Miejscem pierwszego spotkania był Wrocław, datą 28 grudnia 2001. Na spotkaniu, oprócz oczywiście pomysłodawców (Milanito - Kamienna Góra i kapi - Opole) zjawili się również Milaniści z Ozimka (dezali), Częstochowy (Garfield) i - rzecz jasna - Wrocławia (Chroboccio). Ta pięcioosobowa grupa zastanawiała się nad założeniem fan klubu. Ustaliliśmy jego nazwę: Milan Club Polonia. Zakres działalności fan klubu został w późniejszym terminie określony w statucie. Oczywiście głównym celem powstania fan klubu jest zrzeszenie polskich Milanistów, organizowanie kontaktu między nimi, szerzenie dobrego imienia Milanu oraz organizacja wyjazdów na mecze.

Za sobą mamy już drugie spotkanie. Odbyło się ono z ósmego na dziewiątego lutego 2002 roku w Kamiennej Górze. Co cieszy, mamy postęp jeśli chodzi o frekwencję - z pięciu osób wzrosła do sześciu (Milanito - gospodarz spotkania - Kamienna Góra, Nabil - Nowy Targ, dani - Szczebrzeszyn, Cannigia - Toruń, Cartman - Bolesławiec i kapi - Opole). Chciałbym w tym miejscu wyrazić wielkie słowa uznania dla chłopaków, którzy przejechali pół Polski (Dani jechał na zjazd cały dzień, Nabil niewiele krócej!!!). Sądząc po deklaracjach, na kolejnym spotkaniu może być ich nawet 10. Ale wróćmy do tego, co było. Otóż w Kamiennej Górze ekipa Milan Club Polonia rozegrała pierwszy w swojej historii mecz piłkarski. Jako, że widzieliśmy się po raz pierwszy, a kondycją i zwyczajnie umiejętnościami piłkarskimi przewyższała nas ekipa rywali - chłopaków z Kamiennej, dostaliśmy niezły łomot, choć te kilka strzelonych bramek to nasz pierwszy mały sukces. Sądzimy, że w kolejnych próbach (z kolejnymi zawodnikami!) będzie lepiej. Po meczu udaliśmy się rozpatrywać sprawy fan klubu, lecz nie udało się to całkowicie, ponieważ czyniliśmy to w towarzystwie mocniejszych trunków i końcowych punktów obrad nikt nie pamięta ;) W tym momencie chcielibyśmy podziękować Cichemu z Kamiennej, w którego lokalu bawiliśmy.

Nastąpił ogromny czas letargu, wydawać by się mogło, że sprawy fan klubu stanęły w miejscu. Z pewnych przyczyn tak faktycznie było. Dlatego zaprosiłem do siebie, do Opola, kilku chłopaków z kanału #milan.pl. Na tym kameralnym i nieformalnym, a w kolejności trzecim spotkaniu (15 lutego 2003), oprócz tzw. "integracji", rozmawialiśmy na temat problemów związanych z prawnymi aspektami działalności fan klubu. Oprócz przeszkód biurokratycznych (mamy już komplet dokumentów, które trzeba wypełnić), wyrosła nowa: opłata za rejestrację. 500 zł to dużo, ale 70 zł zostało z flagi, a szóstka obecnych w Opolu (Dezali - Ozimek, Ijo - Gliwice, kapi - gospodarz, piQs - Wrocław, TomekW - Koszalin, Vania - Chocianów) dorzuciła po 30 złotych. Razem, jak łatwo policzyć, uzbierało się 180 złotych, a dodając nadwyżkę z flagi jest 250 zł. Po informacji na stronie, znalazło się wielu chętnych wesprzeć tą ideę i dzięki nim mamy już całą kasę!


