ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brazylia
Autor Wiadomość
EmaS 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 11:21   

czemu ustawili by 2 -ch skrzydlowych ŚPO 2 napastników i defensywnego pomocnika np. Ramiresa

EmaS 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 11:22   

Bastos zreszta grał na lewej obronie wiec z jego powrotem do linii defensywy nie byloby problemu, ewentualnie moga zakrac jka np. Polska dac do tylu jeszcze pomocnika a na atak tyko Neymara ale to by bylo za bardzo defensywne nastawienie. Tylko ty tez dobrze stwierdzasz bo jak z 3-jki : Roni,Kaka i Ganso mialby grac tylko 1 zawodnik a nienp. 2-ch to faktycznie cos by bylo nie tak. Mnie dziwi fakt ze Hulk tak zadko pojawia sie w kadrze....

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 19:11   

Ja widzę tak skład Brazylii :

esem 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 19:25   

Co ten Lucas tak z przodu? Zamieniłbym go z Ramiresem i zamiast Neymara może Nilmar i OK.

EmaS 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 19:40   

Ja to tak widze:

Po zakończeniu kariery Lucio może grać David Luiz, na baramce zmiennikiem wg mnie powinien być Alves a za Ronaldingo ewentualnie Pato albo Robinho

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 08, 2012 19:59   

Zaraz, zaraz...kompletnie nie rozumiem o co tu chodzi. EmaS, czy Ty chcesz udowodnić, że Brazylia ma jakiś wyjątkowy, jak na Brazylię, potencjał? Można stosować różne argumenty, ale to nie przejdzie. Wystarczy popatrzeć kogo Wy wystawiacie w ich ofensywie... Pamiętacie MŚ w USA czy Francji?
Ich reprezentację widzę niżej niż Włochów, którzy też mają marne pokolenie, ale przynajmniej znaleźli styl gry. Hiszpanie, Niemcy, a potencjałem ofensywnym Argentyńczycy, zabijają ich śmiechem.
To jak grali kiedyś, nie przechodzi na teraźniejszość, niestety, bo uwielbiałem ich oglądać.

maslok 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 20:07   

Argentyńczycy może i mają potencjał, ale mogliby znaleźć selekcjonera, którego poziom inteligencji nie wprawia nas w zadziwienie, jakim cudem sam odnajduje drogę do domu.

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 20:42   

Szczerze Argentyna równie jest przereklamowana co Brazylia teraz. Co z tego że przód mają dobry, a tyły marne. Jedynie Masherano nadaje się na Bossa w pomocy. Atak mają najlepszy na świecie, ale ostatnie mistrzostwa pokazały na co ich stać.

EmaS 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 21:41   

kazdy ma swoje zdanie ale co do Argentyna to bez przesady Brazylia zawsze miala najlepszych graczy ofensywnych , Argentyna i tak jest zdominowana o sukcesach na MŚ nie wspomne, to tylko moje zdanie (i jeszcze obrona moze brak ŚP, ale co do disiejszej obrony Brazylii i jej zmiennikow to mozna porownac do niej tylko Niemców,Francuzów i Anglików bo chyba nawet Hiszpanie odstaja)

EmaS 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 22:50   

zreszta ja tu pisze poniewaz temat tego watku to BRAZYLIA wiec chyba powinni sie tu wypowiadac fani reprezentacji Brazylii (oczywiscie poza Polska xd) jednak szanuje opinie innych , kazdy lubi innych pilkarzy i kazdy ustawi inaczej podstawowa 11-stke danej druzyny :) Ja sam np. tez lubie Włochów i Argetyńczyków (może nie wszystkich) ale lubie reprezentacje Brazylii najbardziej stad te przedstaweinie 11-stki mojej i posty dotyczace tej druzyny

PoP 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 17:46   

Cytat:
zreszta ja tu pisze poniewaz temat tego watku to BRAZYLIA wiec chyba powinni sie tu wypowiadac fani reprezentacji Brazylii

Czyli każdy kto się wypowiedział krytycznie nie może już być fanem tej reprezentacji?? Idąc tym tokiem myślenia wypowiadać mogą się tu tylko ci, co uważają, iż Brazylia wciąga nosem konkurencje?? Wierz Mi, że wypowiadając się na forum musisz się liczyć z tym, że ktoś się z Tobą nie zgodzi zwłaszcza jeśli wypisujesz takie rzeczy o reprezentacji, która przez ostatnie dwa mundiale nic wielkiego nie pokazała a ich poziom widocznie ciągle się obniża.

EmaS 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 18:53   

ale z drugiej strony padla tez teksty typu: Argentyna powala Brazylie w ataku co jest tez ieprawda bo nie dosc ze nie pokazali rownien niz na mundialu to na copa america nie pokazuja nic od kilku lat... zreszta napisalem ze szanuje wasze opinie wiec nie wiem czemu piszesz ze sie do kogos przyczepiam jak ktos cos napisze

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 11:11   

PoP napisał/a:
Czyli każdy kto się wypowiedział krytycznie nie może już być fanem tej reprezentacji?? Idąc tym tokiem myślenia wypowiadać mogą się tu tylko ci, co uważają, iż Brazylia wciąga nosem konkurencje??
:piwo:
maslok napisał/a:
Argentyńczycy może i mają potencjał, ale mogliby znaleźć selekcjonera, którego poziom inteligencji nie wprawia nas w zadziwienie, jakim cudem sam odnajduje drogę do domu.
Oczywiście, że tak, ale czy to nobilituje trenera Brazylijczyków i ich kadrę?
EmaS napisał/a:
ale z drugiej strony padla tez teksty typu: Argentyna powala Brazylie w ataku co jest tez ieprawda bo nie dosc ze nie pokazali rownien niz na mundialu to na copa america nie pokazuja nic od kilku lat
Brazylia zanotowała kompromitująco słabe występy na dwóch ostatnich mundialach, a Copa America było najsłabsze w historii. To, że Argentyna też nie ma sukcesów, nijak ma się do potencjału Brazylii. A skoro o potencjale ofensywnym to, z tego co napisaliście - Lucas, Ganso, Ronaldinho, Robinho, Pato, Neymar, Hulk vs Messi, Aguero, Tevez, Higuain, Di Maria, Pastore, Lavezzi. Wśród graczy Argentyny nie ma piłkarzy z własnej ligi, a wśród Brazylijczyków aż 4, z tego dwóch (Ganso i Lucas) zagrało tam pewnie niecałe 60 meczów.
Brazylia ma potencjał - nie da się temu zaprzeczyć, ale pisanie o jakimś wielkim potencjale jest nie na miejscu, a dlaczego tak jest, napisał już Venomiq. Brazylia jaką ja ceniłem (czyli lata 1994-2006) to rozbuchana ofensywa, której nie można było nie podziwiać, ale wcale nie oparta na słabej obronie. Obrońcy, tak z pamięci, byli tacy jak: Cafu, Maicon, Aldair, Edmilson, Lucio, Roberto Carlos. Defensywni pomocnicy - Dunga, Emerson, G. Silva. Ofensywni gracze natomiast to: Leonardo (chociaż w USA grał jako LO), Ze Roberto, Rivaldo, Robinho, Ronaldinho, Kaka, Romario, Bebeto, Ronaldo, Juninho czy Rai. Generalnie - dużo, dużo lepiej.
Osobiście uważam, że problem Brazylii tkwi gdzieś w ich PZPNie. Gracze lepsi są pomijani kosztem graczy słabszy, ale takich, których można wypromować i zarobić. Hulk, zdecydowanie najlepszy z nich, został powołany dopiero po niedawno, wcześniej ogrywano gwiazdy z ligii. Ganso gra, gdy istnieje ktoś taki jak Hernanes itd.
Brazylia wypuszcza utalentowanych graczy, ale wcale ich tak rewelacyjnie nie szkoli. Ja ją porównuję do banku spermy - mnóstwo potencjału, mało konkretów. Są 200stu milionowym krajem rozkochanym w piłce nożnej, w którą można grać cały czas. Stąd efekty i piłkarze. Taka Holandia niszczy ich stosunkiem liczby dobrych piłkarzy do liczby mieszkańców, BiH każe się zastanowić czy faktycznie największy dar mają właśnie oni, a Urugwaj uzmysłowić (liczba mieszkańców - 4 mln), że nie wszystko jest takie super.
EmaS napisał/a:
wg mnie Brazylia jest najlepsza reprezentacja nie suguruje sie rankingiem, lecz pilkarzami, tytulami i legendami tego kraju
Najlepszym klubem w Anglii jest natomiast Liverpool.

EmaS 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 10, 2012 21:48   

[quote="carlos"]
PoP napisał/a:
Najlepszym klubem w Anglii jest natomiast Liverpool.

Z tym sie zgodze choć na dzien dzisiejszy lepiej gra United City i Chelsea

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 18:58   

EmaS napisał/a:
Z tym sie zgodze choć na dzien dzisiejszy lepiej gra United City i Chelsea
Skoro tak, to ja zgadzam się z tym, co napisałeś wcześniej - żadnych dziur w logice tu nie ma, oceniasz tak jak oceniasz, biorąc pod uwagę całokształt. Zwłaszcza, że pisałeś o półfinale mundialu rozgrywanego u siebie - czyli oceniasz ich obecny potencjał wcale nie aż tak wysoko jak mogłoby się wydawać.
Reasumując wychodzi nam na to, że Brazylia ma niesamowity potencjał, chociaż obecnie lepiej grają inni.

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 11, 2012 19:16   

carlos napisał/a:
Oczywiście, że tak, ale czy to nobilituje trenera Brazylijczyków i ich kadrę?

