0 2
0 0

sędziował: Poll (Anglia), widzów 25 000
Komentarz:
Milan był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Sparta Praga, osłabiona w zimie odejściem kilku piłkarzy (m.in. Kincla, Nemeca i Sionko) wydawała się skazana na porażkę. Carlo Ancelotti nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Nesty i Tomassona, ich miejsce zajęli Costacurta i Inzaghi.
Milan rozpoczął dobrze. Shevchenko, mimo że dobrze pilnowany, sprawiał defensywie Sparty sporo kłopotów, niestety miał problemy ze skutecznością. W 6. minucie pierwszą interwencją musiał popisać się Dida, który wybił piłkę na róg po strzale Stajnera. W 12. minucie golkiper Milanu znów musiał wykazać się swym kunsztem, broniąc strzał Poborsky'ego z dystansu. W 19. minucie w świetnej okazji znalazł się Inzaghi, lecz niestety strzelił wprost w bramkarza. W 32. minucie Shevchenko sprytnie przepuścił piłkę do Inzaghiego, ale "Superpippo" został uprzedzony przez Blazka. Chwilę później szczęścia uderzeniem z dystansu szukał Poborsky, ale piłka minęła bramkę Milanu. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, który na pewno satysfakcjonował piłkarzy Sparty.
W czasie przerwy żaden z trenerów nie dokonał zmian. Druga połowa toczyła się podobnie jak pierwsza: Milan przeważał, posiadał przewagę, a gospodarze groźnie kontrowali. W 51. minucie na bramkę Blazka strzelał Seedorf, lecz piłka minęła słupek o kilkanaście centrymetrów. Chwilę później piłkę do bramki Milanu wpakował Glusevic, jednak arbiter słusznie nie uznał jej z powodu spalonego. W 56. minucie - po podaniu Seedorfa - Shevchenko będąc w trudnej sytuacji znakomicie opanował piłkę, ale Blazek zdołał obronić jego strzał. Parę minut potem znów Sheva znów znalazł się w dobrej sytuacji do strzelenia gola, ale i tym razem okazał się nieskuteczny. W 72. minucie - po rzucie rożnym Pirlo i główce Pancaro - Shevchenko zmarnował świetną okazję, posyłając piłkę obok bramki. Kilkadziesiąt sekund później Sheva znów się nie popisał, strzelając z czterech metrów ponad bramką Blazka. W tej sytuacji powinien paść gol! W 78. minucie Gattuso sfaulował Zelenkę, a następnie wdał się w dyskusję z sędzią, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Pięć minut później podobna kara spotkała Cafu - to oznacza, że Brazylijczyk nie będzie mógł wystąpić w spotkaniu rewanżowym. Moment potem doskonałą interwencją wykazał się Dida, który obronił groźny strzał Zelenki zza pola karnego. W 85. minucie Ancelotti dokonał pierwszej zmiany w swoim zespole, wprowadzając Serginho w miejsce Inzaghiego. Wynik nie uległ już zmianie. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów Milan zremisował więc w Pradze z miejscową Spartą 0:0.
Rewanż za dwa tygodnie. "Rossoneri" będą musieli bardzo uważać, by nie stracić u siebie bramki, bo może się to źle skończyć. Wcześniej podopiecznych Ancelottiego czekają jednak spotkania ligowe: w najbliższej kolejce Milan zagra w Rzymie z Lazio.