ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: tom_n
Sob Cze 30, 2007 12:52
Kto powinien zasilić Milan ?
Autor Wiadomość
rinho 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 30, 2007 20:42   

Donatello napisał/a:
Zambrotta przejdzie do nas?? Ja bym wolał Alexa

Jest młodszy, ale gra na innej pozycji...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 30, 2007 21:39   

Donatello napisał/a:
Najbardziej mnie dziwi niekonsekwencja Gallianiego w tym co mówi. W grudniu piał że mamy nową polityke transferową - "stawiamy na młodych", "drugi Arsenal", "małe pieniądze za graczy typu Kaka" - a teraz że musimy sprowadzic kogos kto nie bedzie się bał grać w LM, kogo trema nie zje i ma obycie z piłką.... :hmm: ---> Emerson, mogli by wreszcie się zdecydować.

to ja wole graczy, ktorzy beda w stanie wygrywac dla Milanu trofea od razu, niz szkolic graczy jak Arsenal i raz na ruski rok dochodzic do polfinalu/finalu LM :/
chyba bardziej mu chodzilo o wyszukiwanie jednego, dwoch mlodych graczy, ktorzy u nas dopiero stana sie gwiazdami, ale nie opierac na nich caly zespol! ;)
a jesli faktycznie chcial robic tu drugi Arsenal (w co w sumie watpie) to dobrze, ze otrzezwial :]

Donatello 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 30, 2007 22:52   

Tak ale, Ja w cale nie napisałem że on chciał budować nowy młody milan, tylko że zmieniamy polityke transferowa!!Co ja zrozumiałem że od dzis kupujemy 20-21 latków...jak Grimii:p i że tak jak napisałeś beda powoli zastępować starych. A z tym Arsenalem nie wątp bo pamiętam jak wypowiadał sie , że trzeba brać z nich przykład i postępować jak oni, bo mają młodych zdolnych za małą kase! Tyle że teraz znow zmienił zdanie bo mu kasa z LM do głowy uderzyła:p

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 06:25   

to najwyrazniej zle zrozumiales slowa łysego, lub zbytnio im uwierzyles.... a moje powatpiewanie nie tyczy sie tego czy Łysy uzyl porownania do Arsenalu (bo wiem, ze uzyl) tylko czy faktycznie mial na mysli kupowanie mlodzikow na potege.... a kupowanie ich i wstawianie nadmierne do skladu zwyczajnie mija sie z misja jaka ma Milan :]

Łysemu jakas kasa uderzyla do glowy?? a to dziwne....

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 12:24   

w dzisiejszych plotkach transfrerowych pojawiło się nazwisko Edmilsona z Barcelony.klik!
Jest to alternatywa w razie niepowodzenia z Emersonem, który moim zdaniem jest lepszy, ale z przyjemnością bym przyjął fakt zerwania kontaktów z Realem :]

rafi 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 17:06   

konrad, moim zdaniem to bylby swietny transfer.prawdopodobnie wiekszosc z Was nie zgodzi sie z moimi ruchami trenasferowymi na przyszly sezon, ale mimio to:) je wyjawie.otoz pozbywamy sie cafu, serginho, brocchiego, borriello, oliveiry, kalaca.sprowadzamy marzorattiego, donatiego?, pato oraz diego z werderu, ktory rownie dobrze moze zastepowac pirlo jak i kake.no i oczywiscie edmilson albo marquez albo tiago z lyonu.to tyle

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 19:37   

Ja myślę, że transfer Shevy to tylko kwestia kilku czy kilkunastu dni. Sam nie wiem, czy się cieszyć czy płakać. Z jednej strony mogą stworzyć świetne trio z Kaką i Ronaldo, z drugiej bardzo zmieniło się moje podejscie do Ukraińca po wydarzeniach z zeszłego lata. No i podobno ten transfer jest różnie postrzegany w szatni rossonerich. To może być tak naprawdę jedyną przeszkodą w finalizacji rozmów. Uważam, że nasze mercato będzie znakomite jeśli uda się nam pozyskać Zambrottę, Emersona i jakiegoś napastnika.

