ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Primera Division (cz. 4)
Autor Wiadomość
BIGMAC 
Barcelonista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 17:40   

Szczerze mówiąc to mam troche problem ze zrozumieniem twojego ostatniego posta, bo jakiejs interpounkcji chyba brakuje :)

A jak tak bardzo zalezy ci na europejskich pucharach to ja tylko powiem ze barca jest jedynym klubem ktory nie opuscil ani jednego sezonu w tych rozgrywkach. To tez o czyms swiadczy. Wiem, ze zaraz napiszesz mi ze Real ma najwiecej triumfuf w pucharze europy, ale zwaze ze byly to pierwsze 4 czy 5, a patrzac na nieco blizsze lata, no to wcale tacy mocni nie jestescie jak sie wam wydaje. Co wiecej, w przyszlym sezonie, pokazemy wam miejsce w szeregu :P

Supreme 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 17:51   

Supreme napisał/a:

- nawet jeżeli były przekręty z ziemią to co to za argument sportowo
- Sargossa? czy to nie Sargossa wyeliminowała także Wielką Barce z Pucharu Copa del Rey?
- jak Real jest w LM wyżej to już sie nie liczy :P
- Super Puchar Hiszpanii, jakieś trofeum mamy :wink:

cytat ze mnie z naniesionymi poprawkami

Cytat:
A jak tak bardzo zalezy ci na europejskich pucharach to ja tylko powiem ze barca jest jedynym klubem ktory nie opuscil ani jednego sezonu w tych rozgrywkach

Pewnie jak w tym roku nie graliście LM to przynajmniej w Pucharze UEFA.
Też sie liczy szczególnie jakbyscie go wygrali, wtedy to widze te wypowiedzi. A tu nawet z pucharem pocieszenia nie wyszło.

BIGMAC 
Barcelonista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 17:56   

Ale przynajmnie w lidze sobie odbilismy, a u was cos tak z niczym nie wyszlo. Tylko nie pisz ze macie Superpuchar, bo jesli uefa to pocieszenie, to superpuchar to ... sam nie wiem jak to nazwac :)

Supreme 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 18:16   

pocieszeniem w ligowym formacie, ale wiadomo, że Superpuchar Hiszpanii liczy sie tylko wtedy jak go Barca wygrywa :wink:

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 18:48   

ale wyjechales!! a tak to superpuchar rozgrywany bedzie na ten sezon dopiero pozniej i wiadomo jedno real go nie obroni!

Supreme 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 19:03   

Tylko, ze Real Superpuchar wywalczyl w składzie z Becksem i trenerem Quirozem to dziwne, zeby zaliczac to do trofeów z przed 2 lat kiedy Beckham nie był zawodnikiem Realu a trenerem był Del Bosque, wiec kto z czym wyjechał.

BrunoKSG 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 08, 2004 15:58   

Claudio Ranieri zostal trenerem Valencji. Nie wiem dlaczego, ale osobiscie nie przepadam za tym szkoleniowcem. Nie podobala mi sie jego praca w Chelsea. Byc moze ciazyla na nim ciagla presja wynikow, i moze teraz bedzie pracowac w bardziej spokojnych warunkach. BIG MAC jak sie sprawy maja z pozyskaniem Luccina przez Barce, bo ostatnio nic na ten temat nie slyszalem. Moze bedziesz bardziej zorientowany :)

BIGMAC 
Barcelonista

Wysłany: Wto Cze 08, 2004 19:58   

Luccin to była alternatywa dla Davidsa. Skoro Davids zdecydował sie podpisać kontrakt to nie sadze aby przyszedł Francuz. Poza tym na jego pozycje priorytetami są Ballack i Baptista.

Ranniereigo lubie chocby za to, ze nie korzystal usług z samych gwiazdorw, o czym swiadczy tez fakt iz najlepszym strzelcem byl teoretycznie rezerwowy Hasselbaink. Wiem ze inni mieli kontuzje, ale mimo tak wielkich zmian potrafil stworzyc gre wokol starych wyjadaczy typu Lampard.

