Kaká

Mancini Ancelotti

sędziował: Collina (Viareggio), widzów 60 000
Komentarz:
Przed meczem Milan nie był w najlepszej sytuacji. Po porażce w pierwszym spotkaniu na San Siro 1:2, faworytem rewanżu byli oczywiście gracze Lazio. Podopieczni Ancelottiego - jeśli chcieli myśleć o awansie do finału Pucharu Włoch - musieli wygrać na wyjeździe przynajmniej dwoma bramkami. Do składu ACM - po długiej kontuzji powrócił Kaladze i na pewno nie będzie dobrze wspominał dzisiejszego meczu.
Milan od początku spotkania grał bardzo nieporadnie. Lazio rzuciło się zaś do ataków i już w 3. minucie niecelny strzał na bramkę Abbiatiego oddał Claudio Lopez. W 5. minucie z dobrej strony pokazał się Shevchenko. Po podaniu Borriello ukraiński napastnik uderzył z woleja, ale Sereni zdołał wybić piłkę na róg. W 11. minucie rozpoczął się koszmar Milanu; po akcji Liveraniego i błędzie Laursena, gola dla Rzymian zdobył Brazylijczyk Cesar. Lazio - Milan 1:0. Później było już tylko gorzej. Niespełna cztery minuty po zdobyciu gola, Lazio strzeliło drugiego. Fiore zagrał do Liveraniego, a ten strzałem z dziesięciu metrów pokonał Abbiatiego. Milan grał po prostu beznadziejnie, Lazio zaś wręcz przeciwnie. W 36. minucie sprawa awansu do finału Coppa Italia wyjaśniła się. Po podaniu Corradiego do piłki doszedł Fiore i strzałem z pola karnego po raz trzeci pokonał golkipera ACM. Chwilę potem było już 4:0 i gracze Milanu mogli zastanawiać się, co mogą zrobić by nie stracić więcej bramek. Strzelcem czwartej bramki był ponownie Fiore, który wykorzystał podanie Oddo i nieporadność Costacurty. Do przerwy Milan przegrywał 4:0 i nie mógł już mieć nadziei na korzystny wynik.
W czasie przerwy Ancelotti dokonał zmian. Inzaghi zastąpił Shevchenkę, natomiast Seedorf wszedł w miejsce Rui Costy. Zmiany te nie wpłynęły jednak na grę Milanu. W 48. minucie żółtą kartką ukarany został Costacurta (za zagranie piłki ręką). Trzy minuty potem dobrą okazję na strzelenie honorowej bramki miał Inzaghi, ale Sereni wykazał się dobrą interwencją. W 58. minucie czerwoną kartką został ukarany Brocchi, gdyż zbyt mocno protestował po decyzji sędziego Colliny. W 62. minucie wspaniałą interwencją (po strzale Corradiego) popisał się Abbiati, ratując "czerwono-czarnych" od utraty piątego gola. Pięć minut potem Abbiati po raz kolejny uratował Milan przed stratą gola, tym razem broniąc główkę Corradiego z bliskiej odległości. W 70. minucie Ancelotti dokonał ostatniej zmiany, wprowadzając Gattuso w miejsce Borriello. Minutę potem trochę szczęścia zabrakło Inzaghiemu, który główkował po podaniu Serginho. W 82. minucie Abbiati znów stanął na wysokości zadania, blokując nogami strzał Muzziego. Mecz zakończył się zwycięstwem Rzymian 4:0, w dwumeczu 6:1.
Milan w katastrofalnym stylu odpadł z Pucharu Włoch, marnując szanse na obrone tego trofeum. W najbliższej kolejce Serie A Milan zmierzy się z Lecce i pozostaje mieć nadzieję, że zmyje z siebie hańbę dzisiejszej porażki.