ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentatorzy (cz. 2)
Autor Wiadomość
Agares 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 26, 2006 23:09   

nonenalim napisał/a:
Bo jak dla mnie Strejlau to wlasnie swietny ekspert

Dla mmnie także, może jego wymowa nie jest super, ale się stara. Naprawde dobrze to robi i nie mam mu nic do zarzucenia, a dodając do tego ciekawą grafikę Polsatu z miłą chęcią oglądam jego analizy w przeciwieństwie do TVP, gdzie wszystko zachacza o lekką amatorszczyznę.

W dzisiejszym meczu, a raczej już wczorajszym :D rozwalił mnie na Jacek Jońca i jego sformułowanie: "To podanie było zbyt optymistyczne". To stwierdzenie było apropo niedokładnego, zamocnego podania :D :rotfl:
Są bowiem w życiu tylko dwie ścieżki - jedna w górę, ku źródłom i szczytom, ku przyczynie i początkowi wszystkiego, i druga - w doliny, do ludzi. Być może jest to jedna i ta sama ścieżka. A więc nie szukaj wysoko tego, co tkwi w człowieku głęboko. Czymże bowiem są dzieje ludzkości, jak nie poszukiwaniem początku, który jest końcem i końca, który jest początkiem?

Sushi 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2006 08:36   

Osobiście uważam , że w Polacie występuje "przerost formy nad treścią"
Dotyczy to komentarzy jak i polemik przed ,w trakcie i tuż po meczu.Analizy pana Strejlaua są bo są .Przecież każdy z nas oglądając mecz dochodzi to podobnych wniosków.Jeżeli chodzi o analizy w TVP to Engel pokazuje niuanse w ustawieniach drużyn,schematy w obronie czy też w ataku.Gmoch za to jak coś zanalizuje to śmiać się można jest zabawny a przytym przychodzi mu to z łatwością i nie próbóje być dowcipny na siłę bo Ona ma to już we krwi w przeciwieństwie do panów (Iwanow,Borek , Kołtoń)
Na przykład ,gdy wczoraj przejęzyczył się Dziekanowski mówiąc "miecze" zamiast mecze , Borek natychmiast z ripostował mówiąc że " na miecze będzie walka na boisku" czy coś w tym stylu. Zauważyłem ,że w Polsacie lubią sobie "dociąć" na antenie a prym wiedzie Borek z Iwanowem.Duet Iwanow/Kołtoń to najgorsz para komentatorów zestawiając obie stacje.
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ,ale zauważyłem że kometarze prowadzone przez tylko jednego komentatora są "mniej drażniące".Czsami w TVP jest jeden komentator chociażby wczoraj Jasina (Szwajcaria-Ukraina).Komentarz prowadzony jest płynnie nikt nikomu nie stara się za wszelką cenę zaimponować tak jak robią to Iwanow/Kołtoń , chociazby wymowa nazwisk graczy holenderskich itp.

rinho 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2006 10:14   

Sushi napisał/a:
Czsami w TVP jest jeden komentator chociażby wczoraj Jasina (Szwajcaria-Ukraina).Komentarz prowadzony jest płynnie

Wczoraj komentował Jońca a nie Jasina. I jak dla mnie, to jest to najgorszy komentator obecnie. Nie dość że spotkanie nudne niczym mecz Wisła vs Valarenga, to komentator usypiający. Powinien ożywić trochę spotkanie, sprawić żeby mimo nieciekawego meczu oglądało sięto nie usypiająć. Gdyby nie świadomość, że czekająnas karne i chciałem sobie je obejrzeć, to dawno bym sobie darował i poszedł spać. To już wolę słuchać Iwanowa-Kołtonia i czekać na jakieś potknięcie - przynajmniej jest co robić :D
A propos Kołtonia - w meczu Włochów na sam koniec spotkania powiedział coś takiego - "Uderzył silno" i potem jeszcze to "silno" powtórzył :)

Sushi 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2006 10:57   

Odnośnie pomylenia komentatorów to sorki - zdarza się.
Przykład ten miał pokazać (subiektywna ocena) ,że formuła z jednym komentatorem jest o tyle lepsza , że nie ma tam miejsca na głupie żarciki , prześcigania się w poprawności wymowy nazwiska , docinania sobie na wzajem itp.
Błędy jezykowe i przejęzyczenia zdarzają się wszystkim wkońcu są to transmisje na żywo i jest to raczej nieuniknione ale Iwanow/Kołtoń z meczu na mecz przechodzą samych siebie.
Pomyłki językowe i błędy to jedno a strugania głupa na fonii to drugie.Para wyżej wymienionych komentatorów w tym drugim wiedzie prym.

PS Jacek Gmoch :prayer: :rotfl: debeściak!

