P
o raz trzeci z rzędu w Krakowie, a szósty w ogóle, w dniach 26-28 sierpnia 2005 r. miał miejsce kolejny Zjazd Członków Milan Club Polonia. W tym roku zabrakło tematu przewodniego w postaci spotkania Milanu, jednak na brak atrakcji nie można było narzekać.
Tradycyjnie Zjazd rozpoczął się w piątek. Już we wczesnych godzinach popołudniowych uczestnicy Zjazdu zaczęli pojawiać się w hostelu Trzy Kafki usytuowanym przy ul. Dolnych Młynów. Warto nadmienić, iż standard, jaki ten obiekt proponuje, był zauważalnie wyższy od hostelu zlokalizowanego na ul. Słowackiego, w którym nocowaliśmy do tej pory. Każdy pokój wyposażony był w oddzielną toaletę, a także aneks kuchenny. Około godz. 19 większość osób była już na miejscu i udała się do Karczmy Smil’y w centrum Krakowa, gdzie przy grillu oraz napojach chłodzących spędziliśmy dobre kilka godzin. Warto nadmienić, iż w tym roku po raz pierwszy na Zjeździe gościliśmy osoby z zagranicy: Jana i Jardę z Czech. Niejako tylko dodatkiem do naszego spotkania był rozgrywający się równolegle mecz o Superpuchar Europy pomiędzy Liverpoolem a CSKA Moskwa. Zupełnie inaczej byłoby, gdyby na murawę w Monako wybiegli piłkarze Milanu...
Mając na uwadze sobotnie rozgrywki piłkarskie, które rozpocząć się miały przed 10, piątkowe spotkanie zakończyliśmy tuż po północy. W tym roku zmieniliśmy nieco formułę rozgrywek piłkarskich. Postanowiliśmy podzielić uczestników Zjazdu pod względem geograficznym i w ten sposób powstało 5 zespołów, które wzięły udział w turnieju: Morze, Wschód, Małopolska, Śląsk i Opole. Turniej rozegraliśmy systemem każdy z każdym, spotkania trwały po 11 minut. Rozgrywaliśmy je na obiektach Cracovii przy ul. Wielickiej. Syntetyczna murawa dała się niektórym zawodnikom we znaki, jednak przyjemność z gry była niepodważalna. W całym turnieju górowała wskazywana na faworyta Małopolska, który o punkt wyprzedził Śląsk, a o trzy oczka Opole.
Oto końcowa klasyfikacja turnieju MCP.

1. Małopolska  
8
6-3
2. Śląsk  
7
5-1
3. Opolsko - Dolnośląskie  
5
3-5
4. Warszawa + Wschód  
4
5-5
5. Morze + Wielkopolska  
2
1-6


Zwyciezcy zagrali w składzie:
carlo, diavollo, gano, giorgio, Mekin, nescik, rossoner, taktyk
( i w jednym meczu gościnnie Jarda)
.

Pozostałe składy:
Śląsk:
dida12, dRiV, Ijo, Michał, MikoZ, Mości, Robert.
Opolsko - Dolnośląskie:
AdamR, Chroboccio, dezali, Jarda, kapi, kosta, milanCSV, Sygnet.
Warszawa + Wschód:
Kiepura, orzechol, pionka, Pippo, Radeo, tom_n, Witek, Veerapan.
Morze + Wielkopolska:
baker, droc, kuba1899, Mani, marz, suchy, TomekW.

