ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentatorzy (cz. 2)
Autor Wiadomość
kamillos 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 03, 2007 11:08   

hmmm wydawało mi się, że to o czym piszesz dezali, było tuż po powtórce kapitalnej interwencji Gattuso i odebraniu piłki Ronaldo. Wtedy pokazali reakcje kibiców na to zagranie.

Sonar 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 06, 2007 21:47   

kuba1899 napisał/a:
- Silvio Berlusco
- CarlOtto

akurat na Berlusconiego we Wloszech prawie kazdy mowi Berlusco wiec nie jest to wcale zabawne. Bawilo mnie jednak dzisiaj niesamowicie jak Grzegorz Milko podczas meczu z Fiorentina poprawial ze 2 razy tego drugiego jak wlasnie mowil Berlusco. Na kazdym meczu Milanu wisi nawet flaga z napisem "Bellusco schizzato", ale o co w niej chodzi probowalem juz sie dowiedziec 2 lata temu i do dzis nie wiem.

Bizarre21 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 06, 2007 22:37   

Wydaję mi się, że kibice jak mówią Berlusco to bez Silvio, bo to pseudonim. A to CarlOtto to ['] , raz chyba nawet powiedzial Carlito ;P

Bafflo 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 16, 2007 16:12   

Mam nadzieje,ze sie spodobaja,bo troszku trzebabylo sie naszukac,wiec szykujcie sie:

"Jadą. Cały peleton, kierownica koło kierownicy, pedał koło pedała".

"Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej"; inna
wersja: "Irena Szewińska jest dzisiaj nieświeża w kroku" - przypisywane
Bohdanowi Tomaszewskiemu.

"Pasiaki remisują w Oświęcimiu" - nie wiadomo, kto pierwszy użył
tego tytułu

"Puścił Bąka lewą stroną" - przypisywane Dariuszowi Szpakowskiemu.

"Na boisko wszedł nierozgrzany Piecyk".

"Sytuacja zmieniła się diametralnie o 360 stopni - Jacek Żemantowski?

"Jak oni muszą się męczyć w tym basenie! Jaka ta woda mokra!" - zdania
te padły ponoć podczas zawodów pływackich Igrzysk Olimpijskich w Seulu'88.

"Dzień dobry państwu. Ze stadionu Wembley wita Dariusz Ciszewski" -Dariusz Szpakowski (TVP)

"Nogi piłkarzy są ciężkie jak z waty" - Andrzej Zydorowicz (TVP).

"Włodek Smolarek krąży jak elektron wokół jądra Zbyszka Bońka" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Swietłana Fomina jest bardzo doświadczona i dużo daje" - trener Roman Haber.

49. "Grecy przy piłce, a konkretnie Warzycha" - Dariusz Szpakowski(TVP).

70. "Nikt na świecie nie będzie przecież pracował za trzy tysiące złotych" -Włodzimierz Szaranowicz (TVP).

. "Piłkarz polewa sobie wodę głową" - Dariusz Szpakowski (TVP).

79. "Nie udało się to najpierw Sosinowi, który nogą trafił w poprzeczkę,a
następnie Nicińskiemu, który głową także trafił... w poprzeczkę" -Andrzej Szeląg (TVP).

80. "Jest jak Szarmach, o którym mówiło się kiedyś, że wsadzał głowę tam,
gdzie inni bali się wsadzić inne rzeczy...". "A konkretnie nogę" - dialog
pomiędzy Adamem Romańskim i Piotrem Sobczyńskim (TVP).

84. "W drugiej połowie prawdopodobnie wejdzie na boisko dwóch piłkarzy,
którzy do tej pory grali na ławce rezerwowych" - Dariusz Szpakowski(TVP).

89. "Ten rok był pełen wyrzeczeń dla Renaty Mauer... W kwietniu wyszła za mąż" - Janusz Uznański (TVP).

93. "Trzeba wybrać: uroda albo sztanga. Pintusewicz wybrała tę drugą ewentualność" - Marek Jóźwik (TVP).

fito92 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 16, 2007 19:02   

Co do tekstów komentatorów to pozwolę sobie przytoczyć słowa pewnego komentatora radiowego.
Nie jestem pewny ale chyba był to Zimoch:
Podczas zawodów kolarskich powiedział: "Ryszard Szurkowski, cudowne dziecko dwóch pedałów."
No i w czasie zawodów w skokach narciarskich: "I na belce startowej Adam Małysz...
...Fantastyczne wyjście z progu, cudownie leci. I fatalnie!! Co się stało?! Fatalny skok!!...
... O przepraszam, to był przedskoczek.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Paź 04, 2007 15:03   

