ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konsole
Autor Wiadomość
konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 26, 2010 14:17   

Bubu, ja jestem lekko uzalezniony ;)
gram dość często, ale późnym wieczorem, jak nie jesteś zbyt dobry to możemy się zmierzyć ;)
JA GRAM MILANEM! :king:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 15:11   

No mi pozne wieczory pasuja... :) Odezwe sie na gg i moze jutro kolo 22-23 cos zagramy...
A da sie zebym tez gral Milanem?:>

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 27, 2010 16:10   

Witam kolegów, ja również posiadam ps3 i dość często grywam w fife10(chociaż ostatnio mniej), aczkolwiek niekoniecznie online. Jak chciałby ktoś pograć w najbliższych dniach bądź kiedykolwiek to dodajcie mnie na psn, moje psnid to korsi13, bądź też piszcie na gg z profilu. Grywam raczej w godzinach popołudniowych i wieczornych.

esem 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 11, 2010 06:55   

Aktualne, aktualne. Bubu, daj swoje ID, Ciebie Korsi zaproszę jak siądę na PS3 po południu. Co do gry Milanem, to nie ma problemu, ja oczywiście najbardziej lubię grać ACM, ale lubię też Liverpoolem i Wolfsburgiem. Jakby co, moje id to Sandro17ACM.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 05, 2011 13:58   

Elo
Sprzedam grę na PS3 Need For Speed Hot Pursiut - nówka - PL wersja - folia - oryginał. Tanio 149zł

Gol 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 20:23   

Odświeżam trochę już zakurzony temat.
Niedługo planuje zakup Xbox-a Ona ktoś z forumowiczów posiada tą konsolę i może się o niej wypowiedzieć ?
Mam już w swojej kolekcji PS4 która będzie moją konsola główną, XO biorę jaka podstawkę pod EX no i być może do Fify bo jednak na padzie od Xboxa gra mi się dużo lepiej.

Ogólnie w Polsce na Xbox-a jest olbrzymi hejt płynący ze wszystkich stron i ciekawi mnie w sumie czy choć połowa tej krytyki jest uzasadniona.

Jak sprawa wygląda z serwerami Xbox Live ? Dalej tak dobrze jak na X360 ?
Co z mocą konsoli ? - Wiem że dziecko Microsoftu jest słabsze od PS4 i przy takiej samej jakości tekstur jak na PS4 może wyświetlać obraz jedynie 900p, ale czy jest to faktycznie widoczne już teraz, czy np. wyjdzie za parę lat ?

Pozdrawiam.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 20:29   

Po co Ci wielki odtwarzacz wideo i multimediów z dodatkową funkcją grania w brzydsze i bardziej zacinające gry niż na PS4? O nieporęcznym zasilaczu walającym się na wierzchu nie wspomnę...

Już nawet Full HD w tej konsoli nie ma bo była za słaba i wciskają ją z kodami na dwie dodatkowe gry w pudełku, byle tylko coś sprzedać. Jedynym plusem jest solidniejszy niż u Sony pad, ale to kwestia przyzwyczajenia na czym się grało wcześniej.
900p to pobożne życzenia w wielu wypadkach, zwykły PES w tym roku zjechał do 720p przy PS4 w 1080 a nie jest jakąś wymagającą grą. Taki obraz to konsole generowały kilka lat temu, ale te z poprzedniej generacji. Ja odpadam z tej parodii, dla pojedynczych tytułów bym się nie ładował w takie coś, tym bardziej jeśli ma być drugą konsolą podobnego typu. Podobnego, bo już jest o klasę niżej, ze względu na słabiutkie wnętrze.

W poprzedniej generacji to Sony przegrywało i sprzętowo i padem, w dodatku wcześniej i wygodniej grało się na piratach na xboxie ;) ale teraz Microsoft nie ma czym walczyc.