Jeszcze jedna kwestia:Johan Cruyff zawsze będzie - Johan Krojff
a wersja Kołtonia Johan Krałff jest nie do przyjęcia.Kołtoń jest chyba bardziej holenderski niż sami Holendrzy.

dinosaur5
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2006 18:15   

z dziesiejszego meczu Ghana - Brazylia:
Cytat:
ghańczycy lubia wchodzić w kontakt fizyczny... tak ich nauczył trener

fajne metody treningowe :P

już nie pierwszy raz w tvp pojawia sie watek homoseksualny, czy to tylko przypadek?? :P

Agares 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2006 18:22   

Następny mecz i następne paranoje. bardzo mnie zdenerwował dziś Trzeciak, choć mam wielki szacunek do niego. Stwierdził, że kopnąć Ronaldinho to co innego niż kopnąć Apiaha. To apropo fauli i sędziowania powiedział. Według Pana Trzeciaka są równi i równiejsi. Ja nie widzę różnicy między faulem na tym czy na innym zawodnikiem. Według niego Ronaldinho niby najlepszego piłkarza trzeba chronić i odrazu pokazywać kartki przeciwniką, no a jeśli jacyś afrykańczycy są faulowani to oki, przecież oni są tylko zwykłymi szarymi piłkarzami. Chore podejście i bardzo mie to wkurza żeby nie napisać inaczej że robi się z Ronaldinho nadczłowieka, a tak naprawde to Kaka przewyższa go o głowę i jest o wiele lepszy i kreatywniejszy od niego.
Są bowiem w życiu tylko dwie ścieżki - jedna w górę, ku źródłom i szczytom, ku przyczynie i początkowi wszystkiego, i druga - w doliny, do ludzi. Być może jest to jedna i ta sama ścieżka. A więc nie szukaj wysoko tego, co tkwi w człowieku głęboko. Czymże bowiem są dzieje ludzkości, jak nie poszukiwaniem początku, który jest końcem i końca, który jest początkiem?

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2006 22:20   

Cytat:
wczorajsza noc kibica:

Szaranowicz: Sacchi mówił, że gra Włochów wygląda tak jakby bali się zaryzykować, gdyż utarata bramki z kontrataku jest największym wstydem"

Gmoch: kto tak mówił ?

Szaranowicz: Sacchi

Gmoch: Sacchi yyyaaa on to sie niech tak nie madrzy, bo ostatnio zostawił Real w opłakanym stanie. Jego transfery były kompletnym niewypałem. Nie zgadzam się kompletnie.

:D

co ciekawe to sacchi nie wykonal zadnego transferu w realu,jak wiadomo byl tylko figurantem(choc mowi sie ze chcial sciagnac cassano i garcie).

jacuch \o/

chef 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2006 22:21   

No jak narazie Ronaldinho nic szczegolnego nie pokazal na tegorocznym mundialu. Kaka napewno wypada jak na dzien dzisiejszy lepiej. Jezeli chodzi o Trzeciaka to juz nie pierwszy raz dzis wypowiadal sie o Kace w samych superlatywach. Ile to razy powtarzal, ze to Kaka prowadzi pilke najpiekniej na swiecie ;)
No i chyba ma racje. Porownujac "kaczy styl" Ronaldinho to smiech na sali... :P

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2006 23:18   

tyle ze ronaldinho gra na tragicznej dla siebie pozycji,z lewego napastnika (pozycja w barcy) perreira przesunal go na pozycje srodkowego pomocnika,gdzie sa zabijane wszystkie jego glowne atuty.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2006 23:38   

Mnie się podobało jak Trzeciak powiedział o którymś z piłkarzy Ghany (o Gyan-ie?), że nie jest już taki energiczny i radosny jak w poprzednich meczach :rotfl2: Może mu przed meczem zdechła świnka morska? :hmm:
lì a casa il cuore sentirà!

Sushi 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 28, 2006 08:57   

Agares napisał/a:
Stwierdził, że kopnąć Ronaldinho to co innego niż kopnąć Apiaha

Dokładnie tak,Trzeciak błysnął na samym początku meczu! I gdzie tu fair play kopmy afrykańczyków ale nie wolno kopać "boskich pamazańców z Brazylii" przecież to jakaś paranoja.
Wczoraj Gmoch jak zaczął kreślić kółeczka na "analizatorze" to Szaranawicz Go poganiał aby kończył na Jacek swoje.Chyba strasznie ta zabawka mu się spodobała.
Szczęsny wczoraj poraz kolejny pokazał jaką sympatią darzy Włochów.Gdy Wołek stwierdził ,że Włosi to jedna z tych ekip która na mundialu "gra swoje" Szczęsny oczywiściw zripostował w jakim opłakanym stylu grają i zaczął stroić "fochy" i "echy" po adresem Włochów.Ten sam Szczęsny o ćwierćfinałowym meczu Portugalia-Anaglia "Mam nadzieję ,że Figo zostanie listkiem figowym reprezentacji Portugalii"
Z cyklu Jacek Gmoch i jego złote myśli: "Jak naciągniemy kołderkę na główkę to nózki wystają" :lol2:

Pippo 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 29, 2006 17:43   

Pozwolę sobie nieco odejść od toczącego się obecnie wątku, prezentując Wam wszystkim popełniane błędy przez komentatorów sportowych, klasyfikując ich rodzaje na potrzeby ustnej matury.

