ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:37
II liga
Autor Wiadomość
Sulej 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 08, 2007 16:01   

O tak Ruch zdecydowanie :)

BrunoKSG 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 09, 2007 21:25   

Gratulacje dla Niebieskich. Konsekwentna realizacja celu jakim jest powrot na lono OE. Juz sie nie moge doczekac derbow :) Jeszcze gdyby tak Polonia Bytom............ Oby kilka slaskich druzyn na stale zagoscilo w OE tak jak to bywalo kiedys :)

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 19, 2007 21:26   

jestem dzis niesamowicie szczesliwy :) i zdumialy niewatpliwie
dzis Polonia pokazala klase i wielka wole walki wygrywajac na boisku lidera, tej mniej pomaranczowej ekstraklasy (ale jakze podobnej ;) ) awansujac juz na 8. miejsce
GRATULACJE

niestety, dane mi bylo sledzic wynik jedynie dzieki relacji live na jednej ze stron.
-maly cytat:
Cytat:
65' Za Olszara wejdzie, niestety, Piotr Klepczarek. Niestety, bo jak sam mówił, "niestety trafił do Polonii". Jak mu przykro z tego powodu, to i nam przykro, że tak mówi. Wybaczamy, bo zaraz mocno skrzywił się po tym co powiedział

;)

ps. legia ma swoj juventus, a...

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 19, 2007 22:37   

Kolega który był na meczu mówił mi że Ruchowi zdecydowanie zabrakło skuteczności.

No cóż, gratulacje dla Polonii.

I tak Ruch wejdzie do OE :)

Pozdrawiam

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 31, 2007 16:28   

powiem krotko!
jestem pod ogromnym wrazeniem i zarazem w wielkim szoku, patrzac na to co wyprawia na wiosne warszawska Polonia!!!!!!!

kolejne pewne zwyciestwo, tym razem osiagniete na wyjezdzie nad unia!!
ta wiosna jest wyjatkowa, ostatni raz, kiedy Polonia wygrywala 4 razy z rzedu zdarzylo sie w 2000r. (2 mistrzostwo Polski w historii), 5 razy... hmm, chyba raczej nigdy ;)
nie wypada nie pochwalic rowniez naszego kosminho (juz 12/8 w tym sezonie) :D , choc zawsze uwazalem go za drewnianego grajka, dzis (hattrick juz po 23min.) moge jedynie :prayer:

ps. niestety o awansie do pomaranczowej" ekstraklasy mozemy zapomniec...

LIVE IS NOW ;)
zaspiewajmy, RYCERZE WIOSNY, POLONIA...

mms 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 15:02   

juz dzis, po meczu Ruchu z Zaglebiem moze dojsc do zmiany na pozycji lidera. Oby ! ;)

Sulej 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 20:04   

No i mecz skończył sie 0:0.

Żal niewykorzystanych sytuacji Ruchu który był stroną przeważająca przez większą część spotkania. Ruch cisnął ostro ale zabrakło precyzji, szczęścia a bramkarz gości bronił bardzo dobrze.

Sushi 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 13:31   

Dawno nie odświeżany temat dlatego postanowiłem przedstawic sytuacje panującą na drugim froncie (dane z portalu 90 minut)
Sytuacja jest taka,że tylko Ruch Chorzów jest pewny awansu pozostałe drużyny ciąglę walczą o awans.Cała sytuacje komplikują ciągłe zamieszania w PZPN-ine bo niedawno dowiedzieliśmy się,że nie wiadomo ile drużyn spadnie z OE bo Arka i łeczna odwołały się wyroków.
Ja osobiście liczę,że JAGIELLONIA zajmie na finiszu drugie miejsce nie licząc na decuzje "leśnych dziadków z miodowej".
Sytuacja na dwie kolejki przed końcem wygląda tak:

Do zakończenia rozgrywek II ligi pozostały już tylko dwie kolejki, a wciąż nie zostały obsadzone trzy miejsca premiowane awansem do ekstraklasy. Wcześniej promocję zapewnił sobie Ruch Chorzów, zaś o dalsze miejsca walczą Jagiellonia Białystok, Zagłębie Sosnowiec, Polonia Bytom, Lechia Gdańsk i Polonia Warszawa. Prezentujemy analizę szans poszczególnych zespołów na zapewnienie awansu już w najbliższej kolejce.

Tabela

JAG ZAG POLB LEC POLW
2. Jagiellonia 32 59 xxx 0-2 2-2 2-1 3-2
3. Zagłębie 32 58 xxx 0-1 2-0 3-1
4. Polonia B. 32 54 1-3 1-0 xxx 1-0 1-1
---------------------------------------------
5. Lechia 32 54 1-0 2-2 1-1 xxx 2-0
6. Polonia W. 32 52 1-0 1-0 1-0 3-1 xxx

Dla potrzeb niniejszej analizy należy pamiętać, że Polonia Bytom może wciąż wzbogacić swój dorobek o trzy punkty, które straciła w wyniku decyzji WD PZPN. Procedura odwoławcza trwa.

