Saban Simone

Kashtan Ancelotti

sędziował: Lopez Nieto (Hiszpania), widzów: 5 000

Komentarz:
Na Cyprze przyszło grać Milanowi pierwszy ćwierćfinał Pucharu UEFA przeciwko Hapoelowi Tel Aviv. Ancelotti wciąż nie mógł wykorzystać Andriya Shevchenki, ale do jego dyspozycji byli Serginho i Ambrosini. Wydawało się, że Milan nie będzie miał problemów z pokonaniem zespołu z Izraela...
Milan zaczął bardzo dobrze, przejął inicjatywę i panował nad przebiegiem gry. Niestety rossoneri grali dobrze tylko do linii pola karnego. W szesnastce zaczynały się schody. Milan nie potrafił wykorzystać żadnej sytuacji. Javi Moreno miał świetną okazję aby otworzyć wynik, ale z bliska przestrzelił. Hapoel nastawił się na kontry i to zaowocowało. W 32' Abuksi dośrodkował piłkę do Kleschenki, któy z ostrego kąta ładnym strzałem pokonał Abbiatiego. Strzał ten był konsekwencją błedu w kryciu Contry. Po 4 minutach mogło być 2:0 gdy strzał Almaia trafił w poprzeczkę. Milan ruszył ale zawodziła skuteczność. Ani José Mari, ani Ambrosini nie potrafili pokonać Elimelecha chociaż próbowali kilka razy. Hapoel bronił się całą drużyną i osiągnął cel. Niestety nie popisał się sędzia Lopez Nieto, który nie odgwizdał ewidentnego karnego po faulu na Javi Moreno.
Milan zawiódł swoich fanów. Po raz kolejny. W niedziele w Bolonii fani wyszli ze stadionu po 60 minutach... Na Cypr natomiast pojechało... 5 (pięciu!!) fanów Milanu. Gdyby Milan miał lepszą skuteczność to mógł pokonać Hapoel wysoko. Teraz na San Siro trzeba będzie wygrać dwoma golami. Być może powrót duetu napastników Sheva-Pippo zmieni oblicze Milanu. Bo jeśli nie to Puchar UEFA nadal będzie jedynym trofeum, którego Milan nie zdobył.