BrunoKSG 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 01, 2004 11:45   

No to sie Barca wzmocnila. Przyszedl Guly i Larsson. Larsson bedzie ich kosztowac 2 miliony rocznie wiec to zdecydowanie mniej niz Kluivert, a mysle, ze pozytek z niego bedzie wiekszy. Teraz tylko liczyc na dobre podania Ronaldihnio do partnerow i mam nadzieje na mistrza w tym sezonie.

Pepe69 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 01, 2004 16:03   

Po tych wzmocnieniach Barca ma duże szanse na tytuł w tym roku, już końcówkę tamtego mieli niezłą a teraz skład będzie mocniejszy, osobiście życzę im mistrzostwa w tym sezonie.

BIGMAC 
Barcelonista

Wysłany: Czw Lip 01, 2004 17:46   

No wiec oficjalnie jest juz GvB, Belletti, Giuly i Larsson. Prawdopodobnie w niedziele ogloszony zostanie transfer Deco. Co porawda mowi sie ze Deco nie wyklucza Ballacka ale osobiscie nie wierze w przybycie obu panow. Chcialbym jeszce jak najszybszego wyjasnienia sprawy z Davidsem, bo ten ewidentnie w c**** wali i zachowuje sei bardzo nieładnie. Chodzą tez głosy, ze ponoc teraz Juve samo dzwoni do Barcy zeby wznowic negocjacje w sprawie Trezegueta, ale skoro mamy juz larssona, to Juve musi sie liczyc z tym ze barc awycofa swoja pierwsza ofertę i nowa napewno bedzie nizsza. Mysle ze jesli Barca nie zatrxzyma davidsa, to czeka nas zakup jego alternatywy, a oprocz tego jewszzce jeden napadzior i prawdopodobnie Milito.

DjJuve 
Juventino

Wysłany: Czw Lip 01, 2004 20:24   

BIGMAC napisał/a:
Chodzą tez głosy, ze ponoc teraz Juve samo dzwoni do Barcy zeby wznowic negocjacje w sprawie Trezegueta, ale skoro mamy juz larssona, to Juve musi sie liczyc z tym ze barc awycofa swoja pierwsza ofertę i nowa napewno bedzie nizsza.
To tylko ploty.Dzis Luciano powiedzial ze Treze zostaje a te glosy to nieprawda.Mysle ze sytuacje z Treze jest juz rozwiazana a tak niedawno byl bardzo blisko was :P

p.s.Zycze powodzenia Barcelonie bo to klub bliski mojemu sercu :wink:

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 02, 2004 14:17   

BIGMAC napisał/a:
Prawdopodobnie w niedziele ogloszony zostanie transfer Deco. Co porawda mowi sie ze Deco nie wyklucza Ballacka ale osobiscie nie wierze w przybycie obu panow

A Deco nie był po rozmowach z Chelsea?

pzdr,

dezali 
Administrator

Wysłany: Pią Lip 02, 2004 15:29   

BIGMAC napisał/a:
No wiec oficjalnie jest juz GvB, Belletti, Giuly i Larsson.

nie powiem, by choc jedno z tych nazwisk powalilo mnie na nogi. jesli tak dalej pojdzie ronaldinho nie bedzie dalej mial godnego siebie partnera w zespole, a barca.... europy raczej nie zawoluje. sciaganie wyeksploatowanych, badz nienajwyzszej klasy pilkarzy raczej nie przyczyni sie do ich sukcesow.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 02, 2004 23:35   

dezali napisał/a:
nie powiem, by choc jedno z tych nazwisk powalilo mnie na nogi.

Nie chodziło Ci przypadkiem o kolana? ;-)
Co do tych nazwisk. Ci piłkarze nie są wcale źli (szczególnie Giuly i Larsson), ale faktycznie po Barcie należało by się spodziewać czegoś więcej.

BIGMAC 
Barcelonista

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 14:28   

No jesli wszystko wypali i dojda do skutku wszystkie planowane transfery to Barca bedzie miala najlepsza srokowa linie i nawet Milan nie baedzie mial sie czym przeciwastawic Ballack/Davids, Deco, Xavi, Ronaldinho, Giuly. Do tego na szpicy bramkostrelny Larsson lub Luis Fabiano obaj z instynktem mordercy. Do obrony ofensywnie grajacy boczni obroncy GvB i Belletti a na srodku Puyol i mozliwe ze jednak Milito. Nie chce przesadzac, ale mysle ze w tym sezonie nawet Milan moze nie sprostac Barcy, nie oczekluje odpowiedzi na to stwierdzenie, bo wiem ze i tak nikt sie z Was z emna nie zgodzi, ani ja zdania nie zmienie :)

RASI 
Juventino

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 15:24   

Być może fanom Milanu byłoby niezręcznie odpowiadac na te brednie więc moze ja to zrobie. Wszyscy ci piłkarze są nieźli... i tylko nieźli ;-) . Poza tym sa podstarzali i nie wprowadzą do ruzyny czegos nowego. Wybacz szczerośc ale nwet gdyby Barca sprawadziła ich wszystkich nadal byłaby o klase nizej niż Milan :?

BIGMAC 
Barcelonista

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 15:46   

yyy ni3 bardzo rozumiem
1. Xavi 24 lata
2. Deco 26 lat
3. Ronaldinho 25 lat
4. Giuly 28 lat
5. Ballack 28 lat

Ktory z nich jest podstarzaly??!!??

Dalej lecąc to:
1. Deco, w przeciagu 2 lat, 2 mistrzostwa ligi portugalskiej, puchar portugalii, puchar UEFA, Liga Mistrzów

2. Giuly, finalista tegorocznej Ligi mistrzów, swietnie asystujący i dobrze strzelający prawo skrzydłowy.

3. Ballack, motor reprezentacji Niemiec, to ze w Bayernie nie gral dobrze to nic nie znaczy, bo caly Bayern przysiadl.

4. Larsson, 143 mecze i 123 gole w oficjalnych meczach Celticu. Bez komentarza

Wiec proponuje troche obiektywizmu, bo zaden z graczy Milanu nie moze sie w ostatnich 2 latach pochwalic lepszymi osiągnieciami na arenie miedzynarodowej niz wspomniani przezmnie wyzej zawodnicy.

RASI 
Juventino

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 16:44   

No może z tymi "podstarzałymi" to przesadziłem ;-) wydawało mi sie ze są wszyscy przynajmniej o rok starsi.
Ale z resztą sie nie zgodze.
Deco - dla mnie mimo wszystko średniak :? ogladam go i nie potrafie dostrzec tego czym tak zachwycają sie kibice w hiszpani czy potugali.
Giuly - juz on zrobił na mnie lepsze wrażenie niż Deco. Niemniej nie można go porównywac do klasy Szewczenki, Del Piero, Treze, Raula, RvN, Henrego czy chodźby Moro.
Ballack - przereklamowana gwiazdeczka. Ustepuje Davidsovi o lata świetlne.

O Ronaldinho i Xavim wypowiadać sie nie będe ;-) na co ich stac każdy wie. Niemniej jednak uważam, że to wszystko to nadal za mało na Milan, Arsenal, ManU a być może nawet na odbudowujące sie Real i Juve ;-)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 16:45   

BIGMAC napisał/a:
Wiec proponuje troche obiektywizmu, bo zaden z graczy Milanu nie moze sie w ostatnich 2 latach pochwalic lepszymi osiągnieciami na arenie miedzynarodowej niz wspomniani przezmnie wyzej zawodnicy.

A ja proponuje troche ochlonac i spojrzec na sprawe z lekkim dystansem. Prawie kazdy z zawodnikow Milanu moze pochwalic sie lepszymi osiagnieciami na arenie miedzynarodowej w 2 ostatnich latach niz wspomniani wyzej zawodnicy (procz Deco). A to dlatego, ze Milan wygral rok temu Lige Mistrzow i zdobyl Superpuchar Europy. Jak sie do tego maja osiagniecia Ballacka, Larssona, Giuly'ego? Nijak. Ale to i tak nie ma znaczenia, bo nie trofea graja. Pisanie, ze Barca bedzie miala lepsza druga linie niz Milan chyba jest zbyt wczesne. Moze dla niektorych tak bedzie, ale tylko na papierze. (dla mnie nawet na papierze nie :) ) W rzeczywistosci liczyc sie bedzie to, jak ci zawodnicy beda ze soba wspolpracowac. Jesli nawet pomoc Barcy mieliby tworzyc Ballack, Deco, Xavi, Ronaldinho i Giuly, to jeszcze nie jest przesadzone, ze bedzie im to wychodzic. Przeciez to calkiem nowa linia pomocy. Trzeba sie zgrac itd. Milan tego problemu miec nie bedzie.
Nie chce tez podwazac klasy Larssona, ale gral tylko w lidze szkockiej, w ktorej niepodzielnie panuja zespoly z Glasgow, a reszta jest tylko tlem. Zobaczymy co Szwed pokaze w silnej lidze. Pewnie to co Jardel, ale nie uprzedzajmy faktow ;)

BIGMAC 
Barcelonista

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 17:11   

Rasi napisał/a:

Giuly - juz on zrobił na mnie lepsze wrażenie niż Deco. Niemniej nie można go porównywac do klasy Szewczenki, Del Piero, Treze, Raula, RvN, Henrego czy chodźby Moro.

Giuly nie jest srodkowym napastnikiem, wiec nie rozumiem porownania...

Rasi napisał/a:

Ta przereklamowana gwiazdeczka doprowadzila Bayer do finału ligi mistrzow, Niemcow do finału MŚw Koreii, a w kazdym z 3 meczow EURO 2004 została wybierana graczem meczu, ale co ja tam wiem, on muis byc przereklamowany...

TomekW napisał/a:

Pisanie, ze Barca bedzie miala lepsza druga linie niz Milan chyba jest zbyt wczesne. Moze dla niektorych tak bedzie, ale tylko na papierze. (dla mnie nawet na papierze nie ) W rzeczywistosci liczyc sie bedzie to, jak ci zawodnicy beda ze soba wspolpracowac. Jesli nawet pomoc Barcy mieliby tworzyc Ballack, Deco, Xavi, Ronaldinho i Giuly, to jeszcze nie jest przesadzone, ze bedzie im to wychodzic. Przeciez to calkiem nowa linia pomocy. Trzeba sie zgrac itd. Milan tego problemu miec nie bedzie.

Tu sie z tobą zgadzam, wswzystko zweryfikuje boisko, mam nadzieje ze oprocz pucharu Gampera dane nam bedzie zmierzyc sie w walce o tytul na europejskim podworku, wiec nie odpadajcie za szybko :D :P

I jeszc ejedno, LArsson wcale nieprzychodzi do Barcy jako pierwszy napastnik, poporstu jest pilkazrzem klasowym, ktory nie kosztuje NIC i dlatego bedzie gral w Barcy. Zostanie jeszce Saviola i ktos nowy (Luis Fabiano?) i rywalizacja na treningach wyklloni tego kto bedzie snajperem FCB w nowym sezonie.

RASI 
Juventino

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 17:48   

BIGMAC napisał/a:
Rasi napisał/a:

Giuly nie jest srodkowym napastnikiem, wiec nie rozumiem porownania...

Giluly według mnie jest napastnikiem a nie pomocnkiem a pozatym mi chodziło bardziej o porównanie "klasy" tych piłkarzy ;)
Rasi napisał/a:

Cytat:
Ta przereklamowana gwiazdeczka doprowadzila Bayer do finału ligi mistrzow, Niemcow do finału MŚw Koreii, a w kazdym z 3 meczow EURO 2004 została wybierana graczem meczu, ale co ja tam wiem, on muis byc przereklamowany...

to samo mozna powiedzięc o Bekhamie ;) wszyscy sie nim zachwycaja a tak naprawde to tylko przyzwoity piłkarz. Do miana geniusza mu bardzo daleko. To samo tyczy sie Ballacka - dobry wyrobnik. To że jest wyrózniajaca sie postacia reprezentacji Niemiec nie swiadczy o jego umiejetnosciach ale słabosci repr. Niemiec ;-)

BIGMAC 
Barcelonista

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 17:54   

1. ja sie Beckhamem nie zachwycam :D
2. Beckham nie nadaje sie na lidera reprezentacji, to nie jest pilkarz nawet tego pokroju co chociazby Figo, Nedved, Totti, Ballack, ktorzy naprawde ciagna swoja repreze. Dobre wrzutki to za malo, sprawdzal si w Anglii przy silowym spoobiw gry, gdzie gralo sie skrzydlami na dobrze grajcych glowa zawodnikow w polu karnym. W Hiszpanii, skrzydlowy musi byc swietnym technikiem, umiejącym wygrywac pojedynki 1:1, a Beksa tego nie potrafi. Giuly moze nie jest zawodnikiem tej klasy, bo to on wypracowuej sobie sam sytuacje i podaje do kolegow, ci wymienieni przez ciebie w wiekszosci zyja z podan ludzi takich jak Giuly. I rozumowanie ze jak ktos nie strzela tyle bramek co ci wymienieni przez ciebie jest wybacz ale smieszne, bo ich rola na boisku jest nieco inna.

DjJuve 
Juventino

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 18:21   

Jeszcze te wszystkie transfery nie sa potwierdzone wiec kolega kibic Barcy powienien troche ochlonac.Zgadzm sie z Rasim co do Deco moim zdaniem zaden z niego wielki zawodnik mozna powiedziec przecietniak a podczas Euro nic nie pokazal i jeszcze nie jest pewne czy przejdzie.Ballack jego transfer nie jest potwierdzony ale do graczy takich jak Davids Nedved czy Pirlo duzo mu brakuje.Larrson jest dobry lecz juz nie najmlodszy.Giuly takze niezly zawodnik i twoja druzyna moze byc zadowolona z tego transferu.Nie bylbym pewien czy Barca kupi jeszcze jakiegos napastnika.Po co im kolejni jezeli sa Saviola i Kluivert wiec watpie zebys zobaczy Luisa Fabiano w barwach Barcy.Sprawa Davidsa juz jest raczej wyjasniona i wciagu kilku najblizszyc dni ma podjac decyzje ale zapewne nie wybierze Barcy.To tyle ale tak jak mowie zycze Barcy jak najlepiej bo jest bliska memu sercu :roll: mistrzostwo jak najbardziej lecz CL juz nie za bardzo :wink:

BIGMAC 
Barcelonista

Wysłany: Sob Lip 03, 2004 19:27   

zaraz zaraz, nie potwierdzony jest tylko zakup Ballacka, giuly, larssona, belletti i GvB są juz po oficjalnej prezentacji. Jesli chodzi o Davidsa, to powiem tylko ze napewno to Kopernik nie zyje, a co wyjdzie to sie zobaczy. Barca musi kupic jeszcze jednego napadziora, bo Kluivertowi juz powiedziano ze nie ma go w planach na nastepny sezon. Sory ale placic rezerwowemu 8 baniek rocznie to troche nie bardzo umowa :/

Odpowiedz do tematu