Co do kolejnych spekulacji Asa to w tym roku są one wyjątkowo śmieszne i żałosne. Kto wie co będzie za x lat, ale nie ma takiej możliwości aby Kaka opuścił Milan właśnie tego lata.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 20:02   

Carlo napisał/a:
Ja myślę, że transfer Shevy to tylko kwestia kilku czy kilkunastu dni

boję się tylko ze to będzie tak samo durne posuniecie jak z Crespo -roczne wypożyczenie. Obym się mylił.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 20:26   

a co bylo durnego w rocznym wypozyczeniu Crespo?? koles byl chyba w kieskiej formie pscyhicznej, chcial konczyc kariere czy cos, Milan nie mogl przeciez ryzykowac transferu, a potem to juz Chelsea chyba nie chciala go puscic, bo mial sezon konia :]

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 20:52   

:) ) mianowicie nie zawarcie klauzuli w stylu :po sezonie możemy go wykupić za kwotę ...i tu pada ilość gotówki (która zadawala Wesołego Romka i jego kamande). Chodzi mi tylko o to.
Bo co nam daje powrót Shevy na rok?? Łatanie dziur??
To byłby taki transfer alibi.
"Obiecałem wam Wielki transfer- oto i on. TYLKO DLA WAS POWRÓT CARA ANDIJA S.*

*promocja trwa od 06.07 do 06.08.produkt nie podlega wymianie i reklamacji. Przyuczanie produktu do jęz. ang. w zakresie własnym i na własną odpowiedzialność.W razie problemów z Kirsten Pazik dzwonić po numer............

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 21:04   

jak dla mnie to takie wypozyczenie Shevy i zwrot jak......nie powiem jakiej kobiety....po wykorzystaniu bylby nader interesujacy ;)

no, ale nie badzmy az tak zlosliwi, klauzala powinna sie znalezc ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 22:07   

Dla mnie istnieje tylko jedna opcja: transfer definitywny! (tzn. dwie opcje, druga to oficjalne resto al Chelsea)
Żadnego wypozyczania! dość już targania emocjami kibiców.
szkoda wogóle, że ktoś wpadł na ten pomysł. Już sie pogodziłem z jego odejściem, a tu znowu jakaś telenowela sie zaczyna :/
Dawać Eto'o albo R10 i walczymy o nastepne trofea :king:

zieluu 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 12:03   

Dani alves jest wystawiony na sprzedaż i z tego co czytałem interesuje się nim wiele klubów min. Milan, uważam że było by to wielkie wzmocnienie gdyż jest to jeden z najlepszych na swiecie zawodników grających na prawejk flance, może grać na obronie jak również w pomocy. do tego jeszcze jakis srodkowy obronca, pomocnik(emerson) i wielki napastnik. Wg mnie milan powienien również pomyślec o zmianie bramkarza bo Dida niepewnie bronił w tym sezonie, i idziemy na mistrza !

brzozaw 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 13:27   

Nie kupimy Daniela Alvesa, dlatego że mamy Oddo a z Cafu przedłużyliśmy umowe.
Wzmocnienia potrzebują wszystkie formacje(może oprócz bramkarza)
1 pomocnik, napastnik, obrońca i będzie Scudetto ;)

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:53   

Chciałbym aby w letni marcato Milanu przeszedł Fernando Torres lub Carlos Tevez. I że R.Oliviera poszedł gdzieś na wypożyczenie!!! Również mile widział bym u Rossonerich Ronaldinho(ale to już chyba nie możliwe)

myhalek_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 18:46   

Bramka - Abbiati powrot z wyp. - Kalac i Fiori out
Obrona- Marcelo i Barzagli
Pomoc- Ribery i Emerson (super zastepca dla Pirlo)
Atak- Torres i Pozzi z wyp Borrielo i Oli out

brzozaw 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 19:03   

A niedawno przeczytałem, że niby Torres czeka na ofertę Milanu :rotfl2: ale byłbym zdziwiony gdyby jego kupili :D na dobrych pare lat zmieniłby się wykonawca jedenastek w Milanie, a tak na poważnie to może dobrze by mu zrobiła zmiana otoczenia... myślę że jeśli złożą za niego oferte to będzie to Oliveira + kasa. Chociaż zawiewa brukowcem od tego newsa...

