ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brazylia
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 11:00   

lord bass, to co piszesz świadczy o słabości właśnie. Ta "zmiana pokoleniowa" nigdy nie była tak konieczna jak obecnie. Rok w rok ich liga wypluwa po kilku utalentowanych piłkarzy, problem w tym, że po przyjeździe oni zazwyczaj gdzieś znikają i obecnie ich w europie nie widać. Bo niby kto? Można wymienić: Pato, Hernanesa, Nilmara i Hulka - to tak na szybko. Oczywiście pewnie jacyś ciekawi gracze są w Portugalii czy Rosji/Ukrainie, ale nie zmienia to faktu, że jest bieda.

lord bass napisał/a:
Ta ofensywa sie tworzy w Brazylii. To taka wymiana pokoleniowa.
Rozumiem, że masz na myśli Neymara, Ganso, Lucasa i Marcelinho? Tylko racz zauważyć, że oni jak na razie udowadniają swój talent tylko w swojej lidze. Doświadczenie każe przypuszczać, że tylko jeden z nich zaczepi się na dłużej w wielkim klubie, jeden będzie gdzieś się tułał po europie, jeden wróci do Brazylii, a jeden gdzieś zaginie - bo tak to zazwyczaj wygląda, choć oczywiście każdy przypadek jest inny. Nie ma sprawdzonych piłkarzy klasy: Imperatora (czyli Adriano), Ronaldo, R80, Rivaldo, czy nawet Juninho z Lyonu.

Można też ukłuć tezę, że obecnie im mniej złożona rola tym większa szansa powodzenie. Żadnych kreatywnych wygibasów, żadnego dyktowania rytmu gry, a jeśli już to jako DM, zostawiając konstruowanie akcji lepszym w tym elemencie.

Wczoraj oglądałem mecz Santosu, jedynym pozytywem jaki z tego wyniosłem, wobec marności na boisku, były słowa komentatora o ofercie Chelsea dla Neymara w wysokości 25 mln euro, gdy Santos twardo stoi przy 35, oraz pomyśle Atletico Madryt ze sprowadzeniem Ronaldinho. Chelsea słusznie kręci nosem nad złożeniem wyższej oferty, tak jak Milan słusznie nie chce płacić 25 mln za Ganso. Niech oni przyjadą do europy i udowodnią swoją klasę. Jak na razie Ganso zagrał 45 spotkań w lidze brazylijskiej i strzelił 8 goli, większość goli jakie są w kompilacjach pochodzi z mistrzostw stanowych, co mówi dość niewiele, mniej więcej tyle, ile gra R80 na tournee po USA. Zderzenie z poważną piłką dla większości z nich jest bardzo bolesne, a nasi, czyli Kaka i Pato, to piłkarze od zawsze słynący bardziej z europejskiego stylu gry, im było więc łatwiej.

lord bass napisał/a:
Choć uważam że na Mundial 2014 Pato wraz z Neymarem Ganso Hulkiem oraz Marcelinho będą stanowić o sile zespołu w ofensywie.
Sorry, ale w takim razie zaorze ich Anglia z Carollem, Wilsharem i innymi piłkarzami,którzy już teraz grają z powodzeniem w najtrudniejszej lidze świata, tak jak Hiszpanie, Francuzi, Holendrzy czy Niemcy. Przejaskrawiając można też napisać, że o Włochów w takim razie też nie ma sensu się bać - jest Ballotelli, Giovinco (!) i Verdi ( a co! ;) ).

lord bass napisał/a:
chociaż młodzi boczni obrońcy którzy wygrali awans na Olimpiadę mogą być nawet lepsi od Alvesa
O Jezu, serio? Ilu ich tam jest tych bocznych obrońców? 15? To kupmy ze trzech, tak na zapas.

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 11:25   

Jeszcze jest za wcześnie mówić o obecnej Brazylii. Mają ciekawych graczy na każdej pozycji, ale takie Niemcy z Ozilem, Khedira, Marinem, Mueller, Krossem mogą zaszaleć na przyszłych mistrzostwach......

Co do Neymara. Moim zdaniem będzie jak Pele. Nie wyjedzie z Brazylii. Powód jego warunki fizyczne. No jeśli dostawałby te same piguły co Messi......