Gol 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 20:48   

rangiz - Jeszcze się łudzę że może za parę lat twórcy postarają się o lepszą optymalizację i Xbox będzie miał to 1080p, chociaż wątpię w to coraz bardziej zwłaszcza że winna jest tutaj niestety pamięć Ram, a uściślając - jej szybkość.

Microsoft spieprzył sprawę ale wciąż z zazdrością spoglądam na Forze, Gearsy i Halo.
Horizon 2 bije o dwie klasy Drive Club z PS4.
Fanem Killzona też nigdy nie byłem, zwłaszcza jak porównywałem Shadow Fall do Halo 4.

PES to dno i pewnie Konami się po prostu nie chciało robić 900p.
Skoro Fifa dała radę 1080p, a jakoś specjalnie gorzej nie wygląda to nie rozumiem co stanęło na przeszkodzie Japończykom.

Najnowszy Asasyn też ma chodzić w 900p.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 21:21   

Większość twórców, niezależnie od układów jest zgodnych, że niewiele będzie się dało wycisnąć z Nowego x'a, nawet po czasie. Nie dość, że zanosi się na krótszą żywotność obu next-genów, to jeden z nich już ma problemy na samym starcie.

Fifa nie zmieniła się aż na tyle, by xbox nie wyrobił, nadal plastikowe twarze, sporo kanciastych elementów z poprzednich konsol, w jedynie podniesionej rozdzielczości, fatalne wygładzanie krawędzi a raczej ich ograniczenie dla zachowania płynności i 60-ciu klatek... można by długo wymieniać, do next-gena prawdziwego, takiego jak NBA 2k15 to jej lata świetlne brakują.

Ja tu widzę prawie połowę gier w 720p kontra 900p lub 1080p na korzyść Sony, MGS i PES to tylko przykłady:
http://uk.ign.com/wikis/x..._and_Framerates
http://gamezilla.komputer...-1080p-i-60-fps
http://www.onlygames.pl/n...e_one-8033.html

Nazywanie Xboxa One konsolą nowej generacji konkurującą z PS4 to mocne nadużycie, skoro coś na samym starcie jest już słabe. Przejrzyj fakty zawarte w linkach i decyzję podejmij sam, dla mnie sprawa jest jasna.

Gol 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 22:51   

rangiz - Ale mi nie chodzi o tytuły multiplatformowe, a o EX-y na XO.
Te póki co z działaniem w 1080p - według przedstawionych przez Ciebie tabel - problemu nie mają.
Zresztą szczerze mi na tym full HD nie zależy aż tak bardzo.
Dla mnie to tylko magia cyferek, bo 720 p i 1080 p wyglądają - dla mnie oczywiście - identycznie.

Ale wiem że taka słabość konsoli może zaprocentować w przyszłości i np. EX-y będą wyglądały jak relikt epoki itd. A jeśli tak ma być to po prostu również się w to pakować nie chcę.

Pewnie jest jeszcze grywalność, no ale nie po to pakuje tyle pieniędzy w sprzęt który ma gwarantować przynajmniej ten standard i być porównywalny do PS4, a żeby potem dostawać gry niczy Wii w poprzedniej generacji.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 22:54   

Co będzie z ex'ami w przyszłości i z samą tą konsolą to wie tylko wróżbita Maciej, albo posiadacze szklanej kuli.
Na ile słabość podzespołów zaprocentuje, nie jesteśmy w stanie teraz stwierdzić. Poważnie dla tych paru gier chcesz się w to pakować? Co przemawia za? Szczerze, jakoś nie potrafię zrozumieć.

Gol 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 18:40   

rangiz - A co przemawia przeciw ?

1600 zł za konsolę z dwoma grami (owszem jeden z nich już mam ale Forze bardzo chętnie przygarnę) to jakoś specjalnie dużo nie jest. Zwłaszcza jeśli spróbujemy znaleźć PC za podobną cenę który miałby rywalizować z Xbox-em.

Na 1080p jak już pisałem jakoś specjalnie mi nie zależy.
Dla mnie różnica między 720p, a 1080p jest nie zauważalna na ekranie na jakim gram obecnie (42 cale), dopiero po włączeniu 2K (1440p) widać skok.

