0 3
1 0

sędziował: Michel (Słowacja), widzów 45 000
Komentarz:
Pojedynek Milanu z Ajaxem był najciekawszym spotkaniem spośród wtorkowych meczów Ligi Mistrzów. Prasa obwołała ten mecz jako rewanż Ajaxu za ćwierćfinał Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie (Ajax przegrał na San Siro 2:3, po bramce Tomassona w doliczonym czasie gry), kiedy niewiele brakowało by to Holendrzy przeszli do kolejnej rundy.
Mecz lepiej rozpoczął Ajax. Przy odrobinie szczęścia prowadzenie Holendrom mógł zapewnić Zlatan Ibrahimovic. W 11. minucie strzał zza pola karnego oddał Van Der Vaart, ale piłka minęła słupek bramki Didy. W 20. minucie Inzaghi podał do Kaki, młody Brazylijczyk uderzył z pierwszej piłki, niestety nad poprzeczką. Cztery minuty później akcje lewą stroną przeprowadził Kaka, oddał do Gattuso, a ten uderzył zza pola karnego. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką. W 25. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Van Der Vaart, świetnie interweniował jednak Dida i piłka ostatecznie wylądowała nie w bramce, lecz na poprzeczce. Chwilę potem szansę na zdobycie gola dla Ajaxu miał Trabelsi, który w polu karnym minął Costacurtę, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Dida. W 30. minucie ładną akcję przeprowadzili Shevchenko z Inzaghim, strzał tego drugiego przeszedł jednak obok bramki Lobonta. W 33. minucie kontuzji doznał Costacurta i z konieczności został zmieniony przez Laursena. W 39. minucie żółtą kartkę (za faul na Pirlo) ujrzał Van Der Vaart, zaś chwilę później Milanowi należał się rzut karny, gdyż w obrębie pola karnego sfaulowany został Pippo Inzaghi. Tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia Michel obdarował żółtą kartką Escude, który popełnił wykroczenie na Inzaghim. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W czasie przerwy obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się dokonać żadnych zmian. W 52. minucie Dida obronił "główkę" Ibrahimovica. Dwie minuty później doszło do pierwszej zmiany w zespole Ajaxu: w miejsce Soncka wszedł Sneijder. W 64. minucie zmiany dokonał Ancelotti, który w miejsce słabo grającego Seedorfa wpuścił Serginho. W 66. minucie rossoneri objęli wymarzone prowadzenie. Shevchenko uwolnił się spod opieki obrońców, oddał strzał, ale Lobont obronił. Rumuński golkiper Ajaxu nie zdołał jednak złapać piłki, do której dopadł Inzaghi i w typowym dla siebie stylu wpakował ją do siatki. Milan - Ajax 1:0!!! Kilkadziesiąt sekund po tym zdarzeniu na 2:0 mógł podwyższyć Shevchenko, jednak Lobont wybronił uderzenie ukraińskiego supersnajpera. W 71. minucie doszło do kolejnej zmiany w Ajaxie: Escude został zastąpiony przez Soetaersa. W 74. minucie piękną akcję przeprowadził Shevchenko, po minięciu obrońcy wpadł w pole karne, ale zachował się egoistycznie, i zamiast podać do lepiej ustawionych kolegów, zdecydował się oddać strzał, który obronił Lobont. Minutę później na boisku pojawił się Ambrosini, który zmienił bohatera meczu - Filippo Inzaghiego. W 80. minucie ostatniej zmiany dokonał trener Koeman: Sikora wszedł w miejsce Pienaara. W 88. minucie Kaka uderzył z ostrego kąta, lecz piłka wylądowała na słupku bramki Ajaxu. W 91. minucie czerwoną kartkę zobaczył Gattuso, który (trochę przypadkowo) uderzył w twarz Ibrahimovica. Tuż przed końcem spotkania trzy punkty dla Milanu uratował Dida. Najpierw obrońcy ACM zablokowali uderzenie Ibrahimovica, po czym Dida w fenomenalnym stylu obronił dobitkę Van Der Vaarta z kilku metrów. Mecz zakończył się zwycięstwem Milanu 1:0. Tym samym Milan został pierwszym liderem grupy H w Lidze Mistrzów.
W następnej kolejce (1. października) "czerwono-czarni" zmierzą się w Vigo z miejscową Celtą, która dziś zremisowała na wyjeździe z FC Brugge 1:1.