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 15:22   

Carlos

Liga Brazylijska nie jest taka zła jak wszystkim się wydaje. Jestem niezadowolony że ludzie dalej wierzą w ten stereotyp o lidze brazylijskiej ( wszyscy tam grają 5 napastnikami, mają fatalnych obrońców itd.)

Wczoraj też oglądałem mecz Santosu. Przyznam ci rację że mecz był beznadziejny pod względem Santosu. Gdy dowiedziałem się jakie są składy to mozna powiedzieć że się zdenerwowałem, ponieważ czekałem by wreszcie zobaczyć po przerwie w lidze Neymara i innych ale trener dał im wolne.

Ja osobiście uważam że kluby europejskie muszą wysyłać większą ilość skautów do Afryki ale nie na mecze drużyn z WKS Ghanny czy innych większych krajów tylko jeździć od wioski do wioski i obserwować grę młodych chłopców.

Uważam że Milan powinien wydać te 23 mln na Ganso, ponieważ jest to teraz słabo oszlifowany diament a w przyszłości może być to duży diament.
Kluby europejskie powinny ryzykować i dokonywac takie transfery, ponieważ może okazać się że kiedyś ten piłkarz wygra Złotą Piłkę.

Nie ma tam tylu dobrych bocznych obrońców na razie zauważyłem ich 3.

Adin

Neymar wyjedzie z Brazylii na 100%. Już w tamtym roku by wyjechał do Europy gdyby Santos nie podbijał ceny. Warunki fizyczne w jego przypadku nie są ważne (Z Pato było tak samo)

Tak dodam od siebie.
Uważam że Pato jest źle prowadzony przez naszych trenerów.
Sam Pato mówi że chce być jeszcze silniejszy i mieć więcej mięśni.
Ale jak zauważyłem od 2 lat Pato jest coraz wolniejszy.
Alex nie nadaje się na środkowego napastnika poniewaz wtedy traci wszystkie swoje atuty.
Jako skrzydłowy wykorzysta swoją szybkość (może polepszy dynamikę) drybling na pełnym gazie (marzę że będzie wykonywał dryblingi ala messi a nie Robinho) oraz grę 2 nogami.

:toast:

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 15:34   

Jako skrzydłowy Pato grał u Leo, to nie była pozycja dla niego. Jego drybling ogranicza się głównie do wypuszczenia piłki + sprint, co często się nie sprawdza, także nie rób z niego super skrzydłowego.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 15:47   

To gdzie on ma grać? :hmm:

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 16:50   

lord bass, nie, liga brazylijska nie jest taka zła, fakt. Ale nawet średnie ligi europejskie (powiedzmy od Belgii wzwyż) sprawdzają piłkarza lepiej niż ona. Zauważ, że zapijaczony Adriano, który w SA nie dawał rady, tam się znów wybił. Ronaldo cierpiący na lustrzycę też nie miał problemów z zadziwiaaniem publiczności, gorzej już było u niego z bieganiem. To samo będzie z R80, o ile nie częściej niż trzy razy w tygodniu będą go wyciągali spod barowych stolików.

lord bass napisał/a:
Uważam że Milan powinien wydać te 23 mln na Ganso, ponieważ jest to teraz słabo oszlifowany diament a w przyszłości może być to duży diament.
A moim zdaniem powinni go odpuścić.

lord bass napisał/a:
Nie ma tam tylu dobrych bocznych obrońców na razie zauważyłem ich 3.
I Twoim zdaniem każdy z nich będzie lepszy od Alvesa? Aha.

lord bass napisał/a:
drybling na pełnym gazie (marzę że będzie wykonywał dryblingi ala messi
przecież on by się zabił o własne nogi. PrzM, Ci napisał jak to zazwyczaj wygląda.

lord bass napisał/a:
To gdzie on ma grać?
W dwuosobowym ataku, a z racji tego, że przewyższa zdecydowanie kolegów instynktem i przegrywa z nimi umiejętnością gry kombinacyjnej, to bliżej bramki niż oni.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 18:18   

carlos napisał/a:

lord bass napisał/a:
To gdzie on ma grać?
W dwuosobowym ataku, a z racji tego, że przewyższa zdecydowanie kolegów instynktem i przegrywa z nimi umiejętnością gry kombinacyjnej, to bliżej bramki niż oni.