Komentator irlandzkiego RTE2: "No tak, faul jest ewidentny. Ale czy naprawde trzeba przerywac gre za kazdym razem, gdy ktos pada na murawe?!"

maestro 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 21:04   

kiedyś odladalem mecz 1 ligi angielskiej jedyne co mi utkwiło w pamięci po strasznie nudnym meczu to te znamienne słowa:
"gooooooooooooooooooooooool tak długo na tę bramkę czekał nasz zespół teraz mamy remis a po.........tem :rotfl2: przepraszam 2:0 dla przyjezdnych"

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 01, 2008 13:02   

Właśnie oglądałem powtórkę naszego historycznego awansu do EURO 2008 .Zauważyłem ,że Dariusz Szpakowski chyba za dużo naoglądał się filmików z youtube (Crudelli ,Pellegati) .Kiedyś wzorował się na komentatorach południowoamerykańskich ,teraz przerzucił się chyba na włoskich.Kiedyś nie byłem jego zwolennikiem ,ale od pewnego czasu widząc co wyczynia "młodzież komentatorska" ,zaczynam doceniać jego komentowanie.Potrafi stworzyć atmosferę swoim ,czasami nawet zbyt głośnym ,krzykiem.Niemniej takie naśladowanie innych nigdy mi się nie podobało ,uważam,że to jest bardzo sztuczne.A do szału doprowadza mnie Mateusz Borek ,moim zdaniem nieudana kopia Szpakowskiego i ten jego "galaktyczny Real".

Ewa 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 07:39   

Pan Kalinowski i Pan Jagoda (ponoć były bramkarz - chociaż nie kojarzę gościa) komentowali wczoraj mecz Milanu z Arsenalem na n-sport. Wiele "ciekawych" rzeczy się dowiedziałam i to głównie od pana Kalinowskiego. Na przykład: "Obserwowałem ostatnio trening czterech bramkarzy Milanu i muszę powiedzieć, że Fiori i Bonera nie mają szansy na grę w pierwszym zespole" albo "Dotychczas uważałem Kalaca za australijską wersję Pinokia grającego w Mediolanie". Jak dla mnie żenujący komentarz. Nie wiem skąd n-ka bierze takich "profesjonalnych" komentatorów. To już nie pierwszy raz wyskakują z takim komentarzem.

Narzekają ludzie na Szpakowskiego, Borka czy Kołtonia, ale to, co wyprawiają panowie komentatorzy z n-ki jest żenujące. Lepiej niech oni się już nie biorą za komentowanie i oszczędzą widzom nerwów...

pozdrawiam

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 08:20   

nie wiem osohozi z Borkiem i Kołtoniem, bo mi sie ich slucha bardzo przyjemnie ;)
Szpaku ma juz swoj urok starego zdezelowanego trabanta z poprzedniej epoki, dlatego raz na jakis czas fajnie z nim na chwilke poobcowac....
jakos mnie nie dziwi, ze n'ka nie dba (i pewnie dbac nie bedzie) o poziom merytoryczny swoich programow pilkarskich, przeciez nie o to im chodzlo :] kasa misiu, kasa.... wykupmy LM, wrzucmy wszystko na dekodery, o reszte sie nie martwmy, ciemny lud to kupi i tak :/

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 09:20   

Również mam spory ubaw z dwójki nkomentatorów, ale nie drażnią mnie za bardzo tylko rozśmieszają, dialogi, przemądrzanie i te wierszowane analizy, komedia ;)
Jeden z nich wymyślił sobie wczoraj, że te 2/3 rzuty wolne w końcówce, Pirlo specjalinie uderzał bylejak, żeby tylko zyskać kilka sekund.

Większą parodią jest kanał z MultiLigąMistrzów, na której 4 'mądrych' panów przełącza się z meczu na mecz i prowadzi na żywo analizę ala'Gmoch.
''chyba koniec...." (ciiiiszaaa) " nie chyba jeszcze 30 sekund...." (ciszaaaaa) " o to juz chyba napewno koniec" :D

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 10:59   

Ewa napisał/a:
Pan Kalinowski i Pan Jagoda (ponoć były bramkarz - chociaż nie kojarzę gościa) komentowali wczoraj mecz Milanu z Arsenalem na n-sport. Wiele "ciekawych" rzeczy się dowiedziałam i to głównie od pana Kalinowskiego. Na przykład: "Obserwowałem ostatnio trening czterech bramkarzy Milanu i muszę powiedzieć, że Fiori i Bonera nie mają szansy na grę w pierwszym zespole" albo "Dotychczas uważałem Kalaca za australijską wersję Pinokia grającego w Mediolanie". Jak dla mnie żenujący komentarz. Nie wiem skąd n-ka bierze takich "profesjonalnych" komentatorów. To już nie pierwszy raz wyskakują z takim komentarzem.

