0 2
0 0

sędziował: Terje Hauge (Norwegia), widzów 50 000
ACMPL:
W ćwierćfinale Ligi Mistrzów Milan trafił na Ajax Amsterdam. Na gospodarza pierwszego spotkania wyznaczono Holendrów. Milan przyjechał do Amsterdamu z mocnym postanowieniem wygranej. Po porażce z Parmą szanse na scudetto są już niewielkie i ewentualny sukces w LM mógłby uratować sezon. W podstawowej jedenastce Rossonerich wybiegł Shevchenko, który z powodu urazu zszedł w przerwie meczu z Parmą. Do ostatnich chwil pod znakiem zapytania stał wystęo Inzaghiego, ale również SuperPippo wyszedł na boisko od początku meczu. Zabrakło natomiast Pirlo, który doznał kontuzji podczas poniedziałkowego treningu. Na skrzydłach Ancelotti wystawił Seedorfa i Rui Costę. W drużynie gospodarzy zabrakło zawieszonego za kartki Van Der Meyde.
Oba zespoły rozpoczęły od rozpoznania sił rywala. Pierwszy groźną akcję przeprowadził Milan. Inzaghi podał do wbiegającego w pole karne Shevy, a ten z prawej strony huknął na bramkę Ajaxu. Strzał ten sprawił wiele kłopotów Lobontowi. Jak się później okazało był to jedyny groźny strzał w pierwszej połowie... W pierwszych minutach Milan zepchnął Holendrów na ich połowę. W 14' Inzaghi reklamował rękę Yakubu w polu karnym, ale sędzia pozostał niewzruszony. Niestety holenderski realizator nie pozwolił kibicom ocenić tej sytuacji i nie zaprezentował powtórki. W 20' w starciu z Trebelsim na murawę upadł Seedorf. Przez 5 minut Rossoneri grali w dziesiątkę. Holender wrócił na boisko, ale po chwili pokazał trenerowi, że nie może kontynuować gry. W jego miejsce wszedł Serginho. Ajax zaczął grać odważniej i groźnie atakował. Jednak Holendrzy dochodzili tylko do pola karnego i albo nie potrafili trafić w bramkę, albo zatrzymywał ich fenomenalny duet Nesta - Maldini. W sytuacji zaistniałych w pierwszej połowie odnotować należy jeszcze tylko żółtą kartkę dla Gattuso, która wyklucza go z udziału w rewanżu. Po przerwie Milan cofnął się i nastawił na kontry. I już na samym początku Pasinen dobrym wślizgiem musiał powstrzymać szarżującego Shevchenkę. Ajax zaczął stwarzać dogodne okazje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Najpierw minimalnie chybił Ibrahimovic, a po chwili w sytuacji sam na sam Pienaar przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Skutku nie przyniosła również próba Van Der Vaarta. Ajax atakował, stwarzał sytuacje, ale strzały nie były groźne. Milan rzadko kontrował, jednak gdy to robił, to Lobont musiał się trochę namęczyć. W 68' Rumun dobrze wybronił sprytne uderzenie Rui Costy. Po chwili Ambrosini mógł strzelić gola z kilku metrów po rzucie różnym, ale chyba zaskoczyła go nieporadność kilku graczy Ajaxu i nie trafił czysto w piłkę. Obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany i na murawę wybiegli Tomasson i Litmanen. Holendrzy zepchnęli Rossonerich do głębokiej defensywy, ale to Milan był groźniejszy. Okazje mieli Rivaldo i Tomasson. W samej końcówce Serginho przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował piłkę w pole karne. Tomasson wyskoczył do niej, ale leciała zbyt wysoko. Po chwili sędzia odgwizdał koniec meczu.
Bezbramkowy remis nie jest złym wynikiem jeśli weźmie się pod uwagę grę Milanu. Rossoneri zaprezentowali się przeciętnie w ofensywie i znakomicie w obronie. Czyste konto zawdzięczają również fatalnej dyspozycji strzeleckiej rywali. Pod nieobecność Pirlo Milan był zmuszony zagrać schematem 4-4-2 i wyraźnie było widać brak kreatywnego gracza, który mógłby pokierować grą. Rui Costa był zbyt obciążony na prawym skrzydle i bardzo rzadko schodził na typową dla siebie pozycję za napastnikami. Rewanż za dwa tygodnie na San Siro i tam Milan będzie miał za sobą swoich kibiców. Do zdrowia powinni już powrócić Pirlo, Redondo i Kaladze. Ale najpierw sobotnie derby Mediolanu, a potem rewanżowy mecz z Perugią w Coppa Italia.

MO-L:
Mecz rozpoczął się od ataków Milanu. W 5. minucie Lobont obronił groźny strzał Szewczenki. W 15. minucie ładną akcję przeprowadzili Szewczenko z Rui Costą, ale we wszystko wmieszał się Inzaghi i z akcji nic nie wyszło. W 26. minucie boisko - z powodu doznanej chwilę wcześniej kontuzji - musiał opuścić Seedorf. Zastąpił go Serginho. W 32. minucie Dida spokojnie obronił główkę Van der Vaarta. W 35. minucie żółtą kartkę ujrzał Gattuso, co oznacza że ten gracz nie wystąpi w spotkaniu rewanżowym. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.
W 57. minucie ładną akcję, zakończoną niecelnym strzałem Ibrahimovica, przeprowadził Ajax. Trzy minuty później Pienaar niecelnie uderzył na bramkę Didy, do piłki dopadł Van der Vaart i wślizgiem strzelił tuż obok słupka. Była to najlepsza okazja dla Ajaxu w całym spotkaniu. W 67. minucie żółtą kartkę - za faul na Ibrahimovicu - ujrzał Ambrosini. W 72. minucie dogodną okazję na strzelenie gola zaprzepaścił Ambrosini. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Rewanż za dwa tygodnie na San Siro.