Bardziej przypada mi do gustu pad od Xbox-a które dla mnie jest po prostu wygodniejszy i lepiej zaprojektowany. Podoba mi się również opcja dzielenia ekranu i odpalaniu w drugim oknie np. Wyszukiwarki.
Jestem osobą która lubi robić dwie rzeczy naraz i np. jeśli utknę w jakieś grze, a telefon będzie poza zasięgiem dłoni to chętnie z takiej opcji skorzystam.
Dashboard w Xbox-ie jest lepszy, bardziej przejrzysty niż ten na PS4 ("Osiągnięcia" - a te śmieszne "Trofea" to niebo a ziemia) o usługach online nawet się nie wypowiadam bo Xbox Live miażdży jakościowo PSN.

No i na koniec zostawiłem sobie najlepsze - Gry.
Mam tak że kupiłem X360 nie wiem czy w okolicach 2008 roku czy nawet wcześniej, bo spodobało mi się kilkanaście tytułów i jedyna gra której zazdrościłem posiadaczom PS3 to The Last of US (ograne już na PS4).

God of War, Killzony, Uncharted i inne Heavy Rain do mnie po prostu nie przemawiały i wolałem walki z Szarańczom w Gearsach czy naparzanie w te małe śmieszne stworki w Halo i bawiłem się przy tym niesamowicie.
O wyższości Forzy nad resztą gier wyścigowych w które również lubię pograć nawet nie wspomnę.
Kupując PS4 miałem Killzona w zestawie i po dwóch czy może trzech godzinach powiedziałem - Boże jaka ta gra w porównaniu do Halo jest nużąca.
Nie mówię o grafice która bije absolutnie wszystko co do tej pory zostało pokazane w grach wideo, ale o grywalności której po prostu nie było...

Pamiętam też że miałem Killzona na swoją starutką wysłużoną PS2 i jakoś również jakości nie czułem.
Wiele osób mówi że trafiłem na dwie najgorsze odsłony cyklu, być może tak jest ale niestety niesmak pozostaje.

Miałem też Fable czy Alana Wake i też będę patrzył wzorkiem zbitego psa przechodząc obok nich w sklepie i nie mogąc w nie zagrać bo mam tylko PS4.

Będzie jak będzie, kupuje sprzęt dla rozrywki i raczej na XO się nie zawiodę.
Głupotą moim zdaniem jest mówienie "NIE" Xboxowi bo nie w każdej grze chodzi FHD czy jest 60 klatek na sekundę i serdecznie pozdrawiam osoby które liczą te klatki, bo w końcu to ma aż tak wielkie znacznie jeśli np. w jakimś momencie na jednym sprzęcie spadnie o jedną klatkę, a na drugim nie.

Jeśli zwracałbym na to uwagę to kupiłbym po prostu PC.
Pozdrawiam.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 24, 2014 07:32   

No i ok, jakieś swoje argumenty masz, ale jakbym miał wybierać między dwoma konsolami i kupić tylko jedną, to wybór z racji mocy sprzętu jest oczywisty.
Jak Cię stać na drugą, dodatkową konsolę i nie robi to problemu, to czemu nie ;)

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 24, 2014 08:16   

Gol napisał/a:
o usługach online nawet się nie wypowiadam bo Xbox Live miażdży jakościowo PSN

Co niektórych znajomych pytałem o zdanie, ale z tego co widziałem również w komentarzach internetowych, ludzie strasznie wieszają psy na PSN. Liczne prace konserwacyjne, często niedziałające usługi, lagi podczas trybu multiplayer... Jeżeli były jakieś aktualizacje i ktoś jest zadowolony, to proszę o poprawę. Ja niestety póki co nie mam możliwości samemu tego zweryfikować.