Narzekają ludzie na Szpakowskiego, Borka czy Kołtonia, ale to, co wyprawiają panowie komentatorzy z n-ki jest żenujące. Lepiej niech oni się już nie biorą za komentowanie i oszczędzą widzom nerwów...

pozdrawiam

Teksty Panow komentatorow, jak chocby 'klepeczka', 'kanalik' czy 'rozweselenie biednych dzieci' sa juz kultowe w pewnych kregach ;) wczoraj doszlo cos o ciemnej karnacji i rozmowie z pitbulami; ogolnie od stanu zazenowanie przeszedlem do stanu rozbawienia.

Szpaku bedzie Szpakiem, ja mam do niego sentyment, choc chwilami wydaje sie bardzo archaiczny.

Z Panami Borkiem i Koltoniem mam pewnien problem, mianowicie chodzi mi o uwielbienie jednego przez drugiego i na odwrot, okreslenie 'poeta mikrofonu' i tym podobne ;) chociaz trzeba im oddac, ze posiadaj niesamowita wiedze, ciagle podnosza poprzeczke i widac ak przykladaja sie do swojego zawodu (vide nauka terminologii obcojezycznych i wymowa nazwisk, tu rzadzi jednak redaktor Iwanow i liga holenderska ;) )

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 11:08   

Kalinowski to jest porazka, taki marny komentatorek, ale widac stacji nie stac na lepszych. Wczoraj nie sposob bylo nie odniesc wrazenia, ze ewidentnie trzymal strone Arsenalu. Kazda akcja, kazde zagranie pilkarza tego klubu bylo genialne, gra w przeciagu calego spotkania fenomenalna. Smiac mi sie chcialo, nie tylko zreszta mi, kiedy Fabregas naciskany przez Ambrosiniego wywalczyl aut, co pan komentator skwitowal za chwile "Fabregas w tej akcji otarl sie o geniusz" :lol2: Pozniej byl jeszcze EWIDENTNY rzut karny :ok:

Borek i Kolton jakos potrafili zostac neutralni, ale porownywac ich do Kalinowskiego nie wypada, po prostu nie ten poziom, roznica klas.

Wiecie, ze dom Almunii, o czym wspomnial pan komentator nawiedzily duchy? :lol2:

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 14:30   

O Almunii i duchach w jego domku słyszałem (polecam Ghostbusters) :ok:
Co do komentujących w Nce absolutnie się zgadzam z Ewa - pełna amatorka , trąci mi to jakąs B klasa tudzież okregowka :) Niby N lansuje sie na wielka telewizje itp ale o odbior przez oglądających/słuchających juz nie dbaja - ale niestety jak zauwazył Pamato - kasa misui kasa...

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 14:55   

no bo to jest telewizja nowej generacji... jak widac rowniez nowa generacja komentatorow nam wyrosla...

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 15:07   

akurat mi sie wczoraj te komentarze na n-ce podobaly ;P to co Marco wspomnial o pitbullach (rzekomo jednym z nich jest Gattuso) bylo szczytem chyba ale wydaje mi sie ze im o to chodzi, komentuja se mecze na wesolo, nie kazdemu musi sie to podobac, mi tam nie przeszkadza :P

a tak serio to mi ich zal mogliby isc do szkoly jakiejs albo cos, z takimi tekstami to nie do ludzi bo mysla ze sa smieszni ze rzuca ciekawostka i jest ok, jak widze wiekszosci to sie nie podoba ;) osobiscie mecze na NSport bede se ogladal ale tylko "za darmo" w Hattricku co najwyzej ;)

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 15:30   

dezali napisał/a:
no bo to jest telewizja nowej generacji...

bo to jest telewizja partaczy i nieudaczników z ITI.
wszystko co robią jest do dupy....
wszędzie odstawiają żenade na maxa, pan Kalinowski został redaktorem nowej ITI-owskiej "Naszej(Ich?) Legii". pozostaje tylko pogratulować redaktora:D
Pamato napisał/a:
jakos mnie nie dziwi, ze n'ka nie dba (i pewnie dbac nie bedzie) o poziom merytoryczny swoich programow pilkarskich, przeciez nie o to im chodzlo kasa misiu, kasa.... wykupmy LM, wrzucmy wszystko na dekodery, o reszte sie nie martwmy, ciemny lud to kupi i tak

podobnie działa chyba całe ITI. kasa misiu, kasa... wykupmy Legie, wyrzućmy prawdziwych kibiców ze stadionu, zastąpimy ich biernymi konsumentami, ciemny lud to kupi i tak....
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 17:38   