Pewne ich sformułowania, które dla laika wydają sie niepoprawne, dla osoby znającej żargon komentatorów są jak najbardziej dopuszczalne. Można je nazwać swoistymi profesjonalizmami piłkarskimi.

Olbrycht: Zawodnik lewej nogi nie posiada.
Szeląg: Piłka nabrała potężnego fałszu.
Borek: Na pierwszym słupku był R. Carlos

Następna kategoria błędów, czyli wynikające te, z użycia nieodpowiedniego wyrazu wewnątrz związku frazeologicznego.

Olbrycht: Gol pachnie w powietrzu.
X: Aby skierował piłkę do pustej bramki. (piszę X, ponieważ mam źle zapisane nazwisko komentatora i nie wiem, jak owy pan nazywa się.)

Next. Połączenia wyrazowe zawierające elementy sprzeczne. Można je nazwać konstrukcjami oksymoronicznymi.

Szpakowski: I znowu niecelne trafienie.
X: Amerykanka jest trochę cięższa od Indonezyjki, obie mają po 180 kg. (nie znam nazwiska autora tej wypowiedzi.)
X: Lekko, ale za mocno. (chyba to był pan Uznański jak ktos mi powiedział, ale nie słyszałem nigdy o nim.)

Często występujące wyrażenia. Funkcjonują na zasadzie swoistych piłkarskich przysłów oraz kalki językowe.

- niewykorzystane sytuacje się mszczą
- publiczność jest 12 zawodnikiem

Next. Pleonazmy, czyli konstrukcję językowe, które niepotrzebnie dublują informacje zawarte wcześniej.

Dembowski: Dla nich porażka w tym meczu będzie porażką.
- "wycofał piłkę do tyłu"
Szpakowski: Jest szczęśliwym ojcem, i to dwóch bliźniaków.

Na koniec. Wpadki absurdalne.

Zydorowicz: Kibiców szwedzkich nie ma zbyt dużo, ale za to nie grzeszą urodą.
Szaranowicz: Ciekawe co w Montpellier, bo zdaje się, że tam dzisiaj jakieś zamachy bombowe zapowiadali. Tak się składa, że gdy odbywają się Mistrzostwa Świata, to zawsze temu towarzyszą jakieś dodatkowe atrakcje.
Ciszewski: Cudowne dziecko dwóch pedałów.

Mam nadzieję, że moim postem nieco przybliżyłem Wam popełniane błędy przez komentatorów. Jeżeli część z Was wiedziala o tym to.... dobrze. ;)

Pozdrawiam.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 29, 2006 18:18   

Fachowego posta trzasnąłeś, Pippo, pod tym kątem nie patrzyłem na błędy komentatorów. Mogę dopisać do tego tematu w sumie coś nietypowego, a mianowicie wypowiedź A. Leppera, który stwierdził dzień po meczu z Kostaryką, że trzeba postawić na młodzież, co pokazał Bosacki. :-) Fajna młodzież 30-letnia. :-)

Lutrzyk 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 30, 2006 23:16   

Mistrzostwa Świata to istna kopalnia talentów, nie zawsze jednak na pierwszym planie stoją piłkarze.. Polscy komentatorzy do nieudanych dla naszej reprezentacji MŚ , postanowili wziąć sprawy w swoje ręce . Prym wiodą ludzie z PS! Przejdzmy jednak do rzeczy.

Mistrzowski komentarz ( jak dla MNie) padł w czasie transmisji spotkania
Portugalia -Iran ( oczywiście transmitowany na Polsacie , niestety nie pamietam kto był autorem owych słów, ehh :/ )
Brzmiało to Mniej więcej tak :
- : Czy Cristiano Ronaldo strzeli karnego ?!
Na to ziomuś zapodał:
- : Przypuszczam że wątpie (ciekawe sformułowanie, browar dla Tego pana :piwo: ..za fantazje)

Inne jakże godne uwagi komentarze :

Mirosław Trzeciak:

"Lewa noga Ronaldo nie spisała się w tej akcji najlepiej"
(Brazylia-Australia)

Darek Dziekanowski
"Stadion w Dortmundzie wypełniony po ostatnie sektory, chociaż widzimy kilka wolnych miejsc"
(Szwajcaria-Togo)