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 19:20   

Wymiana Oliego na Torresa powinna wypalić. Jeszcze parę lat temu Torres był uznawany za talent czystej wody. Niestety jego pozostawanie w Atletico(klubie co najwyżej średnim) zatrzymało jego rozwój. Zmiana otoczenia powinna mu więc wyjść na dobre...
Jedyny argument przeciw to to, że napastnicy z Primera Division słabo spisują się we Serie A. Najlepszy przykład... Oli.
Jednak moim zdaniem Torres jest dużo lepszym piłkarzem i powinien się lepiej zaaklimatyzować we Włoszech.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Donatello 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 02, 2007 16:48   

W sumie Torres bardzo chcial z Atletico zagrac w LM i w tym roku miał super szanse bo do pewnego czasu grali nieźle, no ale teraz...., myśle że jego ambicje co do gry z najlepszymi dadzą o sobie znać i zdecyduje sie chłopak na transfer, ale cena za ten transfer napewno bedzie wieksza jak 20 mln, a patrzac na jego klauzule i dokonane juz zakupy na rynku to w grze po niego zostaje bayern, chelsea, my, inter i moze arsenal,liverpool - wiec same asy:) Ja osobiście widzialem tylko pare jego meczy i źle nie grał, a wiec jak nie Eto to on!! Innych rozwiązań ( nie licze Shevchenki ) nie widze jeżeli idzie o napastnika

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 19:28   

Droc wyjaśniając to co napisałem w shout boxie, powtarzam raz jeszcze Nigdy nie pisałem o Shevie jako zdrajcy co więcej nigy tak nawet nie pomyślałem. Dlatego napisałem że wstyd się przyznać bo to jest nasza ex gwiazda (wręcz ikona klubu)i piłkarz który dał mi wiele radości.
Ale nie ukrywam że jego odejście troche mnie poirytowało a zwłaszcza te wszystkie głupie teksty "tłumaczące" transfer. Prościej i lepiej byłoby powiedzieć:dziękuję za te wszystkie lata ale kariera piłkarza jest krótka a potrzebuję nowych wyzwań.... To bym zrozumiał.
Jednak jego powrót przyjąłbym z radością byleby to był transfer definitywny no i gdyby jakość dał wyraz temu ze powrót tutaj jest jego celem czy nawet marzeniem(chyba jednak chcę za dużo). Ale mit o wielkiej miłości obu stron został nieodwracalnie obalony i wszyscy wiemy że to co nasz ponownie połączy to rozsądek.
A Adriano w formie jest jednym z 3 najlepszych napastników świata. Jego siła,warunki fizyczne szybkośc (a raczej pęd) technika, łatwość strzału z poza pola karnego naprawdę wywiera na mnie wrażenie. Jego obecną formą się nie przejmuję. To raczej wina klubu w którym jest więc myślę że na jego przebudzenie podobne do tego którego doświadczyli Pirlo czy Seedorf można liczyć
Na czele mojej prywatnej i zupełnie subiektywnej transferowej listy napastników jest Eto. Za całokształt :) ( punkty ujemne za charakterek) 2 T.Henry 3 Adriano/Sheva
Ostatnio zmieniony przez carlos Sob Cze 02, 2007 21:17, w całości zmieniany 1 raz  

