VIII Zjazd Członków Milan Club Polonia w odróżnieniu od lat poprzednich zorganizowany został w centralnej Polsce, z dala od wielkich metropolii. Decyzja taka miała z jednej strony stanowić ukłon w stronę osób mieszkających w północnej części kraju, a z drugiej wynikała ze spodziewanego wzmożonego zainteresowania uczestnictwem w Zjeździe. W tym drugim przypadku rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania: chęć uczestnictwa w Zjeździe zgłosiło 78 osób, ostatecznie w Sulejowie pojawiło się 77 sympatyków Milanu.

Tradycyjnie spotkaliśmy się na przełomie sierpnia i września. Termin w tym roku nie mógł być inny ze względu na zaplanowane na piątek 31 sierpnia spotkanie o Superpuchar Europy pomiędzy Milanem a Sevillą. Podobnie jak przed czteroma laty, gdy rossoneri potykali się z Porto, tak i tym razem Zjazd Członków MCP miał na celu umożliwienie wspólnego przeżywania emocji. Plan Zjazdu został przygotowany zgodnie z wytycznymi mistrza Hitchcocka: wpierw nastąpiło trzęsienie ziemi, a następnie emocje miały już tylko rosnąć.

Większość uczestników Zjazdu pojawiła się w Sulejowie już w piątkowy wieczór, po zakwaterowaniu w domkach przenieśliśmy się do sali telewizyjnej, w której wyczekiwaliśmy pierwszego gwizdka sędziego Plautza. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem Sevilli 1:0, a Milan zaprezentował się poniżej oczekiwań. Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie, rossoneri zabrali się do odbierania strat, zdobywając w sumie trzy bramki. Każda z nich wywołała eksplozję radości licznej grupy zgromadzonej w sulejowskim ośrodku. Superpuchar Europy trafił ostatecznie w ręce piłkarzy Milanu, przyszedł czas na świętowanie sukcesu. W ten sposób upłynął nam pierwszy dzień Zjazdu MCP.

Sobotni poranek otworzył tradycyjny turniej piłkarski Milan Club Polonia. Chętni do gry zostali podzieleni na pięć zespołów: Małopolskę, Mazowsze, Pomorze, Śląsk oraz Wielkopolskę. Turniej odbywał się według zasady każdy z każdy, dwie połowy po 8 minut każda. Mecze rozgrywane były w składach siedmioosobowych. Poniżej prezentujemy kompletne wyniki turnieju:

Wielkopolska - Małopolska 0:1
Mazowsze - Pomorze 1:2
Wielkopolska - Śląsk 1:2
Małopolska - Mazowsze 0:1
Pomorze - Śląsk 0:5
Wielkopolska - Mazowsze 0:0
Małopolska - Pomorze 1:1
Mazowsze - Śląsk 0:1
Wielkopolska - Pomorze 3:0
Małopolska - Śląsk 0:2

Turniej z kompletem zwycięstw bezapelacyjnie wygrał zespół Śląska. Pozostałe cztery zespoły zanotowały po jednym zwycięstwie, jednym remisie i dwie porażki, w związku z czym sporządzona została "mała tabela". Najlepszy bilans wśród zainteresowanych zespołów miała Wielkopolska, która tym samym zajęła drugie miejsce w turnieju, najniższy stopień podium ex-aequo zajęły Małopolska i Mazowsze, zaś stawkę zamknęło Pomorze.

Po zakończeniu turnieju nastąpiła ok. 1,5 godzinna przerwa na odświeżenie, posiłek oraz regenerację sił, po czym zainteresowani mogli wziąć udział w grze terenowej, którą przygotowała dla nas zewnętrzna firma. Uczestnicy zabawy podzieleni zostali na siedem zespołów, z których każdemu nadana została nazwa w postaci nazwiska wybranego piłkarza Milanu. Zespoły miały do wykonania siedem zadań:

1. Łucznictwo - uczestnicy mieli wpierw za zadanie zdobycie strzał, utrudnienie stanowiła przywiązana do pasa lina bungee. Następnie oddawane były strzały z łuku do oddalonych o ok. 15-20 metrów tarczy.
2. Tor chemiczny - uczestnicy mieli za zadanie przetransportowanie za pomocą specjalnych przyrządów radioaktywnych ładunków. Cała operacja odbywała się oczywiście w specjalnych ubraniach ochronnych.
3. Tor strzelecki - w pobliskim lesie zainstalowane zostało kilka tarczy. Uczestnicy zabawy mieli za zadanie oddanie do nich celnych strzałów za pomocą markera paintballowego, dysponując przy tym ograniczoną amunicją.
4. Pole minowe - poszczególne grupy zostały wyposażone w urządzenia do wykrywania metali. Za ich pomocą musieli zlokalizować, a następnie rozbroić zakopane w ziemi miny. Zadanie wymagało precyzji (najmniejszy błąd powodował eksplozję miny) oraz pracy zespołowej.
5. Most linowy - członkowie grup musieli w pierwszej kolejności przejść przez pajęczynę, nie dotykając jej ramion, a następnie pokonać most zbudowany z jednej liny służącej jako podłoże i drugiej u góry służącej do podtrzymywania się.
6. Trzy korony - zadaniem poszczególnych zespołów było przemieszczanie się pomiędzy trzema "koronami" za pomocą dwóch desek (nie można było przeskakiwać z jednej korony na drugą). Utrudnienie stanowiły zadawane w międzyczasie poszczególnym członkom zespołu pytania z wiedzy na temat Milanu oraz Milan Club Polonia. Zadanie wymagało pracy zespołowej, a także podzielności uwagi.
7. Węzeł gordyjski - zespoły w jak najkrótszym czasie musiały wyplątać się z węzłów, którymi zostały spętane. Następnie poszczególni członkowie mieli za zadanie rzucenie nożami w tarczę, punktowane były tylko te rzuty, po których nóż pozostawał wbity.

Czterogodzinne zmaganie wygrał zespół Paolo Maldini. Powody do satysfakcji mieli jednak wszyscy uczestnicy, dla których nagrodę samą w sobie stanowiła świetna zabawa. Zapadający zmrok sygnalizował najwyższą porę na rozpoczęcie kolejnego punktu programu. Uczestnicy Zjazdu udali się na grilla, gdzie mogli do woli wybierać spośród kilku pozycji menu i przystawek, a także raczyć się jasnym pełnym zorganizowanym przez jednego z naszych kolegów. Okoliczności sprzyjały grupowym dyskusjom, niekoniecznie na tematy związane z Milanem. Późnym wieczorem impreza przeniosła się do domków, gdzie trwała do wczesnych godzin rannych.

W ten sposób dotarliśmy do ostatniego dnia Zjazdu, który przewidywał oficjalne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Milan Club Polonia. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w sali telewizyjnej ośrodka, jednak ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne zostało przeniesione w plener, w okolice boiska piłkarskiego. Spotkanie zawierało trzy główne punkty: podsumowanie działalności Stowarzyszenia w ostatnim okresie, plany na kolejne 12 miesięcy, a także zatwierdzenie zmian we władzach Stowarzyszenia. W tym miejscu warto nadmienić, iż w miejsce Grzegorza Musiała oraz Karola Sudera, którzy podali się do dymisji z pełnionych funkcji Członków Zarządu, nominację otrzymali Bartosz Frej oraz Rafał Kiepuszewski. Na zwolnione przez tego ostatniego miejsce w Komisji Rewizyjnej powołany został Tomasz Niedźwiedź. Szczegółowe informacje z przebiegu Zgromadzenia podane zostaną w formie protokołu.

Ósme spotkanie sympatyków Milanu zakończyło się w niedzielne popołudnie. Nie żegnaliśmy się jednak na długo, wszak już wkrótce nadarzy się kolejna okazja do spotkań przy okazji wyjazdów na mecze Milanu.

dezali

Zapraszamy także do galerii Sulejów 2007© Copyright 2002-2016 by ACMilan.PL  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone