy zgodnie nie chcą Inzaghiego. :) Ale skąd takie różnice w podejściu do pierwszej dwójki? Nawet nie próbuję udawać, że wiem.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Jeśli porównujemy Milan, który miałby iść ścieżką Arsenalu ( jeśli faktycznie taki będzie kierunek ) i w tym kontekście rozmawiamy odnośnie frustracji kibiców Arsenalu i polityki jaką prowadziły władze klubu na polecenie właściciela ( co jest jednak bardzo istotne, a potrafi umknąć ) trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii. Milan na dzień dzisiejszy jest w zupełnie innym momencie niż Arsenal podczas przejmowania akcji. On już wtedy miał wielką wartość i był na topie finansowym, organizacyjnym i sportowym. Nie generował strat, wręcz przeciwnie. Był dobrze zarządzany i poukładany bijąc się jak równy z równym z najlepszymi. My dopiero do takiego poziomu musimy dojść by się frustrować tak jak oni. Nawet lata frustracji i bez trofeów to nic przy tym co się dzieje u nas.
Elliott jest nastawiony na zysk. W jego interesie jest aby Milan uzdrowić, zwiększyć wartość i dochody. Poza tym nie widziałem w ostatnich latach, by bogaci szejkowie ( ci znani albo istniejący ) garneli się do zakupu Milanu i pakowania w nim kasy. Na dzień dzisiejszy wolę taką drogę niż degrengoladę, która zaczęła się jeszcze za Berlusconiego, gdzie mistrzostwo Allegriego to było ostatnie tchnięcie. W zasadzie nie nie jest to kwestia zaufania ale brak innej alternatywy. W gwoli ścisłości to inną alternatywę przerobiliśmy z Chińczykami i każdy odetchnął jak się zmienił właściciel.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

A mnie w głowie siedzi jedno nazwisko. Semplici poza wymienionymi. Mając gorszą kadrę potrafi zaskoczyć silniejsze zespoły.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Adin pisze:A mnie w głowie siedzi jedno nazwisko. Semplici poza wymienionymi. Mając gorszą kadrę potrafi zaskoczyć silniejsze zespoły.
Gdzieś mi wczoraj mignęło na Twitterku, że zostaje w SPAL.

Na ten moment jesteśmy najbliżej Inzaghiego albo Giampaolo. Ponoć przyjaciel pierwszego z nich potwierdził, że ten czeka tylko na zielone światło z Milanu. Drugiego ponoć preferuje Maldini oraz agent Contiego i Mario Ruiego powiedział, że nie zdziwi go ta decyzja.

Lata lecą, a zatrudnienie fachowca z górnej półki nadal pozostaje czymś nierealnym.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

kamilus pisze:Mianowicie prezes "Kanonierów" wszystkie oszczędzane przez Gazidisa pieniądze przeznaczał na swoje inne biznesy w USA, przez co Ivan coraz mocniej i mocniej się wkurzał na to, że miał związane ręce przy wzmacnianiu drużyny.
No to mogę Cię uspokoić, że nawet jeśli to prawda (chociaż na pewno prawdą jest, że "nadwyżka" z klubu wypływała), to w najbliższym czasie Elliott żadnej kasy Gazidisowi nie zabierze.
Skąd to wiem? Nie, nie gadałem z nimi przy kawie. Po prostu dlatego, że w najbliższym okresie żadnej nadwyżki pieniędzy nie będzie. Awans do LM da pieniądze do budżetu, ale też spowoduje, że przyjdą lepsi piłkarze, a i same pensje po prostu wzrosną. BO TAK. Będą przychodzić piłkarze z innej półki cenowej, tzn tacy powyżej 50 mln. A najważniejsze jest to, że jeśli klub myśli o własnym stadionie, to ma zapewnione wydatki na najbliższą dekadę.
Gzikuu pisze:Lata lecą, a zatrudnienie fachowca z górnej półki nadal pozostaje czymś nierealnym.
Poziom półek można różnie oceniać, ale faktycznie te dzisiejsze doniesienia nie są krzepiące. Spodziewałem się więcej, ale skoro klamka nie zapadła, to nie będę marudził.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

No, dwie kandydatury, które na ten moment przewijają się w doniesieniach - śmiem twierdzić - nie wyglądają jakby miały być szyte pod Milan. Tym bardziej każe mi to patrzeć na to wszystko jeszcze bardziej pesymistycznie. Szkoda, że Jardim odpada, bo byłbym bardziej spokojny...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
rafal996
Milanista
Milanista

Jeszcze się może okazać, że Gazidis patrzy w stronę zupełnie innych trenerów i piłkarzy, niż to podaje prasa. W wywiadzie delikatnie wyśmiał plotki o Camposie, kto wie czy faktycznie dziennikarze nie strzelają ślepakami.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Maldini udzielił wywiadu, w którym mówi:
When I was a player, the training session would end and I’d have time to spend with my family. A director, on the other hand, never switches his mind off the job. And the phone can ring at any moment.
I’ll be honest, sitting in an office was never the objective of my life.

Dziwne to wszystko. Najpierw za czasów Berlo i niewidzialnego Chińczyka trzymał się z dala od drużyny. Potem Elliot go namówił, żeby był twarzą, to ten przyszedł i wprost mówił, że chce nabierac doświadczenia, w końcu że chce mieć dużą rolę decyzyjną. Teraz znowu, że posada biurowa nie jest dla niego. To co on w końcu chce robić ?

żródło cytatu
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
ODPOWIEDZ