Dokładnie, Pato powinien być partnerem Zlatana, ale bardziej wysuniętym niż Robinho czy Cassano (którego zresztą podobnie jak carlos chętnie zobaczyłbym na trequartiście), w razie potrzeby może też być wysuniętym napastnikiem.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 20:00   

carlos

Nie powiedziałem że każdy będzie lepszy od Alvesa tylko że może.

Gracze z Brazylii mają pewną wadę albowiem gdy przechodzą do europejskim tuzom miesza się im w głowie z nadmiaru pieniędzy. Tylko nieliczni radzą sobie z nadmiarem kasy Kaka (bo pochodził z bogatej rodziny) oraz Pato (jest strasznie samodzielny i wygrał z Rakiem) oraz Thiago (wygrał z Gruźlica).
Zapobiec takim sytuacją proponował bym klubą by zarządzili psychologom opiekę do 25 roku życia.

PoP 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 20:45   

lord bass napisał/a:
Zapobiec takim sytuacją proponował bym klubą by zarządzili psychologom opiekę do 25 roku życia.

Chciałeś chyba napisać psychologą?? :brew: :lol2:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 22:57   

lord bass napisał/a:
Liga Brazylijska nie jest taka zła jak wszystkim się wydaje. Jestem niezadowolony że ludzie dalej wierzą w ten stereotyp o lidze brazylijskiej ( wszyscy tam grają 5 napastnikami, mają fatalnych obrońców itd.)

Nie wiem jak inni taktują ligę brazylijską, ale dla mnie to coś w stylu holenderskiej. I też Jestem nastawiony sceptycznie wobec zawodników z tego kraju. To nie jest stereotyp - wytarczy prześledzić karierę wielu talentów z ligi brazylijskiej na przestrzeni ostatnich lat. Masa z nich po prostu momentalnie zginęła w Europie. To raz. Dwa: jeśli grający słabo w Europie zawodnicy wracają do Brazylii to wiele razy momentalnie stają się czołowymi graczami swojej skipy.
Nie che mi się wymieniać ani szukać zbyt wielu, więc w ciągu 3 minut dotarłem do dwóch postów w których się w 2004 roku wymienia najlepszych graczy ligi brazylijskiej:

GK - Rogerio Ceni (Sao Paulo)

RB - Cicinho (Sao Paulo)
DF - Rodrigo (Sao Paulo)
DF - Dininho (Sao Caetano)
LB - Léo (Santos)

DM - Magrão (Palmeiras)
DM - Mineiro (Sao Caetano)
OM - Roger (Fluminense)
OM - Petkovich (Vasco da Gama)

Striker1 - Washington (Atletico PR)
Striker2 - Robinho (Santos)

......................Júlio César (Flamengo)...............
..............Rodrigo (SP)/Dininho (São Caetano)......
......Cicinho (SP)....................Léo (Santos).....
............................Mineiro (São Caetano)........
......Fernandinho (Atlético-PR)...Elano (Santos)....
.....................Jadson (Atlético-PR).................
................................Robinho (Santos).........
................Washington (Atlético-PR)..............

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 13:24   

Czy na Polsacie mozna zobaczyc dziś Brazylie

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 20:51   

A dziś zagra ... Ronaldo :)

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 09:41   

Na Copa America:

Goalkeepers: Victor (Gremio), Julio Cesar (Inter)

Defenders: Daniel Alves (Barcelona), Maicon (Inter), Andre Santos (Fenerbahce), Adriano (Barcelona), Lucio (Inter), Thiago Silva (Milan), David Luiz (Chelsea) Luisao (Benfica)

Midfielders: Lucas Leiva (Liverpool), Ramires (Chelsea), Sandro (Tottenham), Jadson (Shakhtar Donetsk), Elias (Atletico Madrid), Elano (Santos), Paulo Henrique Ganso (Santos), Lucas Silva (Sao Paulo)

Forwards: Robinho (Milan), Pato (Milan), Fred (Fluminense), Neymar (Santos)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 10:36   

Ale rzeźnia w pomocy. Przesyt piłkarzy grających bliżej środka niż linii i sporo o umiejętnościach głównie defensywnych. Ciekawe co najlepszego z tego wyniknie. Na CA może i wystarczy, ale gdzie ta czarująca Brazylia sprzed kilku lat? Gdzie piłkarze pokroju Ronaldinho, Rivaldo, Romario itp?

