- -
0 0
0 0

sędziował: Collina (Viareggio), widzów 33 274
W dzisiejszym meczu o Superpuchar Włoch naprzeciw siebie stanęli Milan (mistrz Włoch) i Lazio (zdobywca Pucharu Włoch). Gracze "Rossonerich" od początku zapowiadali, że będą starali się przełamać swoją niekorzystną passę w tych rozgrywkach (trzy ostatnie spotkania ACM o Superpuchar Włoch zakończyły się ich porażkami). Trener Ancelotti nie mógł skorzystać z usług kilku kontuzjowanych piłkarzy: Inzaghiego, Pancaro i Seedorfa, a także Pirlo, który gra na Igrzyskach w Atenach. W zespole Lazio do gry niezdolny był zaś Manfredini.
Początek meczu nie był najciekawszy. Niewiele brakowało, a gola dla Lazio zdobyłby Zauri, ale w ostatniej chwili zablokował go Maldini. W miarę upływu czasu gra podopiecznych Carlo Ancelottiego mogła się coraz bardziej podobać. W 9. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dabo, ale Dida bez problemów złapał piłkę. Chwilę później szczęścia zabrakło aktywnie grającemu po lewej stronie boiska Maldiniemu. Po jego silnym strzale piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. "Rossoneri" osiągnęli sporą przewagę, czego efektem był gol w 36. minucie. Akcję po lewej stronie boiska przeprowadził Ambrosini, zwiódł jednego z obrońców, a potem dośrodkował w pole karne, gdzie Schevchenko w nieco akrobatyczny sposób strzałem z lewej nogi pokonał Peruzziego. Milan - Lazio 1:0!!! Kilka minut później Milan znów przeprowadził akcję, która zakończyłą się bramką. Shevchenko odegrał do Maldiniego, ten przebiegł z piłką kilka metrów, a następnie precyzyjnie zacentrował wprost na głowę Ukraińca. Piłka wpadła tuż przy prawym słupku Peruzziego, golkiper Lazio był bezradny. Gol Shevchenki spowodował, że mało kto na trybunach wierzył, że mediolańczycy dadzą sobie odebrać Superpuchar. Od tego momentu nieco siadło tempo gry, ale to Milan wciąż kontrolował wydarzenia na boisku. W końcówce spotkania dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał Kaká, ale Peruzzi obronił jego uderzenie z dystansu, zaś dobitka młodego Brazylijczyka nie była celna. Do przerwy wynik brzmiał 2:0 dla ACM.
W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, mecz nadal toczył się pod dyktando mistrzów Włoch. W 54. minucie ładną akcję przeprowadził Kaká z Schevchenką, ale obrońcy Lazio zdołali zablokować Ukraińca i na trzeciego gola kibice zgromadzeni na San Siro musieli jeszcze trochę poczekać. Chwilę potem znów było groźnie pod bramką Lazio: Negro w ostatniej chwili wybił piłkę zagraną przez Shevchenkę do wchodzącego na długi słupek Tomassona. W 75. minucie na boisku pojawił się Crespo (w miejsce Tomassona), ale szybko musiał opuścić murawę ze względu na uraz, którego doznał. To jednak nie przeszkodziło "Rossonerim" w zdobyciu trzeciego gola. Ambrosini został zablokowany przez rzymskich defensorów, piłka trafiła do Shevchenki, który mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał najmniejszych szans Peruzziemu. Milan - Lazio 3:0!!! Hat-trick Shevchenki, który udowodnił, że znajduje się w wyśmienitej formie. W 77. minucie Ancelotti dokonał kolejnej zmiany, dając szansę debiutu Dhorasoo. W końcówce spotkania świetną paradą popisał się Dida, broniąc uderzenie Zauriego z kilku metrów. Mecz zakończył się zdecydowanym i całkowicie zasłużonym zwycięstwem ACM 3:0
Tym samym Milan zdobył swój piąty w historii Superpuchar Włoch i bardzo udanie zainaugurował rozgrywki w sezonie 2004/2005. Trener Ancelotti na pewno miał po meczu powody do zadowolenia, gdyż jego drużyna zaprezentowała się naprawdę z dobrej strony. A już za kilkanaście dni odbędzie się pierwsza kolejka Serie A. Należy mieć nadzieję, że do tego czasu utrzyma się znakomita forma Milanu...