Cerci

Ancelotti Capello

sędziował: Messina (Bergamo), widzów 9 325
Komentarz:
Dzisiejszy mecz 1/4 Pucharu Włoch pomiędzy Milanem i Romą był rewanżem za ubiegłoroczny finał tych rozgrywek, kiedy to górą były rezerwy ACM. Był to także odwet za niedawne spotkanie w Serie A, gdy Milan pokonał Romę 2:1.
Trener Ancelotti dał dziś odpocząć wielu podstawowym graczom. Zabrakło Maldiniego, Gattuso, Pirlo, Rui Costy i Shevchenki. Po kontuzji do składu powrócili za to Nesta i Tomasson. Z kolei trener Capello nie mógł skorzystać z usług zawieszonego Cassano i narzekających na urazy Chivu, Emersona, Montelli, Panucciego i Tottiego.
Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście. Delvecchio uderzył z woleja, ale Dida wybił piłkę ponad poprzeczkę. Chwilę później na bramkę Romy uderzał Brocchi, jednak piłka minęła słupek bramki zajmowanej przez Zottiego. W 7. minucie doszło do zamieszania pod bramką Romy: po rzucie wolnym Seedorfa szansę na gola mieli Laursen i Ambrosini. Milan grał bardzo dobrze i nie pozwalał Romie na zbyt wiele swobody na boisku. W 21. minucie znów niewiele brakowało, by Milan objął prowadzenie. Tym razem dobrą sytuację zmarnował Tomasson, który strzelił obok słupka. Pięć minut potem ładnym strzałem z 25 metrów popisał się Brocchi, niestety gol nie padł. W 30. minucie - po podaniu Redondo - szansę na bramkę miał ponownie Tomasson, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez Samuela. Kilka minut potem żółtą kartką został ukarany De Rossi. W 39. minucie Milan wreszcie zdobył bramkę. Simic podał do Tomassona, a duński napastnik pewnie wykończył akcję. Milan - Roma 1:0. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.
W przerwie nie doszło do żadnych zmian. Tuż po wznowieniu gry mocnym strzałem z dystansu popisał się Seedorf, ale Zotti nie pozwolił się zaskoczyć. Chwilę później (po doskonałym podaniu Seedorfa) groźnie na bramkę Romy strzelił Ambrosini. W 56. minucie niecelnie główkował Borriello. W 65. minucie doszło do pierwszej zmiany w zespole ACM: Costacurta zastąpił Nestę. W 71. minucie niewiele brakowało - a po akcji Seedorfa z Simicem - gola na 2:0 strzeliłby Tomasson. Siedem minut później padło wyrównanie. Carew popisał się ładnym uderzeniem po ziemi, które całkowicie zaskoczyło Didę. Milan - Roma 1:1. Ten wynik - biorąc pod uwagę rewanż w Rzymie - stawiał w lepszej sytuacji gości. Ancelotti dokonał dwóch zmian: w miejsce Borriello pojawił się Kaka, zaś Serginho zastąpił Seedorfa. W 90. minucie z dystansu uderzał De Rossi, ale Dida pewnie złapał piłkę. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gdy - po podaniu Serginho - gola lewą nogą zdobył Ambrosini. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Milanu 2:1.
Rewanż odbędzie się w przyszły czwartek w Rzymie. Wcześniej Milan zagra mecz Serie A z Brescią.