2 1
0 0

sędziował: Meier (Szwajcaria), widzów 50 210
Komentarz:
Mecz Ajax - Milan był bardzo ważny dla obu drużyn. Gracze Milanu zapowiadali, że przyjechali tu po zwycięstwo, by móc spokojnie przygotowywać się do meczu o Puchar Interkontynentalny. W zespole Milanu nie mógł wystąpić kontuzjowany Serginho, powracający po kontuzji Kaladze, oraz zawieszony za kartki Nesta. Od początku spotkania szansę dostał rekonwalescent Maldini. Większe problemy kadrowe miał Koeman, szkoleniowiec Ajaxu. Z różnych powodów w jego drużynie nie mogło wystąpić aż sześciu graczy: Grygera, O'Brien, Pienaar, Sonck, Trabelsi i Van der Vaart.
Milan rozpoczął spotkanie rozważnie i z dużym spokojem. W 5. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Inzaghi, ale strzelił ponad poprzeczką. Pierwsze minuty należały do Milanu, ale w miarę upływu czasu do głosu coraz częściej dochodzili gospodarze. W 11. minucie było groźnie pod bramką Milanu - po rzucie rożnym niecelnie główkował De Jong. Osiem minut później Pirlo wspaniale zagrał w pole karne, ale żaden z napastników Milanu nie zdołał jej przechwycić. W 34. minucie gola zdobył Shevchenko, ale sędzia nie uznał go z powodu spalonego. Protestujący Inzaghi został zaś ukarany żółtą kartką. Chwilę potem podobna kara spotkała Yakubu (za faul na Inzaghim). W 38. minucie Pirlo świetnie podał w pole karne, ale Inzaghi zbyt długo zwlekał ze strzałem i Lobont złapał piłkę. Pod koniec pierwszej części meczu sędzia Meier pokazał jeszcze jeden żółty kartonik. Tym razem ujrzał go Galasek, który sfaulował Seedorfa. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W czasie przerwy trener Ancelotti zdecydował się dokonać jednej zmiany; w miejsce Laursena wszedł Pancaro. Milan wciąż przeważał, ale Ajax grał dobrze w defensywie i nie pozwalał Mediolańczykom na wiele swobody. W 52. minucie Milan przeprowadził akcję, która zadecydowała o wyniku meczu. Cafu podał z prawej strony do Shevchenki, ten znakomicie przyjął ją na klatkę piersiową i spokojnym strzałem pokonał golkipera Ajaxu. Ajax - Milan 0:1!!! Dwie minuty potem mogło być 2:0, ale Cafu - dynamicznie wszedł w pole karne, mijając dwóch rywali - w ostatniej chwili został zablokowany przez defensorów holenderskiego zespołu. W 58. minucie Sheva dośrodkował z lewej strony, ale główka Seedorfa okazała się niecelna. Ajax nie miał pomysłu na sforsowanie obrony Milanu, szans na zdobycie gola szukał w strzałach z dystansu. W 61. minucie mocnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Maxwell, ale Dida nie dał się zaskoczyć. W 68. minucie Inzaghi wybiegł na czystą sytuację, ale biegł za wolno w kierunku bramki Ajaxu i jeden z obrońców odebrał mu piłkę. W 70. minucie Ancelotti wprowadził Ambrosiniego w miejsce Inzaghiego i od tej pory Milan jeszcze bardziej skoncentrował się na defensywie. Ajax osiągnął lekką przewagę, ale nie potrafił stworzyć żadnej konkretnej sytuacji pod bramką ACM. Milan zasłużenie wygrał w Amsterdamie z Ajaxem 1:0.
Zwycięstwo to sprawiło, że Milan już zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie H i tym samym awans do dalszej rundy. O drugie premiowane awansem miejsce walczyć będą pozostałe trzy drużyny z grupy, mające między sobą niewielkie różnice punktowe.
Za dwa tygodnie Milan zmierzy się Lidze Mistrzów z Celtą Vigo. Wcześniej podopiecznych Ancelottiego czekają jednak dwa mecze ligowe i jeden mecz Pucharu Włoch.