ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reprezentacja Włoch (cz. 2)
Autor Wiadomość
dark_rose
Milanista

Wysłany: Pon Maj 17, 2004 17:26   Reprezentacja Włoch (cz. 2)

za soccerage.com:

"05/16/2004. Milan defender Paolo Maldini will not be coming out of international retirement for Euro 2004.

"There won't be any European championship for me," he told Italy's Sky Sport.

"I have spoken to Trapattoni recently and I explained to him the reasons for my choice and he understood my motives."
SA Italy"

w wolnym tłumaczeniu:

Obrońca Milanu Paolo Maldini nie powróci z reprezentacyjnej emerytury dla Mistrzostw Europy. "Nie będzie dla mnie żandych Mistrzostw Europy", powiedział włoskiemu Sky Sport. "Rozmawialem ostatnio z Trapattonim i wyjaśniłem mu powody mojego wyboru, zrozumiał moje motywy."

Wielka szkoda :cry: , że nie zobaczymy Naszego obróncy na Euro 2004, na pewno bardzo przydalby sie reprezentacji. Maldini, to jednak wielki piłkarz, więc na pewno postąpił prawidłowo :)

pozdrawiam

rutheford 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 17, 2004 22:41   

on juz sie nagral w reprezentacji. ciezko haruje tyle sezonow, ze nalezy mu sie odpoczynek i czas dla rodziny. poza tym jak na swoj wiek to i tak wytrzymanie kondycyjnie tak trudnego sezonu jest pelne podziwu. jakby teraz jeszcze sie zajezdzal na Euro to moglby sie zbytnio wyeksploatowac i nie byc w stanie odpowiednio przygotowac sie do nastepnego sezonu

dark_rose
Milanista

Wysłany: Wto Maj 18, 2004 09:14   

Zgadzam się z rutheford'em, dla Milanu to lepiej, że Paolo nie jedzie. Gdyby to był młody piłkarz, to ogranie w tak wielkiej imprezie byłoby tylko na plus. Ale w przypadku Maldiniego akurat takiego tematu nie ma :-D

pozdrawiam

dark_rose
Milanista

Wysłany: Wto Maj 18, 2004 23:17   

Niestety nie zobaczymy Super Pippo w SQUADRA AZZURA na Euro 2004 :(
Jednak nie dziwię się decyzji Trapattoniego, ten sezon nie był udany dla Inzaghiego i nie wiadomo w jakim stopniu Pippo uporał się już z kontuzją, selekcjoner reprezentacji Włoch wolał ich: Cassano (Roma), Corradi (Lazio), Del Piero (Juventus), Di Vaio (Juventus), Totti (Roma), Vieri (Inter).

pozdrawiam

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2004 08:49   

Materac nie gral w tym sezonie przez 3 miesiace, a Del Piero byl w tym sezonie cieniem samego siebie i na Euro 2004 jedzie w zasadzie na kredyt. W zasadzie dla niego to chyba przedostatnia szansa (ostatnia bedzie ewentualny jego udzial na MS 2006) pokazania, ze potrafi grac na wielkich turniejach.

Slay 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2004 12:22   

Wydaje mi się że Trapattoni zrobił pare błędów w powołaniach. Według mnie w kadrze powinien znaleźć się Gilardino (zamiast Corradiego), Miccoli (zamiast Vieriego), no i oczywiście Abbiati :) (zamiast Peruzziego).

Milu78 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2004 15:44   

Slay tylko poczeci sie z toba zgadzam. Gilardino to napewno tylko tu jest kwestia M-21, wiec moze lepiej niech tam pomoze Itali :-D . A co do twojego typu, ze powinien byc Miccoli zamiast Vieriego :shock: to zdecydowanie nie masz racji. Vieri jaki jet taki jest ale to podstawowe zadlo wloskiego napadu. Zamiast Di Vaio powinien byc Pippo no ale coz takie zycie :( .

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 19, 2004 19:09   

Jak dla mnie największą niespodzianką jest brak powołania dla Ambro :(
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 19, 2004 20:33   

wielka szkoda, ze Ambro nie znalazl sie w kadrze :( mysle, ze przydalby sie o wiele bardziej niz chociazby Zanetti. na powolanie zasluzyli tez Gilardino i Pellizzoli, ale widac Trap ma swoja koncepcje i jej sie trzyma. oby tylko sie nie zawiodl i nie stracil pracy po ME :?

dezali 
Administrator

Wysłany: Śro Maj 19, 2004 21:28   

o powolaniu mogli tez myslec abbiati, pippo i pancaro, jednak z roznych powodow nie znalezli sie w kadrze. dodajac do nich paolo otrzymujemy osmiu potencjalnych kadrowiczow. w kadrze znalazlo sie miejsce tylko dla trzech. ghdzie te czasy sprzed dekady, gdy w skladzie italii bylo po 7-8 pilkarzy milanu...

