ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reprezentacja Włoch (cz. 2)
Autor Wiadomość
bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 24, 2016 21:39   

tylko jest jeszcze Sportiello, który też jest po dobrym sezonie by nie powiedzieć o dobrych poprzednich dwóch sezonach, a jedzie wiekowy Marchetti... i według mnie to bramkarz atalanty zasłużył na to powołanie niż bramkarz lazio

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 13:04   

No to z Milanu jedzie tylko de Sciglio To jest jakaś marna komedia.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 13:15   

Trochę to mówi o poziomie kadry Milanu, ale chyba jednak więcej o dziwacznych upodobaniach Conte. Jak widzę, że jedzie Giaccherini, a nie jedzie Bonaventura, to nie mam pytań. Chociaż poczekamy do wieczora, to chyba jeszcze nie jest oficjalne.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 14:06   

rafal996 napisał/a:
. Jak widzę, że jedzie Giaccherini, a nie jedzie Bonaventura, to nie mam pytań.
Upodobania swojądrogą - ale Giaccherini jedzie głównie ze względu na swoją uniwersalność - Conte to próbował w środku pola, na boku pomocy i boku ataku. Potrafił też na wahadle w 3-5-2.

maslok 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 17:35   

No Giak przecież syn trenera.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 19:48   

Brak powołania dla Gigiego rozumiem, ale Ogbonna powołany kosztem Romagnoliego to kpina (nawet Ruganiego, Acerbiego i Astoriego bym przebolał), tak samo powołania dla Sturaro i Giaccheriniego też nie rozumiem. Tak samo wydaje mi się, że powołanie Edera i El Shaaraw'ego kosztem Bonaventury czy choćby Giovinco lub Vazqueza są irracjonalne.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 19:49   

gdzie jest Jorginho ? lol

Ogbonna się broni dobrym sezonem w Anglii ale brak Jorginho przy kontuzji Verattiego kompletnie niezrozumiałe

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 19:56   

Szczerze powiedziawszy nie pamiętam tak słabej kadry Włoch, poza obroną niemal nie istniejemy.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 20:00   

lord bass napisał/a:
poza obroną niemal nie istniejemy

A Lewandowski? :D

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 20:02   

TomekW,

:rotfl: Chodziło mi o Włochów, chyba za bardzo utożsamiam się z nimi :lol2:

Chociaż del Bosque, również zaskoczył; nie powołał Isco i Saula (obaj lista rezerwowa).

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 21:47   

lord bass napisał/a:

Brak powołania dla Gigiego rozumiem, ale Ogbonna powołany kosztem Romagnoliego to kpina (nawet Ruganiego, Acerbiego i Astoriego bym przebolał), tak samo powołania dla Sturaro i Giaccheriniego też nie rozumiem. Tak samo wydaje mi się, że powołanie Edera i El Shaaraw'ego kosztem Bonaventury czy choćby Giovinco lub Vazqueza są irracjonalne.

1. Brak Donnarumy też rozumiem - broni się spokojnie
2. Ogbonna kosztem innych obrońców broni się sportowo - notuje bardzo dobry sezon w Anglii, ma za sobą naprawdę dobry w Juve wcześniej. Marudziłem sporo, że nie był powoływany wcześniej i bardzo dobrze, że to on pojechał. Broni się sportowo i taktycznie (dobrze pasuje do 3-5-2, grywał tam na lewej stronie i na środku też). Podobnie jak grywał na środku oraz czasem na lewej w czteroosobowej obronie.
3. Sturaro - totalny absurd. Gra mało, gra słabo, jest zadaniowcem, ale w kadrze nie ma kogo osłaniać. Kiedyś strzelał takie gole Napoli (prawa-lewa-prawa-lewa noga), ale zamiast się rozwinąć technicznie, to się zwinął.
4. Jorginho - (podobnie jak Sturaro - za delikatnie to ująłeś ;) ) dla mnie to powinien być w obecnej sytuacji gracz pierwszej jedenastki. Zupełnie nie rozumiem dlaczego Conte tak bardzo go ignoruję (sam brak powołania mnie nie dziwi po tym ile grał w kadrze w ostatnim roku).

saylent 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 22:16   

Chyba pierwszy raz od nie wiem jak dawna zwisa mi całkowicie los Squadra Azzurra w wielkiej imprezie. I to nawet nie ze względu na brak powołań dla graczy włoskiego Milanu ;-) Po prostu poza solidną obroną cała reszta jest totalnie bezjajeczna. Jak awansują dalej z 3 miejsca to będzie sukces, poza 1/8 raczej nie wyjdą. Belgii rady nie dadzą, ze Szwecją będą problemy, nawet z Irlandią potencjalnie może być jakiś remis. 1/8 to Portugalia (najbardziej realny rywal, przy wyjściu z 2 miejsca) lub drużyna z grupy śmierci (D) czyli potencjalnie Hiszpania/Chorwacja (przy zajęciu pierwszego miejsca druga drużyna z tej grupy, a przy zajęciu trzeciego najpewniej zwycięzca grupy D lu ewentualnie zwycięzca grupy A czyli pewnie Francja). Na mój gust każdy z potencjalnych rywali na ten moment jest lepszy.
Inna kwestia, że w grupie E może być sporo remisów i może być tak, że wyjdą tylko dwie drużyny.

Milanu w kadrze chyba najmniej w historii Italii (do sprawdzenia). Abate, Antonelli, Monto wykreślili się sami przez kontuzje, Romagnoli chyba przez brak gry w tym sezonie w systemie z trójką obrońców (no i generalnie Conte mu szans żadnych nie dawał, więc zero zdziwienia), Bertolacci to wiadomo, Poli to samo. Bonaventura też mimo wszystko chyba niezbyt pasował do systemu gry preferowanego przez Conte, ani z niego wahadłowy, ani napastnik, ani środkowy pomocnik. Szkoda, ale miejmy nadzieje, że za dwa lata będzie lepiej. Choćby dlatego, że już z innym selekcjonerem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 01, 2016 09:25   

Bardzo jestem ciekawy wyniku Włochów, bo kadra z pewnością jest kontrowersyjna i Conte bierze na siebie poważną odpowiedzialność. Albo zaskoczy, sprawi cud i będzie wielki, albo go na taczce wywiozą.

Kibicować będę jak zawsze, ale pierwszy raz w historii nie spodziewam się realnie po Italii więcej, niż po Polsce ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 01, 2016 09:55   

Moim zdaniem ta kadra może zaskoczyć. Najbardziej brakuje mi tutaj Jorghinho, ale w takim układzie może Conte nie jedzie na te Mistrzostwa, żeby grać w piłkę tylko zgarnąć medale ;-) W tym momencie Włosi powinni postawić przede wszystkim na zwartą obronę. Z tyłu mamy pewniaków: Buffona, Bonucciego, Barzagliego i Chielliniego i teraz pytanie, czy Conte zdecyduję się na grę z dwójką w środku pola (3-4-3), czy trójką (3-5-2). Ja bym postawił na 3-4-3, bo z przodu widzę jednak więcej jakości. Insigne z lewej strony, na rezerwie El Shaarawy. W środku Pelle/Eder, na prawej stronie Candreva i na rezerwie Bernardeschi. Paradoksalnie będzie to moim zdaniem bezpieczniejsze ustawienie, bo wówczas w drugiej linii na wahadłach będą mogli grać zawodnicy bardziej defensywnie usposobieni. Pewniakiem jest Darmian i nie wiem Florenzi? W środku widzę tylko Mottę i De Rossiego, reszta nie powąchała zbytnio piłki na tym poziomie, więc nie ryzykowałbym.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 01, 2016 10:28   

Renesco napisał/a:
pytanie, czy Conte zdecyduję się na grę z dwójką w środku pola (3-4-3), czy trójką (3-5-2). (...) Paradoksalnie (3-4-3) będzie moim zdaniem bezpieczniejsze ustawienie, bo wówczas w drugiej linii na wahadłach będą mogli grać zawodnicy bardziej defensywnie usposobieni.

Żebyś się nie zdziwił jak Conte wystawi bardziej defensywnie ustawionych zawodników na wahadłach w tym drugim ustawieniu ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 01, 2016 10:31   

@Venomik
szczerze mówiąc to się nie zdziwię, ale w środku pola jest taka bryndza, że wydaje mi się to niedorzeczne. Chyba, że będzie kombinował z Candrevą i ustawi go gdzieś bliżej środka.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 01, 2016 11:28   

Renesco napisał/a:
może Conte nie jedzie na te Mistrzostwa, żeby grać w piłkę tylko zgarnąć medale

Szczerze, to nie pamiętam już, żeby Squadra Azurra jechała w calu gry w piłkę ;)

Nie skreślam ich, mogą zaskoczyć. Szczególnie, że Włosi jadąc jako faworyci zwykle zawodzą. Ale to jednak byłoby naprawdę duże zaskoczenie, gdyby coś ugrali. Pewnie nawet dla nich samych.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 01, 2016 21:09   

Berlusconi chce włoskiego Milanu a sam przyznał kiedyś, że nie ma klasowych, włoskich napastników. Powołania Conte to tylko potwierdzają. Straszny widok... Eder? Pele? Tragedia...

Też zawsze Włochom niezmiernie kibicuję ale w tym roku brak Milanistów, wkurzający Conte, dziwaczna kadra... nie wiem czy to zaakceptuję ;) Może mi się włączy jakiś pozytywny symptom podczas Euro.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2016 17:31   

Jeden! Milanista w reprezentacji Wloch, tak zle chyba jeszcze nie bylo. Troche nie rozumiem braku powolania dla Abate czy Jacka. Tylu lepszych na ich pozycje?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2016 22:23   

Abate i Montolivo są połamani, tak to by byli i już by lepiej to wyglądało. Braku powołania dla Bonaventury jednak nie rozumiem.

Ale inna sprawa, że tak czy inaczej, jeśli nie wydarzy się jakiś kataklizm, to w przyszłości przynajmniej Romagnoli i Donnarumma powinni stać się etatowymi reprezentantami.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2016 23:04   

rafal996 napisał/a:
Abate i Montolivo są połamani, tak to by byli i już by lepiej to wyglądało. Braku powołania dla Bonaventury jednak nie rozumiem.

Ale inna sprawa, że tak czy inaczej, jeśli nie wydarzy się jakiś kataklizm, to w przyszłości przynajmniej Romagnoli i Donnarumma powinni stać się etatowymi reprezentantami.

Tylko pytanie czy beda jeszcze Milanistami??tego nie wie nikt.
Jak sie patrzy na reprezentacje Wloch to ciezko liczyc na jakis sukces-reprezentacja kadrowo wyglada marnie. Jednak ja jeszcze wierze ze Conte ma nosa i na imprezie to odpali.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 06, 2016 22:00   

Włochy - Hiszpania 1:1
Bardzo dobry mecz Romagnolego i to w debiucie. Czyscił, prawie bezbłedny.
De Sciglio przyzwoicie, ale bez błysku.
Bonaventura przeciętnie.

Podobała mi się gra Immobile. Gosc jest trochę Niangowaty (chaotyczny), ale robi duzo wiatru i czasem z tego chaosu wychodzą dobre rzeczy.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 07, 2016 09:29   

Ciekawe, czy trend się utrzyma (i wzmocni), ale Milan trochę przełamuje dominację Juve w kadrze. Obrona wybiegła w konfiguracji 2 + 2, do tego bramkarz podstawowy Juve, rezerwa i może następca Milan ;)

Pierwsza połowa pod dyktando Hiszpanii, w drugiej Włosi zdecydowanie doszli do głosu i wyrównało się. Szkoda błędu Buffona, ale mecz nie był zły i wynik dość sprawiedliwy.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Paź 07, 2016 10:19   

Chiellini wróci z zawieszenia to pewnie wskoczy z powrotem do pierwszego skladu, podobnie Marchisio już wznowił treningu po kontuzji.
A mecz był bardzo przeciętny w wykonaniu obu ekip. Nie ma to jak mając Immobile czy Belottiego postawić na duet Eder-Pelle. Jeden ma 31 lat i kopie w Chinach, drugi strzelił w tym roku jedną bramkę i jest totalnie pod formą.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 07, 2016 11:28   

Na pewno z miejsca taki Romagnoli nie wskoczy do pierwszego składu, ale w perspektywie czasu jest to możliwe. I bardziej to miałem na myśli.

Odpowiedz do tematu