0 0
0 0

sędziował: Riley (Anglia), widzów 56 294
ACMPL:
W ostatniej kolejce pierwszej fazy Ligi Mistrzów do Mediolanu przyjechała drużyna Deportivo La Coruna. Dla Milanu ten mecz nie miał większego znaczenia, nie dziwił więc fakt, że szansę gry dostali zmiennicy, a kilku graczy podstawowego składu zasiadło na trybunach. Seedorf pauzował za żółte kartki. Deportivo przeciwnie - musiało wygrać aby zapewnić sobie awans bez oglądania się na wynik meczu Lens z Bayernem w Monachium.
Hiszpanie byli bardziej umotywowani i już na początku Luque miał dwie dobre szanse na zdobycie gola. Ze strony Milanu zagrożenie było mniejsze, ale nie znaczy to, że Rossoneri nie stwarzali sobie okazji na zdobycie gola. Serginho trafił w poprzeczkę. W 34' to wlasnie Milan objął prowadzenie. Kaladze dośrodkował z lewej strony, a Tomasson w trudnej sytuacji trącił piłkę głową i zdobył bramkę. Chwilę później Duńczyk miał szansę po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale Juanmi obronił płaski strzał napastnika Milanu. W drugiej połowie Deportivo rzuciło się do ataku i strzeliło 2 gole. Najpierw po godzinie gry Tristan pokonał Abbiatiego strzałem z 20 metrów. Po 13 minutach Makaay wykorzystał błąd obrony i goście objęli prowadzenie. W końcówce Tristan mógł podwyższyć na 3:1, gdy po błędzie Maldiniego znalazł się sam na sam z Abbiatim, ale fatalnie przestrzelił. Ancelotti w końcówce wprowadził na boisko młodego Aubameyanga.
Milan przegrał z Deportivo i była to pierwsza porażka na San Siro w LM od 6 lat. Jednak porażka ta nie zmieniła niczego. Milan wygrał swoją grupę i awansował do kolejnej rundy. Miejmy nadzieję, że w drugiej fazie grupowej Rossoneri znów zaczną wygrywać.

MO-L:
Dla Milanu, który już wcześniej zapewnił sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, mecz ten nie miał większego znaczenia. Trener Ancelotti desygnował więc do gry wielu rezerwowych graczy. Z powodu żółtych kartek pauzować musiał Seedorf.
Już na początku spotkania dobrą okazję zmarnował Luque. Chwilę później Serginho trafił w poprzeczkę. W 34. minucie - po podaniu Kaładze - gola głową zdobył Tomasson. Milan prowadził z Deportivo 1:0. Pierwsza połowa zakończyła się właśnie takim wynikiem.
W drugiej połowie lepszą drużyną byli goście. Na listę strzelców (wspaniałym strzałem z dystansu) wpisał się Diego Tristan. W 69. minucie błąd popełnił defensywa ACM, a Makaay wykorzystał sytuację sam na sam z Abbiatim. Deportivo prowadziło na San Siro 2:1. Pod koniec spotkania fatalny błąd popełnili Abbiati i Maldini, w efekcie czego sam na sam z pustą bramką znalazł się Tristan. Hiszpański napastnik nie zdołał jednak trafić do bramki i mecz zakończył się zwycięstwem Deportivo 2:1.