Tomasson Palombo

Ancelotti Novellino

sędziował: Dattilo (Locri), widzów 2 742
Komentarz:
Jak można się było spodziewać w meczu z Sampdorią trener Ancelotti postawił na zmienników. W podstawowej jedenastce pojawili się między innymi Abbiati, Brocchi, Redondo i powracający do formy Inzaghi. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Milan wygrał na wyjeździe 1:0 po samobójczej bramce Conte, toteż dziś był zdecydowanym faworytem, zarówno do zwycięstwa w tym meczu, jak i do awansu do kolejnej rundy.
Sampdoria zaczęła mecz w dobrym stylu. Już w 2. minucie Antonini próbował pokonać Abbiatiego strzałem z dystansu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki ACM. W 8. minucie szansę na strzelenie gola z rzutu wolnego miał Seedorf. Uderzenie holenderskiego pomocnika (który zaskoczył fanów ścinając swoje tradycyjne dready) trafiło jednak w mur złożony z graczy Sampdorii. Zaledwie pięć minut potem było już 1:0 dla "czerwono-czarnych". Kaladze dobrze podał do Inzaghiego, a ten w swoim stylu wpakował piłkę do siatki. Był to 50. gol Superpippo w oficjalnych meczach Milanu. W 19. minucie Milan ponownie zagroził bramce gości. Serginho przeprowadził akcję lewą stroną boiska, podał do Inzaghiego, ale w ostatniej chwili we wszystko wtrącił się Grandoni i gol nie padł. Siedem minut później pod bramką Sampdorii znów było groźnie, jednak "główka" Laursena okazała się niecelna. W 28. minucie silnym strzałem z dystansu popisał się Volpi, Abbiati nie dał się jednak zaskoczyć. W 35. minucie kontuzji Abbiati doznał kontuzji i w jego miejsce wszedł Fiori, dla którego był to zaledwie drugi mecz w barwach Milanu. W 39. minucie - po rzucie rożnym - główkował Colombo. Na szczęście piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Fioriego. Dwie minuty później Milanowi należał się rzut karny; w polu karnym Serginho został sfaulowany przez Zivkovica, jednak sędzia nie zauważył przewinienia gracza drużyny gości. Tuż przed końcem pierwszej połowy dobrą okazję miał Yanagisawa, ale - na szczęście dla Milanu - bramka nie padła. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem ACM 1:0.
W przerwie trener Ancelotti nie zdecydował się dokonać żadnych zmian, natomiast szkoleniowiec Sampdorii wpuścił Kameruńczyka Joba w miejsce eks-milanisty Donatiego. W 50. minucie Fiori w dobrym stylu obronił strzał Zenoniego, zapobiegając utracie bramki przez swój zespół. Osiem minut potem na boisku pojawił się Kaka. Młody Brazylijczyk zastąpił Rui Costę. Do zmiany doszło także w zespole gości - na murawie pojawił się Pedone, który zastąpił Zenoniego. W 60. minucie sędzia pokazał pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu. Zobaczył ją Carrozzieri za brzydki faul na Kace. W 64. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Serginho, ale Antonini nie pozwolił mu na oddanie dobrego strzału. W 68. minucie trener Ancelotti dokonał kolejnej zmiany - Borriello zastąpił Inzaghiego. W 73. minucie świetną akcją popisał się Kaka, w ostatniej chwili został jednak zablokowany przez defensorów Sampdorii. Dwie minuty później Kaka podał do Serginho, ale ten będąc w dobrej pozycji strzelił niecelnie. W 79. minucie żółtą kartką został ukarany Costacurta. W 86. minucie kolejną świetną akcją popisał się Kaka, ale golkiper Sampdorii nie dał się zaskoczyć. W ostatniej minucie spotkania szansę na wyrównanie miał Colombo, ale Fiori w dobrym stylu obronił jego mocne uderzenie głową. Mecz zakończył się zwycięstwem ACM 1:0.
W dwumeczu Milan wygrał z Sampdorią 2:0. W następnej rundzie rossoneri zmierzą się z AS Roma.