1 1
0 0

sędziował: Kyros Vassaras (Grecja), widzów 70 259
ACMPL:
Zwycięstwo Milanu 2:1 z Lens pozwoliło przerwać rossonerim niekorzystną serię 5 z rzędu remisów (Barcelona 3:3, Leeds 1:1, Galatsaray 2:2, Paris SG 1:1, Deportivo 1:1) na San Siro w Lidze Mistrzów. Grecki sędzia Kyros Vassaras rozpoczął mecz z minutowym poślizgiem. W drugiej minucie Gattuso z głębi boiska podaje do Rivaldo, ten świetnie opanowuje piłkę i oddaje niesygnalizowany strzał na bramkę Warmuza. Francuski golkiper paruje piłkę na rzut rożny. 14 minuta: pierwsza akcja ofensywna wicemistrzów Francji, Sibierski do Moreiry, ten strzela, a Dida bez problemów wyłapuje kozłującą piłkę. W 21 minucie Rivaldo ponownie uderza na bramkę Lens, ale bez przekonania. 26 minuta: Milan ciekawie wykonuje rzut wolny. Do piłki ustawionej na wysokości pola karnego gości podchodzi Pirlo, zagrywa do ustawionego na 17 metrze Seedorfa, a ten spektakularną przewrotką o dwa metry chybia. San Siro oniemiało, co to by był za gol??! W 38 minucie kolejny rzut wolny dla Milanu: przy piłce stają Pirlo i Rivaldo, ten drugi uderza, ale dobre 3 metry obok prawego słupka Warmuza. Nie takiego Rivaldo znamy z Barcy. Dwie minuty później faul Maldiniego na Moreirze i arbiter pokazuje kapitanowi Milanu żółtą kartkę, na szczęście jedyną tego wieczora dla piłkarzy Milanu. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Po przerwie oba zespoły wychodzą bez zmian. Milan zaczyna z rozmachem: Inzaghi do Seedorfa, strzał Holendra mija jednak bramkę Lens. W 53 minucie sędzia upomina Boube Diopa kartką za faul na Rui Coście, zresztą drugi w odstępie minuty. 57 minuta: jedna z nielicznych ofensywnych szarż Kakhy Kaladze po lewej flance, dośrodkowanie wprost na głowę Inzaghiego, który uderzeniem w prawy róg nie daje żadnych szans Warmuzowi. 1:0 dla Milanu! Nie mijają cztery minuty, kiedy Rui Costa robi kółeczko z piłką na 30 metrze przed bramką Lens, podaje do Superpippo i kiedy wszyscy spodziewali się, że reprezentant Włoch odegra do Portugalczyka Inzaghi wyprowadza w pole obrońcę gości i chytrym strzałem podwyższa na 2:0. 37 gol Inzaghiego w europejskich pucharach! Muller stawia wszystko na jedną kartę: w miejsce Faye i Thomerta wprowadza Utakę i Keitę. Ale to żaden z nich, a Moreira zdobywa w 75 minucie kontaktową bramkę dla Lens, po, niestety, błędzie Nesty, który dał się ograć jednemu z piłkarzy gości. Moreirze pozostało tylko przyłożyć nogę do piłki, Dida bez szans. Zapowiadał się nerwowy końcowy kwadrans. Ancelotti decyduje się (wreszcie!) zdjąć z boiska snującego się bez celu Rivaldo (w jego miejsce rekonwalescent Ambrosini), któremu sił (ochoty?) do gry zabrakło już w pierwszej połowie. Występ mistrza świata pozostawiał wiele do życzenia. Kilka minut później z boiska schodzi Rui Costa, żegnany zasłużonymi brawami, zmieniony przez Tomassona. Wreszcie w 85 minucie ostatnia zmiana w Milanie, Ancelotti zauważając zagrożenie w ze strony rosłych piłkarzy gości wpuszcza na boisko dobrze czującego się w walce powietrznej Martina Laursena. Schodzi bohater San Siro Filippo Inzaghi (zdobywca 6 spośród 7 oficjalnych goli Milanu w tym sezonie!). Po trzech doliczonych minutach Grek gwiżdże koniec meczu. Milan rozpoczyna walkę o Puchar Mistrzów od zasłużonego zwycięstwa.

MO-L:
Milan przeważał od początku spotkania. W pierwszych piętnastu minutach gracze Lens rzadko gościli pod polem karnym Milanu. Pierwszy celny strzał padł po kwadransie gry, jednak Dida popisał się pewną interwencją po strzale jednego z graczy wicemistrza Francji. "Rossoneri" pierwszy raz strzelili na bramkę rywala dopiero w 20 minucie; Warmuz bez problemów obronił strzał Rivaldo zza pola karnego. Kilka minut później bardzo ładnym uderzeniem "nożycami" popisał się Seedorf, piłka minęła jednak słupek bramki Warmuza. Chwilę potem groźnym - tyle że odrobinę niecelnym - strzałem z rzutu wolnego popisał się Blanchard. W 38. minucie z rzutu wolnego strzelił Rivaldo, jednak piłka przeleciała obok bramki. Dwie minuty później - za faul na Moreirze - żółtą kartkę otrzymał Paolo Maldini. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W przerwie trener Ancelotti nie dokonał żadnych zmian. W 47. minucie - po akcji Inzaghiego - groźny strzał z dystansu (tuż obok słupka) oddał Seedorf. Kilka minut później żółtą kartką został ukarany Diop (za faul na Rui Coście). W 57. minucie lewą stroną boiska urwał się Kaładze, dośrodkował w pole karne, a Filippo Inzaghi ładnym strzałem głową na długi słupek pokonał Warmuza. Milan - Lens 1:0. Dwie minuty później Inzaghi (po doskonałym podaniu Rui Costy) znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Lens, jednak w ostatniej chwili piłkę wybił mu Kameruńczyk Song. Kilka sekund potem Rui Costa podał do Inzaghiego, a ten nie zmarnował idealnej sytuacji i podwyższył na 2:0. W 70. minucie Utaka przeprowadził akcję prawą stroną boiska, Nesta nie zdołał zablokować centry w pole karne, gdzie nie pilnowany Moreira wpakował piłkę do bramki Didy. W 86. minucie Seedorf podał do Tomassona, ale duński napastnik strzelił obok bramki. Chwilę wcześniej szansę na gola miała drużyna Lens, jednak piłka po główce jednego z graczy tej drużyny minęła lewy słupek bramki Didy. Mecz zakończył się zwycięstwem Milanu 2:1.