A czy jak tak twierdzę?

jawora37 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 21:45   

Damiao wygryzł ze składu Pato- ale chociaż sie nie połamie.
Niezł ma skład Brazylia: sama ławka rezerwowych robi wrażenie: Ganso, Lucas, Pato...

frky 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 22:20   

A mecz (do pewnego stopnia, bo jednak Brazyle wygrali) pokazał, że dobry skład na papierze to jeszcze nie gwarancja sukcesu. Najlepiej porównać to w taki sposób, że za każdego Kanarka obecnego na olimpiadzie trzeba by wysupłać co najmniej te 20 melonów, za młodych potomków faraonów wystarczyły by ze 3 worki piłek.

EDIT: eh ten papież :wink:

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 09:44   

jawora37 napisał/a:
Damiao wygryzł ze składu Pato- ale chociaż sie nie połamie.
Skoro oni mają grać takim dość klasyczną 9tką to faktycznie Damiao jest temu bliższy, tak jak Lucas do wejścia na skrzydło.
frky napisał/a:
A mecz (do pewnego stopnia, bo jednak Brazyle wygrali) pokazał, że dobry skład na papierze to jeszcze nie gwarancja sukcesu.
Zgadza się. To Egipt bardziej mi się podobał w tym meczu, ich akcje miały znamiona myśli przewodniej, a co za tym idzie więcej sensu. Brazylia w niczym mi nie zaimponowała, nawet środka pola nie potrafili zdominować i większość akcji szła bokami, za sprawą Marceolo i Rafaela. Indywidualnie nikt się też aż tak nie pokazał, żeby usprawiedliwić swoją "niby-wartość". Dobrze powiedział Galliani o L. Damiao, że nie będzie płacił kokosów za ktosia, który strzelił kilka goli w lidze.
Dla mnie Brazylia może odpaść zaraz po wyjściu z grupy. Pato niech wraca i trenuje z zespołem, nic mu po tych wojażach.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 17:41   

Brazylia teraz, a Brazylia sprzed dekady to dwie różne bajki. Zgodzę się z tym, że ta reprezentacja to nie jest obecnie żadna ścisła czołówka. Wystarczy spojrzeć na to, że ta niezwykle zasłużona drużyna nie miała w ostatnich latach nikogo kto zbliżyłby się do zdobycia Złotej Piłki. Wiadomo - indywidualności nie grają, pokazał to choćby Mundial w 2006 roku, ale pokazuje to również, że u Kanarków brakuje piłkarzy, którzy mogliby ciągnąć grę. Kaka był ostatnim wielkim piłkarzem z tej ekipy, teraz nikt nawet nie zbliżył się do jego poziomu. Jest co prawda kilka wielkich talentów (typu Neymar), ale na chwilę obecną nie udowodnili oni niczego na europejskim podwórku, a to w praktyce skazuje ich na pożarcie (można zarżnąć ich taktyką, przygotowaniem fizycznym i.t.d). Paradoksalnie formacja defensywna wygląda naprawdę nieźle. Silva, Luiz, Marcelo, Alves - podstawową linię obrony na Mundial 2014 mają chyba gotową. Do tego kilku niezłych defensywnych pomocników (Gustavo, Ramires i.t.d). Z przodu brakuje im jednak doświadczenia, tego bez wizyty w Europie nie zdobędą. Na chwilę obecną nie wróżę im sukcesu w zbliżających się mistrzostwach.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 19:18   

A mi się wydaję że to efekt złych wyborów, bo chyba nikt nie wątpi w to że w Brazylii dobrych piłkarzy nie brakuje :) .

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 18:30   

Kaj napisał/a:
A mi się wydaję że to efekt złych wyborów, bo chyba nikt nie wątpi w to że w Brazylii dobrych piłkarzy nie brakuje .
Tylko gdzie oni są, skoro w Europie ich nie widać? Ja się zgodzę, że ciekawych piłkarzy jest wciąż wielu, ale tych o potwierdzonym statusie już duzo, dużo mniej.
carlos napisał/a:
Skoro oni mają grać takim dość klasyczną 9tką to faktycznie Damiao jest temu bliższy
Po ostatnim meczu muszę zweryfikować swoje słowa. Pato z Białorusią naprawdę mi się podobał, nie grał jak Damiao w stylu silnej, dobrej technicznie wieży, ale już wyglądał na klasyczną 9tkę. On w tym miejscu to związane ręce (nogi?) dla pary środkowych obrońców rywali. Pozycja uwypukla jego zalety, niwelując wady. Obiecująco.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 19:47   

carlos napisał/a:
Tylko gdzie oni są, skoro w Europie ich nie widać? Ja się zgodzę, że ciekawych piłkarzy jest wciąż wielu, ale tych o potwierdzonym statusie już duzo, dużo mniej.

Zawsze podobał mi się Alex Teixeria z Szachtara, szkoda że on nie zawitał do reprezentacji :) . Graczy na prawde nie brakuje, ale osoby która ich zbierze w jedną składną drużyne już tak.

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 01, 2012 14:33   

ma ktos link do meczy brazylia nowa zelandia

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 17:50   

http://www.youtube.com/watch?v=J-TD5S3wq40
Chyba wyżej niż Ramos :lol2:

Odpowiedz do tematu