Finał Ligi Mistrzów z udziałem Milanu - to był świetny powód, by polscy Milaniści znów się spotkali. Tym razem ekonomiczniej - w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Opolu. Relacje z tych szampańskich imprez przeczytać możecie tutaj.W sierpniu 2003 Milan grał mecz o Superpuchar Europy z Porto. Trwały jeszcze wakacje, więc postanowiliśmy wykorzystać okazję i spotkać się, aby razem obejrzeć spotkanie. Trzydniowy czwarty zjazd wypadł znakomicie: w Krakowie pojawiło się ponad 30 osób. Wspólnie byliśmy świadkami sukcesu Rossonerich i z flagą przemaszerowaliśmy dumnie przez krakowski rynek. Na drugi dzień rozegraliśmy towarzyski mecz piłkarski. Ale na tym nie skończyły się atrakcje. Udaliśmy się również na stadion Cracovii na mecz z Arką, a później poznaliśmy smak nocnego życia Krakowa. Relacja ze zjazdu tutaj.


W dniach 20-22 sierpnia 2004 r. odbył się V zjazd MCP. Po raz kolejny miejscem spotkania był Kraków. Głównym punktem było oczywiście wspólne oglądanie meczu o Superpuchar Włoch, ale nie zabrakło również innych atrakcji. Tradycyjnie zagraliśmy w piłkę, a także zwiedziliśmy Kraków nocą. Ten zjazd był rekordowy pod każdym względem, bo przewinęło się przez niego ponad 40 osób. Podczas zjazdu doszło również do ważnego wydarzenia: założycielskiego spotkania Milan Club Polonia, podczas którego wybraliśmy władze naszego stowarzyszenia i podjęliśmy pierwsze poważne kroki w kierunku prawnej legalizacji fan klubu. Zobacz relacje.


Dwa lata po pamiętnym finale w Manchesterze ponownie mieliśmy możliwość spotkać się przy okazji finału Ligi Mistrzów z udziałem Milanu. Los tym razem rzucił finalistów do Stambułu, a fanów Milanu w Polsce do Krakowa, a także kilku innych miast. Zapraszamy do lektury relacji ze spotkania.W dniach 26-28 sierpnia 2005 roku miał miejsce szósty zjazd Milan Club Polonia. Tym razem nie towarzyszyło mu spotkanie Milanu, więc w zamian zaproponowaliśmy uczestnikom zjazdu grę w paintballa. Tradycyjnie zagraliśmy również w piłkę, po raz pierwszy w formie turnieju, a także odwiedziliśmy kilka krakowskich lokali. W zjeździe udział wzięło dwóch gości z zagranicy - Jan i Jarda. Szczegóły w relacji.

VII Zjazd Członków Milan Club Polonia, który odbył się w dniach 25-27 sierpnia 2006 roku, z dwóch względów miał wyjątkowy charakter: miał miejsce w roku 5-lecia MCP, a ponadto był zjazdem wyborczym, w trakcie którego wybrane zostały nowe władze stowarzyszenia. Nim jednak to nastąpiło był czas na wspólną zabawę i integrację polskich milanistów. Więcej w relacji.


Mając na uwadze coraz bardziej popularne spotkania w większych gronach przy okazji meczów Milanu, postanowiliśmy zorganizować pod egidą Milan Club Polonia wspólne oglądanie finału Ligi Mistrzów. W tym celu wybrane zostały cztery miasta: Gdańsk, Poznań, Warszawa i Kraków, które w przekroju całego sezonu przejawiały dużą aktywność w zakresie spotkań, a z drugiej strony położone są w różnych częściach kraju. Przyświecała nam bowiem idea, by każdy miał stosunkowo blisko do jednego z wybranych miast. W efekcie wspólne oglądanie finałowych zmagań zebrało ok. 200 fanów Milanu. Zapraszamy do lektury relacji z poszczególnych miast.
VIII Zjazd Członków Milan Club Polonia w odróżnieniu od lat poprzednich zorganizowany został w centralnej Polsce, z dala od wielkich metropolii. Decyzja taka miała z jednej strony stanowić ukłon w stronę osób mieszkających w północnej części kraju, a z drugiej wynikała ze spodziewanego wzmożonego zainteresowania uczestnictwem w Zjeździe. W tym drugim przypadku rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania: chęć uczestnictwa w Zjeździe zgłosiło 78 osób, ostatecznie w Sulejowie pojawiło się 77 sympatyków Milanu. Szczegóły w relacji.
© Copyright 2002-2016 by ACMilan.PL  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone