Sammarco Vryzas

Ancelotti Cosmi

sędziował: Preschern (Mestre), widzów: 5 569

Komentarz:
Perugia ostatnio regularnie ogrywała Milan. W zeszłym sezonie drużyna Serse Cosmiego pokonała rossonerich Zaccheroniego, Maldiniego a w tym sezonie Terima. Tym razem na ławce Milanu zasiadł Carlo Ancelotti. Pod wodzą nowego trenera rossoneri zaprezentowali się jako bardzo solidny zespół i już są teoretycznie w następnej rundzie. A przecież nie grali w optymalnym składzie. Kontuzje wyeliminowały z gry Maldiniego, Ambrosiniego, Redondo, José Mari i Mohammeda Aliyu. Natomiast Serginho, Roque Junior, Pirlo, Donati, Contra, Umit i Shevchenko pojechali na mecze swych reprezentacji. Ancelotti nie miał zbyt dużego wyboru przy ustalaniu składu więc dołączył do drużyny młodych graczy Primavery: Donadela, Deinite, Sarra i Sammarco. Zdecydował się zagrać systemem 4-3-1-2 z duetem Inzaghi-Simone w ataku. W pierwszej połowie Milan miał przewagę ale Perugia broniła się umiejętnie i szczęśliwie. Najwięcej szans stwarzał sobie Marco Simone. Jednak najbliżej zdobycia gola był Brocchi ale po wymianie piłki z Inzaghim strzelił prosto w stojącego na środku bramki Mazzantiniego. Swoje szanse mieli także Gattuso i Rui Costa. W drugiej połowie Milan zagrał szybciej i bardziej zdecydowanie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 49' Rui Costa świetnie zacentrował a Inzaghi strzałem głową pokonał bramkarza. W 63' było już 2:0. Rui Costa znów dośrodkował a Pippo po raz drugi nie zmarnował szansy i strzałem głową pokonał Mazzantiniego. Perugia mogła strzelić kontaktową bramkę ale Abbiati znakomicie wybronił strzał Bazzaniego. W 81' Helveg świetnie zacentrował w kierunku Inzaghiego. Sogliano próbował przeszkodzić Pippo ale w rezultacie sam wbił piłkę do własnej bramki. Chwilę później Ancelotti zdjął z boiska Rui Costę a wpuścił Kutuzova, dla którego był to debiut w barwach Milanu. Milan odniósł zasłużone zwycięstwo. Agresywna druga linia i solidna obrona nie pozwoliły graczom Perugii na rozwinięcie skrzydeł. Mówiło się, że przyjście Ancelottiego oznacza koniec Inzaghiego w Milanie. Tymczasem Pippo strzelił 2 gole i był, zwłaszcza w drugiej połowie, nie do zatrzymania dla obrony Perugii. Ancelotti powiedział po meczu, że Inzaghi jest w świetnej formie ale najlepszym zawodnikiem meczu był Rui Costa. Na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie. Javi Moreno chyba nie zagrzeje długo miejsca w Mediolanie. Dziś nie zmieścił się nawet na ławce rezerwowych. U Terima był tym trzecim. Wygląda na to, że u Ancelottiego będzie tym piątym...