1 3
0 0

sędziował: Graham Barber (Anglia), widzów 35 000
ACMPL:
Przed piątym meczem pierszej fazy grupowej Ligi Mistrzów mówiło się, że pewny awansu Milan może potraktować ten mecz ulgowo. Wprawdzie Ancelotti zaprzeczał i zapowiadał pełne zaangażowanie w grę, ale fakt, że nie powołał Rivaldo, Inzaghiego, Nesty i Rui Costy, przemawiał sam za siebie. Trener Milanu wykorzystał mecz z Lens, aby dać pograć rezerwowym. Szansę od pierwszych minut dostali więc Abbiati, Laursen, Costacurta, Helveg, Ambrosini, Dalla Bona i Tomasson. W ataku zagrał również potrzebujący ogrania Shechenko.
Pierwszą sytuację stworzyli gospodarze. Z narożnika pola karnego uderzał Sibierski, a świetnie interweniował Abbiati. Mecz był dość wyrównany i obie strony miały szansę na objęcie prowadzenia. Pierwsi gola zdobyli Rossoneri. Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie i strzał głową Tomassona. Piłka zmierzał jednak na aut bramkowy, lecz Shevchenko głową skierował ją do siatki. Gospodarze szukali wyrównania i po chwili Utaka minimalnie chybił. Przed przerwą Lens wyrównało po bramce Moreiry. Zawodnik gospodarzy znakomicie wyskoczył do piłki i strzałem głową nie dał najmniejszych szans Abbiatiemu. W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już na placu gry Shevchenki. W jego miejsce wszedł młody Borriello. Już w pierwszej minucie drugiej części znakomitym strzałem popisał się Massimo Ambrosini, ale Warmuz końcami palców wybił piłkę na rzut rożny. W 49' gospodarze objęli prowadzenie. Helveg niepotrzebnie zaczął się bawić w polu karnym. Młody Utaka odebrał mu piłkę i nie dał żadnych szans Abbiatiemu. Costacurta próbował jeszcze gonić lecącą do bramki piłkę, ale nie udało mu się. Błąd Helvega okazał się decydującym o wyniku, bo więcej goli już nie padło. Szansę miały jeszcze oba zespoły, ale Pirlo przestrzelił z rzutu wolnego, a strzał Keity został zablokowany. Gospodarze omal nie strzelili sobie samobójczego gola, gdy Coly główkował we własnym polu karnym, a Song wybił piłkę z linii bramkowej.
Milan poniósł porażkę. Ale ta przegrana była wkalkulowana. Mając wywalczony awans Ancelotti dał szansę zmiennikom. Bardzo dobrze zaprezentowali się Dalla Bona i Ambrosini. Dobry występ zanotował również Abbiati, który nie zawinił przy żadnej ze straconych bramek. Cieszy również drugi gol Shevchenki w drugim meczu po kontuzji. Po spotkaniu pojawiły się głosy, że Milan podłożył się Francuzom, aby wyelimować Bayern Monachium. Jednak Bawarczycy wyeliminowali się sami przegrywając z Deportivo i tracąc szansę rónież na grę w Pucharze UEFA. Milan teraz koncentruje się na meczu z Regginą, który trzeba wygrać by przerwać passę dwóch kolejnych porażek.

MO-L:
Milan, pewny awansu do kolejnej rundy, zagrał w rezerwowym składzie. Ogólnie lepszą drużyną w tym meczu byli gospodarze, ale to "rossoneri" pierwsi objęli prowadzenie. W 31. minucie - po dośrodkowaniu Pirlo - piłkę strącił głową Tomasson, w odpowiednim miejscu znalazł się zaś Szewczenko, który strzałem głową pokonał Warmuza. W 41. minucie Lens wyrównało za sprawą pięknej "główki" Daniela Moreiry. Asystę przy tej bramce zaliczył młody Utaka. Do przerwy Lens remisowało z Milanem 1:1.
W drugiej połowie gospodarze zdobyli zwycięskiego gola. Thomas Helveg bezmyślnie stracił piłkę w polu karnym na rzecz Utaki, który wykorzystał sytuację sam na sam z Abbiatim i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Milan próbował wyrównać, ale stworzył zbyt mało okazji bramkowych. Najbliższy zdobycia gola był Pirlo, jednak jego strzał z rzutu wolnego minimalnie minął bramkę Warmuza. Lens - Milan 2:1, "rossoneri" odnieśli pierwszą porażkę w obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.