Teksty o "rozmowach z pitbulami" i "ciemnych karnacjach tego pana" tylko obnażają poziom "wynalazków" z n-ki. Tendencyjny komentarz to już norma w tej stacji. Radziłbym tym Panom na rewanż wyposażyć się w pampersy bo mogą mieć ciężko. Najlepsza była grafika "różnica wieku": maldini vs "ktoś tam"... szkoda że nie pokazali lehman vs pato. No i nasza średnia to 30,5 - starcy w cholere... umierające dziady.
krzysiekACM napisał/a:
wszystko co robią jest do dupy....
Multikino złe? Krzyś czasem nienawiść do ITI przesłania Tobie oczy... troszkę niepotrzebnie ;)

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 18:41   

suchy napisał/a:
Smiac mi sie chcialo, nie tylko zreszta mi, kiedy Fabregas naciskany przez Ambrosiniego wywalczyl aut, co pan komentator skwitowal za chwile "Fabregas w tej akcji otarl sie o geniusz"

tez sie z tego usmialem , odrazu mi przyszlo na mysl ze "otarl sie o geniusz" bo akurat zawodnik Milanu przy nim stal :D

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 22, 2008 20:00   

chrissnail napisał/a:
Najlepsza była grafika "różnica wieku": maldini vs "ktoś tam"... szkoda że nie pokazali lehman vs pato. No i nasza średnia to 30,5 - starcy w cholere... umierające dziady.
najlepsze bylo to ze w Milanie najmlodszy jest Kaka i ma 25 lat ;) tylko zapomnieli ze w pierwszej kadrze jest wlasnie Pato i juz w tej chwili Paloschi (chociaz nie wiemczy jest w 25-osobowej kadrze na LM) ;) oboje maja 18 lat... takich mlodych nie ma nawet w Arsenalu ;)

a ta grafika tobylo Maldini vs. Fabregas ;)

brzozaw 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 23, 2008 00:01   

Mnie dziś śmieszył komentator na kanale Sportklub. Komentował on mecz, którego urywki oglądałem. Mianowicie Bayern - Leverkusen. W pamięci zapadła mi sytuacja, gdy Demichelis przeciął groźne dośrodkowanie w pole karne(po wybiciu nieco się poślizgnął gdyż nie utrzymał równowagi). "Spec" skwitował to słowami: "brzydki kiks argentyńczyka" :lol2:

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 23:49   

Daawno się tu nic nie działo widze :)
Tak sobie oglądałem dziś Eurogole na Eurosporcie jak co poniedziałek i zwróciłem uwagę na komentarz Mateusza Borka. W meczu Palermo - Livorno: "szkoleniowiec Livorno Sergio Cosmi", "...strzelał Miccoli (choć strzelał faktycznie Pastore), ale świetnie wybronił bramkarz Livorno Pastore ( bramkarzem był Rubinho)" .

Sulej 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 09, 2010 17:07   

Jak oglądałem Eurogole po meczach sparingowych reprezentacji to aż chwytałem się za głowę tyle było pomyłek.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Mar 09, 2010 17:14   

Przy okazji podsumowania kolejki kiedy gralismy z Samp komentator C+ palnal niesamowita gafe. Zmiana Ronaldinho, wchodzi Abate, a ten z pelnym przekonaniem mowi, ze to Martin Jorgensen :D Dopiero niedawno mialem okazje to zobaczyc, zdaje sie ze na allgoals.pl jest do pobrania, niezly ubaw.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 10, 2014 22:43   

Jak oceniacie pracę komentatorów podczas tych mistrzostw? bo dla mnie to kolejny pokaz lenistwa oparty na laniu wody i wciskaniu ludziom oczywistych teorii które nawet przeciętny Janusz jarający się mistrzostwami ale nie interesujący się piłką nożną dobrze wie. Czekam w końcu na wymianę pokoleniową i jakiś wysyp porządnych dziennikarzy i komentatorów bo tej głupoty już nie idzie słuchać.

Jak Niemcy gwałcili gospodarzy 2 dni temu to panowała grobowa atmosfera a pan Szpakowski nie dosyć że standardowo nie potrafił porządnie wymówić nazwisk piłkarzy to zachowywał się jakby to Niemcy Polakom tyle strzelali. W studiu po meczu teksty w stylu "jest nam żal, jest nam przykro, musimy się z tym pogodzić" :doh:
#10 Rui Costa per sempre!

Odpowiedz do tematu