Plan meczów

3 czerwca, 17:00
Zagłębie - Jagiellonia
Polonia B. - Piast
Polonia W. - Łomża
Lechia - Ruch

9 czerwca, 17:00
Jagiellonia - Unia
Stal - Lechia
Zawisza (2) 0-3 (wo) Polonia W.
Miedź - Polonia B.
KSZO - Zagłębie

Jagiellonia

Jagiellonia awansuje już w najbliższej kolejce, jeśli zajdzie jeden z następujących warunków:

1.1) wygrana Jagiellonii
lub
1.2) przy remisie Jagiellonii
a) porażka Polonii Bytom
lub
b) remis lub porażka Lechii Gdańsk
lub
1.3) przy porażce Jagiellonii
a) remis lub porażka Lechii Gdańsk

Reasumując, wygrana Jagiellonii lub, bez względu na własny wynik, utrata punktów przez Lechię daje pewny awans piłkarzom z Białegostoku, natomiast jeżeli przegra Polonia Bytom, Jagiellonii wystarczy remis.

Zagłębie

Zagłębie awansuje już w najbliższej kolejce, jeśli zajdzie jeden z następujących warunków:

2.1) wygrana Zagłębia
lub
2.2) przy remisie Zagłębia
a) remis lub porażka Lechii Gdańsk
lub
2.3) przy porażce Zagłębia
a) remis lub porażka Polonii Warszawa
oraz

Polonia Bytom

Najbardziej skomplikowana sytuacja jest w wypadku Polonii Bytom. Rozpatrujemy tutaj warianty dwudrogowo.

Jeżeli Polonia Bytom nie odzyska trzech karnie zabranych punktów przed najbliższą kolejką, wówczas może awansować tylko i wyłącznie jeśli wygra swój mecz, Lechia przegra swój mecz, a Polonia Warszawa nie wygra.

W wypadku odzyskania trzech karnie zabranych punktów już teraz takich możliwości jest znacznie więcej. Wówczas musi zajść jeden z następujących warunków:

3.1) wygrana Polonii Bytom
lub
3.2) przy remisie Polonii Bytom
oraz
lub
3.3) przy porażce Polonii Bytom
oraz
b) porażka Lechii Gdańsk

Czy Zagłębie i Jagiellonia mogą wspólnie awansować?

Tak. Niezbędna jest do tego strata punktów przez Lechię. W takim wypadku wygrana gospodarzy lub remis w spotkaniu Zagłębie - Jagiellonia premiuje obydwa zespoły. Jeżeli wygrałaby Jagiellonia, to potrzebna byłaby jeszcze strata punktów przez Polonię Warszawa, by zarówno sosnowiczanie jak i białostoczanie mogli cieszyć się z promocji do Orange Ekstraklasy.

Objaśnienia

ad 1.2) - Jagiellonia będzie miała niekorzystny bilans bezpośrednich meczów w tabelce z Lechią oraz w tabelce z Lechią i Zagłębiem. Stąd konieczność potknięcia Lechii (nie mogłaby już dogonić Jagiellonii) lub porażki Polonii Bytom. Zrównanie się punktami Polonii Bytom i Jagiellonii jest dla białostoczan "niegroźne" bez względu na wyniki Lechii i Zagłębia.

ad 2.3) - Zagłębie będzie miało niekorzystny bilans bezpośrednich meczów w tabelce z obydwiema Poloniami i Lechią oraz z obydwiema Poloniami bez Lechii. Polonia Warszawa musiałaby zatem stracić punkty, by nie doszło do takiej sytuacji. To jednak nie wszystko, bowiem Zagłębie nie może także dać się wyprzedzić Lechii stąd konieczność utraty przez nią punktów. Zrównanie się punktami z Lechią jest dla Zagłębia "niegroźne" bez względu na wyniki Polonii Bytom.

ad 3.1) - Polonia Bytom ma nie tylko korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich z Lechią Gdańsk, ale także zajmuje bezpieczne miejsce we wszystkich możliwych tabelkach z udziałem Lechii, Jagiellonii (lub nie) i Zagłębia (lub nie). Stąd nie są potrzebne żadne dodatkowe warunki.

ad 3.2) - Z możliwych tabelek meczów bezpośrednich z udziałem lub nie Zagłębia, Lechii i Polonii Warszawa Polonia Bytom ma niekorzystny bilans w dwóch przypadkach - z Polonią Warszawa oraz z Polonią Warszawa i Lechią. Dlatego w tym wariancie musi liczyć na potknięcie Polonii. Potknięcie Lechii jest konieczne, by nie wyprzedziła Polonii Bytom w tabeli.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 12:52   

No i wszystko jasne! Awans wywalczyły: Ruch,Jaga,Zagłębie i Polonia B.
Z mojej strony gratulacje przede wszystkim dla Zagłębia Sosnowiec!!
Witamy w 1 lidze zgodowiczów ;)
Mecze,melanże,to wspólna jest sprawa! Bracia na zawsze,Sosnowiec-Warszawa!
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

RossoneriRimini 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 13:14   

Jaga i Wisla znow razem w EK :king:

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 13:22   

już dawno zgody nie ma.....