Mnie ciągnie póki co bardziej ku PS4, ze względu na moc, sprzęt ten ma raczej przyszłość. Jednak jeśli miałbym nie pograć swobodnie w trybie multiplayer, przy moim łączu 30mb/s, przez wcześniej wymienione problemy, no to wówczas plany trzeba będzie zweryfikować.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 24, 2014 11:38   

Na xboxie dalej trzeba wykupowac abonament do grania online?

Co do PS3, nie pamietam juz kiedy mnie rozlaczylo podczas gry w fife...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 24, 2014 11:40   

Na obu konsolach potrzebny jest abonament do gry w sieci.
W ciągu ostatniego miesiąca problem z połączeniem z PSN miałem raz, a grywam w zasadzie o tak różnych porach, że sprawdzałem o każdej ;)
Jedyne na co można narzekać to bieda w PSS, która nie uzasadnia stawek za płatną grę w sieci.

frky 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 16:15   

Kontynuując wątek z tematu o serii GTA:
rangiz napisał/a:
Zestaw może sobie bić nową generację konsol pod względem mocy obliczeniowej, ale w żaden sposób nie przekłada się ta teoria na praktykę, większość gier na komputerach to niezoptymalizowane konwersje tego samego z konsol, ewentualnie z jakimś tam podbiciem detali, w gratisie mające problemy z płynnością i stałym utrzymywaniem ilości wyświetlanych klatek na sekundę.

Oczywiście chodziło mi tylko o pokazanie, że za ok. 2000 zł mamy zestaw, który w technicznych benchmarkach (czyt. w cyferkach) jest w stanie uzyskać już lepsze wyniki niż konsole, a kluczem do wszystkiego jest oczywiście jeszcze optymalizacja - na tym zestawie nie osiągniesz w grach takiej jakości + płynności co na konsolach.
Pippo napisał/a:
A do Windowsa to aktualizacji nie ma? A do gier na PC nie ma łatek poprawiających/uaktualniających grę? ;)

Jasne, że są, zawsze były. Przytoczyłem to bardziej w kontekście głównych zalet wcześniejszych generacji konsol - wrzucałeś płytkę z grą i po prostu grałeś, nie trzeba było niczego instalować, aktualizować etc. Jeśli chodzi o sterowanie w grach, to też kwestia przyzwyczajeń, klawiatura w takiej FIFIE czy PESIE kilka lat temu dawała radę, jednak rozbudowanie mechaniki o funkcje obsługiwane analogowo (360-ciostopiowy zakres ruchu, drybling) sprawiło, że obecnie pad to jedyny słuszny wybór. Wracając do samego GTA, mi osobiście o wiele wygodniej grać za pomocą myszy i klawiatury, aniżeli pada. Samymi pojazdami o wiele wygodniej poruszać się jest za pomocą pada, ale jeśli już dołożymy do tego precyzyjne celowanie podczas jazdy, to szala przechyla się na korzyść pecetowego tandemu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 16:25   

Ta "jeszcze" optymalizacja to już trwa dobrych kilka lat i jakoś nikt się do niej nie pali, zestawów możliwych do złożenia i problemów wynikających w trakcie gry na takim komputerze jest milion, a konsole tylko dwie, widząc jak klatkuje nowy Assassin, Watch Dogs, czy parę innych pozycji, zaczynam się zastanawiać, czy kiedykolwiek ta optymalizacja na PC w ogóle nastąpi.

Obraz na konsoli musi być w miarę płynny, a jak PC sobie z czymś nie radzi to martw się sam, albo dokup droższe komponenty - tak to od dłuższego czasu wygląda, co gorsza postęp graficzny nie idzie w parze ze zwiększonym pożeraniem zasobów, żadnego skoku technologicznego pod względem grafiki na PC ostatnio nie było, a wymagania rosną z niczego.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 19:50   

Nowe "dzieło" Ubisoft zwane dalej Unity to wszędzie niezoptymalizowane jest. Jeszcze bodajże nie naprawili tych usterek, a ogłaszają już kolejne wydawnictwo "Victory". Wstrzymam się z nabyciem tego, dopóki to całkowicie nie zostanie ogarnięte...

frky napisał/a:
Wracając do samego GTA, mi osobiście o wiele wygodniej grać za pomocą myszy i klawiatury, aniżeli pada. Samymi pojazdami o wiele wygodniej poruszać się jest za pomocą pada, ale jeśli już dołożymy do tego precyzyjne celowanie podczas jazdy, to szala przechyla się na korzyść pecetowego tandemu.