Po zakończeniu turnieju piłkarskiego wsiedliśmy w wynajętego busa i udaliśmy się na peryferia Krakowa, na były poligon wojskowy koło Pasternika. Dla większości z nas był to pierwszy kontakt z tym coraz bardziej popularnym „sportem”. Ubrani w odzież ochronną i maski udaliśmy się na zainscenizowane pole walki, pełne ruin budynków, a także naturalnych przeszkód. Naszym zadaniem było zdobycie flagi zespołu przeciwnego i dotarcie z nią do własnej bazy. Nie obyło się bez kilku urazów, jednak zabawa była przednia. W drugiej części gry zmieniliśmy otoczenie udając się do pobliskiego lasu, gdzie zastaliśmy sieć wykopów, które miały służyć jednemu zespołowi za kryjówkę. Zadaniem drugiego zespołu było zaatakowanie od strony lasu i zdobycie flagi broniącego się w okopach zespołu. Większości uczestników zabawy właśnie ten scenariusz bardziej przypadł do gustu. Około 16 opuściliśmy poligonu do gry w paintballa i udaliśmy się z powrotem do hostelu, by już po chwili udać się na miasto w poszukiwaniu lokali gastronomicznych.
Wieczorna część Zjazdu rozpoczęła się zebraniem członków Zarządu MCP oraz Komisji Rewizyjnej, która zdała raport z działalności Zarządu w minionych dwunastu miesiącach. Zarząd podjął z kolei uchwałę mówiącą, iż członkowie zalegający z opłatą składek członkowskich (ostateczny termin wpłynięcia składki na konto to 30 września) zostaną zawieszeni w prawach członka. Odwieszenie możliwe będzie dopiero po opłacie zaległej(-ych) składki członkowskiej oraz składki za bieżący sezon. Członkowie, którzy trzykrotnie z rzędu nie dokonają opłaty składki członkowskiej zostaną usunięci ze Stowarzyszenia.
Po spotkaniu Zarządu całą grupą udaliśmy się na krakowski Kazimierz, gdzie w Klubie Opium czekały na nas zarezerwowane miejsca. Na samym początku przeprowadziliśmy krótkie zebranie Członków, w trakcie którego podsumowany został miniony rok działalności Stowarzyszenia, a także przedstawione plany na rok kolejny, w tym te najbardziej wszystkich interesujące – wyjazdowe. Pozostałą część wieczoru spędziliśmy na rozmowach i dalszej integracji. Sobotnie spotkanie trwało do późnych godzin nocnych, ostatnie grupy dotarły do hostelu ok. 5 nad ranem.

dezali

W W niedzielę rano wszyscy wymeldowali się z hostelu, po czym prezes dezali zamknął oficjalnie zlot i większość uczestników udała się w drogę powrotną do domów. Niektórzy postanowili odjechać dopiero wieczorem i w tym czasie postanowili pozwiedzać Stare Miasto, coś zjeść a następnie poszukać kafejki internetowej, w której byłaby możliwość oglądniecia popołudniowego meczu Milanu.
O godzinie 15.00 ekipa w składzie: Rute, Ewa, Magdusia, pionka, suchy, baker, taktyk, TomekW, tom_n, giorgio, carlo zameldowała się w kafejce na ulicy Szewskiej. Dzięki staraniom - głównie bakera udało się połączyć z chińską stacją transmitującą mecz. Niestety w 2 połowie stacja ta traciła łączność z obiektem w Ascoli i musieliśmy w tym czasie oglądać uśmiechniętych redaktorów chińskiej telewizji. Baker był bliski tłumaczenia tego co się dzieje w studiu, niestety redaktorzy posługiwali się innym dialektem niż on zna i mimo dobrych chęci, nie udało się rozszyfrować co też Chińczycy mają ciekawego do powiedzenia.
Około godziny 19.30 ostatni uczestnicy udanego zlotu opuścili Kraków udając się do domów.

carlo

W VI Zjeździe Milan Club Polonia udział wzięli:

dezali
Ozimek  
kosta
Kościan
orzechol
Kozodrza  
Jarda
Plzen
Ijo
Gliwice  
rossoner
Ostrava
MikoZ
 
Szaga
Gdynia
carlo
Wieliczka  
Mani
Mości
Katowice  
Tabarez
Mikołów
Magdusia
Tarnów  
Robert
Mysłowice
Rute
 
Michał
milancsv
Opole  
Radeo
Leśna Podlaska
kapi
 
AdamR
Strzelce Opolskie
TomekW
Koszalin  
Sygnet
EwaACM
 
suchy
Gdynia
pionka
Bochnia  
Kiepura
Warszawa
baker
Poznań  
Witek
droc
 
Skopi z kolegami
Ruda Śląska
Marta
 
Agus^
Raszyn
tom_n
Świdnik  
Chroboccio
Wrocław
Dida12
Jawiszowice  
Veerapan
Ostrołęka
dRiV
Łaziska Górne  
Diavollo
Kraków
kuba1899
Gdańsk  
nescik
gano
Chełmek  
taktyk i Marysia
marz
Morąg  
giorgio
Mekin
Nowy Targ  
Aagatka
     
Pippo^
Rzeszów

zapraszamy również do galerii:  VI Zjazd MCP (fot. milancsv, Kiepura, taktyk)

 

© Copyright 2002-2016 by ACMilan.PL  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone