1 2
0 0

sędziował: Racalbuto (Gallarate), widzów 12 791
Komentarz:
Przeciwnikiem Milanu w 12. kolejce Serie A była drużyna Empoli, zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli. Mimo to, w Mediolanie nikt nie lekceważył rywala; w poprzednim sezonie, w meczach przeciwko Empoli, Milan stracił łącznie cztery punkty.
Milan przystąpił do meczu z dużą chęcią odniesienia zwycięstwa i szybko przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Trzeba jednak przyznać, że drużyna gospodarzy narzuciła "rossonerim" ciężkie warunki gry. W pierwszych trzydziestu minutach bardzo rzadko dochodziło do spięć podbramkowych, głównie ze względu na dobrze zorganizowaną defensywę Empoli. W 20. minucie kontuzji doznał Cupi, w jego miejsce wszedł Lanzaro. W 24. minucie Milan oddał pierwszy strzał na bramkę miejscowych, jednak Bucci nie dał się zaskoczyć Seedorfowi. Siedem minut później żółtą kartką ukarany został Nesta (za faul na Rocchim). W 34. minucie ładnym strzałem popisał się Rui Costa, ale Bucci zdołał wybić piłkę. W 37. minucie kolejną świetną interwencją wykazał się Bucci - tym razem bramkarz Empoli zapobiegł utracie gola po strzale Shevchenki. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Di Natale, jednak sędzia nie uznał jej z powodu spalonego. W 43. minucie Bucci znów wykazał się sporym kunsztem, broniąc strzał Shevchenki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, który na pewno nie satysfakcjonował piłkarzy z Mediolanu.
W czasie przerwy żaden z trenerów nie zdecydował się dokonać zmian w swojej drużynie. Początek drugiej połowy należał do Milanu. W 48. minucie golkipera Empoli próbował lobować Shevchenko, ale ukraińskiemu snajperowi zabrakło precyzji. Dziesięć minut potem na bramkę Bucciego uderzał Seedorf, ale i tym razem nic z tego nie wyszło. "Rossoneri" grali lepiej niż w pierwszej połowie, mając kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W 75. minucie na bramkę Didy strzelał Foggia, ale piłka minęła bramkę ACM. W 81. minucie Milan wreszcie zdobył gola, a stało się to za sprawą wprowadzonego chwilę wcześniej Kaki. Młody Brazylijczyk popisał się cudownym strzałem z 30 metrów, po którym Bucci nie mógł zrobić nic innego, jak wyjąć piłkę z siatki. Empoli - Milan 0:1. Dwie minuty potem żółtą kartkę - za niesportowe zachowanie - zobaczył Shevchenko. Na boisku pojawił się Massimo Ambrosini, który zastąpił Rui Costę. W 88. minucie trener Ancelotti dokonał ostatniej zmiany: Brocchi zastąpił Gattuso. Sędzia doliczył cztery minuty, ale wynik nie uległ zmianie. Milan pokonał Empoli 1:0 i został - przynajmniej do jutra - nowym liderem Serie A.
Już za tydzień Milan zagra mecz o Puchar Interkontynentalny, zaś w najbliższy wtorek ich przeciwnikiem w Lidze Mistrzów będzie Celta Vigo