Soja 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 02, 2007 20:35   

Wszyscy żyją sentymentem do Ukraińca i niewielu zauważa że jego powrót to byłby krok wstecz. On jest symbolem pewnego okresu, takiego który się skończył. Milan pokazał, że bez Shevy też potrafi być wielki. Mamy Ronaldo, który jeżeli tylko jest w formie i mu się chce nie ustępuje(a może nawet przewyższa Ukraińca).
Milanowi raczej potrzebny nowy Sheva, ktoś w miarę młody, który będzie się mógł w pełni rozwinąć w Milanie, zasmakować regularnie wielkiej piłki.
Sheva to co najwyżej gwarancja pewnego wysokiego poziomu. Wszyscy znają jego możliwości i przydatność ale to nie jest zawodnik na którym można zbudować nową jakość naszego ataku. To tylko gwarancja zachowania pewnego status quo.
Ja proponuję Villę albo Torresa.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

kamal 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 02, 2007 21:08   

Soja napisał/a:
Mamy Ronaldo, który jeżeli tylko jest w formie i mu się chce nie ustępuje(a może nawet przewyższa Ukraińca).

no weź nie przesadzaj... :prayer:

drugiego Shevy ze świeczką szukać... jestem ZA jego powrotem!!
co jednak nie znaczy, że Milan ma nie szukać innego napastnika... moim faworytem z tych wszystkich Waszych Torresów, a co gorsza Tevezów jest Eto.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 21:25   

kamal, chyba jednak Soja, nie przesadza. Zupełnie odmienne style ale piłkarsko wskazałbym na Grubego. Oczywiście bardziej wybiegany i pracujący dla drużyny jest Sheva. Kto lepszy?? to zależy czy się lubi bułkę z masłem czy margaryną :)
A gwoli wyjaśnienia. Ta moja lista jest raczej schematem obejmującym tych największych(ten koniec świata za mną chodzi) bo w tej trójce przed pozycją nr.3 wcisnąłbym Robinho/Robena.

brzozaw 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 02, 2007 21:54   

A na calciomercato, pojawiła się informacja że Milan złożył ofertę za "Carlosa Eduardo" z Gremio - 20 letniego napastnika. Agent piłkarza - Jorge Machado potwierdzą tą informację: "Otrzymaliśmy dwie oferty: AC Milan i FC Barcelona oferują 13 mln euro."
Hyh ciekawe czy to prawda, ja coś w to wątpie, bo takich "wschodzących gwiazd" były tysiące... pozatym jest jedno ale, ten zawodnik ma słabe warunki fizyczne(170 cm wzrostu i 64 kg) więc raczej go połamią w Italii. Ostatnio jego umiejętności można było podziwiać na TVP w nocy, podczas meczu Copa Libertadores(Gremio - FC Santos) zdobył wtedy bramkę. Jeśli to ma być ten "tajemniczy" transfer to ja myślę że nasz zarząd zaczyna odmładzać zespół - odejdzie Boriello i Olivieira(być może) a ten młody będzie alternatywą dla Ronaldo. Co ciekawe dostał powołanie na Copa America ;)

A propo niektórych plotek mówiących o odejściu Gurkiego, to już chyba znamy powód:

Klik :rotfl:

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 02, 2007 22:27   

carlos napisał/a:
Droc wyjaśniając to co napisałem w shout boxie, powtarzam raz jeszcze Nigdy nie pisałem o Shevie jako zdrajcy co więcej nigy tak nawet nie pomyślałem. Dlatego napisałem że wstyd się przyznać bo to jest nasza ex gwiazda (wręcz ikona klubu)i piłkarz który dał mi wiele radości.

Czuje się wywołany do tablicy :wink:
Moja reakcja z shoutbox wywołana była ogólną niechęcią jaka zapanowała do Shevy po ostatnich wakacjach i transferze do Chelsea. Rozumiem rozczarowanie, ale w wielu przypadkach uczucia zgromadzonych m.in. na tym forum kibiców przeszły ze skrajnego uwielbienia w skrajną nienawiść.

pzdr,

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi