Aubameyang Afek

Ancelotti Kashtan

sędziował: Fandel (Niemcy), widzów: 23 184

Komentarz:
Po porażce 0:1 na Cyprze Milan musiał wygrać rewanż 1/4 Pucharu UEFA z Hapoelem co najmniej różnicą dwóch goli. Ancelotti przed meczem stracił José Mari ale wreszcie mógł wystawić Inzaghiego i Ambrosiniego. Jednak musiał obejść się bez zawieszonych za kartki Contry, Roque Juniora i Serginho, których zastąpili odpowiednio: Chamot, Laursen i Ambrosini. Partnerem Inzaghiego w ataku został Marco Simone.
Cel był prosty - strzelić jak najszybciej gola, żeby odrobić stratę z Cypru. Rossoneri zaatakowali od pierwszych minut i już w 5' cel ten zrealizowali. Inzaghi został sfaulowany przed polem karnym a Rui Costa z rzutu wolnego pokonał Elimelecha. Milan poszedł za ciosem. Raz po raz ataki sunęły na bramkę Hapoelu. Inzaghi, Ambrosini i przede wszystkim Simone mieli znakomite okazje do podwyższenia wyniku. Elimelech stał jednak na posterunku. Przy strzale Simone uratowała go poprzeczka. Kiedy wydawało się, że na przerwę oba zespoły zejdą przy wyniku 1:0, padł drugi gol. Rui Costa dośrodkował do wbiegającego w pole karne Inzaghiego, ale kapitan gości Gershon przeciął tor lotu piłki... Uczynił to jednak tak niefortunnie, że po efektownym "szczupaku" piłka wpadła do bramki gości. W drugiej połowie Hapoel chciał narzucić swój styl gry, ale Milan kontrolował sytuację. Abbiati dobrze obronił groźne strzały Abuksisa i Domba. Milan odpowiedział kilkama dobrymi akcjami i strzałami Rui Costy oraz główką Gattuso. Pod koniec meczu rossoneri opadli z sił, ale goście nie potrafili strzelić gola.
Milan awansował do półfinału Pucharu UEFA. Awansował zasłużenie. W pierwszym meczu Milan grał a Hapoel strzelił... Tym razem rossoneri nie popełnili błędu. Bardzo pewnie grali Chamot i Costacurta. Wspaniały mecz rozegrał Rui Costa, który znów przypominał zawodnika, który dzialił i rządził w drugiej linii Fiorentiny. Jego gol był setną bramką Milanu w Pucharach. A Albertini zaliczył 400. występ w barwach Milanu. Teraz półfinał - pierwszy od 1995 roku. Ale najpierw mecze z Piacenzą i Parmą.