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2004 22:46   

To byly piekne czasy - w jedenastce klubowej moglo grac tylko 3 obcokrajowców, czyli reszte sila rzeczy stanowili Wlosi. A teraz mamy totalna mieszanke.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 20, 2004 07:27   

Milu78 napisał/a:
Gilardino to napewno tylko tu jest kwestia M-21, wiec moze lepiej niech tam pomoze Itali :-D . ( .

Najważniejszą imprezą piłkarską w tym roku są ME. I na tą impreze powinno się zabierać to, co ma się najlepszego. A wszystko inne, to sprawa drugorzędna (łącznie z IO). Więc dziwie się Trapatoniemu, że nie zabrał Gilardino. Ale to jego sprawa.

rutheford 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 25, 2004 21:37   

szkoda, ze tak malo zawodnikow z druzyny mistrza Wloch bedzie w koncu w szerokiej kadrze na Euro. Pirlo, Gattuso i Nesta to jak dla mnie troche za malo. zdecydowanie powinien jechac Ambrosini, ktory nie ukrywal swego rozczarowania (wg mnie b slusznie), a Pippo tez mial duze nadzieje i Trap go pominal. dla mnie szkoda, ale mam nadzieje, ze i tak Niebiescy w koncu siegna po tytul

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 26, 2004 19:09   

A czym sobie Ambrosini zasłuzył na kadre? Rozegrał zaledwie 9 meczy w Serie A i cały sezon był rezerwowym. Jeśli klub na niego nie stawiał to reprezentacja tym bardziej nie powinna. Niemniej jednak myślę że z Milanu jest jednego za mało. Myśle że Pippo powinien pojechać ne Euro.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 26, 2004 19:23   

Zasłużył sobie tym, że był częścią reprezentacji przez całą jej drogę eliminacyjną, poza tym zawszy gdy wychodził na boisko (czy to w Milanie czy w reprezentacji) pokazywał że jest zawodnikiem z najwyzszej półki i że kazdy trener moze na niego liczyc.
Zasłuzyl na ten wyjazd nie mniej niz Del Piero.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 26, 2004 19:38   

Cytat:
Zasłużył sobie tym, że był częścią reprezentacji przez całą jej drogę eliminacyjną, poza tym zawszy gdy wychodził na boisko (czy to w Milanie czy w reprezentacji)

Sory.... wiesz ilu piłkarzy przewinęło się przez kadre w czasie eliminacji? Nieco więcej niż 23 a każdy nie może pojachać.

Co do tych meczy eliminacyjnych... to zagrał 3 krotnie i to na początku eliminacji. W tym dwa razy "ogon" . Wszedł w meczu z Azerbejdżanem na 33 minuty w którym Włosi wygrali 2-0. Następnie zremisowany mecz
z Jugosławią gdzie Ambro rozegrał 11 minut. No i 3 mecz. Trapattoni puścił go od 1 minuit a Włosi przegrali z Walją 2-1. Później w kolejnych meczach już nie zagrał. Więc nie wiem czy był ważną częścią drużyny.

Cytat:
Zasłuzyl na ten wyjazd nie mniej niz Del Piero.

Nie rozśmieszaj mnie. Oto fragment mojego posta z forum JP.

Cytat:
Del Piero rozegrał 6 z pośród 8 meczy eliminacyjnych. W dwóch nie zagrał z powodu kontuzji. Del Piero zdobył 5 goli. Każdy w innym meczu, co podkreśla że przez wszystkie mecze był w dobrej dyspozycji. Del Piero ani razu nie został ściągnięty z boiska co bardzo rzadko przytrafia się napastnikom. Można z tego wywnioskować że Alex był naprawdę mocnym ogniwem w silnej ekipie Azzurich. Ponadto Alessandro Del Piero popisał się kilkakrotnie asystami. Ponadto takich piłkarzy jak Del Piero nie wolnp pomijać w udziele w takiej imprezie. Każdy wie jakim potencjałem dysponuje ten zawodnik. Pozatym od lat zarzuca się Trapatoniemu że ten nie stawia na Del Piero i Tottiego w jednym ustawieniu. Trap zaczął to stosowac i przynosiło to efekty. Czy wy naprawde sadzicie ze lepszym wyborem od Del Piero są Corradi, Gilardino czy też Di Vaio, Miccoli ? Żaden z nich nie dysponuje potencjałem oraz doświadczeniem podobnym tdo tego które ma Del Piero. Gilardino chyba nie grał w żadnym meczu eliminacyjnym. Corradi nie zdobył bramki podobnie jak Miccoli no a Di Vaio bodajże jedną na 4-0 z Azerbejdzanem. Sory...... Tomek. Ponadto kolejnym atutem Alexa jet to że może grywać na skrzydle... Trap gra jednym wysunietym napastnkiem (czytaj Vierim) I trójką za nimi. Jeśli sądzicie że lepiej brać na ławe 3 środkowych napastników to już szkoda mi słów. Inzaghi, Corradi, Gilardino nigdy nie potrafili by dograc pilki takiej jak Del Piero. Każdy kto widzil mecz z Del Piero i Tottim razem na boisku wie co znaczy ich posiadanie. Mimo tych moich rozważań wcaler nie uważam że Inzaghi słusznie został pominięty. Powinien pojechać zamiast Di Vaio. Marco niczym sobie kompletnie na wyjazd nie zasłużył. Itak pewnie nic nie zagra.... Kolejnym powodem dla którego słuszne jest zabranie Alexa to to że np. totti może doznać urazu. Kto potrafi go zastapić? Tylko Alex.... Czy Inzaghi, Corradi, Gilardino daliby rade zagrać na poziomie Tottiego? Śmiem wątpić. Narazie to tyle moich wypocuin. Jeśli ktoś dalej twierdzi że Alex nie powinien jechać Na euro proszę o argumenty. Postaram się je rozwiać.

I nie zapominaj że Ambrosini to kopacz, Del Piero to fenomen.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 27, 2004 07:44   

Del Piero napisał/a:

Fenomenem to jest Roberto Baggio. Del Piero kiedyś zbliżył się do jego poziomu, ale teraz to już klapa. Nie ma szans z Tottim.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 27, 2004 09:24   

to przez te sterydy którymi go napakowali, żeby zwiększyć siłe i mase :wink:

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Czw Maj 27, 2004 14:39   

Cytat:
enomenem to jest Roberto Baggio. Del Piero kiedyś zbliżył się do jego poziomu

Nie ma co porównywać Del Piero i Baggio. wiadomo że Baggio osiągnął więcej, ale mam nadzieję że Alex nie powiedział ostatiego słowa.

Cytat:
Nie ma szans z Tottim.

Hmm.. przecierz oni grają w jednym zespole. Obaj najprawdopodobniej w pierwszym składzie. Będą mieć jeden cel i co najwyżej możemy mieć nadzieje że inne drużyny nie będą miały szans z reprezentajacją Włoch dowodzoną przez duet Del Piero - Totti.

Cytat:
to przez te sterydy którymi go napakowali, żeby zwiększyć siłe i mase

:shock: Nie zgadłeś. To wszystko przez to, że przeszedł tą fatalną kontuzję :( . Po takim urazie nie jeden by się nie pozbierał. A to że Alex trochę przytył i przybrał mięśni to nic dziwnego. Z racji urazu nogi nie mógł grać i biegać. Pozostałw eięc tylko siłownia na której Del Piero spędzał kilka godzin dziennie. Wytrwale trenował by powrócic do zdrowi i trzymaćź formę. Niestety tacy jak ty piszą byle co na pałe próbując wbić gwoździa do trumny. No ale cóż... taka jest mentalność większości polaków.

I believed in Alex when I saw him first time.
CIAO

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 27, 2004 15:47   

pisząc o sterydach miałem na myśli tą afere która wybuchła we włoszech chyba 2 lata temu (nie pamiętam dokładnie), a jej jednym z głównych negatywnych bohaterów był "boski" Alex ;)

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Czw Maj 27, 2004 16:04   

Nic nikomu nie udowodniono. Więc nie mów że tak było skoro nic mu nie udowodniono.

orzechol 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 27, 2004 16:41   

Del Piero napisał/a:
Nic nikomu nie udowodniono. Więc nie mów że tak było skoro nic mu nie udowodniono.

dokladnie. tak jak nie bylo zadnego przekretu z zeszlorocznymi barazami o pierwsza lige oraz nie bylo zadnej grupy trzymajacej wladze w aferze rywingate.

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Maj 27, 2004 18:04   

Del Piero, twoje argumenty ('byl w dobrej dyspozycji', 'byl naprawde mocnym ogniwem' 'takich pilkarzy nie wolno pomijac' itd itd itd) sa niczym innym jak ciagnieciem go za uszy do kadry za zaslugi. podobny blad popelnil juz kiedys engel. nie jest powiedziane, ze tak samo potocza sie przypadki teraz, jednak del piero w obecnej formie na pewno nie kandyduje - jak to piszesz - do miejsca w ataku obok tottiego. raczej blizej mu do roli 4-go napastnika. a obok tottiego predzej zagra vieri (choc sam nie prezentuje olsniewajacej formy) - czy najlepszy moim zdaniem kandydat, bo bedzacy w gazie i swietnie rozumiejacy sie z ft, cassano.

moze italia ma glosne nazwiska w pierwszej linii, ale niekoniecznie musza one w ME rzucic innych na kolana.

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Czw Maj 27, 2004 18:22   

Cytat:
dokladnie. tak jak nie bylo zadnego przekretu z zeszlorocznymi barazami o pierwsza lige oraz nie bylo zadnej grupy trzymajacej wladze w aferze rywingate.

Chłopie, że głupi Zeman sobie coś powiedział to nei znaczy że tak było! Były robione profesjonalne badania i nic nie wykryto. Ale to że wy popieracie Zemana wcale mnie nie dziwi... Przecierz byl to okres kiedy Milan mogl tylko marzyc o wynikach osiaganych przez Juve. Vialli, Del Piero i Ravanelli to byli główni podejrzani. Dlaczego? Bo mieli wysmienita forme i niektorzy nie mogli sie z tym pogodzić.

Cytat:
Del Piero, twoje argumenty ('byl w dobrej dyspozycji', 'byl naprawde mocnym ogniwem' 'takich pilkarzy nie wolno pomijac' itd itd itd)

No chyba dyspozycja z meczów reprezentacyjnych ma duży wpływ na wybór zawodników na mistrzostwa. Więc jeśli wywiązał się należycie ze swoich obowiązków to chyba ma miejsce w składzie. A ciągne go do kadry bo wiem jak dużo może zrobić dla ITALII. Jedno miejsce jest warte ryzyka.

Cytat:
jednak del piero w obecnej formie na pewno nie kandyduje - jak to piszesz - do miejsca w ataku obok tottiego

W koncowce sezonu po kontuzji Alex dobrze się spisał jak na taką przerwę. Zdobył bodajrze 3 bramki, zanotował kilka dobrych występów. Później już nie miał okazji się wykazać. Nie wiadomo jak stoi jego forma, ale co do tej trójki napastników to w meczu z Danią raczej wystąpią Del Piero, Totti i Vieri. oto fragment newsa z JP:

Cytat:
Giovanni Trapattoni testuje ustawienie z trzema napastnikami - Francesco Tottim, Christianem Vierim oraz Alexem Del Piero. Podczas dzisiejszej wewnętrznej gry w Coverciano Trap próbował różnych wariantów, jednak cały czas z tą trójką gwiazd i w tym samym ustawieniu 4-2-3-1. Del Piero z bardziej rozbudowaną rolą grał na lewym skrzydle, w środku był Totti, a po prawej stronie Mauro Camoranesi.

Skąd inąd wiem że Trapattoni nauczony tym że ustawienie Del Piero Totti skutkuje nie będzie się bał zaryzykować. Jeśli jednak Del Piero zawiedzie to z pewnością zastąpi go Cassano lub może zmiana ustawienia na 4-4-2. Ale myślę że pierwszeństwo wykazania się otrzyma Del Piero.

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 27, 2004 18:39   

Na te wszystkie twoje wypociny powiem starą formułkę, ale w tym wypadku nadającą się doskonale: "Naczytałeś się za dużo BRAVO sport"

Del Piero napisał/a:

... a ja jestem Nicky Butt.
Del Piero napisał/a:
A ciągne go do kadry bo wiem jak dużo może zrobić dla ITALII. Jedno miejsce jest warte ryzyka.

To samo można powiedzieć o Ambrosinim. To samo.
Del Piero napisał/a:
Nie wiadomo jak stoi jego forma

Piękny argument. Nie do przebicia.
Del Piero napisał/a:
Jeśli jednak Del Piero zawiedzie...

Czyśbyś wątpił w fenomena? :lol:
Del Piero napisał/a:
Euro 2004 nadchodzi. Buffon, Zambrotta, Camoranesi, Di Vaio i Del Piero w kadrze Włoch.

Dzięki za informację. Nie wiedziałem.

Odpowiedz do tematu