Przemysław Pełka
"Puścił piłkę między nogami Australijczyka, ale tam było aż gęsto od australijskich obrońców"

Oczywiście nie można pominąć świetnych analiz i komentarzy pana Gmocha ...he he he

A jednak jak chcą to potrafią... :doh:

danji
Milanista

Wysłany: Sob Lip 01, 2006 12:40   

Lutrzyk napisał/a:
Mistrzowski komentarz ( jak dla MNie) padł w czasie transmisji spotkania
Portugalia -Iran ( oczywiście transmitowany na Polsacie , niestety nie pamietam kto był autorem owych słów, ehh )
Brzmiało to Mniej więcej tak :
- : Czy Cristiano Ronaldo strzeli karnego ?!
Na to ziomuś zapodał:
- : Przypuszczam że wątpie (ciekawe sformułowanie, browar dla Tego pana ..za fantazje)

"przypuszam, że wątpię" to jeden z najbardziej znanych zwrotów Lecha Wałęsy (coś typu "niekcem, ale muszem"). Jestem przekonany, że komentator użył go w pełni świadomie, uciekając nieco od odpowiedzi :)

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 01, 2006 20:05   

Dzisiaj w przerwie meczu Portugalii z Anglią Maciej Szczęsny powiedział: "codzienna tęsknota za rozumem w spojrzeniu Rooney'a to nie jest przypadek." :rotfl: Dawno się tak nie uśmiałem z komentarza do meczu. Chodziło mu oczywiście o "jajeczny" faul, po którym Wayne R. dostał czerwoną kartkę.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 03, 2006 17:57   

wiem że jest dział linki, ale ten pasuje chyba bardziej tu:

http://www.smog.pl/wideo/2061/komentarz_sportowy/

enjoy... przynajmniej czasami śmieszne:)

Msi 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 29, 2006 20:14   

Komentarze jak komentarze ale jakie osobistości : Maciej Szczęsny, Jerzy Engel, Jacek Gmoch, Dariusz Szpakowski ... ehh jest co wspominać ja osobiście najlepiej wspominam analizy meczowe Jacka Gmocha dobrze analizował ale te komentarze do niektórych zespołów i zawodników rozbrajające :D

Milanista

Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 19:06   

bardzo lubialam jak komentowal Gmoch :)

wedlug mnie najgorzej komentuje Szpakowski ;/ zawsze jak on komentuje to wylanczam glos i daje sobie jakas muzyke :/ sluchac goscia nie moge -_- " popatrzcie na te gibkie skoki tego młodziana ( c.ronaldo :/ ) o.O

Maldinim się rodzi, czy się zostaje?
- W moim przypadku rodzi i zostaje. Nazwisko pomaga, jednak to nie wszystko. Pasja, oddanie, miłość. Wydaje się, że to banalne słowa, a jednak kluczowe....

Forza MILAN ! ! !

Piotrek 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 19:27   

Ogólnie 50% komentarza na meczach większości komentatorów u nas to wymienianie nazwiska zawodnika ...

saylent 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 19:55   

... i powtarzanie jedynych i tych samych informacji po 10 razy...

Milanista

Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 20:02   

dokladnie. ale w sumie praca takiego komentatora nie jest zbyt prosta. Czasem nawet po glosie mozna wyczuc ze gosc ktory komentuje jest wyraznie za jakąs drużyną w meczu. Takze czasem musza na prawde nad soba panować. A to że powtarzają 10 razy ta sama informaje moze i jest nużące, ale jak nie mają o czym gadać. Chociaz ja bym w sumie wolała żeby milczeli niż gadali jakieś głupoty. Najgorzej jest jak mecz komentuje 2 gosci. Wtedy za bardzo nie zwracają uwagi na mecz tylko sobie sami gadają np. o meczach sprzed 30 laty :P :P

Maldinim się rodzi, czy się zostaje?
- W moim przypadku rodzi i zostaje. Nazwisko pomaga, jednak to nie wszystko. Pasja, oddanie, miłość. Wydaje się, że to banalne słowa, a jednak kluczowe....

Forza MILAN ! ! !

Sushi 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 03, 2007 09:18   

Wczorajsze gafy Szpakowskiego:
-"San Siro nie jest przyjazne Milanowi,San Siro sprzyja gospodarzom"
-"Peppe Inzaghi"
-"Żuchwy Fregussona pracują co raz szybciej"
Jak usłyszeliście jakieś zabawne komentarze Szpaka to podzielcie się.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 03, 2007 09:23   

- Silvio Berlusco
- CarlOtto

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Maj 03, 2007 09:23   

hmm... 'radosc kibicow milanu po bramce' podczas gdy realizator transmisji pokazywal miotajacych sie z rozpaczy fanow man utd

Odpowiedz do tematu