Nie jestes uzytkownikiem forum od wczoraj. Usuwam nieprawidlowy cytat, nastepnym razem bedzie kartka.
Admin
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

RossoneriRimini 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 13:26   

1 male derby wiecej o to mi chodzi ;)

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 13:38   

derby? a co to Jagiellonia z Krakowa jest?
derby -to spotkanie gdzie grają drużyny z jednego miasta ;)
pozdr.

RossoneriRimini 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 13:57   

dla mnie derby jest - spotkanie dwoch rywalow. a jak sie zgoda zalamie, to ta i ta strona zwalaja wine na inna strone, tworzy sie rywalyzacja ;)

Milan vs Juve to tez derby, nie?

pozdr.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 14:49   

nie..... derby powstale przez nazewnictwo dziennikarzy czy fanow czy czego tam jeszcze to nie derby....

Argon
Barcelonista

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 18:11   

Bardzo dobrze że to Jaga zagra w OE, ale najbardziej cieszy powrót Ruchu na piłkarskie salony:)

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 20:54   

Ruch po prostu wrócił na swoje miejsce ;)
Za rok 15 MP! :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 21:00   

krzysiekACM napisał/a:
derby -to spotkanie gdzie grają drużyny z jednego miasta

A derby Wielkopolski? Derby Europy? Itd itp.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 23:01   

Derby wielkopolski, slaska itp jest do przyjecia, bo to mecz w pewnym regionie. Derby Europy to idiotyczny slogan wymyslony przez kibicow barcelony i realu. Zadne to derby a jezeli juz tak bardzo chca to niech to sobie nazywaja swoimi derbami hiszpanii ale dlaczego Europy ?
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 09:02   

No ta nazwa tez mnie smieszy :) Tylko podalem przyklad Krzyskowi ze derby to juz nie tylko mecze druzyn z jednego miasta. A co do derbow Slaska to duzo takij pojedynkow sie zapowiada zarowno w 1 jak i w 2 lidze.

p.s z tego co jeszcze slyszalem/wycztalem to Anglicy uwazaja puchar ligi angielskiej za najcenniejsze/najbardziej prestizowe trofeum w Europie :rotfl2:

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 10:16   

Veerapan napisał/a:
Derby Europy to idiotyczny slogan wymyslony przez kibicow barcelony i realu. Zadne to derby

Veer - wg. definicji z Wikipedii to też mogą być derby :-)

Definicja jest na tyle niejasna, że spotkanie Milanu z Liverpoolem też można nazwać derby Europy. W końcu to "region" Europa :wink:
Szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę "standaryzację" prowadzoną przez UE.

DEFINICJA

pzdr,

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 13:43   

Bubu napisał/a:
p.s z tego co jeszcze slyszalem/wycztalem to Anglicy uwazaja puchar ligi angielskiej za najcenniejsze/najbardziej prestizowe trofeum w Europie :rotfl2:

Jesli rzeczywiscie tak uwazaja, to sporo przesadzaja ;) Ale podejrzewam, ze sie przeslyszales i chodzilo o to, ze Puchar Anglii (a nie ligi angielskiej), to najbardziej prestizowe krajowe rozgrywki (a nie trofeum) pucharowe (a moze nawet nie tylko pucharowe) w Europie. I to akurat jest prawda.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 15:44   

Moze i chodzilo o puchar Anglii. Ale na bank slyszalem na koncu Europie a nie Anglii.
A moim zdaniem Puchar Polski okregu Rybnickiego gdzie wygralo Jastrzebie jest najwazniejszym wydarzeniem w Europie : P

fito92 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 16:06   

A aj cieszę się, że do I- szej ligi wracają kluby z tradycjami i przeszłością w ekstraklasie:
Ruch Chorzów, Jadiellonia i Zagłębie Sosnowiec oraz Polonia Bytom.
Osobiście mam nadzieję, że uda się Polonii rozbudować stadion i zagrać w przyszłym sezonie w OE.

kamillos 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 16:10   

Właśnie, nikt na razie nie napisał, że na obecną chwilę chyba tylko Ruch dostanie licencję na gre w I lidze. Pozostałe kluby wymagaja wielu inwestycji (przede wszystkim stadion). Polonia Bytom ma podobno grać na stadionie w Opolu.
Chciałem zobaczyć już w tym roku Lechię Gdańsk, daże ten klub dużym szacunkiem. Przede wszyskim dlatego, że mój znajomy jest wielkim kibicej Lechii ;) . Poza tym w Gdańsku na mecze II czy nawet III ligi przychodziło po kilka, czasami kilkanaście, tysięcy ludzi. Mam nadzieję, że za rok się im uda, ja przynajmniej im tego życzę...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi