Shevchenko Kalambay

Ancelotti Simoni

sędziował: Pieri (Genua), widzów 2 551

Komentarz:
Po remisie w pierwszym meczu z Anconą, Milan musiał wygrać rewanż lub zremisować go 0:0 aby awansować. Oczywiście remisem nikt nie byłby zadowolony, zwłaszcza, że w ostatnim czasie Rossoneri przyzwyczaili fanów do tego, że w meczach ACM padają bramki... Zgodnie z oczekiwaniami Ancelotti postawił na rezerwowych. Na San Siro przybyła dosyć skromna grupa kibiców, ale zostali wynagrodzeni świetnym meczem.
Na samym początku jednak kibice ACM nie mieli powodów o radości. Były gracz Milanu Maurizio Ganz strzelił bowiem gola dla gości. Jednak radość Ancony nie trwała długo. Po minucie było już 1:1. Bramkrza gości pokonał Rui Costa. Chwilę później Tomasson wyprowadził Milan na prowadzenie. Ancona nie zamierzała rezygnować i dobre okazje mieli Schenardi i Montervino. W odpowiedzi Leonardo trafił w poprzeczkę. Na przerwe Milan schodził z prowadzeniem 3:1. Rui Costa podał Tomassonowi, a Duńczyk wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową gości, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Po wznowieniu gry Tomasson podał Leonardo, a Brazylijczyk chciał efektownie pokonać golkipera gości i zamiast wepchnąć piłkę do bramki spróbował uderzenia piętą. Piłka przeleciała nad bramką. Na boisku pojawił się Borriello i po kilku minutach wpisał się na listę strzelców. Reprezentant Włoch do lat 21 wykorzystał znakomite podanie Leonardo i strzelił swojego pierwszego gola w barwach Milanu. W końcówce Borriello zrewanżował się Leonardo asystą i Brazylijczyk ustalił wynik meczu na 5:1. Odnotować należy również debiutu w oficjalnym meczu dwóch młodych milanistów Claytona i Dal Bello.
Milan odniósł zasłużone zwycięstwo i pewnie awansował do 1/4 Coppa Italia. Cały mecz rozegrali Leonardo i Redondo, co cieszy fanów. Formą błysnął Tomasson, a pierwszego gola w ACM strzelił Borriello. Należy jednak pamiętać, że rywalem był zespół Serie B. W kolejnej rundzie czeka o wiele bardziej wymagający rywal - Chievo Verona.