2 3
0 0

sędziował: Lubos Michel (Słowacja), widzów 75 611
ACMPL:
Na San Siro przybył Bayern Monachium. Niemcy szukali tu swojej szansy na włączenie się jeszcze do walki o drugą rundę Ligi Mistrzów. Ale żeby tego dokonać, Bawarczycy musieli zrewanżować się Milanowi za porażkę w Monachium i po prostu wygrać. Milan nie zamierzał jednak tanio sprzedać skóry. Rossoneri chcieli wygrać i zapewnić sobie awans do drugiej rundy. Do składu wrócił Filippo Inzaghi, który nie grał z Atalantą, a na ławce po raz pierwszy od dłuższego czasu usiadł Andriy Shevchenko.
Bawarczycy zaczęli bardzo nerwowo i już w 1' błąd popełnił Oliver Kahn, ale Rui Costa nie zdołał trafić z ostrego kąta. W 11' Milan objął prowadzenie. Serię błędów niemieckiej drużyny wykorzystał Clarence Seedorf, który przejął piłkę i prostowadłym podaniem uruchomił wychodzącego sam na sam z Kahnem Serginho. Brazylijczyk nie strzelał na siłę, tylko technicznie posłał piłkę w długi róg. Kahn nie miał szans. Bayern nie miał już nic do stracenia. Doskonałą okazję miał Salihamidzic, ale znakomicie zachował się Dida, który obronił - na raty - strzał Bośniaka. W 23' Niemcy wyrównali. Tarnat otrzymał piłkę, gdy wbiegał z lewej strony w pole karne. Uderzył potężnie w krótki róg i piłka wpadła w samo okienko bramki. Dida mógł się lepiej ustawić, ale prawdopodobnie nie spodziewał się, że Tarnat będzie próbował bezpośredniego strzału. Chwilę później Dida uratował Milan, gdy Salihamidzic minął obrońców i strzelał z 12 metrów. Milan ruszył do ataku i gorąco zrobiło się pod bramką Olivera Kahna. W przeciągu kilku sekund w polu karnym Bayernu upadali Kaladze i Rui Costa. Sędzia ani razu nie zareagował. Po przerwie Milan nie zamierzał się bronić. Serginho minął kilku obrońców i wbiegł w pole karne, gdzie wyraźnie podciął go Sagnol. Rossonerim należał się rzut karny, ale sędzia znów nie zareagował. Wkrótce potem kontuzji nabawił się Kahn i kapitana Niemców zastąpił Stefan Wessels. W 64' Milan odzyskał prowadzenie. Rui Costa przerzucił piłkę nad obrońcami, a Filippo Inzaghi znalazł się sam na sam z Wesselsem i nie zmarnował okazji. Powtórki wykazały, że supersnajper Milanu był w momencie podania na pozycji spalonej. Bawarczycy z całych sił starali się wyrównać, ale Dida znakomicie radził sobie ze strzałami Pizarro i Kuffoura. W 75' Elber trafił w poprzeczkę a Santa Cruz nie potrafił dobić piłki do pustej bramki z 5 metrów. Pod koniec meczu Santa Cruz próbował wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się oszukać i ukarał zawodnika Bayernu żółtą kartką. W 87' Sam Dalla Bona dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym Bayernu i kropnął z całęj siły, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Wkrótce sędzia zakończył spotkanie i Milan z kompletem punktów mógł się cieszyć z awansu do drugiej rundy Ligi Mistrzów.
Rossoneri zagrali bardzo mądrze. Poza tym mieli sporo szczęścia, gdyż Dida interweniował kilka razy bardzo dobrze. Dla Bayernu miał to być mecz ostatniej szansy. Jednak okazało się, że Lens pokonało Deportivo i Bawarczycy mają jeszcze szansę na drugą rundę.

MO-L:
Milan rozpoczął mecz w składzie: Dida - Simic, Nesta, Maldini, Kaładze - Ambrosini, Pirlo, Seedorf - Rui Costa, Serginho - F.Inzaghi. Zabrakło kontuzjowanego Rivaldo, na ławce rezerwowych pojawił się za to Andrij Szewczenko, powracający do gry po dwumiesięcznej kontuzji.
Już w 2. minucie - po podaniu Seedorfa - gola mógł strzelić Rui Costa, jednak w ostatniej chwili uprzedził go Oliver Kahn. Chwilę później szansę na zdobycie gola miał Tarnat z Bayernu, jednak jego strzał poszybował wysoko nad bramką Brazylijczyka Didy. W 11. minucie - po znakomitym podaniu Seedorfa - w sytuacji sam na sam z Kahnem znalazł się Serginho i ładnym, technicznym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Bayernu. Trzy minuty później groźnym strzałem z dystansu popisał się Elber, jednak Dida - na raty - obronił jego uderzenie. Chwilę potem żółtą kartkę - za faul na Serginho - otrzymał Kuffour. W 23. minucie kapitalnym strzałem na krótki słupek popisał się Tarnat, Dida spóźnił się z interwencją i było już 1:1. W 27. minucie Dida obronił strzał Salihimidzica z kilku metrów. Dwie minuty potem potężny strzał Tarnata z rzutu wolnego przeleciał nad poprzeczką bramki Milanu. W 32. minucie w polu karnym Bayernu przewrócony został Seedorf, sędzia jednak nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla Milanu. W 42. minucie żółtą kartkę zobaczył Ambrosini. W 45. minucie - po faulu na Ballacku - żółtą kartką został ukarany Seedorf. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.
W przerwie Ambrosini został zmieniony przez Gattuso. Na początku drugiej połowy szansę na strzelenie gola miał właśnie Gattuso, chwilę później "rossonerim" należał się rzut karny za faul Sagnola na Serginho w polu karnym. Z powodu kontuzji boisku musiał opuścić bramkarz Bayernu - Oliver Kahn. Jego miejsce między słupkami monachijskiej bramki zajął Wessels. W 64. minucie Rui Costa wspaniale odegrał do Inzaghiego, a ten strzelił ósmą bramkę w tym sezonie Ligi Mistrzów. Milan prowadził z Bayernem 2:1. Trzy minuty później dobrą interwencję przy mocnym strzale Pizarro popisał się Dida. Kilkadziesiąt sekund potem - po błędzie defensywy Milanu - dogodną okazję zaprzepaścił Kuffour. Trzy minuty później bliski wyrównania był Bayern, jednak piłka po strzale głową Elbera wylądowała na poprzeczce bramki Didy. Piłka trafiła do Santa Cruza, który nie zdołał jej opanować i zaprzepaścił świetną okazję. W 76. minucie strzał Sagnola zza pola karnego minął prawy słupek bramki ACM. W 84. minucie w polu karnym Kaładze sfaulował Santa Cruza, jednak sędzia uznał że Paragwajczyk udaje, i ukarał go żółtą kartką. W 87. minucie idealną sytuację popsuł Dalla Bona; z kilku metrów strzelił silnie, ale ponad bramką Wesselsa. W 90. minucie Dida obronił strzał Santa Cruza zza pola karnego. Mecz zakończył się zwycięstwem Milanu 2:1.