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 13:56   

W tym składzie brakuje Hernanesa. Pewnie Robinho i Neymar będą na skrzydłach, a do wyzdrowienia Pato Fred jako CF. Taktyka 4-3-2-1

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 16:35   

Venomik napisał/a:
Ale rzeźnia w pomocy. Przesyt piłkarzy grających bliżej środka niż linii i sporo o umiejętnościach głównie defensywnych. Ciekawe co najlepszego z tego wyniknie. Na CA może i wystarczy, ale gdzie ta czarująca Brazylia sprzed kilku lat? Gdzie piłkarze pokroju Ronaldinho, Rivaldo, Romario itp?

jakby to byłby Dunga to wszyscy by podnieśli głos, że nie ma magików w ofensywie ;]

morpex 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 22, 2011 20:24   

Podobno dzis gra Brazylia a ja nie moge nic na ten temat znalezc a bardzo bym chcial obejrzeć wie ktos cos o tym

heniek 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 09:31   re

Nr 1 Ronaldinho
Nr 2 Kaka
Nr 3 Luis Adriano
Nr 4 Robinho
Nr 5 Julio Cesar

arekk20 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 14:34   

a co to jest?

heniek 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 15:49   

nie wiesz to jest lista dobrze grających piłkarzów w Brazyli :ok:

arekk20 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 17:14   

?
Ale ty na nich byś oparł aktualną reprezentację Brazylii? Bo jeśli tak to mamy bardzo różniące sie poglądy.

EmaS 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 07, 2012 17:15   

Praktycznie mozna by bylo wypisac 10-20 zawdonikow ktorzy na dzien dzisiejszy sa wielkimi gwiazdami i graja regularnie (kosztuja tez miliony euro) wg mnie Brazylia jest najlepsza reprezentacja nie suguruje sie rankingiem, lecz pilkarzami, tytulami i legendami tego kraju (na dzien dzisiejszy chyba tylko Hiszpania trzyma im kroku choc i tak nie bd tak utytulowana jak Brazylia) xD Nawet 3 skład Brazylii to wspaniali pilkarze :) Moje typy...
Napastnicy: Neymar i Robinho (dalej Pato i Nilmar)
Pomoc: wg mnie najlepszy skrzydlowy - Hulk a na lewa strone oczywiscie Bastos
3 znakomitych ŚPO: Ronaldinho ktory wrocil do kadry, Kaka ( byly gracz Milanu) oraz mlody Ganso (podobno nastepca Pelego :) )
Obrona: tu bez watpniea najlepsza na swiecie, zarowno stoperzy jak i boczni gracz: Lucio, Silva,Alves,Marcelo,podziwiam tez SAntosa i Maicona no i moze Luiza z Chelsea i Luisiao za znakomita gre glowa :)
Bramka: uwielbialem ogladac Dide ale jest teraz Cesar

łachu 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 07, 2012 20:21   

Moim zdaniem lepsza była reprezentacja Brazylii zdobywająca mistrzostwo świata w roku, w którym się urodziłeś.

EmaS 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 04:07   

oczywiscie ze tak ja zaczelem sledziec mecze tej reprezentacji jak grala w 200r na mundialu, ale mysle ze na 2014r. po 12 latach przerwy wreszcie wejda chociaz do polfinalu

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 11:18   

Przede wszystkim napastnicy pokroju Neymara, Robinho czy Pato mogą w tej chwili buty czyścić tym, którzy grali 10 lat temu w kadrze. Ronaldinho czy Kaka to też nie są w tej chwili gwiazdy z absolutnego topu, poza tym jeśli sugerujesz grę ze skrzydłami Hulk - Bastos to ustawienie dowolnej dwójki spośród trzech wymienionych przez Ciebie graczy byłoby zwykłym samobójstwem.

Odpowiedz do tematu