Też jestem tego samego zdania, zresztą opisałem swoją sytuację właśnie w temacie GTA, gdzie po prostu na padzie póki co okazało się to być dla mnie za dużo. :) Na PS3 zresztą można było wprowadzić takie rozwiązanie, jeśli komuś nie psuło to klimatu gry na konsoli. ;)

Warto wspomnieć o grze on-line; w FIFIE tak płynnego multiplayera na PC nie miałem co na PSN. Jeśli chodzi o Xbox Live, nie miałem z tą usługą do czynienia.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 20:10   

Rangiz, ten DriveClub rzeczywiście wygląda fantastycznie, ale w większości gier na konsole takiej grafiki nigdy nie uda się uzyskać z powodu większych map, większej ilości postaci, obiektów itd. bo zwyczajnie braknie mocy. Co do szybkiego wzrostu wymagań gier w ostatnich latach to trzeba też pamiętać że gry to nie są same tekstury czy postprocessing, pojawiają się przede wszystkim coraz większe lokacje, do których zapełnienia potrzeba dużo więcej modeli i tekstur. A sama oprawa graficzna też nie stoi w miejscu, tylko po prostu nie ma takich dużych skoków jak kilka lat temu. Kiepska optymalizacja to jedno, ale nie można też mówić że gry stoją w miejscu. Porównując też jak sobie radzi z daną grą PC i konsola trzeba brać pod uwagę rozdzielczość, na konsolach nowe gry coraz rzadziej działają w 1080p. A jak już to ilość klatek na sekundę jest zablokowana na 30. A z niektórymi tytułami konsole nie dają sobie rady nawet w 1080p/30fps. Przykład: przytaczany przez ciebie Assassin Creed działa ledwie w 900p, a fpsy spadają miejscami do 20-25. Watch Dogs to odpowiednio 900p na PS4 i... 792p na Xbox One. Także przykłady raczej nietrafione, bo również konsole mają z tymi grami duże problemy.

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 15, 2015 19:21   

Panowie,

wiem, że jesteście w temacie zatem proszę o podpowiedź. Przede mną zakup konsoli dla kuzynki - główne (i bardzo prawdopodobnie jedyne) przeznaczenie to gry ruchowe. Budżet najchętniej do 1000 zł. Pytałem też na innym forum, gdzie doświadczeni tatusiowe doradzili Xboxa 360. Ku temu też się skłaniam. Ktoś z was może coś w tym temacie doradzić/odradzić?

Dzięki.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Mar 15, 2015 20:37   

Jak definiujesz gry ruchowe?

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 15, 2015 20:56   

oparte pewnie na kinect i PSMove

pytanie raczej też w jakim wieku ta kuzynka?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Mar 15, 2015 21:22   

ostatnio dokładnie pod tym okresleniem kryły się platformówki. Dlatego powaznie pytam.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 15, 2015 21:30   

Niedawno moja koleżanka z pracy miała prawie taki sam cel - konsola z przeznaczeniem na gry "ruchowe" + Minecraft, bo dzieci przepadają i grają u kolegów. :) No i kupiła Xboxa 360 z Kinectem, cenowo wyszło około 1100-1200 zł (konsola + kinect + gra/kilka gier).

Lepszej alternatywy chyba nie ma, bo skoro mają to być gry "ruchowe", to przewiduję, iż dziecko pewnie jest w wieku do 10 lat - młodsze może mieć problemy z obsługą PS Move. Starsze pewnie wolałoby grać w coś "normalnego"... :)

Odpowiedz do tematu