ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentatorzy (cz. 2)
Autor Wiadomość
maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 10, 2014 23:02   

Ja nie oceniam, ale zwracam uwagę na inną rzecz, która mnie denerwuje. Są to mianowicie malkontenci, którzy zalewają mi twittera z narzekaniami na komentatorów. Jak jest jakaś wpadka, to od razu dziesięć osób ją wpisuje i opatruje hashtagiem #szpaki. Każdy wie, czego się można spodziewać po TVP, to weź se jeden z drugim odpal w necie transmisję w HD z BBC i wtedy jest profesjonalny komentarz i Fabio Cannavaro z Thierrym Henrym w studio zamiast Maryli Rodowicz i aktora z "M jak miłość".

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 09:00   

Ja nigdy nie rozumiałem narzekań na komentatorów, może dlatego że na takim stylu się wychowałem ;) Lubię obejrzeć mecz z komentarzem angielskim (który rozumiem) lub włoskim (który rozumiem w bardzo podstawowym zakresie), ale to są zupełnie inne emocje, inny styl, odrębna kategoria. Nasz polski styl ma swoją specyfikę, która w ogóle mi nie przeszkadza.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 09:13   

Ja narzekałem na jednego komentatora, który wypowiadał się w stylu:
'zawodnik x podał... yyy... do swojego kolegi... yyy... ten rozciągnął... grę na prawą stronę... yyy...' (ale to przy oglądaniu meczów Serie A)
strasznie irytujące. Poza tym spoko, staram się unikać TVP kiedy wiem, że Szpakowski będzie do bólu stronniczy. Za teksty 'smutny dzień dla piłki nożnej' najchętniej dałbym mu bana na prowadzenie meczów Brazylii, Hiszpanii, Barcelony i dla pewności ekipy niemieckiej.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Lip 11, 2014 12:51   

No Szpaku to tragedia. Oglądając z nim mecz a później z Laskowskim to Szpaku przy nim to jakiś żart.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 13:27   

Szpakowskiego można słuchać do pewnego momentu. Po pewnym czasie te jego pomyłki psują całe widowisko. Przestaje to robić się śmieszne a robi się to tragiczne. Na mundialu nr. 1 jest pomylenie Messiego z Maradoną ... :wall2:

Szpakowski finał ma zaklepany ? Wiadomo już coś ?

Shimazu 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 13:33   

Prawdopodobnie.
Zauważ, że im dalej w Mistrzostwach tym więcej Szpaka. W fazie grupowej praktycznie go nie słyszałem, ewentualnie na jakichś "szlagierach".
Za to bardzo fajnie się słuchało trenera Strejlaua, merytoryczne wypowiedzi, przyjemny w odsłuchu głos, nie irytujący.
Szpaku już się nie nadaje od ładnych kilku lat i taka jest prawda, niestety będziemy zmuszeni go słuchać dopóki nie straci głosu, pamięci albo się nie przekręci. Wybaczcie za takie ujęcie tematu.

A tak nawiązując do komentatorów - znam jednego zaklinacza snów - starszy Tomaszewski, komentujący tenis. 5 minut i śpię, facet jest tak irytujący :D

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 13:48   

Ale szczerze, Wy słuchacie w ogóle tego komentarza? ;) Dla mnie on bardziej tworzy atmosferę, niż przekazuje jakieś wartościowe informacje. Zazwyczaj sam wiem który zawodnik jest przy piłce i w jakim klubie gra, nie liczę też na jakieś specjalne ciekawostki, nie jest mi to potrzebne.

Oglądałem mecze Argentyny, a jak bym nie przeczytał w necie to bym nie wiedział, że Szpaku mylił Messiego z Maradoną ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 15:06   

rafal996 napisał/a:
Ale szczerze, Wy słuchacie w ogóle tego komentarza? ;) Dla mnie on bardziej tworzy atmosferę, niż przekazuje jakieś wartościowe informacje.

Slowotok to dla ciebie tworzenie atmosfery? ^^
Moze ja mam spaczone standardy, ale dla mnie komentator ma przekazywac informacje o druzynach i o tym co sie dzieje na boisku, nie jakies wywody prowadzic.Przegladajac internety widze ze zalamac sie mozna. Teksty jakie te pajace komentujace mecze oferuja sa zenujace. Malo ze bzdury gadaja az sie zwoje mozgowe prostuja, to jeszcze z zasadami gramatyki na bakier.

Burzum 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 15:40   

gorylmagila napisał/a:
Szpakowskiego można słuchać do pewnego momentu. Po pewnym czasie te jego pomyłki psują całe widowisko. Przestaje to robić się śmieszne a robi się to tragiczne. Na mundialu nr. 1 jest pomylenie Messiego z Maradoną ... :wall2:

Szpakowski finał ma zaklepany ? Wiadomo już coś ?

Uczepiliście się tego Maradony. Jemu się nie pomył zawodnik, bo nimi jak ich pomylić, skoro jeden od dawien dawna już nie gra? Tak nakręcił się na Argentynę i boskiego Diego, że zaczął tak mówić na Messiego, zabawne i tyle. Że to już nie ten Szpaku co kiedyś, to wiadomo. Nie nadążył za nowymi czasami. Zamiast podtrzymywać emocje, to czasami zanudza okropnie. Na tych mistrzostwach, przykleiło mu się natomiast, słowo "Okazja". Jest okazja, uwaga okazja, będzie okazja, była okazja. Cholery można dostać.

Odpowiedz do tematu